Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не съм писал доста отдавна, не намерих темата за нестандартните въпроси, ако я има още може да преместите въпроса там... Та въпроса ми е, ако откажат да ме обслужат в заведение, в което съм седнал-какви са ми правата, към кого мога да се обърна(телефон) и какво да направя като цяло и дали имат право да ми откажат? мерси за вниманието

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Добро утро.

 

Весо, ми чакаш 15 минути, ако не се появи никой, ставаш, искаш книгата за оплаквания, пишеш си оплакването и повече не стъпваш там.

Link to comment
Share on other sites

не отпада. ако откажат да ти я предоставят или пък скъсат страницата в която си писал ти - тогава вече минават в разправии с КЗП и сериозен шанс да си загубят лиценза или пък ако имат - звездите.

Link to comment
Share on other sites

а на кой трябва да се обадя, ако ми я откажат

 

и ако напиша нещо вътре, какъв е смисъла въобще? Тук никой не чете книгата за гости...

Link to comment
Share on other sites

Книгата за оплаквания се води официален документ и е задължително да е прономерована и прошнурована. А не някаква мазна ученическа тетрадка. Който и да се е заял, няма право да ти откаже да и даде. Защо - мобо вече каза.

 

Ето --> http://www.kzp.bg/

Link to comment
Share on other sites

Да, ама в колко заведения си поглеждал книгата за гости? Тук става вапрос явно за лична неприязън и така нещата няма да се оправят

Link to comment
Share on other sites

Да, ама в колко заведения си поглеждал книгата за гости? Тук става вапрос явно за лична неприязън и така нещата няма да се оправят

 

Виж сега. Книгата за гости е коренно различна от книгата за оплаквания. А на КЗП не им пука дали е в книга за гости или в книга за оплаквания - ти си пусни жалбата, те ще се разправят. Още по-лесно е да кажеш тук кое е това заведение, та всички да си имаме едно на ум и да не го препоръчваме на познати и приятели.

Link to comment
Share on other sites

Ахахахахахаха: Gangnam Style Meets Metal! :laughing1: :punk

 

Хахахаха яко!

 

 

Да, ама в колко заведения си поглеждал книгата за гости? Тук става вапрос явно за лична неприязън и така нещата няма да се оправят

 

Я обясни кой с кого се е скарал и откъде идва тази лична неприязън, че да откажат да ви обслужат? И защо толкова държите да ходите в заведение, което не харесвате?

Link to comment
Share on other sites

то проблема е, че шефа се е заял, така че книгата отпада като вариант

Кажи кой е тоя да го набием и да решим проблема кардинално. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за даяната на радиото, а проблема идва оттам, че лятото набиха едно момче(клиент на заведението) и аз ходих да свидетелствам срещу охраната и персонала...

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за даяната на радиото, а проблема идва оттам, че лятото набиха едно момче(клиент на заведението) и аз ходих да свидетелствам срещу охраната и персонала...

 

Тя Даяната на радиото и без това е с изчакване от 20 минути преди да можеш да поръчаш.

Набили са го? Как така са го набили? Няма ли камери в тая градина? И защо са го набили?

Осъдихте ли ги в крайна сметка? Ще бият....

Той тоя управител там е супер селянин...

Link to comment
Share on other sites

не са дали ход на делото още(незнам дали ще дадат), ама за мен идва шефа, щото уж съм казал на сервитьорките някви неща за сливенския и такива измислици, абсолютни измислици

Link to comment
Share on other sites

Недей да тъгуваш за тази скапана Даяна. Както пише woox, там обслужването е под всякаква критика. Последния път седяхме три часа, от които час и половина прекарахме в очакване - някой изобщо да ти донесе меню, после да дойде да ти вземе поръчката, после пък да я донесе. И отгоре на това след всичкото чакане ни донесоха ястията студени. Там явно работят по комунистическия модел от преди 89-та. :) Заведения в града има бол. Не си създавай излишни врътни по такъв въпрос.

Link to comment
Share on other sites

аз нямам кой знае какво желание да ходя там, просто искам да си получат заслуженото тези потомствени селяни

Link to comment
Share on other sites

бахти драмата

и то точно за тая противна и мазна дупка с малоумен персонал наричаща се заведение....

 

просто не ходи....

 

на новият ни ГРОБАДЖИЙСКИ кмет да му го набия целия на него на жена му и на цялата му рода , тва с тия ремонти по тва време на годината е безобразие , не е нормално да не мога да прекося града за 1 час щото са затворени ЕДНОВРЕМЕННО двата най големи булеварда + някои от уличките по които можеш да ги избегнеш....... тая улица успоредната на марица под пешеходният мост за 3 години я правят цялата 3 пъти ....изцяло нова.......

Link to comment
Share on other sites

щото са затворени ЕДНОВРЕМЕННО двата най големи булеварда + някои от уличките по които можеш да ги избегнеш....... тая улица успоредната на марица под пешеходният мост за 3 години я правят цялата 3 пъти ....изцяло нова.......

 

Присъединявам се. Крайно малоумно е да се затворят 2 от основните булеварди ЕДНОВРЕМЕННО. При това тези булеварди не са в различни краища на града а се пресичат при това са баш в центъра. При подобни ситуации трябваше да се работи денонощно. А понеже минавам оттам често ги гледам как по цял ден стоят и си чешат топките половината работници. Мина вече един месец още не могат да оправят 6ти септември.

 

Какъв ти месец, някой има ли спомени колко време мина откакто затвориха бул. Марица под моста на Герджика? Година май мина...

Link to comment
Share on other sites

Присъединявам се. Крайно малоумно е да се затворят 2 от основните булеварди ЕДНОВРЕМЕННО. При това тези булеварди не са в различни краища на града а се пресичат при това са баш в центъра. При подобни ситуации трябваше да се работи денонощно. А понеже минавам оттам често ги гледам как по цял ден стоят и си чешат топките половината работници. Мина вече един месец още не могат да оправят 6ти септември.

 

Какъв ти месец, някой има ли спомени колко време мина откакто затвориха бул. Марица под моста на Герджика? Година май мина...

на бул. Марица под Герджика срока за завървшане е края на Ноември, началото на Декември - тогава трябва да имат Акт.16. не го виждам да стане.

 

 

Шести Септември се клеха че ще стане до края на ...Септември :) по документи срока е до 20.Октомври.2012 все пак. Така че са все още в правото си. Няма публично достъпни документи за съгласуването на временната организация на движението, щото КАТ откъм електронните документи са в средата на 80-те от миналия век.

 

Община Пловдив пък е бенефициент по европейска програма за интегриране на единна електронна система за управление която уж ще съкращава времената за обработка и т.н. Само дето никъде не е достъпна информация за сроковете за интеграция и колко точно ще се съкрати документооборота или как точно ще се ускори обслужването като все още имат процедури да се събират 7-8 подписа върху един документ, като съответните експерти са в най-различни части на града. междувременно общината има нов сайт от около 1 месец, половината секции от който имат само безсмислен текст. един публичен регистър за разрешенията за строеж и разкопаване например щеше да ни спести доста време за подобни справки кой кога защо и къде копае. ама нема. май нема и да има.

Link to comment
Share on other sites

. тая улица успоредната на марица под пешеходният мост за 3 години я правят цялата 3 пъти ....изцяло нова.......

 

Глупости, улицата се прави на секции, НИТО една не е повтаряна. Защо обаче се размотават - никой не е казал. Там дори сроковете на изпълнение не знам... Проблемът не е в самата настилка, явно нещо друго ги спъва...

 

Присъединявам се. Крайно малоумно е да се затворят 2 от основните булеварди ЕДНОВРЕМЕННО. При това тези булеварди не са в различни краища на града а се пресичат при това са баш в центъра. При подобни ситуации трябваше да се работи денонощно. А понеже минавам оттам често ги гледам как по цял ден стоят и си чешат топките половината работници. Мина вече един месец още не могат да оправят 6ти септември.

 

Какъв ти месец, някой има ли спомени колко време мина откакто затвориха бул. Марица под моста на Герджика? Година май мина...

 

В момента се правят най-мащабните ремонти в Пловдив. Престанете с некадърните мрънканици и лиготии. То наистина трябва да оставят всичко да е ардауш и да сменяте джанти, шарнири и полуоски постоянно, ама тогава още повече лигльовци се намират да мрънкат. Да - не се работи нормално, да - може и много по-бързо, но тука е така. И не е за пръв път. Изпълнителите имат срокове, които не са прескачали до момента. НЕКА работят бавно. Така се работи по-качествено. След като са поели 5-7 годишни гаранции, явно си гледат работата по-добре. Работят сега, защото температурните условия го позволяват. При 35+ явно полагането на настилка е най-малкото неправилно, съответно няма кой да поема гаранция. Сега се захлади - действат по всички фронтове. Или искате като завали да работят? И догодина пак да повтарят? Ники, на 6-ти се правят маса манипулации, отделно EVN създаде проблеми там. Трябваше да ти го оставят да дрънчиш и да си изкарваш бъбречните камъни, така ли? Ай сиктир, тоя народ няма угодия! Точно пундьовски, фъфлещ плондир като предния "кмет" ви трябва, да пърди и олигарсите да лапат, да реже вековни елхи за Нова година, а вие да дрънчите по дупки и павета.

Link to comment
Share on other sites

НЕКА работят бавно. Така се работи по-качествено.

Ако това им е качеството при бавна работа всички трябва да сме доволни, че не работят бързо. Лошо няма, че най-накрая решиха да преасфалтират, но по отношение на изпълнението има още доста да се желае. Не е нормално на прясно асфалтирано колата да друса, да се виждат неравности по пътя. А пък как е направена връзката между отделните платна, понеже ги правеха едно по едно няма да коментирам.

Но пак е по-добре от нищо. Поне няма да сменяме окачването както беше на старото положение. Вчера ходи и се връщах до дядо Мраз - ми не се дзверих постоянно на 5-7 метра пред колата къде е следващата изненада на платното за избягване.

Link to comment
Share on other sites

Виден за Тотев е все едно Годфадър за Америките и Чефо за Ферари - промити мозъци, бейби.

 

Ах, че си ми глупав, ако наистина си го мислиш това. Колко години трябва да минат, че да се научиш, че ги мразя всичките?

 

Тотев е с властта => парите се върнаха в града => работи се => ползи за НАС, жителите на града.

 

Някои кухи глави това така и нямада го проумеят. Пука ми на мене Тотев ли е, Карастанчов ли е, К%роглавов ли е, с коя партия е... Важното е да не е тотален кретен и да се работи в тоя град, който от 10 години заприличваше все повече на СЕЛО.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...