Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Нормално. С такова обилно облъчване...

Не, Пеше. Моето поколение колкото и да е преебано (по между другото) от меренето на пишки в студената война. За разлика от твоето, поне не си мисли, че едната пишка е по-малка и по-мека от другата ;)

Щот нали, яли сме/ядем ги и двете. А да оставим на страна, дето на болшинството от вашите, както и на подрастващите им прави откровен кеф да лапат някоя от горе споменатите.

Бахти... Тва в българията филството и фобството (би полярно) вече се превърна в нещо като футболната фенщина. Тоест, всеки вика и дюдюка за любимия си отбор, ама щото дядо му и баща му били такива фенове.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Забавно.

В тази статия обаче са орязани моментите, където руснаците обясняват, че това би трябвало да се смята за успех на французите.

 

Путин е виновен! В ъндърграунда се шушука под сурдинка, че бил командировал цял полк шамани около бреговете на средиземно море. Явно шаманите са успели да разстроят комуникацииите на франсетата със заклинания  :lol:

 

Явно разумът се завръща!

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Не, Пеше....

Баш в тая тема го бях писал - относно филите, фобите и липсата на българофили... Та го намирам за тъпо, дори тъжно, като почнат да ми говорят за братски народи. Няма такива. Ние сами помежду си ще се изколим и избесим, българин на българина не е приятел, ще търсим приятелство в чужди държави...

Но е факт, че русофилията се завръща с пълна сила - руски магазини, руски стоки, руски патриарси, руски прокурори, медиите ни бълват за големите успехи на всичко руско, та не е трудно да видиш тенденцията...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Не, Пеше. Моето поколение колкото и да е преебано (по между другото) от меренето на пишки в студената война. За разлика от твоето, поне не си мисли, че едната пишка е по-малка и по-мека от другата ;)

Щот нали, яли сме/ядем ги и двете. А да оставим на страна, дето на болшинството от вашите, както и на подрастващите им прави откровен кеф да лапат някоя от горе споменатите.

Бахти... Тва в българията филството и фобството (би полярно) вече се превърна в нещо като футболната фенщина. Тоест, всеки вика и дюдюка за любимия си отбор, ама щото дядо му и баща му били такива фенове.

Да, да, щото някой си бил фен ... :)

Все още за бардака в БГ обвинявам влиянието на соца над предишните поколения. Един вид проявявам патриотизъм като не хвърлям вината изцяло в/у българите. ;)

А аз съм си прагматик, харесва ми това което е по-добро за мен и семейството ми. ;)

Link to comment
Share on other sites

Австрия ще конфискува телефоните и ще иска до 840 евро кеш от търсещите убежище

Парите ще бъдат използвани за покриване на разходите за молбите на мигрантите и бежанците, докато властите ще проучват дали данните от геолокацията от телефоните на бежанците съответстват на техните показания за това как са пристигнали в страната.

 

След Австрия - и Франция, а скоро и навсякъде...да се надяваме...

Френските депутати приеха закон, предлагащ затвор и глоби за нелегални мигранти

 

Текстът предвижда да се удвои до 90 дни времето за задържане на нелегални мигранти, намалява сроковете за подаване на молби за убежище и определя наказание от една година затвор и глоби за нелегално пресичане на границите.

Link to comment
Share on other sites

Да, да, щото някой си бил фен ... :)

Все още за бардака в БГ обвинявам влиянието на соца над предишните поколения. Един вид проявявам патриотизъм като не хвърлям вината изцяло в/у българите. ;)

А аз съм си прагматик, харесва ми това което е по-добро за мен и семейството ми. ;)

 

Ясене, да имаш да вземаш, брат... Ние сме последното поколение, което расна и паса по време на соца и смело мога да кажа, че сме последните дето стават за нещо. Говоря за неща като възпитание, дисциплина, обща култура и прочее подобни "дреболии". Като гледам какво расте сега и ми се плаче направо... Така че по-полека с тоя пусти соц, че както е тръгнало ще мечтаем за него. Говоря именно за дисциплината, за образованието, както и ред други неща, които бяха даденост в онзи строй. 

Link to comment
Share on other sites

Да, да, щото някой си бил фен ... :)

Все още за бардака в БГ обвинявам влиянието на соца над предишните поколения. Един вид проявявам патриотизъм като не хвърлям вината изцяло в/у българите. ;)

А аз съм си прагматик, харесва ми това което е по-добро за мен и семейството ми. ;)

Влиянието на соца няма нищо общо с този батак. Виновна е 'нежната революция', чиято първа рожба беше мутрокрацията. И именно тази мутрокрация разсипа и разграби територията и е на път да съсипе и малкото останала държавност тук.

Link to comment
Share on other sites

Влиянието на соца няма нищо общо с този батак. Виновна е 'нежната революция', чиято първа рожба беше мутрокрацията. И именно тази мутрокрация разсипа и разграби територията и е на път да съсипе и малкото останала държавност тук.

 

Абсолютно...без да изключваме факта, че 95% от изведнъж  новозабогателите тогава бяха бивши комунисти или хора пряко свързани с някои от бившите...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно...без да изключваме факта, че 95% от изведнъж  новозабогателите тогава бяха бивши комунисти или хора пряко свързани с някои от бившите...

Това имам предвид, де!

Как беше.... - С кръв сме я взели, без кръв няма да я дадем. А кръв при "даването" аз лично не видях. Тоест, не са я дали. А на всичкото отгоре, преди това се премениха като демократи, та изцяло да скъсат с предишното си и налагащо някакъв самоконтрол амплоа. За да могат да си вършат свинщините на воля и да симулират преход.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност БКП винаги е било на власт, а и продължава да е, но проблемът е, че в момента са на власт тези от третия ешелон, тоест тези, дето не стават и за чеп за зеле, като го доказват ежедневно със завидно постоянство...

Link to comment
Share on other sites

Ясене, да имаш да вземаш, брат... Ние сме последното поколение, което расна и паса по време на соца и смело мога да кажа, че сме последните дето стават за нещо. Говоря за неща като възпитание, дисциплина, обща култура и прочее подобни "дреболии". Като гледам какво расте сега и ми се плаче направо... Така че по-полека с тоя пусти соц, че както е тръгнало ще мечтаем за него. Говоря именно за дисциплината, за образованието, както и ред други неща, които бяха даденост в онзи строй. 

Всички следващи поколения също са продукт на поколенията расли през соца. Начина по който са се случили нещата след соца, преобладаващата част от политиците ни, все продукт на соца и поколенията расли тогава. 

 

Влиянието на соца няма нищо общо с този батак. Виновна е 'нежната революция', чиято първа рожба беше мутрокрацията. И именно тази мутрокрация разсипа и разграби територията и е на път да съсипе и малкото останала държавност тук.

А тези хора да не са расли през друг строй? Кой им е създал тази "ценностна система"? 

Кой я прави тази революция? Пак хората расли тогава. 

 

Link to comment
Share on other sites

Всички следващи поколения също са продукт на поколенията расли през соца. Начина по който са се случили нещата след соца, преобладаващата част от политиците ни, все продукт на соца и поколенията расли тогава. 

 

А тези хора да не са расли през друг строй? Кой им е създал тази "ценностна система"? 

Кой я прави тази революция? Пак хората расли тогава. 

 

 

Много си се объркАл. Дори не можеш да си представиш за какви разлики говорим. Ти изобщо през 90-те да си бил тук? Да питам, че да няма недоразумения. 

Link to comment
Share on other sites

Много си се объркАл. Дори не можеш да си представиш за какви разлики говорим. Ти изобщо през 90-те да си бил тук? Да питам, че да няма недоразумения. 

Бях тук ;)

С какво съм се объркал? Моето поколение е сред последните родили се през соца, но не взели участие в оформлението на реалността след соца.. Родителите ни също са родени през соца, та ние сме техен продукт. 

Корупцията в тези предишни на моето поколение е резултат от "смело мога да кажа, че сме последните дето стават за нещо. Говоря за неща като възпитание, дисциплина, обща култура и прочее подобни "дреболии"." Нали така?

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не разбирам поста ти... 

Соца е оформил поколенията взимали решенията след соца, а не някой друг.

Съответно предполагам, че соца е свършил кофти работа, и е прецакал няколко поколение които с решенията си са довели ситуацията до тук. Създали са и следващите поколения от които се оплакваш. 

Link to comment
Share on other sites

Не бих казал. Бичметата винаги ги е имало и по времето на соца, но не смееха да гъкнат тогава. В момента, в който им пуснаха каиша и си показаха рогата. За това е виновна по-скоро липсата на соца или правилно казано - реда и дисциплината по времето на соца. В момента, в който това изчезна и боклуците наскачаха. 

Link to comment
Share on other sites

Не бих казал. Бичметата винаги ги е имало и по времето на соца, но не смееха да гъкнат тогава. В момента, в който им пуснаха каиша и си показаха рогата. За това е виновна по-скоро липсата на соца или правилно казано - реда и дисциплината по времето на соца. В момента, в който това изчезна и боклуците наскачаха. 

Кой ги е налагал този ред и дисциплина? Същите хора, съответно или са били дисциплинирани, съвестни и т.н.. или не са. Поне с мен така работи, 

Когато соца е свършил, хората които е трябвало да налагат реда в държавата не са били заменени магически от такива расли след соца. Тези които са "спазвали" реда и те са си същите. 

 

Заради това и обвинявам соца за резултата след него, соца е създал тези хора, не някой друг. 

Link to comment
Share on other sites

Кой ги е налагал този ред и дисциплина? Същите хора, съответно или са били дисциплинирани, съвестни и т.н.. или не са. Поне с мен така работи, 

Когато соца е свършил, хората които е трябвало да налагат реда в държавата не са били заменени магически от такива расли след соца. Тези които са "спазвали" реда и те са си същите. 

 

Заради това и обвинявам соца за резултата след него, соца е създал тези хора, не някой друг. 

Повечето от хората в соца не са били лоши, но са били съвестни и дисциплинирани главно от страх! Големият проблем на соца е, че е прекършил всякакъв помен от гражданско общество, което да е способно да се обедни в името на проблемите си! Ама така е като интелигенцията е била избита, а хората с власт и пари са били най-големите подмазвачи и доносници на партията!

 

Корупцията в България е навсякъде в управлението според доклад на САЩ - бре даже и тези виждат колко е плачевно положенито...
Link to comment
Share on other sites

 

Повечето от хората в соца не са били лоши, но са били съвестни и дисциплинирани главно от страх! Големият проблем на соца е, че е прекършил всякакъв помен от гражданско общество, което да е способно да се обедни в името на проблемите си! 

 

Тук малко не позна - това е доста преди соца, сам се сети колко века. 

Link to comment
Share on other sites

 

Повечето от хората в соца не са били лоши, но са били съвестни и дисциплинирани главно от страх! Големият проблем на соца е, че е прекършил всякакъв помен от гражданско общество, което да е способно да се обедни в името на проблемите си! Ама така е като интелигенцията е била избита, а хората с власт и пари са били най-големите подмазвачи и доносници на партията!

 

Корупцията в България е навсякъде в управлението според доклад на САЩ - бре даже и тези виждат колко е плачевно положенито...

 

Аз заради това не казвам, че хората като такива са лоши. Но са научени по лош начин.. Или поне аз така го възприемам. 

Link to comment
Share on other sites

Тук малко не позна - това е доста преди соца, сам се сети колко века. 

Не съм съгласен, не можем да виним за това робството, защото след него сме имали някакъв подем. Лошото е когато "братята" ни налагат режима 45 година и тогава приключва всякакъв граждански дух и чувство за общество! От тогава е насадено чувството, че всичко което не е твое е общо и ако можем ще го завлечем, нищо че може да е фирмата в която работиш или плочки от общината, която ти прави тротоара пред вас. Всичкото е чуждо и трябва да се изгърби по всякакъв възможен начин, стига да не те хванат!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...