Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

В ЕС е сходно с това, което виждаш при други продавачи, продаващи от ЕС за ЕС - десетина дена. За страни извън съюза е трудно да се дадат конкретни срокове (обикновено е между 20 и 30 дена), но за всеки случай пиши с максимален срок 35 дена.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Момчета я дайте малко акъл.

Пускам продукт за продаване в ибей англия , после обаче като се пробвам да го търся не го намирам ?

Нещо пропускам ли ? 

Link to comment
Share on other sites

Да не си объркал правописа? Като цъкнеш на своите обяви, излиза ли ти? Дай линк да видим дали се отваря и при нас обявата ти директно от линка.

Link to comment
Share on other sites

Във MyEbay-sellings си ми излиза.

Обаче под каквито и ключови думи и филтри да търся не успявам да я намеря.

 

Arsene Wenger FC Arsenal car air freshener 

 

това е заглавието. 

Link to comment
Share on other sites

Кога я пусна - ако е наскоро, има вероятност да е за това. И аз по едно време в началото се чудех защо пускам търгове, а не излизат...после си излезнаха де...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/181165482273?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649

 

по номера на item-а я намирам но с имената нещо не става

не съм продавал до сега , следвах ръководство дори и въпреки това нещо не се получава.

Link to comment
Share on other sites

И що си ограничил продажбите само в UK? То ясно, че е тематично и се предполага, че от там най-вече ще имат интерес, но така пък губиш французите и всички останали...

Link to comment
Share on other sites

WTF?!

100% са ми листнати в акаунта от там взех линка..... 

 

 

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=arx1372272092z.jpg

 

Има нещо като чукче пред обявите.

Не можах да разбера какво е .

 

This seller currently has no items for sale.

 

Ако си го ограничил само към UK, може затова да не ни излизат.

Link to comment
Share on other sites

This seller currently has no items for sale.

 

Ако си го ограничил само към UK, може затова да не ни излизат.

 

И аз това си мислех, обаче не е ...според мен нещо е омазал като е пускал търга, защото все още не може да се намери с търсачката, а вече мина предостатъчно време от пускането на търга.

Link to comment
Share on other sites

Има няколко неща който са от значение:

 

1) Продукта не се вижда докато не минат поне 24ч.Толкова се води срока от ebay за листване на 1ви артикул от дадена категория.

2) В кой ebay е пуснат да се продава.Ако е пуснат в UK, хора регистрирани в .com няма да може да го виждат, освен ако допълнително не е маркирана опцията, за worldwide shipping.

 

Но най-вероятно не се вижда, защото не е минало необходимото време.

 

П.С. Чукчето значи, че вида на продажбата е търг :)

Link to comment
Share on other sites

Вече се появяват в търсачката. Просто е трябвало време да се обнови базата данни. Странно е колко време отне за да го направят.

Link to comment
Share on other sites

То и аз това му казах още на предишната страница, но ми се стори, че вече мина достатъчно време откак го коментирахме... ;)

Link to comment
Share on other sites

Вече се появяват в търсачката. Просто е трябвало време да се обнови базата данни. Странно е колко време отне за да го направят.

До колкото знам всички нови продавачи минават през "ръчно' одобрение на артикулите.Възможно е и да става доста по-бързо, просто да не си дават зор, за да няма спекулации, че едни/един път минават по-бързо от други.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това долу смятам да го напиша с червено, че повече хора да му обърнат внимание и да не действат първосигнално....

 

 

Доколкото се усещам (за щастие се усетих навреме), току що се опитаха да ми откраднат паролата за Ибей. Понеже доста често купувам от Ибей, ежедневно получавам от тях всякакви потвърдителни писма или пък такива, в които ме молят да изразя впечатленията си от работата им по някой доскорошен "кейс", който съм отварял. Преди малко си влизам в пощата и гледам между новите писма и няколко ибейски за продукти, които съм купувал вчера и миналия ден. Да, ама между тия ибейски забелязвам и едно с подател support@protection.ebay.com, в което нямаше нищо необичайно, понеже често получавам писма от съпорта им. Отварям го аз и вътре седи това:

 

826e0cd4d252c1ff.jpg

 

Понеже правех няколко неща едновременно, почти не прочетох какво пише вътре, а направо цъкнах на Send Us Your Feedback, мислейки че пак ме карат да дам отзив за един скорошен случай. Отвори ми се прозорец, в който "бях помолен" да въведа потребителското си име и парола в Ибей, в което отново нямаше нищо необичайно, защото по принцип такава е процедурата:

 

b5b401ca7b1e7145.jpg

 

Въведох си аз юзър нейма и паролата, след което обаче ми се отваря следваща страница, в която отново "бях помолен" да си въведа пощата, която е "линквана" към Ибей и паролата й.

 

1b9bb372206ce5a9.jpg

 

Чак тогава ми светна, че съм попаднал не където трябва (разбира се нищо не въведох на втория екран), спрях да правя останалите неща, дето ги правех паралелно и се съсредоточих върху страницата и едва тогава погледнах адреса в адресната лента, който всъщност се оказа пренасочен и няма 'https'. Разбира се веднага си влезнах в ибейския ъкаунт и си смених паролата ; след това за всеки случай си смених и паролата на пощата, която е обвързана с Ибей.

Така че не бъдете разсеяни, когато боравите със съобщения от Ибей, Пейпал или банката ви, понеже в моя случай аз успях да реагирам на момента и да си сменя веднага паролите, но ако се бях забавил, вероятно щях да имам доста неприятности с доказването пред Ибей, че друг е оперирал с ъкаунта ми, а и ако бях направил глупостта да си въведа пощата с паролата, тогава пък не знам какви поразии биха могли да направят.

 

П.П. Вече съм почти убеден, че ако бях продължил с въвежданията, на трети екран щяха да ме питат и за паролата на пейпал ъкаунта ми. :wacko:

 

Edit: По едно време дори се усъмних дали пък не е реално писмо от Ибей, но пък няма абсолютно никаква логика да ме питат за пощата ми, при положение, че пощата ми я има в ибейския ъкаунт и Ибей ежедневно ми праща там писма, а да не говорим пък, че искането за парола за пощата ми е просто нелепо и антилогично.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

аз също преди време получих такъв подмамващ "protection" мейл, ама се зачетох и беше доста нескопосано изпълнение в предвид, че линка нямаше нищо общо с адреса ebay.com ....

 

аз да питам нещо ... някой продава ли в ebay? интересува ме как стои въпроса с доставката, в смисъл - как да я определя? кои куриерски услуги са най-удачни откъм цена(за да излезне на купувача най-евтино) ...

Link to comment
Share on other sites

български пощи са най-евтини.

големите куриери взимат абсурдни суми за доставка.

 

 

в момента продавам в ибея основно в Англия евтини продукти (3-4 паунда) и от 100 доставки се губят 1-2 което е добър % 

само трябва да се абстрахираш че ще работиш с малоумни лелки по гишетата в пощата.

Link to comment
Share on other sites

Винаги, ама ВИНАГИ се гледа първо url-a.Това е като.... закона на Ом-а :D

Доста често, още в писмото, само като задържиш курсора върху линк-а се вижда фейк урл-а.

 

Дам, с БГ пощи е най-тънко.Зависи от пратката, но ако е за над 30лв е желателно да се прати препоръчана, за да ти издадат тракинг (не че върши голяма работа, но поне донякъде възпира момченцата по летищата да гепат каквото си харесат).

Link to comment
Share on other sites

Българските пощи - под ножа. Едни обувки ми изчезнаха, благодарение на тях. Разбира се, изпратиха ми ги отново, но това не променя факта, че ги нямах на събитието, за което ми трябваха...

Link to comment
Share on other sites

Принципно не е задължително.Друга бира е, ако продавача си е платил за тракинга, но просто не го е добавил.Нищо не ти коства да го питаш, но тракинг най-често се добавя само на скъпи стоки/пратки.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...