Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

по съвсем същия логически път можем да врътнем тезата към това, че вие казармените потомци пък идея си нямате какво е да си имал 2 години от живота си на собствено разположение в разцвета на силите си.

Доста хилаво и не доизпипано като теза..., не ти е присъщо....
както и че не можете да знаете точно какво стои зад печата НГВС, нито пък какво би било да живееш с такъв.

Ако зад него стои реален проблем, това е повод за истинско, съвсем човешко съчувствие - явно се касае за сериозен проблем. Но ако този печат е излизан, издухан, заработен или са използвани нечии дебели връзки..., според мен си е повод за срам ;)

 

 

така че малко по-спокойно с обидите преди да сме отворили темата за зелените чорапи, щото и сега ги има на пазара ако толкова много държите да спите с такива.

А тези са ми любимите! Дори лятото в най-големите жеги си обувам по два ката, преди лягане....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ако зад него стои реален проблем, това е повод за истинско, съвсем човешко съчувствие - явно се касае за сериозен проблем. Но ако този печат е излизан, издухан, заработен или са използвани нечии дебели връзки..., според мен си е повод за срам ;)

А тези са ми любимите! Дори лятото в най-големите жеги си обувам по два ката, преди лягане....

 

Мен ме обявиха негоден, защото имам проблем с дясното рамо.

Link to comment
Share on other sites

по съвсем същия логически път можем да врътнем тезата към това, че вие казармените потомци пък идея си нямате какво е да си имал 2 години от живота си на собствено разположение в разцвета на силите си. както и че не можете да знаете точно какво стои зад печата НГВС, нито пък какво би било да живееш с такъв.

 

 

така че малко по-спокойно с обидите преди да сме отворили темата за зелените чорапи, щото и сега ги има на пазара ако толкова много държите да спите с такива.

 

Теб пък кой те рита, та дрънчиш?!

Къде точно съм обидил някой?

Може ли да прочетеш внимателно написаното или смело по диагонал и чукча писател!?

Аз съм бил лично свидетел как много момчета излязоха мъже от омразната ви казарма! Момчета със сериозни проблеми, които на изхода бяха със самочувствие и далеч по-стабилна психика.

 

Пак ви призовавам, ако ще си дрънкате глупости, дайте да си говорим колко е зле някъде, където никой от нас не е бил! Поне да е справедливо. Може да започнем със сфинктера на Моника Белучи, например...

Link to comment
Share on other sites

Сигурно съм от много малкото хора, които са попълвали молба да бъдат приети за наборна служба. За целта ми се наложи да изкарам от университета не бележка, че съм студент, което е обичайното. Трябваше надълго и нашироко да ги убеждавам, че НЕ СЪМ студент. Говорим за 2004-та година. От там - една година, за която здрав лежах една седмица във военна болница за изследвания, където видях какво представляват днешните наборници - говореше се само за десятка, двайска и разни други количества дни, които да ги освободят от... дремене в караул и ужасното мъчение да тичат две обиколки на плаца и трийсетина лицеви опори. Само за протокола, тогава си тичах повече на ден и такива серии правех без да се задъхам. Да, доста послушах колко е 'тежка' службата. Най-вероятно са били точно категория 'скатавки', ама никак не ме впечатли това, което беше казармата за тях. След това съм ходил три пъти за изследвания до София, щото в Пловдив нямат хепатитни маркери във ВБ, и след дългите изследвания, дали хроничното ми чернодробно заболяване ме прави годен или негоден - ме обявиха за годен на една пространна специализирана военна комисия свикана в моя чест. И да, на финалната военна комисия, когато щяха да ме зачисляват към учебен център/поделение тъпия лекар, който ме прати на всичките тия глупости наааай-накрая забеляза, че съм далтонист, нещо, което е отбелязано в медицинския ми картон 94-та година и присъства във военния ми картон откакто имам такъв. Та не знам какво е била казармата за вас, ама се съмнявам да е същото, което щях да изкарам аз.

 

Та к'во за казармата? Имах една седмица на разположение да видя к'ви глисти и плужеци мързелуваха там. Видях как БА се чуди как да се отърве от наборници и как да ги разкара по-бързо. Всеки уикенд младежите си бяха по домовете, щото гледаха да ги подберат така, че да не живеят далече от поделението. Просто армията се чудеше как да се отърве по-бързо от тия излишни разходи. Пък вие си пейте за вашата казарма.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях от хората които служеха 18 месеца и на 100 км. от Пловдив, Кърджали. Сега като се обърна назад, трябва да ви кажа, че не съжалявам, въпреки, че службата ми беше сравнително тежка. Наистина мисля, че казармата ми даде добър старт в живота. Може би най-ценното което придобих е самочувствието и борбеността да се справям в ситуации от които преди това бих се уплашил. Определено мисля, че казармата е полезна за изграждането на характера на един мъж.

Link to comment
Share on other sites

Ай стига с казармата.

 

Ето нещо, което не знаете, че ви трябва, но като го има винаги се ползва - зъболекарски инструменти и по-точно пинсети, сонда (онази джаджа с която ви бодат и почукват по зъбите) и скалпел. НЕЗАМЕНИМО за всякакви домашни глупости.

 

1. Сондата е за ръчкане на разни глупости, изчопляне на неща - последно го ползвах за да почистя душа в банята от котления камък. Здраво, финно, удобно. И това че е леко криво пък е толкова удобно че няма накъде

 

2. Пинсети - здрави, не се огъват, не ръждясват и са в пъти по-стабилни от тези, които се продават в нормални магазини особено повечето подобни пинсети в практикер направо за нищо не стават. Удобни за болтчета, ръгане на разни неща в комютъра като джъмпери на дискове без да се налага да вадите диска и т.н.

 

3. Скалпел - замества макетно ножче но е в пъти по-удобен за финни неща - примерно махане на етикети на блузи, резване на някой финен кабел и подобни.

Link to comment
Share on other sites

Ето нещо, което не знаете, че ви трябва, но като го има винаги се ползва - зъболекарски инструменти и по-точно пинсети, сонда (онази джаджа с която ви бодат и почукват по зъбите) и скалпел. НЕЗАМЕНИМО за всякакви домашни глупости.

И каква е цената на трите?

Между другото, ако пинцетите в края са извити, а не са прави - още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Ето нещо, което не знаете, че ви трябва, но като го има винаги се ползва - зъболекарски инструменти и по-точно пинсети, сонда (онази джаджа с която ви бодат и почукват по зъбите) и

 

Така си мислиш ти!

Ама на тебе ти е простено щото си софтуерист, а за вас е характерно, че що се отнася до хардуерни проблеми, вие тепърва откривате огъня, докато хората отдавна вече се радват на топла вода от ел. бойлери...

Link to comment
Share on other sites

И каква е цената на трите?

Между другото, ако пинцетите в края са извити, а не са прави - още по-добре.

 

Не знам. Жена ми си домъкна няколко комплекта в къщи и аз реквизирах единия. И да извити са в края - нали по начало са направени да ти бърникат зъбите :)

 

Така си мислиш ти!

Ама на тебе ти е простено щото си софтуерист, а за вас е характерно, че що се отнася до хардуерни проблеми, вие тепърва откривате огъня, докато хората отдавна вече се радват на топла вода от ел. бойлери...

 

Вероятно е така. Хубави пинсети сигурно има само, че там където съм гледал подобни бяха едни смотани все и или прекалено груби или се огъваха. За джаджата за чоплене - аналог няма доколкото знам - такова криво шило не съм виждал другаде. А скалпела - може и да има нещо подобно, но където съм гледал са все доста по-големи и груби.

 

Я ми отвори очите по въпроса ако ти се занимава

Link to comment
Share on other sites

Бира иска нормалният мъж... Първо бира, а другото - ясно. beer.gif

 

Ред. аз пак натискам ракията, смятайте следващите ми постове за каквото си щете. И от утре съм с друг номер, че тоя пак много народ го научи. който трябва, ще получи новия.

 

Ред. 2 Видене, голям си......капрал! как ша са родиш баш тогава?!

Link to comment
Share on other sites

Хмм днеска има някакъв бум на регистрация на нови потребители (приблизително по едно и също време) и ми пишат за едно и също нещо... :unsure:

 

Някой от модераторите може ли да ми каже дали потребителите Anhell и elly_ са от едно и също IP?

Link to comment
Share on other sites

Хмм днеска има някакъв бум на регистрация на нови потребители (приблизително по едно и също време) и ми пишат за едно и също нещо... :unsure:

 

Някой от модераторите може ли да ми каже дали потребителите Anhell и elly_ са от едно и също IP?

Вие сте млад, красив, висок, снажен, рус, синеок, чаровен, забавен и Хентелегентен?

Тогава не се учудвайте, а приемете своята столкърка - embrace her with your bosom!

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Вероятно е така. Хубави пинсети сигурно има само, че там където съм гледал подобни бяха едни смотани все и или прекалено груби или се огъваха. За джаджата за чоплене - аналог няма доколкото знам - такова криво шило не съм виждал другаде. А скалпела - може и да има нещо подобно, но където съм гледал са все доста по-големи и груби.

 

Я ми отвори очите по въпроса ако ти се занимава

Не бе, Ники..., точно за зъбарските джаджи ставаше въпрос. Единствено скалпела, дето не е много на място (добър тешнически нож върши повече и по-финна работа). Иначе сондите са три-четири чешита (прави, криви, с топче... има едни леко плоски и не точно криви...) С лек тунинг с помоща на диамантинката на дремелчето, найш кви нежни човъркалки, избивалки, шабърчета, че дори и длетца, съм си спретнал от тях... Относно пинсетите... има едни със заключване (пак зъбарски) дето вършат доста работа, но пък аз съм си взел и едни дето ги водят тефлонови. Всъщност човките им са от някаква странна пластмаса, която даяни на около 800-900 градуса, като ги плащах изплюх парче черен дроб и около два литра кръв (над 150 кинта бяха)

Link to comment
Share on other sites

Тъй, цялата тая инструментария се нарича диагностичен комплект и струва около 45лв. Аз за толкова си купих моя. Допълнително човек може да си купи кохери, чревни пинсети, ножици за меки тъкани и пр на нормални цени. Аз понеже съм гад, си имам окомплектоването за една операционна. И наистина са много полезни за всякакви дребни изпълнения. Ако някой от вас знае как се инкрустира фолио, ще ме разбере.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...