Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Говорим за Пловдив, Адаш. ЗА ПЛОВДИВ!

Там където съм е по - евтино отколкото в Пловдив. Литър гориво ми е около 1.20 лева. Другите неща също са ми по евтини. Съвсем скоро се надявам да съм си във Пловдив на по - висока от сегашната ми заплата ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А що не го написа това по-рано? Като не ме познаваш що даваш тогава мнение? Аз дипломи от ПУ нямам, няма и да взимам.

 

И пак казвам всеки ми приказва колко бил квалифициран. Извинявам се ама това за мен не е специалист. Първо с документ показваш какво знаеш, после показваш умения! Такива пишман специалисти дето от "Вишу смисъл няма" съм ги гледал. Няма щото нямат гъз да седнат да четат и да докажат какво знаят. Каквито са в учението такива са и в работата!

 

ПУ беше просто пример. Брат ми завърши УНСС, учеше адски сериозно, беше в топ 3 на курса си, да не кажа 1-ви, и накрая по висша математика му писаха 3, защото някои си бяха платили, а той беше дразнещо умен за преподавателя си. На дипломната му, която беше ПЕРФЕКТНА му писаха 4, пак по лично отношение, впоследствие се оказа, че в УНСС, НЯМА ред, по който да оспорваш оценката си и да искаш независима комисия да ти прегледа дипломната работа.

Въобще, в България, дипломата, за N-ти път ще кажа, става само за гъз-папир! Апропо, с документ НЕ ДОКАЗВАШ какво знаеш, а че си търкал пейките в аулите и кафенетата наоколо - нищо повече!

 

Преди известно време бях свидетел как една овца се възмущаваше на един мой приятел, как можело тя да има две висши(едното, естествено е филология), а да взима повече от два пъти по-малко пари от него, при положение, че той няма висше?! Ами МОЖЕ! Тя е злобна малка душица, която все търси работа, която да и подхожда, а той е шеф на отдел в голям хипермаркет. Щото не е до дипломите, а до мозъчния капацитет, характера, желанието за самоусъвършенстване и куп други неща! Пък ти като искаш 10 дипломи имай, закачи си ги настената и им се любувай. Пък после като идват на майка ти приятелките, тя с гордост да казва "Страшно ми е умен, ама от 2 години е без работа...", а те да цъкат съжалително и да коментират в каква страна живеем.

ЖИВЕЕМ В СТРАНА НА АДСКИ МЪРЗЕЛИВИ, НО БЕЗПРЕДЕЛНО УВЕРЕНИ В СОБСТВЕНАТА СИ УНИКАЛНОСТ ХОРА!

(говоря във второ лице, имайки предвид не теб конкретно, а по принцип)

 

Тази тема е абсолютно шоу! :lol:

23 годишен, току що завършващ и 33 годишен, който реално е В играта, спорят за нещо, което на този етап няма как да се знае дали има смисъл. :lol:

Когато Галя стане на годините на Асасина, тогава да каже дали има или няма смисъл от дипломата. В момента тя просто НЯМА житейски път, защото съм сигурен, че Асасина на 23 не е работил за парите, които вади в момента. ;)

 

Голямо шоу е, наистина. Ама като е млад, всеки не вярва. Мисли си, че вселената се върти около него. Пък като му удари живота 5-6 шамара и 2-3 пишки и се осъзнава за някои работи.

И съм на 30 години - да не стават грешки!

Link to comment
Share on other sites

Честит Имен Ден на Галя и Галин, здраве и успехи! Па ша почерпите :D

 

И аз от одеве се каня да им честита, но все има нещо да се напише тука, та все забравям.

 

Честит имен ден и от мен!

Link to comment
Share on other sites

Такива пишман специалисти дето от "Вишу смисъл няма" съм ги гледал. Няма щото нямат гъз да седнат да четат и да докажат какво знаят. Каквито са в учението такива са и в работата!

А ти що не дойдеш при мен, та да видиш какво и колко зная.... и дали 90% от него не го прилагам практически ежедневно? Сигурен съм, че със все дипломата си за инж. има доста какво да понаучиш от мен, при това по твоята специалност! Много бързо започна да раздаваш квалификации, май! Щото аз пък, да ти кажа... за повече от 20 години стаж, май не съм срещнал повече от 2-3 инженера, които да са наясно с практическата част... иначе по хартия и купешки приказки няма кой да им скочи на другите.

 

Честит Имен Ден на Галя и Галин, здраве и успехи! Па ша почерпите :D

Аз винаги ще намеря повод да почерпя, но ти си вторият човек от който чувам, че имам такова нещо, като имен ден...

Link to comment
Share on other sites

А ти що не дойдеш при мен, та да видиш какво и колко зная.... и дали 90% от него не го прилагам практически ежедневно? Сигурен съм, че със все дипломата си за инж. има доста какво да понаучиш от мен, при това по твоята специалност! Много бързо започна да раздаваш квалификации, май! Щото аз пък, да ти кажа... за повече от 20 години стаж, май не съм срещнал повече от 2-3 инженера, които да са наясно с практическата част... иначе по хартия и купешки приказки няма кой да им скочи на другите.

 

Ще е тъпо някой да каже, че всичко знае и всичко може. Няма такъв човек смело мога да го твърдя и със сигурност има какво да науча от теб. Но някой да дава квалификации за човек, който не познава, извинявай.

 

Явно тая тема е за самохлвалковци. И аз не искаше да се изтъквам ама щом е така. На 14 години започнах да работя лятото за себе си на машина проектирана и изработена от баща ми. Да не съм взимал 3000 евро, но си докарвах малко парички да си купя нещо. На 18 вече работих и във фирма за направа на осветителни тела и т.н. осветители. На 19 вече изработвах ел. инсталации на жилищни сгради. За кратко сменях осветление по училища, а така из между другото правих ремонт на автомобили. Да за тях нищо не съм учил, но смея да твърдя, че доста неща са ми ясни и спокойно мога да се оправям сам без сервиз. От края на 1-ви и началото на 2-ри курс работя във фирмата която съм. Да тогава не работих кой знае какво ама си докарвах нужните ми пари да се издържам, но имаше на къде да се развия. Доволен съм от работата си и пак казвам не визирах мен, като казвах че има квалифицирани хора, които нямат работа

Link to comment
Share on other sites

@Assassin: УУууу. 3 часа през нощта. Страшничко.

 

1. За 2 седмици се свиква.

2. Защо да ставам в 3 през нощта, нали започвам работа в 5. Като стана в 4:30 съм първи там.

 

Пак се изказваш неподготвен. Тази работа съм я вършил 90-те в моята собствена фурна и точно в 3 се става, ако искаш да свършиш нещо. Това момко не ти е да си измиеш очите и да седнеш на бюрото. Отива се минимум час по-рано преди тръгване, особено пък зимата, когато се подготвя и автомобила, подгрява се, товари се и т.н. Защото хляба не може да зкъснява. А като имаш да минеш 10-15 обекта ако малко преди 5 не си тръгнал, хляба в последния може да иде след 12. И тогава може да не ти го приемат, а ако са побеснели селяни на опашка може и да те наплескат. Не ти пожелавам да попадаш сред тълпа бесни селяни пред магазина, чийто хляб е закъснал с час и нагоре.

 

----------------------------------------------

Не виждам защо продължавате да се разправяте за глупости. 4 страници вече... ph34r.gif

 

---------------------------------------------

 

Аз па излизам от торти...кво срамна работа няма. 400 евро на излизане. Някви мадами с РД скоро? :D :D :D

 

 

laughing.giftounge.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз съм виждал на изпит как на елементарен въпрос операционната система на компютъра хардуер ли е, или софтуер да се мълчи като пукал. И това е студент дето уж е записал Технически, КСТ - и к'во от това. После ще се тупа в гърдите имам диплома, искам 2000 лв заплата. Е, и? Не може да си пусне компютъра без чужда помощ, но пък претенции големи.

 

Аз пък съм бил асистент в университета на същите хора :) Имаше 2 групи тогава - аз и още един асистент. Трябваше да им обяснявам елементарните команди на UNIX и се стигна до момента че трябва да обяснявам какво представлява директория, може ли да има под-директория и какво са файловете. Другия асистент провеждал нещо като диктовка ми казаха. Една част от "децата" предпочетоха да отидат при него защото съм обяснявал много бързо и не смогвали да запишат... успокоително е че няколко пък дойдоха при мен.

 

Затова и като кандидатстваш за работа питат какво можеш а не какво си завършил защото в университета се подравняват по най-малко знаещите а такива като мен просто ги гонят да си се занимават самостоятелно и да не пречат в часовете (без майтап гонеха ме)

Link to comment
Share on other sites

Ние пък гонехме другите от упражненията. :) Защото се бяха научили да идват да си гледат пощата, чат, не знам си кво, докато ние имаме упражнения. Та се наложи да напишем една малка програмка да чака команди отвън и да рестартира/спира компа :) Голямо шоу е да гледаш как една редица компютри спира едновременно и всички гледат като телета. Е после и на тълпи си ставаха. Обаче имаше едни 2-ма много упорити и смениха 3 компютъра преди да решат, че няма да свършат нищо в залата и да се махнат, та да ни оставят на спокойствие. Пък като объркахме IP-то веднъж и спряхме на асистента компа, докато работеше ... голямо шоу стана. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Blagodaria ti, w00x, no praznuvam na Gergiovden. Dopredi 2 godini dori ne znaeh za Galininden. No pak blagodaria. Inache Chestit Imen Den, adash (a.k.a. gado)! Jiv i zdrav, mnogo kusmet. Veselo izkarvane!

 

И на тебе, Sothbiss, благодаря все пак за пожеланията :)

На Ру също благодаря от сърце :)

 

Галени сме, ами как, по-Убави от нас нЕма :)

Link to comment
Share on other sites

Преди известно време бях свидетел как една овца се възмущаваше на един мой приятел, как можело тя да има две висши(едното, естествено е филология), а да взима повече от два пъти по-малко пари от него, при положение, че той няма висше?! Ами МОЖЕ! Тя е злобна малка душица, която все търси работа, която да и подхожда, а той е шеф на отдел в голям хипермаркет. Щото не е до дипломите, а до мозъчния капацитет, характера, желанието за самоусъвършенстване и куп други неща! Пък ти като искаш 10 дипломи имай, закачи си ги настената и им се любувай. Пък после като идват на майка ти приятелките, тя с гордост да казва "Страшно ми е умен, ама от 2 години е без работа...", а те да цъкат съжалително и да коментират в каква страна живеем.

 

Ей за такива говорех относно няколкото висши. Защото няма такива да завършат някоя по-сериозна специалност и да запишат второ висше колкото да загуби още малко време на издръжка от мама и тате.

 

Има единици завършили 2 сериозни специалности (едната с приравняване за 2-3 години) но там работата е по необходимост и наистина са амбициозни хора а дипломите им трябват за работата където са.

 

А да и дипломи и сертификати трябват - когато фирмата кандидатства при обществена поръчка или евро проектите сега - една част от оценяването се базира на квалификацията на персонала работещ в тази фирма. Та висшето не е толкова излишно да го имате предвид :) Само че трябва да е в областта в която се работи а не просто някакво висше.

 

ПС: Някой спомня ли си злобил който също беше записал някаква педагогика какво разправяше за това колко е сложно да си вземеш изпитите там при това дори без да си плащаш? :)

Link to comment
Share on other sites

ХА! Галински, ципураки, саламурени краставички и мариновани арпаджичета имаш ли devil.gif

Ципураки ми се намира в доволни количества! Обаче с другото виж - несъм подготвен... Аз по принцип си го пийвам с тиросалатка (обаче на сабаламта стават големи проблеми на митницата) или с нЕкви мариновани или печени рибета... така с маслинки (от на мама), бадемки..., лимонец...

Проблемът е, че едва днес научих, че и аз съм имал имен ден...

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш че на имен денн не се кани - гостите направо идват :) По принцип било така казват

 

 

Няма ме

 

Галче, гадолине и всички други галени същества, честито ви име и от мен :)

Шукар тенкю

Link to comment
Share on other sites

Пак се изказваш неподготвен. Тази работа съм я вършил 90-те в моята собствена фурна и точно в 3 се става, ако искаш да свършиш нещо. Това момко не ти е да си измиеш очите и да седнеш на бюрото. Отива се минимум час по-рано преди тръгване, особено пък зимата, когато се подготвя и автомобила, подгрява се, товари се и т.н. Защото хляба не може да зкъснява. А като имаш да минеш 10-15 обекта ако малко преди 5 не си тръгнал, хляба в последния може да иде след 12. И тогава може да не ти го приемат, а ако са побеснели селяни на опашка може и да те наплескат. Не ти пожелавам да попадаш сред тълпа бесни селяни пред магазина, чийто хляб е закъснал с час и нагоре.

 

Не ми се пишеше всичко това, мерси , че си го обяснил вместо мен...

 

Мисля, че е време за форумна разпивка... така де... среща.... аз сега не пия...

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е време за форумна разпивка... така де... среща.... аз сега не пия...

За утре дали има желаещи? Аз съм на линия.

Link to comment
Share on other sites

За утре дали има желаещи? Аз съм на линия.

Пич, утре е Петък!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...