Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

какъв е този банков депозит(bank deposit)? играх на един търг, спечелих го и чак след това гледам, че опциите за плащане са само "плащане при вземане" и "банков депозит" .... няма paypal, няма кредитна/дебитна карта ... в случая с този банков депозит, по какъв начин съм защитен като купувач?

Единствено разчиташ на защитата на ebay.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply
какъв е този банков депозит(bank deposit)? играх на един търг, спечелих го и чак след това гледам, че опциите за плащане са само "плащане при вземане" и "банков депозит" .... няма paypal, няма кредитна/дебитна карта ... в случая с този банков депозит, по какъв начин съм защитен като купувач?Единствено разчиташ на защитата на ebay.

 

ясно.... а как ще се извърши самото плащане, защото аз към момента само съм потвърдил, че искам да се извърши, но това е в системата на ebay ... получих IBAN-а на продавача. очаква се от мен да наредя плащане към въпросната сметка ли? след като го правя извън системата на ebay - от банкова сметка към банкова сметка, как точно съм защитен от ebay?

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

...след като го правя извън системата на ebay - от банкова сметка към банкова сметка, как точно съм защитен от ebay?

 

За да може да продава по този начин (плащане към банкова сметка) през eBay, продавачът е дал съгласие за директен дебит, т.е. ако се стигне до връщане, има начин да му ги изтеглят от сметката.

Link to comment
Share on other sites

 

И един съвет. Не използвай банка за трансфер. Прекалено скъпо ще ти излезе. В Бг сме с най - високите такси за преводи в Евро. Най - добре през TransferWise, Paysera и т.н. Последните са българска фирма и много бурно се развиват.
Link to comment
Share on other sites

И един съвет. Не използвай банка за трансфер. Прекалено скъпо ще ти излезе. В Бг сме с най - високите такси за преводи в Евро. Най - добре през TransferWise, Paysera и т.н. Последните са българска фирма и много бурно се развиват.

 

... 15 евро цента е много добре. ще ги разгледам.

мерси.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди време имах настройка във филтъра на резултатите, да ти изважда дали продавача приема paypal или само по банка. В момента е ebay UK ми излиза малката иконка на paypal под името на продавача, но в ebay DE я няма. Не го намирам и във филтъра (customise) да го активирам или махна.

 

qPFRW2Z.jpg

Link to comment
Share on other sites

@plameni всъщност аз не искам да виждам само приемащите paypal, а дали не го искат. Нека да ми връща всички резултати, просто да знам кой какви плащания приема. Не знам дали ме разбираш на къде бия :)

 

П.С. Странно, но при мен тази настройка в ебей де я няма. Логнат съм, смених си дори адреса с немския и пак:

 

eCIYSza.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В ebay нищо не се маркира когато получиш поръчката. Оставяш положителен feedback ако си доволен. Много по - добър вариант е да платиш с paypal, защото системата им за оспорване на покупките е по - добър от системата на ebay.

Вероятно ще си получиш пратката в пощата. Зависи с какво е пратена. Мито и ддс не би трябвало да платиш. Зависи от къде е изпратена. В самата обява си пише къде се намира стоката. Малко под цената се намира.

Link to comment
Share on other sites

Аха , видях го. Специално в моя случай се оказа:       Item location:  Shirebrook, United Kingdom

 

 

Ако на някой все пак му е любопитно какво си харесах:   ето това

Няма да платиш мито и ддс. Ще ти дойде или вкъщи или ще получиш бележка от пощата да отидеш да си вземеш пратката. По - вероятно е да трява ти да отидеш да си я вземеш.
Link to comment
Share on other sites

... продавача е с добър рейтинг и много продажби...

Продавачът наистина е сериозен и всъщност е SportsDirect 

 

 

Business seller information

SportsDirect.com Retail Ltd

Kickback Sports

Unit A

Brook Park East

Shirebrook

Nottinghamshire

NG20 8RY

United Kingdom

Email:kickbacksports@sportsdirect.com

Company registration number: 03406347

VAT number:

GB 898 439743

 

Не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

да питам за митническото облагане на стоки от китай .... защото са ми спрели една пратка, ходих до пощ. клон в каршиака, където попълних бланка и им дадох разпечатка от банката и от сайта(за да сравнят цената), но пък не ми взеха никакви пари за мито и ми стана чудно ... предния път когато спряха едни кецове(Vans) платих точно там някаква сума. сега стоката е тв бокс на стойност 36-37$, но пари не ми искаха ... казаха, че като се освободи от митницата, ще си получа пратката в пощ. клон по местоживеене, а там досега не съм плащал за получаване ... та питах една позната, която ми каза, че преди време е задала същия въпрос на човек, който работи в митницата и му е отговорил, че максимално допустимата сума била 50 евро, а аз доколкото имам спомени беше нещо от рода на 15$ или 30 лв. ... та, има ли някаква промяна в това отношение?

 

а бе, да няма някаква акция ... втора пратка(клавиатура за лаптоп на стойност 20$) ми спират на митница?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...