Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде решения на проблема, който ще опиша...

 

Продавам разни неща в Ибей, обединил съм ги в 2 пакета, защото са различни и съответно се продават в 2 различни категории, но само част от тях (от едната група) се виждат от търсачката или в листата ми. Става дума, че вече е минало предостатъчно време (3 дена), за да може търсачката да ги индексира, но реално хем ги има, хем ги няма. Имам предвид, че в листата ми 'Active Selling' фигурират всичките ; когато цъкна на някой от 'проблемните' ми търгове, за които споменах, търгът си излиза. Когато обаче цъкна на See other items, там излиза само едната група от нещата...другата група, вкл. и тоя търг, от който влизам ги няма. Когато потърся с която и да е дума на някой от проблемните търгове, търсачката не го намира ; когато обаче го потърся с конкретния номер на търга - търгът си излиза. За капак - ръчно прерових целия раздел с продукти, където съм поместил тия търгове и ги няма мамка им....и най-странното е, че в търговете все пак влизат хора да ги разглеждат, защото броячът за влизания в търга макар и бавно отмерва по някой влизащ. Интересно тия дето влизат как попадат на такъв липсващ търг, след като търсачката може да го намери само по 'eBay item number', а реално никъде другаде го няма...пълна мистерия.... :confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Да нямаш рестрикция за държавите до които доставяш? При пускането на дърга, трябва да си опоменал Worldwide и от там вече си правиш exclusion list. Има значение и кой ebay ползваш (.com или co.uk), съответно дали през неговата търсачка търсиш и какви филтри си и задал.

Link to comment
Share on other sites

Да нямаш рестрикция за държавите до които доставяш? При пускането на дърга, трябва да си опоменал Worldwide и от там вече си правиш exclusion list. Има значение и кой ebay ползваш (.com или co.uk), съответно дали през неговата търсачка търсиш и какви филтри си и задал.

 

Да, ползвам филтри, но съм задал Worldwide, а чак след това съм изолирал няколко държави. Въпреки, че регистрацията ми е в '.uk', почти винаги пускам търговете си от '.com' (и ползвам търсачката на '.com'), но ако скоро не се появят, смятам като им изтекат сроковете, да не ги релиствам, а да ги пусна пак като нови, но от '.uk', пък дано се отпуши...

 

Всъщност каквито и рестрикции да съм сложил, проблемът явно е някъде другаде, защото без значение дали ще цъкна от страницата на някой мой търг на See other items...или пък ако си влезна в профила и цъкна на Items for sale...резултатът е един и същ - излиза само първата ми група търгове, а тези от втората ги няма все едно не ги продавам...обаче пък се виждат (единствено) в My eBay->Active Selling. Абе нещо се е бъгнало май...чудя се дали да не затрия всички 'кукита' дето са свързани с Ибей...може и те да са се омесили нещо...

Link to comment
Share on other sites

В момента и аз не си виждам част от нещата които продавам, а точно когато ти отговарях проверих и си бяха там. Възможно е да има пролем с индексирането. Ако само днес си ги търсил, виж утре по някое време.

 

Кукитата също са опция, друг браузър, авер от неговото ПС и т.н.

 

 

ЕДИТ: Тествах с друг браузър е ОК. Предполагам нещо не си командват както трябва бисквитите.

Link to comment
Share on other sites

Тествах с друг браузър е ОК. Предполагам нещо не си командват както трябва бисквитите.

 

При мен явно случаят е друг, защото не се получи - нито с триене на бисквити, нито с IE например...карай, ще търся причината и ще пробвам разни работи като им изтекат оставащите дни.

 

Едит: Днес изтекоха сроковете на първата група търгове ; на вторите (невидимите) им остават още 2-3 дена. Сега като цъкна на Items for sale или See other items показва точно "0". :P ...ама иначе продължават да си се продават и да се виждат единствено в My eBay->Active Selling.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Проблемът описан в горните ми постове си го реших вече...просто изтрих търговете и ги пуснах наново, а не ги релистнах.

А иначе за една от моите продажби до щатите, днес получих положителен отзив и коментар, че всичко с пратката е ОК. Сметнах за колко дни е стигнала до него и то заедно с почивните дни по Нова година - точно 14 дена. Браво, бързо действат! ;)

Link to comment
Share on other sites

Вероятно междувременно са му я върнали, понеже от 15.10 досега наистина е доста дълъг срок.....макар че има и малък процент покрай новогодишната галимация пратката все още да се мота някъде. А щом е била за $110 със сигурност е имала тракинг - не го ли следиш?

Link to comment
Share on other sites

Според моето проследяване пратката стигна до Холандия и след това потъна вдън земя. Имам позната в пощата която проведе вътрешно проследяване и каза, че пратката не е влизала в системата на българските пощи.

Както и да е, аз лично съм учуден от бързото и безропотно връщане на парите, с което още веднъж ме спечелиха като клиент.

 

Я дай пак? Пускаш нещо до холандия с приоритет и препоръка. Според бгпост сайта, то е стигнало в Холандия, но те казват, че не са го получили.

Тук твоя позната проверява тракинга и ти казва, че изобщо не е тръгвало за Холандия, при което се оплакваш на бгпост и те ти връщат парите?

 

П.С. Ако е така, трудно бих повярвал последната част :)

Link to comment
Share on other sites

Не бе, обратното - китаецът е пуснал пратката, а Румбата е успял да я проследи само до Холандия, после се е оплакал и китаецът му е върнал парите...вземи да починеш малко, че каквато трактовка направи - или трябва да си много изморен, или просто си препил в събота вечер. :drunk: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Не бе, обратното - китаецът е пуснал пратката, а Румбата е успял да я проследи само до Холандия, после се е оплакал и китаецът му е върнал парите...вземи да починеш малко, че каквато трактовка направи - или трябва да си много изморен, или просто си препил в събота вечер. :drunk: :grin:

 

Сега видях предният пост :D

Link to comment
Share on other sites

Я споделете някое приложенийце за андроид с което могат да се проследяват пратки чрез тракинг номер?Докато имах ябълка ползвах Parcel-> https://parcelapp.netмного е добро но не работи при роботчето...

Link to comment
Share on other sites

Package Tracker Pro или Package Tracker. И безплатната е ОК. 

Пробвах ги не работят с нашите пощи...Май само Deliveries Packagе Tracker се справя напълно...

Link to comment
Share on other sites

Малко off/ Понеже продавам разни неща в ибея, гледам, че в един от търговете ми има небивал интерес, в смисъл - през няколко минути влиза по някой и разглежда търга, но не наддава. Обикновено при такъв засилен интерес съм забелязал, че през 7-те дни (за такъв срок го бях пуснал) все някой слага базовата ставка...вече са се натрупали няколкостотин влизания, а няма и едно наддаване, въпреки че остават само 2 часа до края на търга. Освен това 5 човека са го добавили за постоянно наблюдение и се чудя дали не чакат съвсем на финала да направят снайпер или просто само ще си гледат...

 

Edit: Остава по-малко от час, все така си влизат през няколко минути и все още няма наддавания...

Link to comment
Share on other sites

Малко off/ Понеже продавам разни неща в ибея, гледам, че в един от търговете ми има небивал интерес, в смисъл - през няколко минути влиза по някой и разглежда търга, но не наддава. Обикновено при такъв засилен интерес съм забелязал, че през 7-те дни (за такъв срок го бях пуснал) все някой слага базовата ставка...вече са се натрупали няколкостотин влизания, а няма и едно наддаване, въпреки че остават само 2 часа до края на търга. Освен това 5 човека са го добавили за постоянно наблюдение и се чудя дали не чакат съвсем на финала да направят снайпер или просто само ще си гледат...

 

Edit: Остава по-малко от час, все така си влизат през няколко минути и все още няма наддавания...

 

Споко, ще скочи последните от минута до 20 секунди и накрая ще избухне. Играл съм в търгове които последните 30-40 секунди се наддава над 60, 70 паунда, като крайна цена е да кажем 90 за нов такъв артикул.

 

П.С. Сподели после, че ми стана интересно :)

Link to comment
Share on other sites

След 25 минути. :)

Ама не е много сигурно...може само да си гледат...щото съм сложил и една невисока Buy It Now цена и ако някой толкова го искаше, щеше да го купи досега.

 

Edit: Тц - само са гледали. ;)

 

Вероятно проблемът е, че от същия продукт (един студиен микрофон) в момента има още 5 предложения от Щатите на подобна цена (заедно с пътните) - вярно, моят е чисто нов, а останалите са ползвани, но пък вероятно пътните им от Щатите за Щатите са символични, за разлика от пътните им до Европа и от там цената пада за американците, които искат да купуват. Отделно, че сега предложения на всякакви студийни микрофони от среден клас в ценовия диапазон $100-$1000 - бол...

Link to comment
Share on other sites

След 25 минути. :)

Ама не е много сигурно...може само да си гледат...щото съм сложил и една невисока Buy It Now цена и ако някой толкова го искаше, щеше да го купи досега.

 

Edit: Тц - само са гледали. ;)

 

Вероятно проблемът е, че от същия продукт (един студиен микрофон) в момента има още 5 предложения от Щатите на подобна цена (заедно с пътните) - вярно, моят е чисто нов, а останалите са ползвани, но пък вероятно пътните им от Щатите за Щатите са символични, за разлика от пътните им до Европа и от там цената пада за американците, които искат да купуват. Отделно, че сега предложения на всякакви студийни микрофони от среден клас в ценовия диапазон $100-$1000 - бол...

 

Ако стартовата цена не е била ниска, шанса е мн малък. Или още при първото гледане се бидва или изобщо не го пипат.

Link to comment
Share on other sites

Стартовата цена беше средна, а Buy It Now цената - двойно по-ниска от тази на нов от магазин. Разбира се аз съм го пуснал не като 'New', а като 'New other', защото изрично съм писал, че съм го отворил само за да проверя как работи (и за да мога да гарантирам за това, пък и нали трябва да го снимам) и отново съм го прибрал в същото състояние както съм го получил. Пътните ми също малко натоварват общата цена, защото БГ пощите взимат доволно много (27 лв.) за препоръчан малък пакет с тегло между половин и 1 килограм.

Link to comment
Share on other sites

Стартовата цена беше средна, а Buy It Now цената - двойно по-ниска от тази на нов от магазин. Разбира се аз съм го пуснал не като 'New', а като 'New other', защото изрично съм писал, че съм го отворил само за да проверя как работи (и за да мога да гарантирам за това, пък и нали трябва да го снимам) и отново съм го прибрал в същото състояние както съм го получил. Пътните ми също малко натоварват общата цена, защото БГ пощите взимат доволно много (27 лв.) за препоръчан малък пакет с тегло между половин и 1 килограм.

 

Хубаво е да се съобрази и времето (часа) за край на търга. Примерно аз пускам само за EU и най-вече гледам края да е около 22ч UK.

Примерно нещата които продавам на buy it , се купуват в интервала 21-00ч UK.

 

Понякога може просто да не си попаднал на купувача. Мисля, че релиста за търга беше безплатен следващите два пъти, ако продукта не се продаде от 1вия път.

 

Другото което се сещам, е да го забиеш за 1 месец на buy it цена малко над стартовата на търга, с опция за оферта и автоматично приемане (може и ръчно да си го оставиш), минималната на която си бил пуснал търга.

Link to comment
Share on other sites

Да, знам - все различни опции, но като традиционалист си го карам по инерция със 7-дневни търгове, пък и не съм умрял непременно да го продам веднага тоя микрофон, просто имам подобни и тоя ми е излишен. :)

А и наистина вероятно не се е появил необходимият човек, дето да си търси непременно микрофон от линията на MXL. Иначе понякой път съм се изумявал на даден продукт до колко може да му стигне цената на края на търга - даже и аз съм имал случай с моя продажба, когато при сравнително еднаква сума от $15-$16 за продадени вече еднотипни продукти, една сутрин като станах и отворих My eBay се изумих когато видях за един от останалите непродадени как двама бяха наддали $100 и отгоре (вече забравих колко точно отгоре бяха). ;)

 

Сега съм релистнал търга и гледам, че пак честичко влизат хора...явно там тоя раздел е подобен на моловете тук - пълно с хора, ама повече само обикалят и гледат. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако стартовата цена не е била ниска, шанса е мн малък. Или още при първото гледане се бидва или изобщо не го пипат.

 

Пак съм пуснал със само $5 (пет) под началната цена, на която беше предишния път и ако щеш вярвай - има точно двоен интерес отколкото предишния път и 3 пъти повече хора са си го набелязали за постоянно следене...баси...само за 5 долара по-ниско начало, а не ми се мисли какво щеше да бъде ако го бях пуснал от $0.99. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Пак съм пуснал със само $5 (пет) под началната цена, на която беше предишния път и ако щеш вярвай - има точно двоен интерес отколкото предишния път и 3 пъти повече хора са си го набелязали за постоянно следене...баси...само за 5 долара по-ниско начало, а не ми се мисли какво щеше да бъде ако го бях пуснал от $0.99. :bgrin:

По подразбиране доста хора оставят филтъра на най-ниска цена артикул/доставка. Възможно е:

1) да попадаш на по-горни позиции и артикула да ти се вижда още на първата (без да се скролва) страница

2) при повторно листване, артикула ти да се идиксира по-добре от търсачката и да попада отново на по-челни позиции (дори и без пуснат филтър за ниска цена). Ebay имат интерес да го продадеш за да си приберат кинтите.

3) в момента да няма голямо предлагане на твоя артикул

 

и т.н.

 

В тоя ред на мисли, онзи ден купих една саунд карта за 13GBP, днес пристигна Fujifilm s9500 :D

Пича е доста коректен и колкото и да не ми се иска да го връна, ще трябва...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...