Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

Хич не е странно. Ако на мен ми бяха давали всичките фийдбеци за покупките или продажбите ми, сега рейтингът ми щеше да е доста по-обемен. Отзивът не е задължителен, а препоръчителен, макар че около 80-90% по мои наблюдения го ползват. Част от хората си имат какви ли не проблеми и след като купят нещо, хич не се занимават с някакви си отзиви, друга част като напр. китайските големи магазини, правят десетки продажби всеки ден и понякога просто забравят/пропускат фийдбека, но пък повечето от тях си ползват автоматиката на Ибей и в момент, в който осъществят продажба, автоматично поставят и фийдбека ; други пък чакат ти да им поставиш положителен fb и чак тогава връщат своя (или автоматиката отново се грижи за това). Така че хора и варианти най-различни....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Мен пък няколко пъти продавача не ми дава feedback. Вече започнах да гледам - като не ми е дал, не давам и аз.

На мен като влезна ми седи напомняне, че има чакащи за feedback. Не знам за продавачите как е. Ако и на тях свети, а не дават - странно.

 

Някои продавачи изчакват първо да получат feedback, за да са сигурни, че всичко е наред и няма да започнеш да въртиш номера.

Най-лесно е да изпратиш съобщение, с молба да не забравят за feedback-a. В 99% от случаите се получава отговор.

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли се отнесох и не оставих фб при една покупка на батерия за телефон(около 35кинта) от немския Амазон.Тия ме засипаха с мейли кво става не съм ли доволен,що така не ща да пиша отзив...Аз просто нямах време.Накрая ми пратиха писмо с 10% отстъпка за следващи покупки до края на месеца на определени неща...та писах кво да правя :-)

Link to comment
Share on other sites

Кума ми следеше някакви търгове - няколко пъти ми е показвал как сам човек наддава на своята оферта. Примерно върви 1,2,3,1,3,3,3 - сам някой се надцаква.

Това не е надцакване, а преосигуряване. :)

И аз съм го правил многократно, когато искам да "сплаша" конкуренцията, че всъщност много се нуждая от тази стока и след моментно преосмисляне, веднага съм вдигнал още ставката си - разбира се те не знаят с колко...може да съм наддал последователно 2 пъти с минимума стъпка, а може и да съм бумнал втория път някаква много висока цена...комарджийски трик и игра на нерви, ако ме разбираш. :grin:

И точно с този трик понякога съм се снабдявал с важен за мен предмет и то на цената на най-първата от последователните ми ставки, защото при последователни ставки от един акаунт, Ибей не увеличава крайната ставка с всяка следваща по-висока, а чака втори акаунт да наддаде над нея. :)

Пак по тоя повод - понякога като ми е скучно и щото съм малко гаден :evil , изнервям останалите участници в търга. Понеже преди 2-3 дена накупих доста пътни и бизнес чанти от Ибей и в списъка ми "Watch" още седят разни търгове, дето все още не са изтекли, забелязах един почти изтичащ търг за чанта в който имаше само 1 наддаване, а сега гледам станали 2. Влезнах в наддаванията и видях, че и второто наддаване е от същия участник, което значи, че или и той иска да плаши с втора минимална ставка, или че много му се ще да има чантата и се преосигурява с високо наддаване. Понеже от толкова време по наддаванията вече съм станал психолог :D , прецених, че вариантът да я иска много тая чанта спрямо варианта да заблуждава е 80:20 процента (и впоследствие познах - чантата наистина е хубава и евтина). Реших да го стресна малко, без изобщо да имам необходимост да купувам вече каквито и да са чанти. Разбира се наддадох с малка сума и системата качи малко сумата заради неговата по-висока ставка - сега гóркият колко ли се притеснява, че и някой друг се интересува от чантата му и вероятно в последните секунди ще наддаде отново за всеки случай. :P

Link to comment
Share on other sites

То ей така се увличат и после си купили нещо по-скъпо с 50% от цената в магазина...А също се отплеснах в едно търгче за един айфон та в последните минути се молих някой да ме надцака :( Накрая го купих де,на цена като у нас...

Link to comment
Share on other sites

То има цели книги написани как най-оптимално да участваш в търгове. Може по много причини някой да сложи втори бид при положение, че той самият е дал най-висока цена. Например нещо е листнато с цена 99 цента (но с реална стойност 100 долара цена в магазин) и да кажем минават сделки на цена 85 долара. Примерно аз слагам бид на първоначалната цена колкото само да си го маркирам с идеята по-нататък да помисля какво да правя. Но после виждам, че аукционът приключва в събота в 22.00 часа българско време и няма кой да го гледа тогава в последните минути. И съответно решавам направо да сложа втори бид на 80 долара. Тъпото е, че ако някой реши тогава да бидва през 1 долар ще се съберат много бидове, над 50тина, което не е добре, защото се получава излишна реклама и това привлича повече купувачи в твоята посока.

Link to comment
Share on other sites

Така е...а аз пък колко пъти съм заспивал минути преди някои изтичащи американски търгове, които обикновено приключват между 4 и 6 сутринта, просто не е истина. :) Седя от часове и уж дебна, дебна...по някое време съм задрямал за 5 минути и като се събудя - той търгът свършил. :grin:

 

А по повод по-горния ми пост - както и очаквах, оня наистина наддаде в последните 10 секунди, но е имало и друг скрит играч, който просто направи 'снайпер' с достатъчна сума в предпоследната секунда и спечели търга. :))

Link to comment
Share on other sites

Това с последната секунда е малко рисково - аз съм направил автоматично наддаване на 50$, търга е стигнал до 40$, в последната секунда някой дава 45$ и търга автоматично отчита, че има автоматичен бид на 50$, известява тариката и докато успее да бидне над 50$ и търга свършил... :D Аз съм губил няколко така.

Link to comment
Share on other sites

Да, рисковано е, но нещата не са така прости, както ги описваш...никой не може да знае ти колко си наддал в началото, защото може да са $50, но може и да са $500 - хора всякакви. :grin: И съответно на оня може и да му се ще да сложи направо $500, но ги няма и в последната секунда слага толкова, колкото може да си позволи ($45), а не ги е сложил доста по-рано в търга, защото винаги има хора с повече финансови възможности от него и се опасява, че до края на търга някой все може да го надцака, а той не може да си позволи да наддава повече, пък и колкото по-рано сложи ставка, толкова по-голяма вероятност има да привлече повече погледи...абе...нещата са както ги е описал sheep по-горе в темата - книги може да се напишат как да наддаваш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Що не ползвате т.нар Auction Sniper-и?
Аз съм изключително доволен от Gixen.
 
Исках да споделя нещо, което днес ме остави като гръмнат..
Бях платил на продавач от Германия доставка с куриер (както беше заложено в търга) , а той изпратил нещата с Deutsche Post, което е малко по-евтино.

 

... и ето какво намерих днес в пратката:

 

resto.jpg

 

respect.gif

Link to comment
Share on other sites

Що не ползвате т.нар Auction Sniper-и?

Аз съм изключително доволен от Gixen.

 

Исках да споделя нещо, което днес ме остави като гръмнат..

Бях платил на продавач от Германия доставка с куриер (както беше заложено в търга) , а той изпратил нещата с Deutsche Post, което е малко по-евтино.

 

... и ето какво намерих днес в пратката:

 

 

respect.gif

 

Ако акаунта ти е само за покупки става, но ако си селър да си дадеш така данните...

 

Книги не съм чел, но с течение на времето започваш да "усещаш" нещата и всичко си идва на мястото. Има и много тънкости като: когато много искаш да купиш нещо на добра цена, задължително го търсиш в .com .co.uk .de .it .fr и имаш акаунт в сайт за доставка до BG.

Link to comment
Share on other sites

respect.gif

 

Респект не, ами респект! :thumbsup:

Снайпер на програма не ползвам - навремето бях инсталирал някаква, но веднъж се разчетох как повечето безплатни приложения взимали данни и препредавали после...и ме хвана троянската параноя, та от тогава предпочитам ръчно да стрелям. :grin:

 

А понякога наистина е нужно да имаш бърза мисъл за преценка - ето преди малко търсех една оферта, дето преди доста време я изпуснах...всъщност я търся от много време, но вече никой не я оферира, поне не и за толкова пари, колкото ми се иска и за колкото мога да си позволя, а и за колкото я изпуснах тогава (около 5-6 пъти под продаваемата цена в момента). Търсих по всички Ибеи, търсих в Амазона, търсих с картинки по Гугъл - нищо...и почти се бях отказал вече. Да, ама тази вечер нещо пак ме подчекна и реших да пусна пак една търсачка - в Ибей.ком нямаше нищо, но Гугъл ме препрати към една картинка, дето ме вкара пак в края на търг в някой от другите ибеи и като видях цената - даже и забравих да погледна в кой ибей точно ме е препратило - 7-8 пъти по-ниска, а броячът вече беше стигнал на каунтдаун до минута и половина. :online2long:  Гледам аз и не мога да повярвам, че точно за този продукт, който прекрасно знам на каква цена се продава твърдо и до каква цена стигат търговете за него, в момента точно преди края все още е на такава цена. Почнах да разсъждавам трескаво как да подходя в останалата минута и дали е надежден тоя продавач, а също така - дали пък не е някакъв продукт-менте. За капак, понеже преди 2-3 дена се олях в бройките на разни пътни и бизнес чанти + разни други работи - в картата ми нямаше достатъчно наличност, за да го купя това след търга. Хвърлих бързо един поглед към рейтинга на продавача и видях, че е 100% с около 200 отзива, викам си - добре, може да му се вярва ; хвърлих бързо един поглед и на снимките с описанието - всичко нормално. Да, ама търгът обявен в паунди (значи явно ме е било прехвърлило в UK, в търг, невидим за централния Ибей) и аз не мога да си направя точна сметка аджеба това колко излиза в долари (с които съм по-наясно). Айде обръщай онлайн паунди в долари и левове....а времето си тече и вече е на 25 секунди от финала. :notify: И докато смятам и бързам, си мисля, че утре е събота, банките са затворени и не мога да довнеса сума в картата, ама пък в понеделник мога да го направя...а времето неумолимо стигнало до 15 секунди и си викам - ей сега някой ще наддаде няк'ва яка сума (или вече е наддал такава в началото) и всичкото ми бързане отиде нахалост...карай остават 10 секунди, ще стрелям в последните 2 секунди само с 2 паунда и 12 пенса отгоре (12-те пенса бяха за преосигуровка, понеже знам, че много от хората наддават кръгли суми за по-бързо). И - изненада: You won this auction! :grin:  Не ща да ви кажа какво задоволство изпитах в този момент - да спечеля така желан за мен предмет, който търсех от сумати време и то за цена поне 7 пъти по-ниска от продажната. Тази вечер наистина протече много успешно за мен! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че е само за покупки.

 

... пропуснал си .at

:grin:

:thumbsup:

 

ще стрелям в последните 2 секунди само с 2 паунда и 12 пенса отгоре (12-те пенса бяха за преосигуровка, понеже знам, че много от хората наддават кръгли суми за по-бързо).

 

Да и това също :)

 

Иначе германците са пекани, но да не са ти купувачи и да си изпуснал да споменеш нещо по продукта. Ще те направят за 2ст. , ще си искат парите, че даже и да задържат продукта ;)

Link to comment
Share on other sites

Да и това също :)

 

А в много случаи, както и в този - 'най-вече'! Сега разгледах подробно наддаванията - просто съм имал луд късмет с участниците. Били са само четирима и всеки от тях се е опитал да мине тънко. Търгът е бил обявен с начална цена от 1.01 паунда ; първият е наддал скрита средна сума ; след това се появява втори - новобранец с (0) отзива, който на няколко пъти наддава от ниско, опитвайки се бавно да достигне скритата цена на първия, но не успява ; после се появява трети, който наддава малко над максималната цена на първия ; сега пък първият отново се включва и започва пак да наддава, опитвайки се да намери максималната сума на третия, но и той не успява, защото се появява четвърти, който също дава по-висок залог ; в този момент малко преди края на търга се появявам аз и наддавам, като спечелвам точно с тези 12 пенса над максималната сума на четвъртия. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Понеже напоследък следя доста активно китайската търговия в Ибей, забелязвам нещо обезпокоително - множество акаунти (определено на едни и същи хора или дори само на 1 човек...но по-скоро са някаква малка китайска бандичка)...всичките регистрирани през декември 2014-та и всичките с по 80...90 бройки 100%-ви фийбеци от продажба на дреболии (за зарибяване на бъдещите потенциални купувачи), масово продават едни и същи стоки с едни и същи оферти и снимки (пълен копи/пейст) на съмнително ниски цени. Ибей вече започна да премахва някои от тия акаунти, но понеже аз определено съм по-активен от целия съпорт на Ибей - още в момента мога да посоча поне 5-6 останали такива, продължаващи да "продават" същите неща на същите съмнително ниски цени, че даже един днес беше добавил още множество нови неща на чак абсурдни цени. Кофти, че Ибей тотално са премахнали опцията да може да им пишеш (изключвам опциите "рипорт айтъм" и "рипорт юзър", които не са много ефективни...пробвал съм ги вече). Та...има само 2 варианта - тези стоки или са крадени (примерно са свили някакъв контейнер я от кораб, я от складове, камиони или влакове)...или просто правят множество бързи удари и изчезват безследно (по-вероятното). Изключвам третата възможност - фалшиви стоки, защото разнообразието в асортимента на предлаганите от тях стоки е огромно и всичките са меко казано на невъзможни цени, като най-интересното е, че непрекъснато променят цените на едни и същи стоки. Освен това правят и заблудата, че стоките са ситуирани я в USA, я в UK и т.н....и да видите какъв оборот пада - на ден от продуктите се продават десетки. Най-лошото е, че преди да хвана схемата и да засека акаунтите и аз си понакупих "доста изгодно" разни работи и след като Ибей закри някои от акаунтите и респ. премахна продуктите в листата ми с покупки, ми стана ясно че май ще трябва да отварям бая 'кейсове' за връщане на пари. ;)

 

П.П. Сетих се и за още един вариант какво може да е - голям онлайн търговец, на който жена му му е бясна, че й изневерява (примерно)...набарала му е паролата за акаунта и му е променила цените на всичките продукти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

принципно след като продадеш нещо в ибей парите стоят блокирани в пейпал за 90 дни та няк’си не виждам как някой може да те измами, по едно време продавах доста неща но тия такси просто убиват всичко. 

Link to comment
Share on other sites

принципно след като продадеш нещо в ибей парите стоят блокирани в пейпал за 90 дни та няк’си не виждам как някой може да те измами, по едно време продавах доста неща но тия такси просто убиват всичко. 

 

Едно време не беше така...но не ме бърка, както и таксите на Ибей и Пейпал, предпочитам да продам там някои неща, за които тук със сигурност няма да намеря купувач на исканата от мен цена.

 

 

Едит: Току що Ибей банна още един от най-големите играчи - оня, за който писах в по-горния пост, че днес беше добавил всякакви нови уреди на невъзможни цени...мамка му...и от него бях купувал преди 2 седмици...заблуди ме това, че всичките му търгове бяха анонсирани на немски. :wacko:...сега чакам да анулират още 3 от покупките ми, свързани с подобни подозрителни акаунти и цени....

Link to comment
Share on other sites

Зависи от рейтинга, който имаш.. Преди ми ги държаха 21 дни блокирани, но сега мога да си ги тегля незабавно, след като постъпят в акаунта. Но пък аз така или иначе предпочитам да стоят в акаунта, докато купувача не получи нещото и го тества. Мидекс е прав - за неща, които в ибей продавам на по-висока с 30-40% цена, си струва да платя комисионна. Шипинга така или иначе си го плаща купувача. Тук пазара е шиб@н, като визирам компютърните компоненти - дъна за лаптопи, дисплеи и прочие..

Link to comment
Share on other sites

Пламене, тя и чантата няма да ти дойде ;). Виж рейтинга на продавача.

Искай си парите докато е време. Явно разчитат на такива които няма да си ги потърсят.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, тя и чантата няма да ти дойде ;). Виж рейтинга на продавача.

Искай си парите докато е време. Явно разчитат на такива които няма да си ги потърсят.

 

Коя от всичките? :P

Най-вероятно няма да дойде, а и доста други неща май няма да дойдат покрай нея. А рейтингите на всички бивши вече продавачи бяха твърдо 100%, формирани от по около стотина отзива, все от покупки на дребни неща.

За 'искането на парите' - на този етап не виждам смисъл все още да отварям "кейсовете", понеже подозирам, че Ибей ще ми каже да изчакам до препоръчителния срок за пристигане на стоката и ако не дойде, едва тогава да пускам оплакване. Съдя от стандартното инфо, с което винаги заместват премахната покупка/продавач в листата ми...

 

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction.
If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about.
If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller.
If you run into any trouble along the way eBay is here to help.
Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.
 
This user is no longer registered on eBay.
 

P.S. Освен това...ясно ми е, че това е стандартно съобщение, което копипействат при всеки един случай, понеже гледайки третия ред ми е много интересно как точно ще се свържа с продавача, след като такъв вече не съществува, а и първия ред също ми е интересен - след като повечето Buy it now търгове изискват предварително плащане, как така няма да съм задължен да приключа транзакцията, при положение, че ща не ща вече съм я извършил, ама карай...ясно ми е, че с едно съобщение се опитват да обхванат всички възможни случаи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Парите са заключени в paypal, само ако си начинаещ продавач. След определен брой (преди беше нещо малко от рода на 10-20) положителни фийдбеци, парите ти са налични на момента. Дори може да ги теглиш, преди да си платиш таксите (ако имаш издадени вече инвойси за текущия месец).

Преди няколко дена двете системи - ebay и paypal се разделиха и е напълно възможно някой да се възползва от момента за да направи големия удар.

Когато купуваш нещо и цъкнеш на Feedback profile-а на даден юзър имаш няколко таба. Този който те интересува е Feedback as a seller.

 

Ако ги банват, а са със 100% положителен рейтинг е възможно: натрупани репорти за кофти стока (фейк, дефектна, неотговаря на описанието и т.н.), засечен мулти акаунтинг от едни и същи хора (ИП-та, бисквити по браузъри, съмнителни трансфери межди paypal акаунти, бидване/продажба на стока от един на друг и т.н.), неплатени задължения към ebay (малко вероятно) и т.н. Хубавото е, че ebay връща парите на всички купувачи, закупили стока от баннатия потребител, калкулира сумата която е върната и започва да си ги търси от продавача.

Link to comment
Share on other sites

 

Sorry to bother you.

You bought a rubik's cube from us.

Ebay removed our listing as they said that it is unauthorized. Sorry for that.

Pls don't worry, we shipped your parcel out, the parcel is safe and still in transit, usually takes about 25-45 days, pls kindly wait it patiently.

If any question, pls contact me freely. Thanks.

Have a nice day!

Any question, pls contact me freely. Your satisfaction is our aim.

 

Annabel

 

Working time: Monday to Friday 9:00-17:30 (18:00-2:30 PST)

Customer support: Skype: Cindygu8 Wechat: Mini6202 Tel: 0086 13640945181

 

Your positive feedback is the best praise and approval of our work and will be highly appreciated.

 

 

Поръчах едни кубчета на рубик по 2$ и днеска получих това от http://www.ebay.com/usr/2winhappyzone

 

Да ги докачам нали не е някаква измама, че вчера видях темата и как имало измамници и днеска получавам имейл и викам ай стига бе.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, твоето е друг случай и продавачът още си съществува, че и е с десетки хиляди фийдбеци, а такива развиват сериозен бизнес и не се отказват лесно ; отваряй кейс само ако не дойде до 44-я ден.

 

Edit: А по моята одисея с баннатите продавачи, понеже от другата седмица заминавам за доста време на място без Интернет, реших все пак да отворя 'кейсовете' по-рано. Моментално и автоматически ми върнаха парите за 5 от сделките от един и същ продавач, малко след това направиха същото и с друга сделка от друг "изтрит" продавач, в момента чакам разглеждане за покупки от трети баннат и вероятно малко по-късно очаквам да баннат още двама, от които също съм купувал неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...