Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Кво за американската пропаганда, викаш?

Нищо бе пич, вие с гадо се занимавате с пропаганди, ама този клип го прегледах специално и едно нещо ми направи силно впечатление, което явно на вас двамата ви убягва, колкото и пъти да ви се натърти и подчертае. Ти изобщо схващаш ли разликата между двата пропагандни клипа или не ти се иска да я схванеш? В руския става въпрос за гордостта от някакво смертельное оружие, което изтребва мегаполиси като този на Лос Анджелис с един удар. Мегаполиси, в които живеят милиони руснаци и техните потомства. В американския пропаганден клип се набляга на човешкия фактор и на качествата на служещите да се грижат един за друг в бойна обстановка. Благодаря за подходящото нагледно потвърждаване на това, за което говорех. Толкова за пропагандата.

Обаче вие двамката така и не можахте нищо да кажете за абсурда на съществуването на тази военна простотия на фона на фактите от реалния живот, където хората не се интересуват от пушкала и най-важното за тях е живота им и този на техните близки. Не знам каква е тази причина, то и аз съм бил в казарма точно две години и дванадесет дни, ама такова изпадане в оргазъм при вида на пушкала, при това на чужда държава, не бях виждал. На мен тестостерона не ми влияе по този агресивен начин. Обикновено отивам да ощастливявам жената в такива случи. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

На 6-7 години едва ли си ходил кой-знае колко ;) И не виждам причина да не се обаждам. А ти... май нещо се развълнува? Сигурно е от възрастта, чувал съм, че старите хора дигат кръвното :lol:

 

Пак неподготвен и пак не на място. Пешо, едно трябва да разбереш един път завинаги. Колкото и да се напъваш тука из форума да се докажеш някак си, направи това което посъветвах Галя преди много време. Остави другите да те оценят що за човек си, не се оценявай сам и не се опитвай да се лансираш сам като нещо различно от това което си. Аз не се вълнувам от глупости. Изказванията ти по мой адрес, от край време са просто опит да се докажеш, но това не оправя нещата, влошава ги. И тъй като, съвсем лицемерно извърташ всяко едно изказване, вместо да говориш направо като нормален мъж, мисля че си първия, който ми попада в игнор листата. Нищо че съм модератор, колегите ще се оправят с тебе. Игнора важи навсякъде, бтв. На живо също не искам да те виждам и да ти слушам глупостите. В крайна сметка, прекалено съм стар за тия лайна твоите. Айде със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Галине, това, американското е представяне на конкурентна продукция на свободния пазар, докато руското е гаден шовинизъм. Айде моля ти се, те американците се борят за мир и демокрация и за пацифизъм и се ебат за девственост. А пък руснаците са лошите, и те правят оръжие, и таковата, те убиват добрите американски войници, и таковата вземат на малките дечица балончетата, и таковата те крадат нефта на хората, и таковата подбиват цените, и те таковата искат да заграбят света, и видиш ли при тях няма демокрация и таковата...

 

Оф, абе кво се лигосвам, и на децата им е ясно, че американците са пълни лайна и ако не им е хубавата реклама, ша ядат големия. Не ми се ще пак да привеждам за пример историята, в която ние си стояхме строени за обеден развод в Многонационалната, докато жулеше едно слънце и чакахме да стане време за обед и прехвалените кадрови войници на USMC капеха като зрели круши около нас, нормалните български редници.

 

Щот са нали...да. Ай. Аз си лягам, че ми е време да си отспя.

Link to comment
Share on other sites

Нищо бе пич, вие с гадо се занимавате с пропаганди, ама този клип го прегледах специално и едно нещо ми направи силно впечатление, което явно на вас двамата ви убягва, колкото и пъти да ви се натърти и подчертае. Ти изобщо схващаш ли разликата между двата пропагандни клипа или не ти се иска да я схванеш? В руския става въпрос за гордостта от някакво смертельное оружие, което изтребва мегаполиси като този на Лос Анджелис с един удар. Мегаполиси, в които живеят милиони руснаци и техните потомства. В американския пропаганден клип се набляга на човешкия фактор и на качествата на служещите да се грижат един за друг в бойна обстановка. Благодаря за подходящото нагледно потвърждаване на това, за което говорех. Толкова за пропагандата.

Обаче вие двамката така и не можахте нищо да кажете за абсурда на съществуването на тази военна простотия на фона на фактите от реалния живот, където хората не се интересуват от пушкала и най-важното за тях е живота им и този на техните близки. Не знам каква е тази причина, то и аз съм бил в казарма точно две години и дванадесет дни, ама такова изпадане в оргазъм при вида на пушкала, при това на чужда държава, не бях виждал. На мен тестостерона не ми влияе по този агресивен начин. Обикновено отивам да ощастливявам жената в такива случи. :lol:

Значи, виж ся! На тези чалъми им се вика военна доктрина. В момента при американците добитък за пушечна мръвка, бол, (при това разлигавена и необучена за реални военни действия - примери Ирак, Афганистан, а преди това Виетнам, Корея и т.н.... нямат нито една спечелена война). При руснаците вече ги няма, буквално неограничените човешки ресурси и за това се дуят с оръжия за масово поразяване. Американците си имат HAARP (достатъчно си начетен за да ти е ясно какви възможности има), руснаците си имат Цар бомба (теоретично, може да унищожи планетата, когато се направи с проектната си мощност), американците си имат Майката на всички бомби..., руснаците пък създадоха - Бащицата на всички бомби... Да продължавам ли? А по въпроса за гражданското авио строене в Русия.... питай гугъл (примерно) и ще видиш кой и как го движи... жокер - не е държавата. Забележи - говоря с факти! А темата с оръжията ми е интересна, защото винаги съм се чудил къде са границите на човешкият идиотизъм... (Забележи! Не руския или американския, а човешкият!)

Link to comment
Share on other sites

А по въпроса за гражданското авио строене в Русия.... питай гугъл (примерно) и ще видиш кой и как го движи... жокер - не е държавата.

Е да не би в САЩ и ЕС самолетите да се правят от държавата? Да ти дам пък аз един жокер. Държавата е абсолютно отговорна за създаването и налагането на правила и норми, осигуряващи максималната безопасност на този транспорт. Очевидно руската държава този проблем не я вълнува, за разлика от изтребването на мегаполиси, в които живеят и руснаци.

Link to comment
Share on other sites

Аз може ли да се обадя? Щото ходя по гори и чукари, дето надали ще стъпиш.

 

Всъщност трябваше мен да дадеш за пример :lol:

 

Въпреки че аз казарма в истинския смисъл съм карал около 3 седмици след това бях в щаба... не можеш да се сетиш пред какво седях...

Link to comment
Share on other sites

Ей, баща ми одъртя с още една година! :)

Да ти е жив и здрав... Много щастие и успехи :)

 

Добро утро. Само да не е "добро" като вчера вечер, че... :angry1

Аз отивам да бича на работа.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност трябваше мен да дадеш за пример
Всъщност, който и да се даде за пример - ще продължава да е субективно. Познавам големи путки, преминали през казармата и не, дедо, нямам предвид теб, колкото и да те ебавам :] Че си кифъл* - кифъл си, но п♛тка чак - не мисля.

 

–––––––––––

* кифъл - кифла в м.р.

 

Иначе добър утър!

Link to comment
Share on other sites

Познавам големи путки, преминали през казармата и не, дедо, нямам предвид теб, колкото и да те ебавам :]

Е, те, точно такива разпространяват митовете и легендите за ужасите и униженията които уж царят в казармата... Нормално е когато някой путьо мъти водата, стъжнява живота на маса народ и се цепи от колектива..., колектива да му го нацепи колективно... И това не е по причина на т.н. стаден инстинкт, а поради факта, че от личните постижения и начин на изпълняване на личните задължения, зависят доста неща които касаят взвода или ротата...

Link to comment
Share on other sites

Гадине, т'ва го казах по скоро в контекст, че както има неизлечими путки, така и хора, които ще станат мъже. Не мисля, че казармата е чак такъв фактор.

 

И одеве Атанас изтърси една голяма глупост "войната прави от момчето мъж". Атанасе, говедо, ще приема, че си я изтърсил тая простотия в ракиен афект. Войната прави от хората социални инвалиди. Препрочети малко Ремарк, "Обратния път" е добра отправна точка...

Link to comment
Share on other sites

Гадине, т'ва го казах по скоро в контекст, че както има неизлечими путки, така и хора, които ще станат мъже. Не мисля, че казармата е чак такъв фактор.

 

И одеве Атанас изтърси една голяма глупост "войната прави от момчето мъж". Атанасе, говедо, ще приема, че си я изтърсил тая простотия в ракиен афект. Войната прави от хората социални инвалиди. Препрочети малко Ремарк, "Обратния път" е добра отправна точка...

Путките са си путки, ако ще и пет казарми да карат... Казармата си е един вид копие на нормалното общество, но с многократно по-интензивни взаимоотношения и зависимости, и поради херметичния си характер е перфектната институция за ускорен курс по социализация на младежите. Мисълта ми е, че ако в нормални условия, схващането на определени принципи и придобиването на някои навици ти отнема 10-15 години, то там същото би се случило (ако трябва и по трудния начин) за 1-2 години... В този смисъл казармата е фактор и то не малък. Да прав си - войната прави от хората социални инвалиди, но пък казармата учи, че когато има битка която те касае, то не трябва да се търсят начини да не се участва в нея (каквото беше твоето изказване), защото рано или късно тя ще те застигне, а трябва да се търсят начините да се проведе при благоприятни за теб условия...

Link to comment
Share on other sites

Путките са си путки, ако ще и пет казарми да карат... Казармата си е един вид копие на нормалното общество, но с многократно по-интензивни взаимоотношения и зависимости, и поради херметичния си характер е перфектната институция за ускорен курс по социализация на младежите. Мисълта ми е, че ако в нормални условия, схващането на определени принципи и придобиването на някои навици ти отнема 10-15 години, то там същото би се случило (ако трябва и по трудния начин) за 1-2 години... В този смисъл казармата е фактор и то не малък. Да прав си - войната прави от хората социални инвалиди, но пък казармата учи, че когато има битка която те касае, то не трябва да се търсят начини да не се участва в нея (каквото беше твоето изказване), защото рано или късно тя ще те застигне, а трябва да се търсят начините да се проведе при благоприятни за теб условия...

 

Само дето казармата беше 6 месеца на края.

 

Нещата, включително и взаимоотношенията в казармата, са се променили от твоето време. Сега е просто един начин да се отложи неизбежното за хора, които скатават. Като студентството.

Link to comment
Share on other sites

Сега е просто един начин да се отложи неизбежното за хора, които скатават. Като студентството.

Беше. Остана им само студентството.

Link to comment
Share on other sites

Само дето казармата беше 6 месеца на края.

 

Нещата, включително и взаимоотношенията в казармата, са се променили от твоето време. Сега е просто един начин да се отложи неизбежното за хора, които скатават. Като студентството.

 

Какво скатават? Стъденството особено разните педагогики са губене на време и са за скатавки да, но казармата беше всичко друго, но не и скатавка. Точно пък там скатавките им го нахлузваха 2 ката и то точно другарчетата им, защото ако ти се скатаеш съответно някой друг трябва да го свърши, а ако не се свърши после целия взвод търпи наказание и точно скатавките биваха излекувани първи.

 

Иначе аз отидох в казармата с желание именно за да се скатая донякъде, защото едни мои клиенти ми бяха стопили лагерите последните 6 месеца преди да влезна, отделно фирмата в която бачках се правеха нещата от днес за утре мега-хипер-спешно и ако не стане работата на умиране вече, а аз бях млад и зелен и много присърце взимах всичко. И на цялата тази лудница само си мислех какъв потоп ще настане ако изчезна, нямаше уикенд, нямаше празници - бачкане почти денонощно и изведнъж - бум повиквателна. Първоначално се притесних после като ми стана едно хубаво - какъв прост и ясен стана живота ми изведнъж - няма срокове, няма да ми крещят затова че не съм прочел мислите на някой си и съм написал "Бележка" вместо "забележка" и да ми обясняват крещейки колко голяма била разликата между 2те... неее - просто чист въздух в Девин, чиста вода, 3 пъти на ден храна и повечко физически упражнения. Как да не му е кеф на човек да си дигне гълъбите и да влезе с бодра стъпка в армията.

 

Само че там кефа свърши бързо като ме надушиха какъв съм и изкопаха отнейде някакви си компютри ама от този момент нататък разговора става за маса

Link to comment
Share on other sites

Явно няма да се спрете да лянкате за неща, които не са ви ясни.

Една седмица в казармата е колкото 2 години всеки ден да ти разправят какво било.

Просто трябва да сте били, за да разберете. Като не сте - не виждам защо коментирате. Докато си мълчите, никой не ви закача и не ви обяснява какво им липсва на днешните мъже, които не са ходили в казарма. Не на всички, ама на повечето... Не виждам защо ни убеждавате какъв бил вкуса на вафлата, дето някой я бил ял, като вие никога не сте влизали и в магазина даже.

Link to comment
Share on other sites

 

Благодаря! А, дано! :)

 

________

 

 

1. Уроци по кайтаски! *плесва се по челото*

2. Някои хора обичат да се ебават ама едва ли ще им хареса да ги е**ва.

3. Абе аз ли съм единтвеният поп тука, който още не си е направил сефтето да игнорира някой?

Link to comment
Share on other sites

Явно няма да се спрете да лянкате за неща, които не са ви ясни.

Една седмица в казармата е колкото 2 години всеки ден да ти разправят какво било.

Просто трябва да сте били, за да разберете. Като не сте - не виждам защо коментирате. Докато си мълчите, никой не ви закача и не ви обяснява какво им липсва на днешните мъже, които не са ходили в казарма. Не на всички, ама на повечето... Не виждам защо ни убеждавате какъв бил вкуса на вафлата, дето някой я бил ял, като вие никога не сте влизали и в магазина даже.

 

по съвсем същия логически път можем да врътнем тезата към това, че вие казармените потомци пък идея си нямате какво е да си имал 2 години от живота си на собствено разположение в разцвета на силите си. както и че не можете да знаете точно какво стои зад печата НГВС, нито пък какво би било да живееш с такъв.

 

 

така че малко по-спокойно с обидите преди да сме отворили темата за зелените чорапи, щото и сега ги има на пазара ако толкова много държите да спите с такива.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Какво скатават? Стъденството особено разните педагогики са губене на време и са за скатавки да, но казармата беше всичко друго, но не и скатавка. Точно пък там скатавките им го нахлузваха 2 ката и то точно другарчетата им, защото ако ти се скатаеш съответно някой друг трябва да го свърши, а ако не се свърши после целия взвод търпи наказание и точно скатавките биваха излекувани първи.

 

Скатават да излязат на работния пазар и да започнат да вършат нещо. Това скатават. А не, че са скатавки. Целия квартал бяха се набутали в едно и също поделение и "казармата беше егати купона". Не ми изглеждат различни хората преди и след казармата. Напълно същите са си.

Link to comment
Share on other sites

не можете да знаете точно какво стои зад печата НГВС
Много е трудно, но някакси се справям. Но те никога няма да знаят!!! /drama
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...