Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мястото е в международни води. Да не забравяме, че и САЩ имат излаз на Арктика. Или викаш, че и там е путинска територия?

Викаш американците (тъй, де..., натовците) като се шматкат с бойна флота по границата на руските териториални води, тва хич не е провокация. Обаче, когато руснаците си вдигнат самолетите В ТЯХНОТО въздушно пространство, тва вече е егати и нарушаването на всякакви международни спогодби и направо си заслужава изпреварващия удар, ъм? А в конкретния случай, най-вероятно е случаЕнос', световният износител на дебилокрация да разгръща потенциални ядрени носители току в задния двор на руснаците. Нали според работодателите ти, тяхната ядрена концепция е чисто отбранителна? Или са отишли там за да тренират по цели, намиращи се на американско-канадска територия? Знам, че много питам, както и знам, че няма да ми отговориш нищо смислено и не раирано в червено-бяло и напръскано с цвъчки.

А историята помни и един момент, когато работодателите ти бяха с пръст на бутона, защото суверенна (международно призната) държава с нейни си териториални води, беше решила да разположи на територията си стратегическо оръжие съветско производство. Или викаш, когато е за кучета и котки може, но за прасета не може?

 

П.п. Според мен, Путин трябваше в духа на добросъседството да предложи да им изпрати руски ледоразбивачи на помощ, ама нали е азиатски гном с токчета (мамичката му долна)....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Викаш американците (тъй, де..., натовците) като се шматкат с бойна флота по границата на руските териториални води, тва хич не е провокация. Обаче, когато руснаците си вдигнат самолетите В ТЯХНОТО въздушно пространство, тва вече е егати и нарушаването на всякакви международни спогодби и направо си заслужава изпреварващия удар, ъм? А в конкретния случай, най-вероятно е случаЕнос', световният износител на дебилокрация да разгръща потенциални ядрени носители току в задния двор на руснаците. Нали според работодателите ти, тяхната ядрена концепция е чисто отбранителна? Или са отишли там за да тренират по цели, намиращи се на американско-канадска територия? Знам, че много питам, както и знам, че няма да ми отговориш нищо смислено и не раирано в червено-бяло и напръскано с цвъчки.

А историята помни и един момент, когато работодателите ти бяха с пръст на бутона, защото суверенна (международно призната) държава с нейни си териториални води, беше решила да разположи на територията си стратегическо оръжие съветско производство. Или викаш, когато е за кучета и котки може, но за прасета не може?

 

П.п. Според мен, Путин трябваше в духа на добросъседството да предложи да им изпрати руски ледоразбивачи на помощ, ама нали е азиатски гном с токчета (мамичката му долна)....

Демонстрираш невежество по отношение на това какво е НАТО. Прочети малко информация.

Случката е по време на съвместно учение в международни води!

Link to comment
Share on other sites

Демонстрираш невежество по отношение на това какво е НАТО. Прочети малко информация.

Случката е по време на съвместно учение в международни води!

Прав си, Иване.  :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Викаш американците (тъй, де..., натовците) като се шматкат с бойна флота по границата на руските териториални води, тва хич не е провокация. Обаче, когато руснаците си вдигнат самолетите В ТЯХНОТО въздушно пространство, тва вече е егати и нарушаването на всякакви международни спогодби и направо си заслужава изпреварващия удар, ъм? А в конкретния случай, най-вероятно е случаЕнос', световният износител на дебилокрация да разгръща потенциални ядрени носители току в задния двор на руснаците. Нали според работодателите ти, тяхната ядрена концепция е чисто отбранителна? Или са отишли там за да тренират по цели, намиращи се на американско-канадска територия? Знам, че много питам, както и знам, че няма да ми отговориш нищо смислено и не раирано в червено-бяло и напръскано с цвъчки.

А историята помни и един момент, когато работодателите ти бяха с пръст на бутона, защото суверенна (международно призната) държава с нейни си териториални води, беше решила да разположи на територията си стратегическо оръжие съветско производство. Или викаш, когато е за кучета и котки може, но за прасета не може?

 

П.п. Според мен, Путин трябваше в духа на добросъседството да предложи да им изпрати руски ледоразбивачи на помощ, ама нали е азиатски гном с токчета (мамичката му долна)....

Виж сега, съществено не разбираш как стоят нещата  - когато САЩ нарушава международни спогодби и въздушни и морски територии това е разузнаване, което е за доброто на всички, защото така! Когато някой друг го прави, това е провокация едва ли не целяща война! 

 

Язовири без собственик, наводнения без край за жалост пак започва сезона и дано тая година се разминем без наводнения ама...
Link to comment
Share on other sites

Новината я има навсякъде - не е замръзнала както "блиц" са се изразили за по-ефектно, а е заседнала в леда при опита да изплува и да "нанесе учебен удар". ;)

Все разни абсолютно неизвестни сайтчета и разните Правда и т.н... съмнително :))
Link to comment
Share on other sites

Къде точно се споменава за нарушаване на каквато и да е територия? Въпросната подводница е част от международно учение ICEX2018. Изобщо не се провежда на територията на путлерската федерация. Нормално е да тренират всякакви ситуации. Нали затова са ученията.

Link to comment
Share on other sites

Къде точно се споменава за нарушаване на каквато и да е територия? Въпросната подводница е част от международно учение ICEX2018. Изобщо не се провежда на територията на путлерската федерация. Нормално е да тренират всякакви ситуации. Нали затова са ученията.

Ъхъм... Горе не те отразих, ама пак да ти кажа - Прав си, Иване!

Отделно дето тия всякакви ситуации са лека безсмислени в случай, че Русия удари първа. Защото от познатия ни свят в следващия един час едва ли ще е останало нещо съществено. А фактът, че ракетите изстреляни от тази позиция ще скъсят на половина времето за достигане до целите в РФ, някак тотално засира т.н. ОТБРАНИТЕЛНА доктрина на твоите работодатели. И то не за друго, ами понеже времето за достигане на коритата до тази позиция от реднешките им бази е мноооого повече от тези първи тридесет минути. Освен ако някой болен мозък не реши, че именно там е мястото за ситуиране на тези иначе толкова супер-дупер консерви с копърка. Та нека пак си поговорим за агресивно поведение и отбранителни стратегии, ко ше каеш, а? Впрочем, имам някаква идея що сега се вихри този абсолютен цирк. Перучката явно е решил да дуе перки в отговор на официалното оповестяване на (по амери...,аааа... натовски), комплексът Сатана. Коронния номер със заклещените тенекии обаче е бонус и случаен, но не малък повод за веселба.

Не мога да разбера обаче какъв точно малоумник трябва да си, че да изпратиш тенекета без парни оръдия и подсилена конструкция,да пробива арктически лед, само и само за да докажеш.... нищо!

Колкото до т.н. НАТО, вземи да попрочетеш самият ти! Виж от 49 и под чие давление "пактът" е придатък на чия военна машина  

Пък ако ти е трудно да четеш, сети се в най-новата световна история какво се случва и после пак се пробвай да вадиш смехотворни доводи от типа на - Ама те не са такива. Такива са Иване! (Едва ли го знаеш онзи виц - Ама аз не съм такава! - Каква си вече го установихме, сега просто обсъждаме цената)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 

Още в първото си мнение ти написах, че си нямаш на идея какво е НАТО и сега за пореден път правиш демонстрация на това. НАТО е организация която да координира действията на членовете си по отношение на отбраната. Разбирай като щаб в който са събрани хора от всичките членове и координират действията си когато е необходимо. Отделните членове са си независими и си управляват сами армиите. Има съвместни учения между различните държави има и такива които са си на всяка отделна държава. Никой не може да им забрани на САЩ да си правят учения. путлераската армия също прави доста учения. Даже и нашата армия прави самостоятелни. Направих си труда да погледна за въпросното ICEX2018. Нито е първото, нито е на територията на путлераската федерация. 

Членството в организацията не означава, че държавите не могат да провеждат и самостоятелни операции. Явно и това не знаеш...

 

p.s.

Имало е и ICEX2016. Вероятно и много преди това, но не ми се търсят точните данни.

Link to comment
Share on other sites

Още в първото си мнение ти написах, че си нямаш на идея какво е НАТО и сега за пореден път правиш демонстрация на това. НАТО е организация която да координира действията на членовете си по отношение на отбраната. Разбирай като щаб в който са събрани хора от всичките членове и координират действията си когато е необходимо. Отделните членове са си независими и си управляват сами армиите. Има съвместни учения между различните държави има и такива които са си на всяка отделна държава. Никой не може да им забрани на САЩ да си правят учения. путлераската армия също прави доста учения. Даже и нашата армия прави самостоятелни. Направих си труда да погледна за въпросното ICEX2018. Нито е първото, нито е на територията на путлераската федерация. 

Членството в организацията не означава, че държавите не могат да провеждат и самостоятелни операции. Явно и това не знаеш...

 

p.s.

Имало е и ICEX2016. Вероятно и много преди това, но не ми се търсят точните данни.

 

Организацията на Северноатлантическия договор, НАТО (англ. North Atlantic Treaty Organization, NATO; фр. Organisation du traité de l'Atlantique Nord, OTAN) е международна организация за военно сътрудничество, основана с подписването на Северноатлантическия договор на 4 април 1949 г. Седалището на организацията е в Брюксел.

Основополагащ е член 5 от Вашингтонския договор, който гласи: Страните се съгласяват, че въоръжено нападение срещу една или повече от тях в Европа или Северна Америка ще се разглежда като нападение срещу всички тях и всяка страна се съгласява, че при такова нападение, в силата на правото за индивидуална или колективна самозащита, признато от чл. 51 на Устава на ООН, ще окаже помощ на нападнатата страна или нападнатите страни, предприемайки незабавни действия, каквито смята за необходими, индивидуално или съвместно с други страни, включително използването на въоръжени сили, за възстановяване и поддържане на северноатлантическата област.

Спирам до тук, понеже да разговаряш с латерна, радио и промито мозъче е равно на самоизтезаване. А аз изобщо не съм мазохист! И не ми бутай като някакъв довод това, дето нашите палячовци сега играят на частната арена на Империята на злото... Не обиждай собствения си интелект, моляте!

 

П.п. С онова болднатото и подчертаното искам да ти покажа, че американските мъпети, както и смешнята ООН са толкова легитимни, колкото и феята на зъбките, примерно  ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Новината я има навсякъде - не е замръзнала както "блиц" са се изразили за по-ефектно, а е заседнала в леда при опита да изплува и да "нанесе учебен удар". ;)

От кога руските пропагандни сайтове станаха еталон за "навсякъде"? За всеки с АйКю по-голямо от номера на обувките му би трябвало да е пределно ясно, че тази глупост е твърде евтин пропаганден фейк, който дори не си струва да се коментира. Всички сайтове с въпросната "новина" са домейни с руска собственост, включително Блиц. А снимката, която Танас гордо размаха малко по-горе като "доказателсво" е на USS Hampton (SSN 767) от преди точно две години от ICEX 2016 и няма нищо общо с каквото и да било засядане. Та не знам за какви полирани мозъчета си говорим, но е хубаво човек да се старае да не кълве на гола кукичка, а поне на някаква по-сносна примамка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Въпросният член 5 е най - важният и основният от идеята на организацията. Не разбрах какво общо има с въпросното американско учение?

Link to comment
Share on other sites

Ъхъм... Горе не те отразих, ама пак да ти кажа - Прав си, Иване!

Отделно дето тия всякакви ситуации са лека безсмислени в случай, че Русия удари първа. Защото от познатия ни свят в следващия един час едва ли ще е останало нещо съществено. А фактът, че ракетите изстреляни от тази позиция ще скъсят на половина времето за достигане до целите в РФ, някак тотално засира т.н. ОТБРАНИТЕЛНА доктрина на твоите работодатели. И то не за друго, ами понеже времето за достигане на коритата до тази позиция от реднешките им бази е мноооого повече от тези първи тридесет минути.

На колко ракии беше, когато ги писа тези уникални глупости? Както американските, така и руските стратегически подводници са в постоянно дежурство на съответните позиции в близост до основните си цели и при команда могат веднага да изстрелят ракетите си. Какви бази, какви пет лева? И коя точно тактика в случая според теб е отбранителна и коя нападателна, като и двете са АБСОЛЮТНО ЕДНАКВИ? Или просто ти беше скучно и реши да си правиш вятър на устата? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Клипа за ученията, пуснат от CNN, вижда се как матросите къртят лед от корпуса на заседналата подводница, докато репортера се мота на преден план и обяснява за учението. След това клипа продължава с английската подводница, разбиваща леда...

 

14-0.jpg

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Хайде пак. На клипчето на CNN никой не споменава, че подводницата е заседнала :)
Другото са си свободни съчинения :)

 

М/у другото, много ще им е трудно да се моткат така близо до подводницата, ако тръгне да излиза цялата. Заради това и английската я снимат от доста далеч ;)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Хайде пак. На клипчето на CNN никой не споменава, че подводницата е заседнала :)

Другото са си свободни съчинения :)

Ти какво очакваш да ти каже CNN за американска подводница, че всички са се наакали ли??? Това е същото като оня миноносец "Донълд Кук" дето руския СУ 24 прелетя над него и екипажа рязко реши да се уволнява.

Link to comment
Share on other sites

Ти какво очакваш да ти каже CNN за американска подводница, че всички са се наакали ли??? Това е същото като оня миноносец "Донълд Кук" дето руския СУ 24 прелетя над него и екипажа рязко реши да се уволнява.

Цялата ситуация в момента е - видяхме нещо на клипче, и си гадаем какво е, на база личните ни желания. :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

Виж сега, съществено не разбираш как стоят нещата  - когато САЩ нарушава международни спогодби и въздушни и морски територии това е разузнаване, което е за доброто на всички, защото така! Когато някой друг го прави, това е провокация едва ли не целяща война!

 

 

Тва с масло да го намажеш. А, когато световните престъпници (САЩ) решат за завземат суровини и пазари? Веднага излизат данни за ядрени лаборатории, за химически оръжия, за диктаторски режими, за отровени с руски бойни вещества, за чадъри и какво ли още не, да не говорим за организиране на атентати срещу собствения си народ от септември 2000-та. То не бяха Либия, Сирия, Ирак, Виетнам..., да не говорим за манипулациите на борсите, национализацията на банките опериращи с криптовалити и т.н. и т.н.

Тия мизерници трябва някой да ги ошамари. Ама така да ги ошамари, че поне два века да се наакват насън.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Таман се сетих - на 24.03 САЩ започнаха бомбардировките над Сърбия. 

И искате да ми кажете, че хората с кирки, блъскащи по леда над подводницата просто са там, щото са наказани от старшината? А тоя с резачката няма да го коментирам...

 

 

П.С. - Да, видеото е старо.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...