Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тоя с джипа е велик

Ти вероятно си гения на планетата, та затова човека от клипа изглежда толкова изостанал в еволюцията. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ти вероятно си гения на планетата, та затова човека от клипа изглежда толкова изостанал в еволюцията. :lol:

Еми в ТУ какъв искаш да съм :P

Link to comment
Share on other sites

Поздрави от област Abington / Boston / Ma. :)

Хамериканците са мн прост народ.

 

Ти недей да лежиш на кълката, че са прост народ, че ще ти го дадат точно тогава, когато не го очакваш. Американеца както ти се усмихва, така вече ти подписва документа за освобождаването зад гърба си или ти отрежда най-тежката работа.

 

Ами ОК... но за мен не е нормално това което ни се случи на нас,и то още в начален стадий в Щатите.

Първо ни наемат квартира,която даже не знаят къде е,и разчитат на GPS-а да я намери.2ро - шофъора обърка само една буква в GPS-а ...и се въртяхме около 2 часа.След това ни остави 6 човека пред един магазин (който беше пред затваряне)защото трябваше да вземе още хора от летището.

След това се оказа че от фирмата са забравили да ни дадат ключове за housing-а,и се наложи да чакаме около 2-3 часа пред магазина, от обещани 15 минути .След това се появи една патрулка и за малко да ни арестува.Оказа се много точен ,след като му обяснихме в каква ситуация сме,та пича се обади поне 10 пъти във фирмата ни (докато ни караше към квартирата).И вече към 03:00 AM си бяхме в 2та апартамента.

Не се оплаквам,просто си изградих ЛОШО впечетление като цяло...направо нобелови лауреати са хората тук.

;]

 

Нищо ненормално, което не може да се случи и тук не виждам. Българите са още по-зле, защото като дойде края на работното време, щяхте да чакате за следващия ден. Само едно ще ти кажа. За тия месеци е по-голяма вероятността да видиш нещо лошо от Българин, отколкото от Американец. Само седи и гледай. Българската реалност в чужбина.

 

Или просто са те третирали като добитък.Защото си отишал там да работиш на нещо което те не могат.И в Англия са така.

 

Това са глупости. Американците работят редом с българите по бригадите. Причината да се взимат Българи, а не Американци е следната: Работата е сезонна. Работи се малко преди и малко след края на сезона. Сезона там свършва в началото на Август, защото учениците тогава започват работа. Паркове и разни туристически дестинации работят само лятото, а за да има персонал малко преди, по време и след сезона, няма как да се разчита изцяло на Американци, защото:

1. за 3 месеца ще се хванат само ученици да работят.

2. учениците не могат да работят през цялото време, защото не им е позволено да работят, докато учат.

3. ученици под определена възраст - 16 примерно, не могат да работят на пълно работно време, а само по 4 часа, което е проблем, защото са нужни 2 пъти повече работници от нормалното.

 

 

Колкото до Англия, ако мислиш, че има нещо сложно в това да се берат плодове и да се разнасят палети - нещо си се заблудил. Просто това е нископлатена за тях работа и те предпочитат да си седят на помощи, отколкото да се трепат по 12 часа на ден, да си тровят здравето за нещо, което ще изкарат и седейки в къщи пред компютъра или телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Еми в ТУ какъв искаш да съм :P

 

Страх ме е да питам коя специалност и какво толкова можеш да свършиш ти което никой живеещ по-назапад не е способен да го направи?

 

Виж ако имаш предвид за парите за които и ти би го направил това е друга тема и можем да стигнем пак до кой колко е умен щом ти се хващаш за жълти стотинки да правиш нещо което други не желаят освен срещу подходящо заплащане...

Link to comment
Share on other sites

А междувременно даже са били любезни хората. Защото ако беше тука първо някоя навъсена леля щеше да ви овика, че сте ѝ развалили хатъра да не прави нищо по цял ден и трябва да се разправя с вас (въпреки че тя е забравила да ви даде ключовете но пък щеше да ви обясни много подробно че е ваше задължение да проверите имате ли всичко и как така вие не сте проверили че не сте взели ключовете), след това таксито щеше да ви мрънка че той пък не е длъжен да знае всички улици и да ви накара вие да му казвате накъде да кара при това да ви включи на 2на тарифа и накрая полицая не само че нямаше да ви закара ами сигурно щеше и той да ви овика че сте такива заплеси и да ви накара сами да стигнете дотам пеша понеже не е негова работа да се прави на такси. Схващаш накъде бия нали? :)

Айде бе дЕдо...не е нужно да си ядрен физик, за да знаеш, че БЪЛГАРИЯ НЕ Е БАВАРИЯ, не е и РУСИЯ и Михаел Шумахер по дяволите го знаят дори в Суринам....аз съм чувал за Джими Васер, Хуан Монтоя, Пенске и т.н....да погледнат малко и извън щатите баси.

 

Ти недей да лежиш на кълката, че са прост народ, че ще ти го дадат точно тогава, когато не го очакваш. Американеца както ти се усмихва, така вече ти подписва документа за освобождаването зад гърба си или ти отрежда най-тежката работа.

 

 

 

Нищо ненормално, което не може да се случи и тук не виждам. Българите са още по-зле, защото като дойде края на работното време, щяхте да чакате за следващия ден. Само едно ще ти кажа. За тия месеци е по-голяма вероятността да видиш нещо лошо от Българин, отколкото от Американец. Само седи и гледай. Българската реалност в чужбина.

 

 

 

Това са глупости. Американците работят редом с българите по бригадите. Причината да се взимат Българи, а не Американци е следната: Работата е сезонна. Работи се малко преди и малко след края на сезона. Сезона там свършва в началото на Август, защото учениците тогава започват работа. Паркове и разни туристически дестинации работят само лятото, а за да има персонал малко преди, по време и след сезона, няма как да се разчита изцяло на Американци, защото:

1. за 3 месеца ще се хванат само ученици да работят.

2. учениците не могат да работят през цялото време, защото не им е позволено да работят, докато учат.

3. ученици под определена възраст - 16 примерно, не могат да работят на пълно работно време, а само по 4 часа, което е проблем, защото са нужни 2 пъти повече работници от нормалното.

 

 

Колкото до Англия, ако мислиш, че има нещо сложно в това да се берат плодове и да се разнасят палети - нещо си се заблудил. Просто това е нископлатена за тях работа и те предпочитат да си седят на помощи, отколкото да се трепат по 12 часа на ден, да си тровят здравето за нещо, което ще изкарат и седейки в къщи пред компютъра или телевизора.

 

Тъй ли? И защо аз и другите пришълци оставахме за оувър тайма, а Хамериканците не...освен тия дето трябваше да командват де....

Link to comment
Share on other sites

Май трябваше да съм си легнала вече, ама с една приятелка се хванахме на приказка по телефона и Скайп вече близо 3 часа... И макар че всички системи и цялата техника, с която разполагаме беше против нас, дори самият Мтел, който ни изключваше поне 3 пъти, пак си проведохме дълбокомисления екзистензиален разговор...

Ех, стари, хубави времена бяха с нея. Бяхме млади и красиви, сега сме само красиви :)

(това е лаф, ако някой не го е чувал, не си правя реклама) :laughing:

 

Ей, Честит Рожден Ден на Godfather! Жив и здрав, много щастлив и обичан! Хубаво изкарване! :punk

Link to comment
Share on other sites

ЧРД и от мен! Здрав прав и корав още дълги години!

 

 

 

Ей, Честит Рожден Ден на Godfather! Жив и здрав, много щастлив и обичан! Хубаво изкарване! :punk

 

само че аз му пожелавам и при вкарването да му е хубаво :lol:

 

 

 

 

 

ПС: А тоя лаф дори някой да го е чул няма как да се обърка при разбирането му

 

 

 

Айде бе дЕдо...не е нужно да си ядрен физик, за да знаеш, че БЪЛГАРИЯ НЕ Е БАВАРИЯ, не е и РУСИЯ и Михаел Шумахер по дяволите го знаят дори в Суринам....аз съм чувал за Джими Васер, Хуан Монтоя, Пенске и т.н....да погледнат малко и извън щатите баси.

 

Ами не. И честно казано Джими Васер не бях го чувал до одеве. Нито Менске виж Монтоя бях но не знаех че първото му име е Хуан. Виж с какво точно се занимават тези хора мога да гадая но след като ти ги споменаваш е ясно.

 

Но аналогично на твърдението че всички са чували за Стоичков това нищо не доказва.

 

 

Тъй ли? И защо аз и другите пришълци оставахме за оувър тайма, а Хамериканците не...освен тия дето трябваше да командват де....

 

На вас са ви били необходими повече кинти отколкото на тях? И не разбирам нещо цялата ситуация - било е задължително да се работи overtime или какво? И защо вие сте оставали а те не? Защото колкото и грубо да звучи това една работа да бъде свършена в срок му пука единствено на този който е подписал договор а именно собственика. Работника с нищо не е длъжен да работи над 8часа на ден освен ако той няма желание което е породено от допълнително заплащане за това.

Link to comment
Share on other sites

Кой не могат? Да не би да си ядрен физик?

Освен запетайките и члена ( :lol: колко МАЛКО пропускаш от граматиката) не си в час и с употребата на "и" и "й".

Link to comment
Share on other sites

Освен запетайките и члена ( :lol: колко МАЛКО пропускаш от граматиката) не си в час и с употребата на "и" и "й".

В онази другата тема човекът ти каза, че никъде не си слага членът (или ако го прави, то го прави когато не му е пълен...). Стига си го ял, на сила хубост не става!

Link to comment
Share on other sites

Тъй ли? И защо аз и другите пришълци оставахме за оувър тайма, а Хамериканците не...освен тия дето трябваше да командват де....

 

Тъй. Тоя оувъртайм да не е безплатен? Американците просто не са искали да работят извънредно. Ти ако идеш да работиш тука някъде през лятото, дали ще искаш да седиш извън работно време, вместо да се прибереш и да излезеш с приятели или нещо от сорта?

Тоя дето е отишъл за пари - работи. Тоя дето е отишъл за облаги от работното място и задоволяване на родителски условия - си отива като му бие звънеца.

 

И се радвай, че си оставал за извънредни часове, а не е трябвало да се молиш, за да ги получиш.

 

Аз написах, че на същата позиция, където работят Българи/Руснаци/Тайландци/Ямайци - работят и Американски тийнове. Това кой, колко извънредни часове взима си е негова работа. Мен са ме питали дали искам да работя извънредно. И докато Американката ми обясняваше как имала много извънредни часове - 6 някога си там преди няколко месеца, аз имах 58.

Link to comment
Share on other sites

Честит рожден ден, Момчиле! Много успехи в работата и голфа! (не Гоуфа laughing.gif)!

Да си ни жив и здрав и пий нещо поне 18 годишно днес!

post-12-1236941441.gif

Link to comment
Share on other sites

Не си ГО слага. Което означава, че е членА или членЧЕТО, но не и членЪТ.

го, трябваше да е подчертано, а от уголемяване на следващите нямаше нужда.

Неграмотник!

Link to comment
Share on other sites

Освен запетайките и члена ( :lol: колко МАЛКО пропускаш от граматиката) не си в час и с употребата на "и" и "й".

 

Което си беше остатък от редактиране защото първоначално бях почнал по малко по-различен начин и това не съм го забелязал. И освен в този пост да си забелязал системно да бъркам къде е "И" и къде е "Й"? Тъй и тъй си почнал да ме ядеш че съм неграмотен дай да видя къде какво съм объркал (изключваме пунктуация и членуване) че да си взема бележка

Link to comment
Share on other sites

ЧРД и от мен! Здрав прав и корав още дълги години!

 

само че аз му пожелавам и при вкарването да му е хубаво :lol:

 

 

ПС: А тоя лаф дори някой да го е чул няма как да се обърка при разбирането му

 

Ами не. И честно казано Джими Васер не бях го чувал до одеве. Нито Менске виж Монтоя бях но не знаех че първото му име е Хуан. Виж с какво точно се занимават тези хора мога да гадая но след като ти ги споменаваш е ясно.

 

Но аналогично на твърдението че всички са чували за Стоичков това нищо не доказва.

 

 

На вас са ви били необходими повече кинти отколкото на тях? И не разбирам нещо цялата ситуация - било е задължително да се работи overtime или какво? И защо вие сте оставали а те не? Защото колкото и грубо да звучи това една работа да бъде свършена в срок му пука единствено на този който е подписал договор а именно собственика. Работника с нищо не е длъжен да работи над 8часа на ден освен ако той няма желание което е породено от допълнително заплащане за това.

 

Ми някой не е дошъл на работа...болен или нещо друго и трябва да му се покрие смяната. Там където бачках....не се заливат от кинти да ти кажа, дори имах повече от някои пропадняци...ама бях там да събирам де. Видях един чек на едно момче(американче). И о, чудо... часовата му ставка беше колкото моята, щях да припадна. До ден днешен не мога да го повярам, че пича бачкаше за толкова МАЛКО кинти.

 

и с какво се занимават? :P

Link to comment
Share on other sites

Как така "изключваме т'ва и т'ва"? Ти като решаваш уравнение, ако не знаеш кое е "-" и кое е "+", можеш ли да го решиш?

 

Ми ей така. Едно е граматиката друго е правописа. Покажи ми правописни а не граматически грешки. Кажи ми къде бъркам "и" и "й" освен инцидентно като при горното редактиране или примерно "Я" с "Е" като джозо да речем.

Link to comment
Share on other sites

Дедо ти сериозно ли? Смисъл, да спориш с Иван или Галя...

 

---

ред: Честито на Кръстника и от мен! Желая здраве!

Link to comment
Share on other sites

Ми ей така. Едно е граматиката друго е правописа. Покажи ми правописни а не граматически грешки. Кажи ми къде бъркам "и" и "й" освен инцидентно като при горното редактиране или примерно "Я" с "Е" като джозо да речем.

 

От това Жоро се отучи, че ми беше писнало да го поправям и да му натяквам. Много е дразнещо.

 

Дедо ти сериозно ли? Смисъл, да спориш с Иван или Галя...

 

Тц, никакво спорене с мен и Ваньо.

 

Момчета, тоя форум дали ще работи един ден, цял, 24 ч. без да дава грешки и да се омазва?! Какво става пак?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...