Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

...следващият белким се сети да премести разговора в съответната тема...

 

Ти нямаш ли се за правоимащ да местиш постове, та все някой друг (най-често аз) трябва да ги мести...ааа... :wtf:

 

А по въпроса какви са ми четките - китайски, евтини и поради този факт имам известни забележки към тях - чувствителни са към напрежението в батериите и особено към презареждащите такива и когато не получат необходимото им напрежение, просто не включват ротацията или вибрацията (и при двете е така), което доста ме изнервя, защото никога не знам на кое почистване пак ще ме накарат да сменя батериите. Аз и затова написах към Ангел:

 

Ползвам 2 модела - един вибрационен (с 3 различни глави) и един ротационен ; стига да работят както трябва - да, заслужава си.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Честит празник и въпреки заливащата ни пропаганда да кажем едно благодаря на Русия, защото днешните ни съюзници са искали да си стоим под шапката на османската империя.

Link to comment
Share on other sites

Подобно!

 

Викам да предложим на Гугъл да го сложи на началната си страница като дойде 27-ми юли. :laughing:

Какво има на 27 Юли?

Link to comment
Share on other sites

Какво има на 27 Юли?

Шишов ден или по народному - Прасоколеда....

Link to comment
Share on other sites

Честит празник и въпреки заливащата ни пропаганда да кажем едно благодаря на Русия, защото днешните ни съюзници са искали да си стоим под шапката на османската империя.

Това в коя алтернативна история си го чел? Я ми кажи знаеш ли кой единствен от великите сили се е противопоставил и то със зъби и нокти срещу Съединението на България, което е имало за цел именно да изтръгне Източна Румелия със столица Пловдив изпод шапката на Османската империя? Кой е насъскал Турция и Сърбия да нападнат България като ответна мярка срещу нарушаването на това статукво? А кой първи е признал Съединението и новата независима държава?

Link to comment
Share on other sites

Майтапа настрана - части от Българската история могат да се дават като добър пример за ползите от монархията и какво се случва, когато разни либерали вземат властта :)

 

Атака отново държат класацията за възможно най-идиотска проява: Почетен гост по случай освобождението е... мутра. Показателно какви са спонсорите им и откъде. Продължавам да се учудвам, как хора, смятащи себе си за патриоти са гласували за психопата Сидеров...

Link to comment
Share on other sites

Това в коя алтернативна история си го чел? Я ми кажи знаеш ли кой единствен от великите сили се е противопоставил и то със зъби и нокти срещу Съединението на България, което е имало за цел именно да изтръгне Източна Румелия със столица Пловдив изпод шапката на Османската империя? Кой е насъскал Турция и Сърбия да нападнат България като ответна мярка срещу нарушаването на това статукво? А кой първи е признал Съединението и новата независима държава?

Нали знаеш, че истините са минимум 2? Англия в лицето на Дизраели не е искала разпокъсване на Портата, Русия е искала контрол върху Проливите, Батенберг е бил последовател на идеята за просветения монарх, докато Николай III е бил привърженик на абсолютизма... Едно голямо лайно се е забъркало тогава, преврат, контра-преврат, Стамболов като бонус.... Май цялата вина на Батенберг е била, че е поставял българските интереси пред своите. Да не забравяме, че той е първият Обединител, а България води 4 войни в преследване на Обединението си. И все някой се меша, защото не му е кеф българите да живеят в етническите си граници. Да споменем и Ньойския договор, излаза ни на море, и прочие, и прочие.. Аз съм склонен да обвиня най-вече страните, подписали Берлинския договор. Защото още тогава се залага "барутното буре на Европа"...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм склонен да обвиня най-вече страните, подписали Берлинския договор. Защото още тогава се залага "барутното буре на Европа"...

Няма по-върл защитник на Берлинския договор през годините от Русия. Именно Русия защитава открито със зъби и нокти статуквото на Берлинския договор и се изправя против Съединението на България. Това е неотменим исторически ФАКТ, макар и дълго някои да се опитваха да го замитат под чергата.

Link to comment
Share on other sites

Говориш глупости. Освен Русия, забравяш да споменеш Австро-Унгария, която, възползвайки се от младотурската революция анексира Босна и Херцеговина. Да не забравяме, че ако Сан-Стефанският договор останеше в сила, пряко засегнати от него са Гърция, Румъния и Сърбия. Които имат свои представители на Берлинския конгрес, а ние, благодарение на руските власти, които не дават гласност на подписките, не получаваме нито един представител там. Също така пропускаш, че това е официалната политика на Русия, която води до дълбоко обществено недоволство сред самите руснаци.

Да не пропускаме, че благодарение на Великите сили, върху Княжество България(като васално такова), лягат част от капитулациите, наложени на Османската империя...Да, може да си поговорим за Райхщадското споразумение. Но кво като го има - Босна и Херцеговина са анексирани, Русия получава бесарабските територии, България е разпокъсана и през 1914 започва Европейсктата или Първата световна война...

Link to comment
Share on other sites

Говориш глупости.

Моля? Какво точно от казаното от мен е глупост и не отговаря на историческата истина? Какво ми намесваш Сърбия, Босна и на баба им хвърчилото. Говорим за Русия и защитавания от тях Берлински договор ДО ДУПКА съвсем против нашите, български национални интереси, в момент, в който останалите велики сили са осъзнали, че въпросния договор вече няма да го бъде и за разлика от северноазиатската империя признават Съединена България.

Link to comment
Share on other sites

Е те за тия глупости ти говоря :)

Явно и ти си чел някаква алтернативна история и за теб документираното наследство на големите възрожденци като Захарий Стоянов не съществува. Русия е единствената държава от великите сили, която до последно се мъчи да задържи статуквото на Берлинския договор и се противопоставя всячески на Съединението на България - това е неоспорим ИСТОРИЧЕСКИ ФАКТ!

Link to comment
Share on other sites

Наско, и аз не те разбирам. Всичко, което казваш е така, но и Момчил право говори в тоя случай. След инглезите и френските гейове (живи да горят), баш другарите руснаци са ни най-големия враг. Простичката истина, която почти изцяло изписа е, че никой никога не е искал да има силна България. Ама НИКОЙ. И всичките са се старали да я късат, да й пречат, да я раздават и разделят. Между другото това е записано във всеки един детски учебник. От ония хубавите от едно време - сега вече не знам изобщо учебници ли са или списания... Руснаците, правейки се на добрички са ни забили не един и два ножа в гърба. Нашата география е едновременно голям късмет и ужасно проклятие...
 

Link to comment
Share on other sites

Интересно как ти хрумна тая глупост.... 

 

 

Е верно ли бе!?!?!? Но пък то се очакваше - при тоталната липса на конкуренция е логично... Няма кака да го дадат на Лудия Макс... И все пак - беше си за мечката!!!  :laughing:

 

ЕДИТ: И ествествено мрежата е гръмнала... Само ги поггледнете тия малоумници:

 

https://www.youtube.com/watch?v=9c6FQ2F-Bgk

 

https://www.youtube.com/watch?v=UY5XRjHh1FU

 

Обаче ТИЯ обират овациите - заслужават повече Оскар от него...  :laughing:

Лео все пак трябваше да получи Оскар-а дори и формално след като категорично се доказа и е от класата на Де Ниро и сие.Любопитно ми е коя е до него след като видях изгората на Том Харди-меко казано впечатляваща :))

http://youtu.be/AOoP56eXtzM?t=1m6s

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...