Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

Имам поръчка от .co.uk, която се очаква да дойде м/у 18 и 25. Утре е 25, ако не дойде и утре какво трябва да направя? Да изчакам още или да пиша на продавача?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Имам поръчка от .co.uk, която се очаква да дойде м/у 18 и 25. Утре е 25, ако не дойде и утре какво трябва да направя? Да изчакам още или да пиша на продавача?

 

1. На 26-ти пусни един въпрос до продавача.

2. Изчакай, вероятно ще дойде, в противен случай след още 5-6 дена отново питай продавача.

3. Ако още дълго време не идва, отвори дискусия ("case" - задължително преди 45-я ден).

 

П.П. Проследяващ номер няма ли си това, дето си купил?

Link to comment
Share on other sites

 

П.П. Проследяващ номер няма ли си това, дето си купил 

 

 

Много  от  тези се  циганят  да  пуснат  тракинг  номер,  даже  някои  ти  предлагат   ти  да  си  го  купиш.  Преди  време  бях  купувал  софтбокс за  38$  и  китаеца се  направи  на  ударен   и не  пусна  такъв  номер.  Преди
45-я  ден  отворих  кейс(понеже  още  не  беше  дошъл) и  онзи  си  ми  върна  парите.  Пратката  дойде една  седмица  по-късно   и  аз  като  добър  самарянин  му  преведох  парите  отново,  но  това  ще  е  последния  път  който  го  правя  :)
Link to comment
Share on other sites

Имам поръчка от .co.uk, която се очаква да дойде м/у 18 и 25. Утре е 25, ако не дойде и утре какво трябва да направя? Да изчакам още или да пиша на продавача?

 

Сроковете са ориентировачни.Рядко идват на обявените дати, но за сметка на това, от co.uk почти винаги пътуват с тракинг.

Link to comment
Share on other sites

Като каза за ориентировъчните срокове се сетих да спомена, че от вчера Ибей вече промениха досегашния 45-дневен срок за отваряне на дискусия при проблем, на 30 дена, респ. от получаването на стоката (ако е повредена или объркана) или от най-дългия срок за пристигане за твоя регион, който продавачът е споменал в обявата си (ако все още не си получил продукта). Отначало като прочетох 30 дена си казах, че сега ще настане някакъв хаос, защото повечето от китайските и задокеанските поръчки пристигат между 30-я и 45-я ден, но след това дочетох останалото и разбрах, че нямат това предвид. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

По последно инфо, до колко лева поръчки от Китай минават без ддс и мито? Сумата същата ли е и за Америка?

 

Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

За ДДС-то - 30 лв - важи за всичко, дето идва извън ЕС ; за митото (ако не ме лъже паметта) - 150 евра, но пък някои видове стоки са освободени от мито. Освен това тия 150 евра са ако продуктите ти ги изпраща фирма, но ако е частно лице - летвата автоматически пада на 45 евра. Имай предвид, че в цялата сума включват и пътните (ако има такива), така че смятай общо.

Link to comment
Share on other sites

Мисля да си купувам китайски телефон и съм си харесал един сайт.Доста хора са доволни от него.Казва се ibuygou.Притеснява ме единствено да не го спрат на митницата но 80% от нещата  минават без проблем.Излишно ли е да се притеснявам за тия работи ?  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

а заслужава ли си да плащаш такси на две места? Карай директно през пейпал


Мисля да си купувам китайски телефон и съм си харесал един сайт.Доста хора са доволни от него.Казва се ibuygou.Притеснява ме единствено да не го спрат на митницата но 80% от нещата  минават без проблем.Излишно ли е да се притеснявам за тия работи ?  

 

за митницата ще те спрат на 100% да си платиш ддс-то, ако не направиш предварителна уговорка с китайчето ;)

Link to comment
Share on other sites

То е от сайт.И те по default го правят тва с подаръците. ;) 

Пакето обаче ще е доста голям.Та има опция за import tax insurance. 

Link to comment
Share on other sites

Е колко да са тея такси? Защото ми е по-удобно да пратя веднъж годишно някакви сума към PayPal през ePay, вместо да ходя да си издавам нова дебитна карта, която след това да регистрирам и...дълга и широка... В момента имам Maestro, която за чеп за зеле не става, но по нея ми плащат заплатата.

 

И последно - може ли или не може? Гошо не дава задоволителни резултати, та за това питам тука.

Link to comment
Share on other sites

Аз действам така - ползвам виртуална дебитна карта Виза за плащане в разни съмнителни китайски и некитайски сайтове. Верно малко по-висока е таксата, но е по-ниска от тази на пейпал. Ако ще внасяш в брой на ипей, по-добре е този вариант https://virtualcard.ccbank.bg/Можеш да си я откриеш във всеки "офис" на ипей за 5 минути само с лична карта. До 5 мин получаваш на смс другата част от информацията - последните 4 цифри и цив кода на картата и вече може да плащаш с нея в интернет. Дори и да направят пластика - не работи в банкомати, а за плащане онлайн - проследимо е и не се практикува от трети лица :) С тази карта може да си нареждаш пари през пейпал, ако искаш но може и директно да плащаш по твоя преценка.

Link to comment
Share on other sites

Последната информация ми е, че има засилен контрол от декември за пратки от Китай със стойност дори под 10$.

Пратката ще идва с DHL,които май нямат нищо общо с пощата.Забелязах,че повечето пратки минават през Германия и след това идват в България.Демек,ако един път влезне в ЕУ не минава ли след това без проблем в България ? Както ида е ще се подсигуря и квото стане ;) 

Link to comment
Share on other sites

С DHL нещата са много прецизирани защото те се занимават с освобождаване на пратката. Аз съм получавал части, но не от Китай, от Малайзия за около 1000$ обявени като мостри без търговска стойност и ми ги донесоха направо в офиса, от Китай обаче винаги ровят и искат документи фактура или/и платежното ми. Мен ддс не ме бърка, а мито на частите е 0%. Ще ти се обадят и ще искат док за плащане. Цената на доставката влиза в цялата сума така, че ще плащаш ддс. То е и добре да ти пишат телефона някаква символична цена да платиш 5-6 лева ддс и да не се разправяш повече. ДЧЛ не вземат пари за услугата, така, че като ти се обадят им кажи те да се занимават. Изкарай си еори докато чакаш. Прави се на митницата на кукленското и не струва нищо, ако сам си попълниш заявлението, но ще трябва да отидеш до нотариус за едно пълномощно от твое име за дчл да те представляват пред митница - 5-6 лева беше не помня точно. За пълномощното дчл ти пращат куриер да го вземе от теб - безплатно е. Още на лични...

Link to comment
Share on other sites

Аз от София ще го взимам.Вече 1 път ходих до митницата за 1 дъно от САЩ.Не помня как го взех,но за тва ЕОРИ не си спомням.

 

 

 

  • iBuygou helps you avoid custom duties by shipping the parcel as a ‘gift’ (wrapped in some cute paper!) with a declared value of $20. Obviously this is an arguable practice, but some European countries do have aggressive duties and overall massive tax collection from all of us, so let’s not lose any sleep over this.

За това и питам.Доста народ си е поръчал от въпросния сайт, а на пръстите на едната ръка се броят хората,които са им спряли пратката на митницата.

Link to comment
Share on other sites

То е от сайт.И те по default го правят тва с подаръците. ;) 

Пакето обаче ще е доста голям.Та има опция за import tax insurance. 

Накарай ги да го пишат замяна по гаранция.Митничарите не отварят всяка пратка-имат една програма викат и "контрол на риска"Отварят всяка 8 или 10 (примерно).Потърси сайт който има склад в Европа-цената ще е по-висока но си спестяваш тъпотията с митницата....

Link to comment
Share on other sites

Мхъм с 80лв е по-скъпо.Май така ще направя :D

 Едит:20$ по-скъп,но пък толкоз нерви ще си спестя.С DHL ще дойде за 3 дена като го пусна в петък на 30ти  ;)

Link to comment
Share on other sites

Мхъм с 80лв е по-скъпо.Май така ще направя :D

 Едит:20$ по-скъп,но пък толкоз нерви ще си спестя.С DHL ще дойде за 3 дена като го пусна в петък на 30ти  ;)

20 долара са смешни пари на фона на тъпотиите с митницата.Какъв телефон си поръча?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Поръчах черно зарядно за телефон, но ми изпратиха бяло. 3 съобщения изпратих на продавача, но без отговор. Пуснах искане за връщане. Ако след 7-8 дни този отново не пише и не стане нищо, излиза опцията Ебей да се намеси. Какво става като Ебей се намеси и какви може да са евентуалните варианти?

 

Мерси за инфото. :)

Link to comment
Share on other sites

Ще го връщаш само заради цвета му? Връщането през граница на дребни и евтини продукти обикновено не се осъществява, тъй като пощенските разноски почти винаги са съпоставими с цената на продукта и по правило са за сметка на купувача. Първо изчакай продавачът да ти отговори (гледай да не минат 45 дена от пръчката), след това се разбери с него за компенсацията (както се договорите). Ако не се разберете или не ти отговори, отвори си кейс ("продуктът не отговаря на поръчания") в ибей и уточни, че продавачът не ти е отговорил (или не се е съгласил на компенсация). Предполагам, че или ще получиш частичен/пълен refund, или ще ти бъде изпратено ново черно за негова сметка.

Link to comment
Share on other sites

Напротив, 45 е, освен ако не съм прочел за някаква направена промяна наскоро. То за 30 дена трудно идват пратките от Китай или Щатите например и в Ибей това го знаят прекрасно, та по тази причина повечето продавачи са си оставили аванс от 45 дена за получаване на продуктите им, като описват това в условията си при продажбата. 

 

П.П. Даже мисля, че за някои страни от Ибей бяха удължили гратисния период доста над този срок, за съжаление не важеше за BG.

 

П.П.П. Още едно допълнение...сега се сетих, че миналата година май бях отворил кейс и след 45-я ден. Реших да проверя за коя моя най-стара сделка ще ми се даде опция да отворя кейс - оказа се, че мога да се оплача и от сделка, която съм направил чак на 16.11 миналата година, а това са 2 месеца и половина. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...