Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Това за летището е само адресната регистрация.

Никъде в белия свят няма задължителна адресна регистрация на чужденци. Граничният контрол регистрира само влизането в държавата и целта на пребиваването.

 

Извадка от закона за чужденците в България. Като в руския закон е записано същото, със съвсем леки отклонения.Пак ли ще говорим за идейни мутации?

Е ти направо утрепа звяра с цитат от българското законодателство, което очевидно е много далече от руското такова. :lol:

 

Ред. В случая домакина улеснява нещата с регистрацията. А ако ще говорим за абсурди с документи, защо да не споменем изкарването на новите документи,а? Или това у нас е нормално, щото сме част от ЕС? :D Кръстник, моите уважения, но Русия отдавна не е това, което ни е набито в черепите. Там не ходят по улиците мечки, и не свирят на балалайки, с бутилка водка подаваща се от джоба.

Новите паспорти са нова технология на идентификация на индивида и те нямат нищо общо с никакви ограничения на правата на индивида, както и най-вече с ограничаването правото на придвижване и с полицейското произволие. Айде ако ще даваш примери, дай нещо по-сериозно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ще ме накараш да ти извадя и руския закон за миграцията и чужденците. А българския го приведох като антитеза на твърдението ти, че никъде по света нямало такава практика. Вярно, че ние сме на майната си, но ако не се лъжа, законодателството ни е съобразено(уж) с изискванията на ЕС. И какво излиза?

 

 

Да се надяваме, че говориш юридически руски. Но за теб го потърсих на по-нормален.

 

Регистрация иностранных граждан

РЕГИСТРАЦИЯ ИНОСТРАННЫХ ГРАЖДАН — акт компетентных органов государства, подтверждающий законные основания пребывания иностранного гражданина на территории РФ. В соответствии с законодательством РФ о правовом положении иностранных граждан в РФ иностранные граждане, въехавшие в РФ, обязаны зарегистрироваться в течение трех рабочих дней со дня прибытия в РФ в порядке, предусмотренном федеральным законом. Информация о Р.и.г. подлежит передаче в центральный банк данных. Регистрация детей, не достигших возраста 18 лет, въехавших в РФ вместе с родителями или с одним из них, осуществляется одновременно с регистрацией родителя, в чей паспорт внесены имена детей. Органы исполнительной власти субъектов РФ по внутренним делам регистрируют иностранных граждан, въехавших в РФ, на основании паспортов и иммиграционных или неиммиграционных виз. Р.и.г., въехавших в РФ, производится на основании заявлений приглашающих органов власти или лиц в письменной форме. Указанные заявления приглашающие органы власти или лица подают в органы внутренних дел. Р.и.г., въехавших в РФ, производится в пункте назначения.

 

Ред2: Още повече, че България е на визов режим към РФ.

Link to comment
Share on other sites

Ще ме накараш да ти извадя и руския закон за миграцията и чужденците. А българския го приведох като антитеза на твърдението ти, че никъде по света нямало такава практика. Вярно, че ние сме на майната си, но ако не се лъжа, законодателството ни е съобразено(уж) с изискванията на ЕС. И какво излиза?

Погледни пак какво напсиах и ще видиш, че говоря за цивилизования свят. В българското законодателство все още има огромни тъмни петна, несъответстващи на нищо в европейското такова. И в това няма нищо учудващо. Много от тези тъмни петна могат да се съпоставят едно към едно с подобни текстове в руското законодателство. И това не е никаква изненада.

Link to comment
Share on other sites

Приведи ми пример от "цивилизовния" свят. В чешкото законодателство има същите положения. Доколкото знам, го има и във френското и немското. КОЕ тогава е цивилизовано, според теб?

Link to comment
Share on other sites

Я си признай, че не можеш да обориш доводите ми и да спираме с глупостите.

Link to comment
Share on other sites

Я си признай, че не можеш да обориш доводите ми и да спираме с глупостите.

Никога не съм имал намерение да оборвам доводите ти по отношение на българското и руското законодателство, където нещата да пределно ясни, но за спирането си абсолютно прав.

Link to comment
Share on other sites

Семантика, софистика, секс-робини....Дали па да не поспя? Пак? :D

Като си почнал със "с"-тата, май пропусна в графика още едно, дето го правиш по необходимост (жокери: 1. правил си го на странни места и в странни пози ; 2. не е секс ; 3. често си го споменавал във форума), ...пък после пак ходи да спиш - ще ти е по-леко. :D

Link to comment
Share on other sites

Срането не се брои ;) С горния си пост аз се заиграх с отговора на Тлъстника :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Питай host колко бяха измили стъклото.

Наистина, в тая мивка XXL не знам какво е станало, но колата определено не беше измита добре. Челното стъкло имаше замърсяване по края (стабилно) и не само. Предния капак, точно до дюзите за пърскане на стъклото, все едно не беше мит.

Недейте си кара колата там за миене.

Link to comment
Share on other sites

Наистина, в тая мивка XXL не знам какво е станало, но колата определено не беше измита добре. Челното стъкло имаше замърсяване по края (стабилно) и не само. Предния капак, точно до дюзите за пърскане на стъклото, все едно не беше мит.

Недейте си кара колата там за миене.

 

To не остана къде да ходим.И аз не мога да намеря мивка, която да ми измие феродото между спиците?!?Гати, всички ли карат с "петолъчки":blink:

 

Май тея дни ще ида до ОМВ сам да си я пръскам с машинката.

Link to comment
Share on other sites

Преди време си мих колата един път на Хаджията Груев в Кичука и ми я измиха много добре. Кофти че ми е малко далече само...

Link to comment
Share on other sites

Преди време си мих колата един път на Хаджията Груев в Кичука и ми я измиха много добре. Кофти че ми е малко далече само...

 

:wtf: :wtf: :wtf:

Как малко?! То е на майната си.

Link to comment
Share on other sites

Е сега.. на 15тина минути път е, не е в софия :)

 

 

Чета спора - Godfather, мисля че не си особено прав. В Щатите и в Австрие също искат адресна регистрация. Ако отседнеш в хотел тази информация се подава в полицията и също има някаква застраховка и според мястото плащаш и различна "такса за турист" (не съм сигурен за името но това беше смисъла). Да ти взимат паспорта в МВР-то май само ако ще стоиш при някое частно лице но имаше пак някаква такава простотия.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим в ЕС какво е ако си чужденец ;) Всяка държава се отнася сериозно към нарушения на държавните й граници и лица с трудно доказуем произход - т.е. всички които са от държави, с които няма сключени споразумения за облекчен режим на пътуване.

Лошото в Руската Федерация е, че още бият мирни демонстранти на шествия защитаващи човешките права..., което не е радващо. Да не говорим какво е развитието извън многомилионните градове.

Link to comment
Share on other sites

FRIKT?RNIKA IZKIPQ! MAMI~KATA MU EBAWAM!!!

 

Писане на латиница и то само с главни букви, че и нищо не се разбира. К'во е това, фритюрникът ли ти изкипя...да не си вариш млякото вътре? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Едно време имаше едно детско по телевизията - ЕНОТИТЕ. Сещам се за един култов цитат в момента: "Собственикът на кучето - Сирил Риктюз - заяви, че Галет винаги е бил некадърник" laughing.gif

 

------------------------------

 

Момчиле, наистина е излишно да се спори по тия въпроси. И бушмените в Австралия знаят, че по-нагла и зверска полицейщина от тази в Северна Америка рядко се среща по света.

 

-----------------------------

 

14.00 - 250 гр. Джим с кашу и содаbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

Брях доживях да видя спор във форума с доказателствена част и аргументни, и свършващ без бой дори! :pirate

Link to comment
Share on other sites

Брях доживях да видя спор във форума с доказателствена част и аргументни, и свършващ без бой дори! :pirate

 

Няма как - единият е в БГ, другият - в Канада, а базуката закарва най-много до километър и нещо...:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...