Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аре стига вече.Точка:

http://www.youtube.com/watch?v=7lJYq6bjHTQ

Ей това е музиката....

Или това:

http://www.youtube.com/watch?v=0qYFtjtiJqo

 

П.П.Пожелавам ви приятно спорене.Ясно е че всеки си има любим стил, тъпото е да убеждаваш другите, че това е СТИЛЪТ.

Аз отивам на сватба, да слушам всяк'ви стилове.....и да поркам.. :bgrin: Убав ден ви желая.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Един танц?
Не знам, ама при тоя ти въпрос пак се сещам как веднъж бат' Весо те попита на колко години си, за да разбере кога изпедерастяват хората :lol:
Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама при тоя ти въпрос пак се сещам как веднъж бат' Весо те попита на колко години си, за да разбере кога изпедерастяват хората :lol:

Възрастта в този случай няма никакво значение, педерастлъка и таксиджилъка са генетични увреждания, те не се придобиват!

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама при тоя ти въпрос пак се сещам как веднъж бат' Весо те попита на колко години си, за да разбере кога изпедерастяват хората :lol:

 

подъл удар под кръста.....

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама при тоя ти въпрос пак се сещам как веднъж бат' Весо те попита на колко години си, за да разбере кога изпедерастяват хората :lol:

 

1. Супер предвидим си в реакциите си.

2. Не ги виждам тия да танцуват сами. Като групов танц ми изглежда. Не знам ти какво виждаш.

3. Аз тоя въпрос не го помня. Можеби не съм присъствал като ме е попитал. Пък и на мен лично културата ми не позволява да обиждам хората по подобен начин само защото изглеждат по-добре и са облечени по-добре от мен. Някакси, имам по-широк мироглед от "дълга коса - метъл", "хубави дрехи - педераст", "електронна музика - наркоман", "чалга - селяк". Понякога тия стереотипи може и да сработват, но е нужна и малко преценка.

Link to comment
Share on other sites

3. Аз тоя въпрос не го помня. Можеби не съм присъствал като ме е попитал.

Има доста свидетели на случката. Беше на последното събиране в Хъшове. Все още седеше на късата страна на масата ;).

Link to comment
Share on other sites

Тоя гледам, танцува сам. Макар че... мен ако питаш, хич не е сам в главата си :lol:

 

Това какво общо има с това, което съм ти показал??

Даже не се чува каква музика слуша.

Не можеш да отречеш, че погото е начина по който се "танцува" на повечето метъл стилове.

 

Ето ти. Така се забавляват хората на електронната музика. На хаус парчетата дори танцуват със свалени ръце, защото не вдига толкова адреналина.

 

http://www.youtube.com/watch?v=q7MMfYU31Rk

Link to comment
Share on other sites

Ангеле. Погото е начина на надъханите пубери и други комплексари да избият натрупаната от хормоните агресия. Това не е танц. Метъла не се танува. Това е музика, която слушаш, на която се наслаждаваш. Ако на теб гласовете ти шепнат да размахваш крайници в някакви хаотични движения, докато музиката те "докосва", докато те "зарежда" (през USB-то вероятно), това не значи, че със всички музикални стилове е така.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле. Погото е начина на надъханите пубери и други комплексари да избият натрупаната от хормоните агресия. Това не е танц. Метъла не се танува. Това е музика, която слушаш, на която се наслаждаваш. Ако на теб гласовете ти шепнат да размахваш крайници в някакви хаотични движения, докато музиката те "докосва", докато те "зарежда" (през USB-то вероятно), това не значи, че със всички музикални стилове е така.

 

Моля ти се, кажи ми, че седиш като клонче забодено в локва кал ако си на концерт и се възмущаваш на хората около теб, които си махат косите и пеят.

Link to comment
Share on other sites

Моля ти се, кажи ми, че седиш като клонче забодено в локва кал ако си на концерт и се възмущаваш на хората около теб, които си махат косите и пеят.

След доста задълбочено размишляване, стигнах до идеята, че това което прозира в този ти въпрос не е глупост, а дълбоко заблуждение. Всъщност това е съвсем коректно зададен въпрос от гледна точка на опита ти с хаотичните звуци и движения които съответно приемаш за танц и музика...

 

Както ти каза Пешо, метъла не е за танцуване а за слушане..., виж обаче рокът е друга бира. И за да изпреваря поредният глупав въпрос, сакам да те питам - Ти да си виждал някой от публиката да танцува по време на концерт за класическа музика?

Link to comment
Share on other sites

След доста задълбочено размишляване, стигнах до идеята, че това което прозира в този ти въпрос не е глупост, а дълбоко заблуждение. Всъщност това е съвсем коректно зададен въпрос от гледна точка на опита ти с хаотичните звуци и движения които съответно приемаш за танц и музика...

 

Както ти каза Пешо, метъла не е за танцуване а за слушане..., виж обаче рокът е друга бира. И за да изпреваря поредният глупав въпрос, сакам да те питам - Ти да си виждал някой от публиката да танцува по време на концерт за класическа музика?

 

Класическата музика няма динамиката нужна, за да се изрази в танц. Като изключим "валс" примерно. Което пак отговаря на въпроса ти. Танц на класическа музика.

 

Затова някои концерти се правят в зала със седящи места, а други на стадиони.

 

И какво и слушате на тая метъл музика? Не поражда ли някаква емоция? Или просто през едното влиза, през другото излиза?

Link to comment
Share on other sites

Класическата музика няма динамиката нужна, за да се изрази в танц. Като изключим "валс" примерно.

Това сериозно ли го мислиш? :blink: Или генерализираш леко неподготвен, може би!?

И какво и слушате на тая метъл музика? Не поражда ли някаква емоция? Или просто през едното влиза, през другото излиза?

Поражда и още как! А какво и слушаме, просто няма как да ти обясня, все пак явно твоите вкусове се ограничават до монотонно зомбиращи ритми и такова обяснение ще ти дойде леко над възможностите за възприемане.

Те, ти пример за нещо което предизвиква силна емоция в мен, не е метъл или рок, но е изпълнено с много чувство (от една от най-красивите съвременни жени - според мен)

 

http://www.youtube.com/watch?v=G8Ja8SqMwM0&feature=related

Но въпреки всичко не би ме накарало да цивря или да се държа като обзето от бесове зомби.

 

А ето ти и нещо с достатъчно динамика и заряд, та да ти настръхнат и космите по задника, което обаче искам да те видя как ще го изтанцуваш!

http://www.youtube.com/watch?v=IiESgYr35gA

............................................................

 

Другата седмица чакаме спора "Чии фекални изпарения са модни". Що за спор е това? Какво се очаква от него? Все едно отидем на сбирка на клуб "АЛФИСТИ" с е30КА и да им обясняваме колко са зле... нали сме хора, нали сме различни. Нека се обиждаме един друг без да се опитваме да убедим другия своята правота. Другото е загуба на време.

Че къде пък видя някой да убеждава някого в нещо.... и изобщо къде видя изобщо спор? До тук всичко си е на основата на чистото заяждане - в най добрите форумни традиции при това!

Link to comment
Share on other sites

Другата седмица чакаме спора "Чии фекални изпарения са модни". Що за спор е това? Какво се очаква от него? Все едно отидем на сбирка на клуб "АЛФИСТИ" с е30КА и да им обясняваме колко са зле... нали сме хора, нали сме различни. Нека се обиждаме един друг без да се опитваме да убедим другия своята правота. Другото е загуба на време.

Link to comment
Share on other sites

виж обаче рокът е друга бира. И за да изпреваря поредният глупав въпрос, сакам да те питам - Ти да си виждал някой от публиката да танцува по време на концерт за класическа музика?
Както и класическите хеви-метъл балади. Не трябваше толкова бързо да го задаваш тоя въпрос!
Класическата музика няма динамиката нужна, за да се изрази в танц. Като изключим "валс" примерно.

Викаш

няма динамика в него. Клавирконцерт №5, 1ва част също е бавна и монотонна пиеса.
направо никаква динамика няма в нея.
, нали е на Хачетурян, не е програмиран от Tiesto или Carl Dicks - монотонен и еднообразен, едно "тупци-тупци" постоянно... А за трето действие от "Лято" от четирите сезона на Вивалди (което е едно от най-любимите ми произведения ever, btw) няма к'во да говорим. Толкова е монотонно и еднообразно, че чак да заспиш.
И какво и слушате на тая метъл музика? Не поражда ли някаква емоция? Или просто през едното влиза, през другото излиза?
Всеки случай не ме кара да си размахвам неконтролируемо крайниците :lol:
Link to comment
Share on other sites

Това сериозно ли го мислиш? :blink: Или генерализираш леко неподготвен, може би!?

Поражда и още как! А какво и слушаме, просто няма как да ти обясня, все пак явно твоите вкусове се ограничават до монотонно зомбиращи ритми и такова обяснение ще ти дойде леко над възможностите за възприемане.

Те, ти пример за нещо което предизвиква силна емоция в мен, не е метъл или рок, но е изпълнено с много чувство (от една от най-красивите съвременни жени - според мен)

 

http://www.youtube.com/watch?v=G8Ja8SqMwM0&feature=related

Но въпреки всичко не би ме накарало да цивря или да се държа като обзето от бесове зомби.

 

А ето ти и нещо с достатъчно динамика и заряд, та да ти настръхнат и космите по задника, което обаче искам да те видя как ще го изтанцуваш!

............................................................

 

Ти с това си мнение искаше да потвърдиш твърдението ми, че музиката поражда емоция или какво? Не мога да разбера вече дали имате някаква представа ти и Петърчо за какво иде реч в тоя разговор.

Аз казвам - Музиката поражда емоция. Всеки сам избира как да я изрази и във всеки емоцията е различна. Някой се блъскат като зомбирани говеда по улиците и стадионите, други скачат, трети си въртят задниците, четвърти просто седят и се наслаждават поклащайки глава, защото ги е срам, да не им се развали мачо имиджа (примерно).

 

Ти какво искаш да ми кажеш? И на кой етап реши, че аз слушам само монотонно зомбиращи ритми и грандиозното ти обяснение ще ми дойде в повече, г-н Краставица?

 

Както и класическите хеви-метъл балади. Не трябваше толкова бързо да го задаваш тоя въпрос!

Викаш

няма динамика в него. Клавирконцерт №5, 1ва част също е бавна и монотонна пиеса.
направо никаква динамика няма в нея.
, нали е на Хачетурян, не е програмиран от Tiesto или Carl Dicks - монотонен и еднообразен, едно "тупци-тупци" постоянно... А за трето действие от "Лято" от четирите сезона на Вивалди (което е едно от най-любимите ми произведения ever, btw) няма к'во да говорим. Толкова е монотонно и еднообразно, че чак да заспиш.Всеки случай не ме кара да си размахвам неконтролируемо крайниците :lol:

 

А ти Петре защо ми ги изброи тия произведения? Можеби искаш да ни демонстрираш как ги танцуваш?

А това за "монотонно и еднообразно" ти го каза. Не виждам защо толкова усилено натъртваш върху него.

 

Чудя се. Аз участвам ли в тоя разговор, защото вече виждам неща не свързани с мен и това, което пиша.

Link to comment
Share on other sites

Олеле, майкоуу....

Голям си гъз, Ангеле! Когато ти отърва кльопаш не просто буквичките ами и препинателните знаци, когато не ти отърва обаче..., го даваш доста неглиже....

Link to comment
Share on other sites

Чудя се. Аз участвам ли в тоя разговор, защото вече виждам неща не свързани с мен и това, което пиша.
Ачо, ако не схващаш връзката, това не означава задължително, че няма такава :lol: Макар че с тия доводи, дето вадиш... по скоро, не участваш в разговора :lol:
А ти Петре защо ми ги изброи тия произведения? Можеби искаш да ни демонстрираш как ги танцуваш?
Не. Ти изказа безумното твърдение, че динамиката е определящото за това, дали дадена песен/музика е танцуваема или не.

________________________

ред:

г-н Краставица?
Силния ти интерес към краставиците на Гадин сериозно ме плаши! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Голям си гъз, Ангеле! Когато ти отърва кльопаш не просто буквичките ами и препинателните знаци, когато не ти отърва обаче..., го даваш доста неглиже....

 

Чакай да ти пусна 9 песни, които ми харесват и да се приключи спора за това дали аз слушам само монотонен ритъм или не.

 

--------------------------------------------------

 

(моля те изслушай тая песен. само 3 минути е и ми кажи реално какво мислиш!) Пешо и ти също.

Stevie Nicks - Edge of seventeen

Metallica - Until it sleeps

Max Richter - Sarajevo

Link to comment
Share on other sites

След последните 2 страници, които дори няма да прочета нацяло, вече съм спокойна. Не съм само аз луда за освидетелстване и не само мене търсят двама с усмирителна риза и мрежа за ловене на пеперуди :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Гледайки тука клипчета, намерих още една песен от монотонните. Вижте. Тая даже има певец и оркестър! Монотонна и ограничена работа. При интерес мога да ви покажа и такава в която са смесени електрически китари и симфонична музика. Пак е на тоя програмист Armin van buuren.

 

http://www.youtube.com/watch?v=fSZWwQnt05Q

Link to comment
Share on other sites

[/url]

(моля те изслушай тая песен. само 3 минути е и ми кажи реално какво мислиш!) Пешо и ти също.

 

Не ми изглежда особено като песен въпреки че имаше нещо като човешки глас. И през цялото време имах чуството че аха аха и ще почне истинската песен. Поне не е от най-монотонните и еднообразни техно парчета. Не че е кой знае колко разнообразна като за моя вкус но това бих казал че не ми е неприятно и мога да изтрая подобна музика за фон някъде стига да не е прекалено силна. Не ме кефи но всеки си има вкус.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...