Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Че на този свят има и добри хора - ей на, попадна ми един заключен към Виваком ГСМ, нищо и никаква ефтиния - за разкодирането ще ми вземат колкото струва той. Пуснах молба в един форум (не български, разбира се) - няма и 5 минути по-късно получавам ЛС с код за отключване. Човека вика, ако искаш прати 3$ с пейпал. Е, да, ама аз пейпал нямам. Сега ми е малко криво, че ям безплатно, ама какво да сторя - не ми се открива акаунт, само за да благодаря... Но все пак важното е, че има и хора които първо правят добро - после ако се върне - върне, ако не живи и здрави.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Китай държи към 10% или 1.27 трилиона и кои са другите "сърдити играчи" и всъщност какъв ще е смисъла на цялата операция и как тя ще прецака САЩ, освен тези правещи дъмпинга? Знаеш ли какъв е обема на този пазар (говорим само за държавните трежърис)? Четири (4) трилиона месечно. Значи целият китайски портфейл минава за десетина дни. Можеш ли да схванеш идеята на тези прости факти?

Емиии примерно ОПЕК и Русия + Китай.Малко ли ти се виждат?Така и не отговори на въпроса ми.

Link to comment
Share on other sites

Емиии примерно ОПЕК и Русия + Китай.Малко ли ти се виждат?Така и не отговори на въпроса ми.

ОПЕК и Русия какво? Отговорих ти ама ти не четеш - просто подобна "операция" ще донесе единствено огромни загуби за опериращия. Явно не си забелязал, че китайците не са глупаци, за разлика от някои други държави, белязани от управлението на самозабравили се и изперкващи с времето диктатори, и никога не биха заложили на икономически безумни ходове, целящи някакви мъгливи политически дивиденти.
Link to comment
Share on other sites

Кръстник, честно, не знам що се хабиш...

Ти даваш факти, те те замерят с евтини популистки лозунги.

Тоя спор няма как да го спечелиш, надявам се ти е ясно.

В България американците са тъпи. ТОЧКА. 

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, честно, не знам що се хабиш...

Ти даваш факти, те те замерят с евтини популистки лозунги.

Тоя спор няма как да го спечелиш, надявам се ти е ясно.

В България американците са тъпи. ТОЧКА.

Много се дразня, когато очевидни факти буквално се отхвърлят на базата на някакви мантри и приказки от селски вечеринки. Никога не съм симпатизирал на простотиите, сътворени от американците, особено и най-вече свързани със световната финансова криза от 2008-ма, обаче някои популярни фантасмагории ми идват в повече.

 

Подобно нещо се случва и по адрес на събитията в Украйна. Повечето карат на някакви емоции и никой не обръща внимание на сериозните и непоклатими факти. Сега сигурно ще ме обявят и за русофоб, но най-крещящият факт от тази седмица е вероломното нарушение от Кремъл на един ключов договор от 1994-та, наречен Будапещенски меморандум за сигурност, който гарантира териториалната цялост на Украйна в замяна на цялостното й разделяне със съществуващия по това време в тяхно владение ТРЕТИ ПО ГОЛЕМИНА в света ядрен арсенал след този на САЩ и Русия. Договорът е подписан от Русия, САЩ, Великобритания и по-късно от Китай и Франция. Никой не коментира точно този изключително важен прецедент, който за пореден път потвърждава максимата на Ото фон Бисмарк, че договорите подписани от Русия не струват и хартията, на която са отпечатани. Ами ако Украйна не беше се разделила с ядрения си арсенал?

Link to comment
Share on other sites

За българина всички са тъпи.

Докато той е гениален и никой не може да му стъпи на малкия пръст даже. Мани другото ами даже има извънземни корени според един популярен ТВ водещ... чак да ни се неначуди човек защо сме на тоя хал...

Link to comment
Share on other sites

Ама на бюро. Не може да ходят на нивата да бачкат, защото не е престижно.
То Б. Борисов хубаво им каза преди време на младите "висшисти" да ходят на нивата да работят като се оплакват. Винаги има работа. Въпроса е дали има кой да я работи.

Link to comment
Share on other sites

А, не е така. Не само на нивата има. И другаде има ... ама както си писал ... "не е престижно". Факт. 

А и хората с висше поне имат някво основание да си търсят по специалността ... а колко знам дето нито са учили, нито работят ... само чакат на мама, тате и на орешарски ... 

Link to comment
Share on other sites

 да ходят на нивата да бачкат

 

На драго сърце, да ти кажа. Има само един малък проблем - в родното ми място няма работа даже и за плащане на ток, вода, памперси и дрехи. Останалото ще си го произвеждам - не ми е никакъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Не е само fuelshark Има и една течност, където като намажеш кукичката и шараните без стръв се хващат. Онзи ден я разбрах от на бащата аверите-рибари. Чудели се, дали да не си делнат един флакон :)

 

http://ribari.net/

 

Колкото повече авери на баща ти си поделят флакона, толкова повече шарани без стръв на куката ще са се хванали ;)

На драго сърце, да ти кажа. Има само един малък проблем - в родното ми място няма работа даже и за плащане на ток, вода, памперси и дрехи. Останалото ще си го произвеждам - не ми е никакъв проблем.

Значи трябва да се произвежда повече от необходимото и да се продава за плащането на ток, вода, дрехи и памперси.

Link to comment
Share on other sites

Колкото повече авери на баща ти си поделят флакона, толкова повече шарани без стръв на куката ще са се хванали ;)

 

Казах им да не си правят експерименти и да не купуват нищо.

Link to comment
Share on other sites

Значи трябва да се произвежда повече от необходимото и да се продава за плащането на ток, вода, дрехи и памперси.

 

Казано е вече многократно, предвид световното развитие - учете китайски, или се научете да произвеждате продукцията за изхранването си  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 

Значи трябва да се произвежда повече от необходимото и да се продава за плащането на ток, вода, дрехи и памперси.

 

 

Осигури ми нормални изкупни цени и одма се връщам на село. Това сериозно - имам потенциала за винарна, месопреработка+деликатеси и други обикновени неща като бадеми, картофи, млечни продукти...

Link to comment
Share on other sites

Осигури ми нормални изкупни цени и одма се връщам на село. Това сериозно - имам потенциала за винарна, месопреработка+деликатеси и други обикновени неща като бадеми, картофи, млечни продукти...

Защо трябва някой да "осигурява" изкупни цени?! Особено на продукти не от първа необходимост като вино и деликатеси.

Link to comment
Share on other sites

Защо трябва някой да "осигурява" изкупни цени?! Особено на продукти не от първа необходимост като вино и деликатеси.

 

Ти сериозно ли го задаваш този въпрос?!?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Защо трябва някой да "осигурява" изкупни цени?! Особено на продукти не от първа необходимост като вино и деликатеси.

 

...

 

Ти сериозно ли го задаваш този въпрос?!?!?!?!?!

 

Ня'а смисъл...

Link to comment
Share on other sites

Напълно сериозно. Изкупните цени за храна се слагат, за да не се окаже, че няма кой да произвежда храна на достатъчно евтина ЗА ВСИЧКИ цена. Да ама нито виното, нито деликатесите са толкова необходими, виното дори има акциз. Иначе например с тютюна се погасява евентуално социално недоволство в "онези" райони...казано по друг начин, подкупват хората там.

Link to comment
Share on other sites

Напълно сериозно. Изкупните цени за храна се слагат, за да не се окаже, че няма кой да произвежда храна на достатъчно евтина ЗА ВСИЧКИ цена. Да ама нито виното, нито деликатесите са толкова необходими, виното дори има акциз. Иначе например с тютюна се погасява евентуално социално недоволство в "онези" райони...казано по друг начин, подкупват хората там.

 

Не става въпрос за вино (което има акциз с НУЛЕВА ставка) и ракия...а за прости неща като мляко, домати, картофи и подобни необходими неща. Онова, което изписа гримьора е само пример...

Link to comment
Share on other sites

Много си далече от това, което имаме предвид. Помисли си например защо в Германия ядат гумени домати за 6+ евра килограма, а не наши сочни и ароматни на половин цена. Оттам нататък може и да се сетиш защо местното ни производство е съсипано почти по всички параграфи. 

Link to comment
Share on other sites

...защо в Германия ядат гумени домати за 6+ евра килограма, а не наши сочни и ароматни на половин цена. ...

 

Отдавна не ми се е случвало да ям от вторите - почти всички са ми гумени и безвкусни (от хипермаркетите 100% ; от пазара - с около 20% по-малко...много рядко да случа на нещо вкусно като домат).

 

П.П. И може и да съм Йода, ама все още помня вкуса на българския домат отпреди 30 години.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...