Jump to content
BulForum.com

Търговия по Интернет чрез eBay.com


sandman

Recommended Posts

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply

Лично аз съм решил да отскоча до Лондон за няколко дена и там да си направя карта и да се регистрирам в PayPal. За момента съм си решил проблема като ползвам акаунтите на колегите ми, но не е много удобно всеки път да ги занимавам. Ще пиша ако стане с английската карта. Другият вариант е да отскоча до Хърватско. Но нещо с тях не ми се занимава.

Link to comment
Share on other sites

Сега, като ни "приемат" в Европа, дали ще влезем и в списъка с "белите" страни на paypal?

 

И това се преодолява. Ако намеря темата в един друг форум ще я постна. Админа на клубф1 форума беше обяснил стъпка по стъпка как се купува още през 2006 ;). И каза, че е бил купувал. Но трябва да намеря темата ;)

 

Taka, след като дълго време не можех да си направя акаунт в ПейПал, накрая успях. Този акаунт дава възможност за безпроблемно пазаруване през ebay.com. Проблемът е, че при регистрация в ПейПал, никъде я няма любимата ни родина и просто не можеш да се регистрираш...

 

Как да си направим регистрация?

 

1. Започвате регистрацията, давате някакъв произволно измислен адрес в страна от ЕС. Аз написах адрес в Чехия.

2. Вадите си кредитна карта ВИЗА от Пиреос Банк! САМО от тази банка! Защо? Защото техните карти ги произвеждат в Гърция и ти ги донасят тук.

3. При регистрацията на кредитната карта, използвате картата от горната точка. Ако използвате друга БГ кредитна карта, ПъйПал по номера й ще разбере, че е БГ карта и ще я отхвърли. Но това на практика е гръцка карта и я приема!

4. За билинг адрес ползвате истинския си адрес. ПейПал сравнява с билинг адреса, подаден в банката, те съвпадат и всичко е наред. Адресът, който сте дали в началото, не ви трябва за нищо, тъй като стоките се получават на билинг адреса...

 

Така вече си имате ПейПал акаунт с първоначален адрес в Чехия, с Кредитна карта, произведена в Гърция и с адрес за получаване в БГ

 

Акаунтът ми е активен, пазарувах вече няколко пъти, така че системата работи безупречно!

 

Това намерих по вашия проблем надявам се че съм бил полезен

 

ТОва от клубф1 ли го зе. Там КОБРЕТИ го писал. За него говорех и аз :)

Link to comment
Share on other sites

Лично аз съм решил да отскоча до Лондон за няколко дена и там да си направя карта и да се регистрирам в PayPal. За момента съм си решил проблема като ползвам акаунтите на колегите ми, но не е много удобно всеки път да ги занимавам. Ще пиша ако стане с английската карта. Другият вариант е да отскоча до Хърватско. Но нещо с тях не ми се занимава.

 

ъ-ъ-ъ ще ти трябва и адрес в Лондон, и английска банкова сметка ;) Ако вземат нещо да се усъмнят в теб( малко вероятно ако знаеш какво правиш) ще ти трябва и английска платена сметка за ток/телефон/вода/банково извлечение на адреса, който си посочил. Не е толкова просто, колкото си мислите. Отделно много, много малко нормални продавачи ще се съгласят да изпратят нещо на адрес различен от този, посочен в пейпал акаунта.

Link to comment
Share on other sites

ъ-ъ-ъ ще ти трябва и адрес в Лондон, и английска банкова сметка ;) Ако вземат нещо да се усъмнят в теб( малко вероятно ако знаеш какво правиш) ще ти трябва и английска платена сметка за ток/телефон/вода/банково извлечение на адреса, който си посочил. Не е толкова просто, колкото си мислите. Отделно много, много малко нормални продавачи ще се съгласят да изпратят нещо на адрес различен от този, посочен в пейпал акаунта.

Не ми е проблем да имам адрес в Лондон. Да не говорим път, че имам право на неограничено количество безплатни доставки от лондонски адрес до мен ;). Айде стига толкова, че се отпелснахме от темата. За повече инфо на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Айде, вече има пейпал за България. Честито на всички.

Имаш ли някакъв линк, където има условията...въобще цялата процедура с пей пал?

Link to comment
Share on other sites

Има, но все още не сме в "А" Група... За сега не е възможно да получаваш пари през PayPal - тоест няма как да продаваш през тях. За момента можем само да плащаме в PayPal - тоест новото е, че вече приемат плащания от България...

Link to comment
Share on other sites

Е нали всички уж искаха само да си купуват, би трябвало да е достатъчно. Чак до пълна функционалност скоро няма да го докараме ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Може ли някой да обясни колко са пощенските разходи примерно на дрехи ? И ако може по подробна информация за поръчването, ако може и примери, защото като почнах да чета темата, доста неща са се променили оттогава и искам да видя дали има смисъл да се купуват неща от там... И за колко време става доставката от USA...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

аз бих искал да питам дали приемат visa/mastercard на УниКредит Булбанк? там нещо има револвиращи акаунти или не-знам-си-какво... не ги разбирам... просто питам дали се приемат да не стане някакво объркване

Link to comment
Share on other sites

аз бих искал да питам дали приемат visa/mastercard на УниКредит Булбанк? там нещо има револвиращи акаунти или не-знам-си-какво... не ги разбирам... просто питам дали се приемат да не стане някакво объркване

Приемат за кое? За paypal ли?

Всеки продавач си е казал правилата по които може да се извършва плащането към него....

Link to comment
Share on other sites

И ПейПал И директно

За онлайн търговия трябва да си питаш банката. За paypal приемат всички видове виза. Но трябва пак да питаш банката за онлайн търговия. Принципно на тези разстояния не препоръчвам да Не използваш пейпал.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

up! :P

Здравейте,има ли някаква такса при регистрация в eBay и PayPal?

Имам виза електрон и смятам да се регистрирам и аз вече! :blink:

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

up! :P

Здравейте,има ли някаква такса при регистрация в eBay и PayPal?

Имам виза електрон и смятам да се регистрирам и аз вече! :blink:

Благодаря!

Такси за регистрация няма. Единствената такса е когато си валидираш картата в PayPal. Около 1.5 евро е, като тези пари ти се връщат обратно при първата транзакция.

Link to comment
Share on other sites

Такси за регистрация няма. Единствената такса е когато си валидираш картата в PayPal. Около 1.5 евро е, като тези пари ти се връщат обратно при първата транзакция.

Благодаря ти!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Имам следния проблем:

 

Харесах си нещо, платих го, но преди да ми го пратят питах продавача дали мога да се откажа от поръчката. Отговори, че няма проблем. И оттогава нищо не ми е отговарял, каква е процедурата?

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем:

 

Харесах си нещо, платих го, но преди да ми го пратят питах продавача дали мога да се откажа от поръчката. Отговори, че няма проблем. И оттогава нищо не ми е отговарял, каква е процедурата?

 

С кредитна карта ли си платил или с дебитна?

Link to comment
Share on other sites

С дебитна, чрез paypal

Процедурата е влизаш в paypal->resolution center->report problem. Не помня колко дни се чака, но не даде ли отговор и там, ти ги връщат автоматично.

 

Колко време не отговаря? Може да си е зает в момента.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...