Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

МОБО я кажи ти какво ядеш ,пък аз ще ти кажа как се произвежда ,ако мога де (за шоколада знам) и си ми харесва ,мога да ти кажа и за зеленчуците по пазарите,плодовете ,за доста работи :)

Иначе пак отиваш в частност треньори,технолози ,а виж за технолог на месни изделия мога да намеря :D

В момента тук всеки споделя или се опитва какво работи при него ,а и споко ако не е храната въздуха или някоя кола ще те довършат(както казва един познат повечето хора умират от атеросклероза,а останалите от автомобилни катастрофи) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Ами да ! Аз последните 10 години съм си заковал едни кила (+- сезонните 3-4). При това без значение колко и какво плюскам а съм кльощав. Ходих на доктори, изспедвания, това-онова и ми го рекаха хората, че такъв ми бил метаболизма (право черво :D ). А повечето ми приятели замязаха кой на червей глътнал плажна топка, кой откровено на татко Барба........ от това което ти е заложила майката природа не може да се избяга ! (също приказка на докторите !)
Ами не е точно така и аз съм с метаболизъм като твоя ама с тренировки и хранителен режимсъм постигнал огромен напредък в сравнение с когато започнах! Без подходящо физическо натоварване е почти невъзможно да коригираш трайно и чувствително теглото си...
Link to comment
Share on other sites

Д*ба пак тръгвате на контра и се опитвате да ми развалите неделята, ама на! Няма да се дам!

 

Дааа, добре, че съм аз да ти кажа :bgrin: : Смисълът на ВСЯКА една диета ЗА ОТСЛАБВАНЕ е РАЗХОДА на калории да е ПО-ГОЛЯМ от приема им. А всяка една диета се приспособява към съответния организъм според неговите изисквания и изискванията на самата диета. В случая с протеиновата (ако не си я пробвал, недей по-добре да коментираш) е, че тя те кара да използваш собствените ресурси на тялото от въглехидрати и мазнини, откъдето се получава рязкото сваляне на килограми. Протеините, които приемаш, задават работа на стомаха и се опитват да предотвратят чувството на глад, щото се обработват от него с по-бавни темпове. Физически натоварвания се препоръчват заедно с приема вече и на зеленчуците (вид лесноусвояем въглехидрат), щото без тях окапваш и оставаш без сили на 10-15 минута.

 

А това, че няма смисъл от диета го кажете на някой 150-килограмов, който след диета (каквато и да е) е останал 100 кг. Няма смисъл само тогава, когато е станал 100 след зверски лишения и после е минал на режим освинване на маса и вече е станал 200. Не говоря за хората със заболявания, за тях си има лекари!

Един от диетолозите беше казал: Храната, която приемаме е ежедневна доза лекарство!

Link to comment
Share on other sites

МОБО я кажи ти какво ядеш ,пък аз ще ти кажа как се произвежда ,ако мога де (за шоколада знам) и си ми харесва ,мога да ти кажа и за зеленчуците по пазарите,плодовете ,за доста работи :)

Иначе пак отиваш в частност треньори,технолози ,а виж за технолог на месни изделия мога да намеря :D

В момента тук всеки споделя или се опитва какво работи при него ,а и споко ако не е храната въздуха или някоя кола ще те довършат(както казва един познат повечето хора умират от атеросклероза,а останалите от автомобилни катастрофи) :rolleyes:

не, благодаря за предложението. каквото искам да знам вече съм научил, а каквото още не знам, ще разбера и сам.

 

а пък общото се състои от множество частни случаи, което удобно пропускате.

 

универсален пенкилер няма, както няма и универсална диета, която да работи при всеки. след 3 години ще изскочи някой нов американски гуру с още по-кадърен маркетингов екип и ще ви убеди, че най-добре ще е да ядете само плодове, или пък само на лъжичка зехтин за цял ден и че гладуването е чудесен начин за пречистване. ууупс. тази вълна май мина вече. нищо след 3-5 години ще има нова и ще е "съвсем различна". само дето дебелите хора ще съществуват и тогава, а това им състояние няма да има абсолютно, ама тотално и съвсем нищо общо с някои от "добавките" в храните за масова употреба. или поне така ще пише по книжките с диети.

Link to comment
Share on other sites

Добре че си ти да ни кажеш... Когато тялото си е било определени килограми е почти невъзможно с една диетка и без физическо натоварване да отслабнеш трайно...Спазване на диета не означава лишаване от храна, а правилната ѝ консумация. Пробвай да спазваш някои прости правила и ходи няколко месеца на фитнес и те уверявам, че ефекта ще е много по-добър и по-траен от която и да е диета

Фитнеса малко го отлагам засега, но причината е следната: за около 3-4 месеца качих към 15 кила по причини, които аз си знам и не искам да споделя. Въпроса е, че ставите ми изнемогват от претоварването и най-малкото движение ме съсипва. Ходенето ме изморява както никога преди, за тичане да не говорим. Почнах диетата, за да им олекне на ставите ми поне малко, а после ще прибавя и повечко движение за по-добър ефект. А шоколада.... ех.... шоколада.... някой ден може и да доживея да го хапна... :love

Link to comment
Share on other sites

МОБО я кажи ти какво ядеш ,пък аз ще ти кажа как се произвежда ,ако мога де (за шоколада знам) и си ми харесва ,мога да ти кажа и за зеленчуците по пазарите,плодовете ,за доста работи :)

Иначе пак отиваш в частност треньори,технолози ,а виж за технолог на месни изделия мога да намеря :D

В момента тук всеки споделя или се опитва какво работи при него ,а и споко ако не е храната въздуха или някоя кола ще те довършат(както казва един познат повечето хора умират от атеросклероза,а останалите от автомобилни катастрофи) :rolleyes:

 

Я кажи тогава откъде да си купя хубави домати и краставици ... силно ме съмнява тези на четвъртък пазара да няма грам тор и нитрати в тях...

 

Фитнеса малко го отлагам засега, но причината е следната: за около 3-4 месеца качих към 15 кила по причини, които аз си знам и не искам да споделя. Въпроса е, че ставите ми изнемогват от претоварването и най-малкото движение ме съсипва. Ходенето ме изморява както никога преди, за тичане да не говорим. Почнах диетата, за да им олекне на ставите ми поне малко, а после ще прибавя и повечко движение за по-добър ефект. А шоколада.... ех.... шоколада.... някой ден може и да доживея да го хапна... :love

 

 

Ако си бременна и пазиш диета лично ще дойда да те шамаросам! Ама най-сериозно го говоря това!!!

Link to comment
Share on other sites

Ако си бременна и пазиш диета лично ще дойда да те шамаросам! Ама най-сериозно го говоря това!!!

Не съм бременна все още, макар и доста хора да си го помислиха след като напълнях. Не съм толкова глупава да съм на диета за отслабване с бебо в мен :) Ама наистина съм си за шамари заради това, че се отпуснах така... сега през носа ми излиза...

Link to comment
Share on other sites

не, благодаря за предложението. каквото искам да знам вече съм научил, а каквото още не знам, ще разбера и сам.

 

а пък общото се състои от множество частни случаи, което удобно пропускате.

 

универсален пенкилер няма, както няма и универсална диета, която да работи при всеки. след 3 години ще изскочи някой нов американски гуру с още по-кадърен маркетингов екип и ще ви убеди, че най-добре ще е да ядете само плодове, или пък само на лъжичка зехтин за цял ден и че гладуването е чудесен начин за пречистване. ууупс. тази вълна май мина вече. нищо след 3-5 години ще има нова и ще е "съвсем различна". само дето дебелите хора ще съществуват и тогава, а това им състояние няма да има абсолютно, ама тотално и съвсем нищо общо с някои от "добавките" в храните за масова употреба. или поне така ще пише по книжките с диети.

Да видим дали съм разбрал,не на храните масова употреба,първо четеш тогава ядеш,не на някои диети,но пък горещо ЗА за други :huh: А дали мнението ти не е резултат от някоя наистина добра маркетингова кампания :wacko:

Хубав спор до тук само дето явно пиша неясно,ограничавайте се,хранете се здравословно,но не изпадайте в някакви крайности на организма си му трябва всичко.Подържай формата която те кара да се чувстваш добре в кожата си,но не с цената на всичко.

Сега да дам един частен случай и аз да та се види ,че не ги пропускам нали знаеш за анорексията тя пак е от диети!!!

И да затвърдим тезата,диетата или режима ,или ограничването от сладко с и без спорт са хубаво нещо ,но много индивидуално нещо(това май съм го казал вече нали :) ) и затуй всеки си има начин за постигане на максимално здравословно (това май и ти искаш да ми намекнеш) подържане на форма,било това и окръжност :excl:

Има една много хубава приказка: Дозата прави лекарстото ,но и отровата!

Мерси за вниманието :P

Дед мароз всички слагат нитрати и не само,само дето някой в норма други не,така и от ХЕИ-то не ни заведоха да ни покажат как да си избираме чисти зеленчуци,ама карай аз си имам домашни те са чисти поне ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе секи мое си прай кфот иска стига да не пречи на другия...тфа е моята философия.Щом на някой му е кеф да е 150 кила и да яде като свиня всяка вечер нека си яде...Според мен е важно да не се ограничавам от нищо.Живота е кратък мамка му-като ми се яде шоколад ще си ям шоколад :D .Пък после във фитнеса вместо 20 минути ще бягам 35 минути на пътечката и айде-шоколада го няма :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

От началото на септември изпадам в нещо като мии депресия като се сетя че останаха само няколко дни докато пак дойде време за училище. Еей само да се сетя и ми става много гадно, тая вканция ми мина супер бързо

Link to comment
Share on other sites

Дед мароз всички слагат нитрати и не само,само дето някой в норма други не,така и от ХЕИ-то не ни заведоха да ни покажат как да си избираме чисти зеленчуци,ама карай аз си имам домашни те са чисти поне ;)

 

To хубаво ама на мен ми се налага да си ги купувам. Та се чудя как бих могъл да ги познавам или да ги взимам от проверен производител, само дето на четвъртък пазара няма такъв ами само търговци... та ако някой има подобна информация ще съм изключително благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

Най-лесното е минаваш през някакво близко село и си взимаш от хората ,по пазара пак става и не е толкова страшно колкото си мислиш,има все пак някакъв контрол, а и взимай сезонните плодове , зеленчуци, наши родни ,защото бг земеделците нямат толкова пари за да ги убият от торове :lol:

Link to comment
Share on other sites

Стига с глупостите за тор и нитрати.Такова има и в доматите на баба Пенка от село горно нанадолнище (поне за нитратите съм сигурен на 1000000%).Всичко е вредно и солта е вредна и алкохола и цигарите и кво ли не ама аз скоро доктор да не пие и не пуши не съм видял.

Link to comment
Share on other sites

jozo ти да мълчиш там :D ,в на баба Пенка доматите има гюбре поне ти знаеш какво е!

Ако ще споря с теб искам да е на бира иначе не :P :D

Link to comment
Share on other sites

Ами нз аз неска толкова постове направих колкото са ми всички други,нищо то това е др месец :lol: пак

иначе не е късно и за др тема :P

Link to comment
Share on other sites

Стига с глупостите за тор и нитрати.Такова има и в доматите на баба Пенка от село горно нанадолнище (поне за нитратите съм сигурен на 1000000%)....
Аз не бих бил толкова сигурен, защото в доматите не могат да се съдържат нитрати, или поне не в дози, които могат да бъдат опасни! Истинския враг е нитрита - прозиводно на нитрата или =NO2. При децата, ензима който пречи за превръщането на нитрати в нитрити липсва и за това се налага преваряване на водата(в нея също има нитрати) и т.н. в противен случй - синдрома "синьо бебе" задушаване и посиняване, защото нитрита се свързва с кислорода в кръвта. Водата се преварява, защото нитратите са нестабилни при високи температури. За това сутрин водата има повече нитрати, от колкото на обяд.
Link to comment
Share on other sites

jozo ти да мълчиш там :D ,в на баба Пенка доматите има гюбре поне ти знаеш какво е!

Ако ще споря с теб искам да е на бира иначе не :P :D

 

Именно ;) От там идват и нитратите от оборският тор.Нитратите идват и от самият състав на почвата.Занимавали сме се семейно със зеленчуци и сме носили проби в ХЕИ на времето.Ставаше въпрос за зеле тогава.Рано сутрин като скъсаш едно листо и като мине проба концентрацията е едва ли не атомна бомба е минала през зеленчука.Напече ли се на обяд и вземеш ли за проба няма грам нитрати ;)

 

@Дядомраз на четвъртък пазара има стока не само от прекупвачи.Поне за едно грозде и едни круши мога да гарантирам.Който невярва карам го на нивата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това е вашия човек гарантирам за jozo който разбира при него се спира :D :D

Link to comment
Share on other sites

Кой какво хапвал сега .

Аз се храня с месо и заленчуци предимно .

Мразя готови храни , както и мазни изобщо не доближавам .

Почти не качвам килограми , а като кача малко ... тогава почвам леко по-активен живот и за една седмица съм отслабнал с повече от колкото съм качил преди това .

п.п. Прясно крехко месце , направено по такъв начин за да му паднат мазнините , малко зеленчуци на салатка или просто така , сутрин хапвам по някоя вафла с прясно млекце , ям малко на масата , обаче по четери пъти на ден и се чувствам много добре след това .

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...