Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

На някой случвало ли се е да продаде 15+ артикула за по-малко от 24ч от един и същ артикул, всичките за една държава? Цената е около 7лв за 1бр. Дали е възможно някой да иска да ме избомби?Какво бихте посъветвали, да пиша на съпорта или във форума/къмюнитито им?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Светът е широк...хората - много, респ. потребностите им са най-различни. :) Понякой път без да очакваш някой проявява интерес към всичко, дето продаваш, просто защото в тоя момент има пазар за твоята продукция. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами там е работата, че същото нещо се продава и от др хора и е по-нагоре по няколко критерия на търсене.

А някой с магазин в ebay, дали имаше някъде опция за проверка от къде дадения купувач е попаднал на линка/стоката ти?Дали от google, дали от ebay или от др външен сайт? Мисля, че имаше нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

от 2 дни имам проблем с ebay ... задал съм му да ми пази паролата при логване, така че да не се налага всеки път да я пиша, ама сега като цъкна и ме отписва ,а като се пробвам да си я вкарам(в паролата съм сигурен как е) ми дава грешка ... и това без значение с кой браузър съм.

Link to comment
Share on other sites

Къде като цъкнеш те отписва?

 

оправих се. смених паролата ... а иначе като цъкна където и да е, без значение. просто тъй като съм задал да ми помни паролата, при влизането в страницата горе си гледам името/профила, но след това като натисна да влезна на друга страница от ebay и горе става sign in/register ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Правилно ли разбирам, че вече ще ни цакат и с ДДС върху таксите? Щото досега бяха 10% за Ибей + 6% за Пейпал, а сега и с ДДС-то нещата доста се натоварват...
 

 

UPDATES TO HOW WE CHARGE VAT
Our records indicate that you’re listing on eBay sites outside the EU and haven’t given us a VAT identification number yet.
In accordance with EU legislation, we’re aligning the way we handle VAT for all sellers located in the EU across all eBay sites. Therefore, we’ll start charging VAT for all listings on non-EU sites from 15 June 2016. VAT will be based on your country of residence and not the eBay website where you list your items for sale.

 

If you’re running a business on eBay,
Please provide your VAT identification number now
This means we’ll be able to continue charging you net fees for listings on international eBay sites, meaning you’ll pay the same fees as before.
Sellers located in the EU who have not provided their VAT identification number are being charged gross fees (VAT included) when listing on EU eBay sites.
Tip:
If you haven’t considered listing on other international sites, now is a great time to start doing so. With different final value fees depending on where you list, you may save costs and grow your sales.
Learn more about international selling

FAQs:
I’m not registered as a business seller on eBay, what should I do?


If you use your eBay account exclusively for business purposes, you should change your account type from private to business. During the eBay business seller registration, you can register your VAT identification number.


If you use your account only for private selling, you don’t need to provide a VAT identification number and VAT will be applied to your fees.
Please also double-check that your registration address is correctly setup in My eBay.
What should I do if I’m registered as a business and don’t have a VAT identification number?
If you’re already a business seller and have a VAT identification number, please register your VAT identification number.
Not all businesses need to be registered for VAT. If you’re not currently VAT registered, you should monitor your business turnover. If you obtain a VAT identification number in the future, please add it to your account. You should also seek independent advice from your tax advisor.
What happens once I’ve provide my VAT identification number?
Once we’ve confirmed your business seller information and VAT identification number, we won’t be required to include VAT in the fees we charge you. Your next invoice will show your VAT identification number and will be issued net of VAT. You might be liable to self-assess VAT under your domestic rules.

Link to comment
Share on other sites

Някой да пробва дали може да влезе в централния Ибей, че при мен от 1 час нещо не става...

Ако под "централен" имаш предвид ebay.com, аз нямам проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Аджеба де...то по-централен от американския не знам. :grin: ...все още не мога да влезна...дали да не дам един рестарт, че от дни не съм рестартирал...

Link to comment
Share on other sites

Има някакъв проблем. Home страницата се отваря, но summary, bid/offers ит.н. не.

Нямам абсолютно никакви проблеми от тази страна на голямата вода. Може да е нещо с кеширащата инфраструктура на Акамаи за Европа (ако Ибей ползват тях де, нямам време да ръчкам в подробности какво точно може да е).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Спечелих търг на крайна цена от немалка сума в долари с разлика само от 1 цент от предпоследния и то - с най-тривиалния трик. :D

И друг път ми се е случвало, но не и с толкова голяма сума, затова препоръчвам ако много държите на дадена стока - винаги добавяйте 1 или 2 цента към максималната цена, която може да си позволите, защото все още има много хора, които обичат да наддават единствено в кръгли суми. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз да препоръчам и използването на "снайпер". Така отменя нуждата да се чака пред компютъра и от грешки в последните секунди. Също така и от импулсивно залагане на по - висока сума.

Link to comment
Share on other sites

Много странна случка с много странен "невидим" за всички останали освен за мен търг! :online2long:

 

От около месец насам следя едни неща (част от които вече съм купил) и имам пълен поглед на това колко струват на "Buy it now" цена, както и до каква сума стигат, когато върви търг за тях. Един от малкото продавачи, който ги пуска чат-пат на търг с минимална начална цена от $0.99+Free shipping, отново беше пуснал 2 търга с тези продукти (и двата абсолютно еднакви) със срок 5 дена, които търгове изтичаха днес около 13.30 с разлика от 3 минути между двата търга. Тъй като всичките такива търгове за тези продукти без изключение досега стигаха до сериозни двуцифрени суми (което все пак е с около 1/3 по-малко от "Buy it now" цената), очаквах, че и сега положението ще е подобно, защото за този месец следене вече бях проследил десетки такива търгове. Още на втория ден от пускането им, първият търг вече беше стигнал до неголяма двуцифрена сума, а във втория все още никой не беше наддавал. Отдадох го на това, че след ден-два и в него ще започнат да наддават и нещата в двата ще се уравнят, но реших на този етап да не амбицирам останалите да ме наддцакват и пасувах. Да, ама изтекоха 4 дена, първият търг акумулира още суми, а вторият все още седеше с 0 наддавания, което беше изключително странно. Влезнах в профила на продавача и проверих всичките му активни търгове - изненадващо между всичките продукти излезе само първия търг, а вторият не се виждаше никъде, но продължаваше да седи активен в моята листа, в която следя интересните за мен неща. Отново пасувах и реших да изчакам до последно. Днес заседнах да дебна още от 13 часа, защото в миналото много често съм се разсейвал, времето е минавало и съм изпускал за минути разни работи. :)  Въпреки, че си казах, че надали ще имам такъв късмет, в 13.30 в първия търг започнаха да стрелят снайперистите и покачиха финалната цена в последните 1-2 минутки до обичайната за продукта двуцифрена сума. Вторият обаче тъпо продължаваше да си стои без никакъв интерес, което просто беше абсурдно и затова в последните 20 секунди влезнах с една малка двуцифрена сума (обикновено стрелям като останат 3-5 секунди, но сега реших да си дам малко аванс). С облекчение видях, че за тия 20 секунди никой не ме наддцака или по-точно - аз бях единственият участник в търга, което логично водеше до спечелването му на сума $0.99+Free shipping, което си е равностойно на подарък. :grin:

Сега единствено мога да не го получа, ако продавачът реши да не ми го прати, защото не му е изгодно финалната сума на търга, но в случая не аз, а Ибей смъква ставката и ако имаше само още един, дето беше наддал примерно $20, финалната цена щеше да е малко над моята, която аз бях сложил. Странен търг наистина...сега ще чакам развитие дали ще получа продукта. :)

 

П.П. Току що видях, че продавачът е включил автоматиката за поставяне на фийдбек и вече съм получил стандартното "Good buyer, prompt payment, valued customer, highly recommended". :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

След дълги години пазаруване от ибей май ме прецакаха този път.Поръчката ми не е изпратена и в менюто ми стои като "listing not found",seller-a го няма също и получих странен имейл от ибей - с 2 думи,че с продавача от който съм поръчал има нещо нередно.

Има ли някакъв шанс да си върна парите?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв шанс да си върна парите?

 

Шансът клони към 100%. :grin:  Поне 10 пъти съм попадал на подобен казус като процедурата е следната - отваряш кейс, обясняваш на съпорта с 2 думи, че има някакъв проблем с продавача и са му махнали листинга, както и че не си получил продукта.

Link to comment
Share on other sites

Супер!Дава ми първо да си искам full refund от продавача и после до няколко дена,ако няма развитие ebay ще се намесят.Такава ли е процедурата по принцип?

Link to comment
Share on other sites

Не, просто попитах. Иначе с Пейпал има и друго предимство - срокът за отваряне на 'кейс' там е 3 пъти по-дълъг, отколкото този в Ибей. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...