Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Някой може ли да ми даде разумно обяснение защо днес е ден на национален траур в България и нас какво ни пука за Лех Качински?

 

Прилагам хумор:

 

plane.PNG?1271416909

Link to comment
Share on other sites

Може би ако откриеш в тълковния речник значението на думата "солидарност", ще ти бъде по-лесно и сам да си отговориш на въпроса :)

Link to comment
Share on other sites

Абе хубаво солидарност, ама чак пък толкоз... Аре молим ви се. То... отделно и бал съм го в националния траур - разбирам за него чак като се прибрах...

Link to comment
Share on other sites

Еми недей като не разбираш да го "бал"-ваш и т.н. ;)

 

____________________

 

Умряха 90 общественици и политици от Полша. Почина един от държавните глави в Европа, който беше твърд относно християнската културно-историческа същност на ЕС. Който беше непримирим по въпросите за ракетния щит на САЩ, на противовеса ЕС - Руска Федерация.

Той не успя да остане в историята като голям държавник, но определено бе една ярка политическа фигура - не направила реверанс нито към Кремъл, нито към Вашингтон или Брюксел.

 

Като не сте съгласни не уважавайте траура. Обявяването на траур по повод външнополитически събития им и много други аспекти освен чисто човешкото съчувствие.

Link to comment
Share on other sites

Може би ако откриеш в тълковния речник значението на думата "солидарност", ще ти бъде по-лесно и сам да си отговориш на въпроса :)

 

За трагедията в Лим да не би някой да обяви ден за национален траур освен нас? В Бразилия заради Качински има тридневен национален траур... В Турция също е ден за национален траур. Еби му майката, човек ще каже, че не папата е умрял, ами не знам кой...

Link to comment
Share on other sites

Абе според мен тоя идот пилота.Направил е 3 опита за кацане,ама понеже е пич е опитал пак и айде в канавката.Казали са му да отиде до друго летище,но понеже е про той е отказал.

Link to comment
Share on other sites

За трагедията в Лим да не би някой да обяви ден за национален траур освен нас? В Бразилия заради Качински има тридневен национален траур... В Турция също е ден за национален траур. Еби му майката, човек ще каже, че не папата е умрял, ами не знам кой...

 

Ами може би, когато разбереш какви хора са загинали, тогава би било по-редно да критикуваш опитите за "солидарност" на другите :)

Link to comment
Share on other sites

Умряха 90 общественици и политици от Полша. Почина един от държавните глави в Европа, който беше твърд относно християнската културно-историческа същност на ЕС. Който беше непримирим по въпросите за ракетния щит на САЩ, на противовеса ЕС - Руска Федерация. 

Аз също не разбирам какво отличава 90 "общественици" от 90 нормални човешки същества.

 

Защо не обявяваме траур като влизат разни хора с автомати и разстрелват сумати народ по училищата в САЩ и западна Европа?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Изпуснал си най-съществената част.

 

А това, че 10 човека в автобус = 10 човека в самолет ... ?! Още по-голяма дилема, 1 = 10?

 

Другаря Джугашвѝли го е казал - "Смъртта на един е трагедия, смъртта на милиони - статистика", звучи вулгарно..., но...

 

Тези дълбоки въпроси от типа "Защо смъртта на Качински е по-важна от смъртта на когото и да е..." си имат обосновка и тя е доста плоска. Всичко опира до политика. Още по-гадно звучи, че няма как да бъде изтъргувана или употребена (освен от медийните лешояди) смъртта на 10-20-50 души в автобус в България. Това обаче не е така, когато става въпрос за дипломатическия корпус на Полша.

 

Иначе, явно не съм бил достатъчно ясен в предишния текст. Да, няма нищо по-различно от най-нормална гледна точка. От политическа обаче, не е така.

 

__________

 

За Лех Качински (който му е интересно, съжалявам, че източника е такъв) > http://frognews.bg/news_22379/T_SHimanski_Svirepo_presledvaha_Kachinski_s/

Link to comment
Share on other sites

...Умряха 90 общественици и политици от Полша. Почина един от държавните глави в Европа, който беше твърд относно християнската културно-историческа същност на ЕС. Който беше непримирим по въпросите за ракетния щит на САЩ, на противовеса ЕС - Руска Федерация.

Той не успя да остане в историята като голям държавник, но определено бе една ярка политическа фигура - не направила реверанс нито към Кремъл, нито към Вашингтон или Брюксел....

Ама ти..., верно ли си толкова наивен... или просто чупиш стойки в момента?

Link to comment
Share on other sites

Ами може би, когато разбереш какви хора са загинали, тогава би било по-редно да критикуваш опитите за "солидарност" на другите :)

 

Хора умират всеки ден, your argument is invalid. Много по-велики хора от Качински са си отишли и са били пуснати в кенефа на историята без на никого да му пука.

 

Днес разни поляци се плюнчеха по тв-то и очевидно не бяха доволни, че ще погребат Качински в гробницата на полските крале. Бах мама му, имам чувството, че когато почина Йоан-Павел Втори много по-малко страни им пукаше, отколкото сега.

 

Защо не обявяваме траур като влизат разни хора с автомати и разстрелват сумати народ по училищата в САЩ и западна Европа?

 

Щото трябва да се направят мили очички на Полша, все пак е буферна държава между Изтока и Запада, еднакво важна е и за двете страни.

 

Аз не че не се чувствам съпричастен, напротив, това действиетелно е голяма трагедия, но... малко се преиграва в случая.

Link to comment
Share on other sites

Хора умират всеки ден, your argument is invalid.

 

Не искам да взимам участие в спора, само да попитам ей това последното остана без думи на български че го изцепи на английски или просто да се правиш на интересен?

Link to comment
Share on other sites

Какво написа?

Глупости! XD Аз като изключа друго от мен не излиза.

 

...

 

И Westlife... групичката има уникални песни, май цяла нощ тях ще слушам!

Link to comment
Share on other sites

Не искам да взимам участие в спора, само да попитам ей това последното остана без думи на български че го изцепи на английски или просто да се правиш на интересен?

 

 

Българският ми е труден все още, поне говоримо, ако не си ме чувал по форумни срещи, говоря със силен акцент. Просто в случая не знаех как да направя отрицание на "валиден".

Link to comment
Share on other sites

Еми недей като не разбираш да го "бал"-ваш и т.н.
Не си в списка с хора, които могат да ми казват кога и какво да говоря.
Умряха 90 общественици и политици от Полша.
Е? Не е първата, не е последната, нито най-кръвопролитната самолетна катастрофа!
Почина един от държавните глави в Европа, който беше твърд относно християнската културно-историческа същност на ЕС.
Значи политическата и религиозната ориентация е повод за траур? Аз ако изповядвам друга религия, или не изповядвам такава въобще какво ме бърка? Църквата ли е органът, определящ националния траур?
Аз също не разбирам какво отличава 90 "общественици" от 90 нормални човешки същества.
Това исках да кажа и аз.
Всичко опира до политика.
И защо по точно се стремиш да политизираш форума с всеки трети свой пост?!
Ама ти..., верно ли си толкова наивен... или просто чупиш стойки в момента?
Не, репетира за юрист. Или още по-лошо - за политик. Сигурно му е детската мечта...
Link to comment
Share on other sites

Българският ми е труден все още, поне говоримо, ако не си ме чувал по форумни срещи, говоря със силен акцент. Просто в случая не знаех как да направя отрицание на "валиден".

 

Приеми моите извинения тогава. Не знаех за това. И понеже прекалено много хора обичат да се правят на интересни вмъквайки разни подобни фрази и напоследък се дразня

Link to comment
Share on other sites

Сигурно му е детската мечта...

 

Да, имам даже и записи за тези ми стремежи. А ти си комплексиран от малък и говориш само "на вятъра" от тогава ли?

 

Още повече "Не си в списка с хора, които могат да ми казват кога и какво да говоря." ... :)

Явно всичко се приема доста навътре.

 

На @gado не случайно не съм му отговорил, вие сте чупещите стойки. Но приемам всякакви критики.

 

Виждайки и как си апострофирал с цитати, въпросите ти по тях показват и разбирането ти. Хубаво, но препоръката ми беше да не "бал"-ваш траура ами тези обявили го ;)

Това е като протеста "не на дупките", проведен от "дупки".

 

С тоя тип "ощипано поведение" ...

 

_________________

 

А Качински Не го погребаха в катедралния храм отреден за полските крале, точно защото не чак толкова значим - и това си беше много правилна реакция.

http://ivo.bg/2010/04/15/%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%B8-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B9/

 

И вече наистина само прецакваме темата.

Link to comment
Share on other sites

Успокойте се малко де.. аз влизам тук веднъж в месеца и вие все едно и също правите. Който може,и има желание,наслаждавайте се :

;
; :rolleyes: :music
Link to comment
Share on other sites

За ощипано поведение ми говори човек, който едва ме познава, а вече щедро ме обяви за комплексар :lol: Успех в политиката, демагогията вече успешно я усвояваш :]

Link to comment
Share on other sites

За ощипано поведение ми говори човек, който едва ме познава, а вече щедро ме обяви за комплексар :lol: Успех в политиката, демагогията вече успешно я усвояваш :]

 

Престани,ще ме разплачеш. Децата не понасят скандали. :)

Link to comment
Share on other sites

Блахахха чак толкова чувствителна ли си :D

 

Представа нямаш колко.

А и се дразня.. влизам тук и все за нещо спорите.. ужас.. мъже..

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...