Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

тотю е във вихъра си:

 

https://trafficnews.bg/plovdiv/otlagat-totalniia-remont12-mln-tsentralniia-plovdivski-100034/

 

А се изхарчиха и едни пари преди години за идеен проект. Не виждам каква столица на културата ще сме през 2019-та. Особено се отчаях когато видях откриването на тези които са през тази година.

 

edit:

Идейният проект който спечели беше абсурден. Централният площат беше заплануват да е на 2 нива с дървена настилка през която да влизала естествена светлина в долното ниво!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В България до момента не съм видял "тревна площ" или градинка с отводняване. Такова нещо не съществува. Тротоарите и те така са направени, че... Повечето неща не изискват пари за да се подобрят. Няма как обаче да се случи със самоковската картофаджийка. За сметка на това ще строи инсталация за горене на боклук в центъра на града! мамин тотьо е по - жалък и от нея. 

 

Дай някой град за пример, че ми стана интересно.

 

Виж ако беше написал нещо против лайното наречено руски патриарх, веднага щяха да го намерят. Щом е за друго престъпление, не е проблем.

Да, не е въпроса в парите, че да се вкара малко ред. Или да се строи разумно.

 

 

 

Ясене, по-полекичка ги казвай нещата, брат. Човек ще помисли, че офиса ти е в пентхауса на Бурж Ал Араб и изведнъж си попаднал в Чечня. София си е отличен град и подминава много други европейски с претенции. Естествено има много още какво да се иска, пънат се там, но твърде много крадат и трудно се получава. А София дори през комунизма никога не е приличала на Северна Корея.  :laughing1:

 

===================

 

Петко, тва да не е Владимир Скутер бре?!?! Има същата степен на разбираемост на това, което пише... Едва разгадавам... 

Няма нужда да е в Бурж Ал Араб, но от 14тият етаж на Мегапарка в София се разкриват едни такива гледки, особено зимаска когато няма зеленинка която да разкраси

От едната страна се вижда това, но от височко с цялата прилежаща красота :   http://share-web.s3-website-eu.object.vdc.interoute.com/sofia1.png

Другата страна гледа към Дружбите/Надеждите. Странностите ни с изолирани отделни апартаменти, всеки в различен цвят само добавят към "красотата" на обелените сгради, които и така си изглеждат страшничко :D

Това са нещата които забелязаха колегите ми чужденци и ме питаха "що така?"

 

Но не е въпроса да се спори, отбелязвам неща които ми направиха впечатление и гаранция се забелязват от всички чужденци ходещи там. :)) 

Link to comment
Share on other sites

Летището щеше да е отлично при другия консорциум. Не виждам начин ПИМК да фалира, освен ако някой не вложи зверско старание, а КЦМ е колосално предпирятие, оценявано вече на близо милиард и половина лева. Кому са нужни тук незнайни китайци аз не мога да разбера, но ще стане ясно скоро. 

 

 

Не става само с пари работата обаче. Трябват и идеи, и кадърни хора. По-големи селяни от тия ПИМК не се сещам да съм виждал. Само като видях новините, че си е спрял Ролс Ройса на някакъв тротоар и че е водил кордона на сватбата на сина си с ТИРове - ми става ясно за какви хора става въпрос. Типични тираджии.

 

edit:

Идейният проект който спечели беше абсурден. Централният площат беше заплануват да е на 2 нива с дървена настилка през която да влизала естествена светлина в долното ниво!!!

 

На мен идейния проект ми харесваше.

Link to comment
Share on other sites

Не става само с пари работата обаче. Трябват и идеи, и кадърни хора. По-големи селяни от тия ПИМК не се сещам да съм виждал. Само като видях новините, че си е спрял Ролс Ройса на някакъв тротоар и че е водил кордона на сватбата на сина си с ТИРове - ми става ясно за какви хора става въпрос. Типични тираджии.

 

Те няма какво друго да са освен тираджии. Цигулари ли очакваш да са? За Ролс не знам, но друг прави кордони с камиони на сватба, освен ако това не е редовна практика в бранша. На мен не ми пука колко са възпитани, а колко пари имат, защото на летището това е нужно - много пари. Менджъри ще се намерят, няма да са те лично естествено. 

Link to comment
Share on other sites

Те няма какво друго да са освен тираджии. Цигулари ли очакваш да са? За Ролс не знам, но друг прави кордони с камиони на сватба, освен ако това не е редовна практика в бранша. На мен не ми пука колко са възпитани, а колко пари имат, защото на летището това е нужно - много пари. Менджъри ще се намерят, няма да са те лично естествено. 

 

https://trafficnews.bg/bohemi/parad-kamioni-i-mertsedesi-svatbata-naslednika-pimk-20973/

 

Колкото и пари да имат - все тая. Парите не са еквивалент на качество. Не са равни и на визия. Не са равни и на креативност.

Виж им сайта като за начало. Богата фирма, която е поверила имиджът си на сина на портиера (примерно) - е лишена от творчески дух.

 

Да си гледат ТИР-овете, да си правят кордони за рожденни дни, кръщенки и Съботни излизания, и да не се занимават с по-сериозни неща, в които трябва да се влага някаква идея.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Нищо чудно тоз човек на Алибаба да си е купил летище, какво по-хубаво от това, нали склад ще прави нейде там :)

Link to comment
Share on other sites

На мен идейния проект ми харесваше.

Дървото не е подходящ материал за такива неща. Не е издържлив. Представи си колко често ще трябва да се подменя. Не знам и каква тежест може да понесе. Другият момент е с тези пролуки между дъските. Представи си какво става при първият дъжд. Долният етаж става неизползваем. Цялата мръсотия от горе ще пада директно долу. Няма как да се реализира подобно нещо.

 

 

Айде и поредна порция разкрития на Бивол:

 

Сделката за ЧЕЗ отвежда към премиерското каре за карти в Банкя

 

 

edit:

 

Тиквата дали ще изкара до края на преЦедателството или ще падне по - рано?

Все пак първият мандат на третата година подаде остава. По - точно го свалиха!

Вторият път беше на втората година.

Нормално е третият път да е още на първата година.

Надявам се четвърти път да няма!

Link to comment
Share on other sites

Дървото не е подходящ материал за такива неща. Не е издържлив. Представи си колко често ще трябва да се подменя. Не знам и каква тежест може да понесе. Другият момент е с тези пролуки между дъските. Представи си какво става при първият дъжд. Долният етаж става неизползваем. Цялата мръсотия от горе ще пада директно долу. Няма как да се реализира подобно нещо.

 

Аз също съм се сещал за тези неща, но не мога да коментирам, защото нямам никаква идея как е щял да се реализира проекта. Виждал съм само визуализации, на които изглеждаше красиво и иновативно.

Link to comment
Share on other sites

https://trafficnews.bg/bohemi/parad-kamioni-i-mertsedesi-svatbata-naslednika-pimk-20973/

 

Колкото и пари да имат - все тая. Парите не са еквивалент на качество. Не са равни и на визия. Не са равни и на креативност.

Виж им сайта като за начало. Богата фирма, която е поверила имиджът си на сина на портиера (примерно) - е лишена от творчески дух.

 

Да си гледат ТИР-овете, да си правят кордони за рожденни дни, кръщенки и Съботни излизания, и да не се занимават с по-сериозни неща, в които трябва да се влага някаква идея.

 

Ангеле, аре земи да мислиш малко с тая глава! Едно че в консорциума има 3 страни и второ, всъщност второто вече го обясних, няма да се повтарям. Както казах, ключовата дума е ПАРИ. Не ми трябват нобелови лауреати, трябват ми хора с пари. И предпочитам да са тук заедно с активите си, а не да са анонимни китайци, които утре да разпродадат малкото останало и да изчезнат. Явно са ти непонятни тия работи след като очакваш идеен проект за летище от тираджии, така че няма какво да коментирам с теб. 

 

Нищо чудно тоз човек на Алибаба да си е купил летище, какво по-хубаво от това, нали склад ще прави нейде там :)

 

Те всички се целят в логистика, то летището това му беше и работата толкова години.

 

(що цигари са фръкнали от там :laughing1: ) 

Link to comment
Share on other sites

С такава полиция, не ни трябват сатирични шоу програми и спектакли. Просто красота. Най-забавното са коментарите, примерно човекът с костюма и вратовръзката. МВР го издирва, а половин Шумен знае къде е, откога е там и защо е там, но МВР го издирва... Тоя с книжката и той - те го издирват, той влиза и си дава телефона, след което е обяснил, че са го потърсили...  :grin: Зукърбърг да направи едно приложение за МВР, в което да се въведат данните на издирваните лица и то веднага да ги насочва към профилите им, че да ги намират по-лесно. Те в МВР така и така си цъкат постоянно във Фейсбук, та и малко работа да свършат покрай това... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Както е тръгнАло може да се окаже, че имат топлия дедов чимшир и като нищо ще се окажат поредната талпа зад врата - челни примери имаме много, няма да изброявам. Тук пак вони та са не трае.

 

Летището щеше да е отлично при другия консорциум. Не виждам начин ПИМК да фалира, освен ако някой не вложи зверско старание, а КЦМ е колосално предпирятие, оценявано вече на близо милиард и половина лева. Кому са нужни тук незнайни китайци аз не мога да разбера, но ще стане ясно скоро. 

 

Тези просто са накупили зверски много активи и ги натискат да намалят дълга си за да са по стабилни при евентуални финансови сътресения.

 

Те няма какво друго да са освен тираджии. Цигулари ли очакваш да са? За Ролс не знам, но друг прави кордони с камиони на сватба, освен ако това не е редовна практика в бранша. На мен не ми пука колко са възпитани, а колко пари имат, защото на летището това е нужно - много пари. Менджъри ще се намерят, няма да са те лично естествено. 

Тук много сериозно си противоречиш! ПИМК и техните партньори имат повече пари от китайците с активи от над 100 милиарда долара???!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Тези просто са накупили зверски много активи и ги натискат да намалят дълга си за да са по стабилни при евентуални финансови сътресения.

 

Тук много сериозно си противоречиш! ПИМК и техните партньори имат повече пари от китайците с активи от над 100 милиарда долара???!?!?!?

 

Никъде не съм казал, че имат ПОВЕЧЕ. Казах, че имат много. Ти пък откъде знаеш например дали китайците изобщо имат пари? ПИМК и КЦМ както казах са тук и няма къде да бягат. Китайците ако направят золума може да ги побараш леко за кайсиите. Мисля сам ще се сетиш за примери по тая схема. Не съм казал, че непременно така ще стане, казвам, че е напълно възможно. Има време - ще видим. Но ако работата се сговни, тоя път вече може да видим края на летището... 

Link to comment
Share on other sites

Никъде не съм казал, че имат ПОВЕЧЕ. Казах, че имат много. Ти пък откъде знаеш например дали китайците изобщо имат пари? ПИМК и КЦМ както казах са тук и няма къде да бягат. Китайците ако направят золума може да ги побараш леко за кайсиите. Мисля сам ще се сетиш за примери по тая схема. Не съм казал, че непременно така ще стане, казвам, че е напълно възможно. Има време - ще видим. Но ако работата се сговни, тоя път вече може да видим края на летището... 

То пък щото емпирично български собственици като сговнясат положението направо държавата ги убива и си възстановява активите... Ами някак си сигурно щом до скоро са били най-големия акционер в Дойче Банк, имат 25% във веригата Хилтън, Лондонски международен валутен ексчеиндж и още една камара други неща, дали имат пари? Как ги купуват тези активи според теб за по няколко милиарда и нямат някакви кирливи 80-90 милиона долара?

Link to comment
Share on other sites

Първо - ти ТОВА прочете ли го?

 

Второ - отново да попитам - китайците съсипват и/или разпродават и си отиват (примерно, не казвам, че непременно ще се случи). Какво ще им вземеш? Цървулите? Ще ги съдиш ли, що ли? Къде? Кога? Всъщност ако не забелязваш никой нищо не знае за тия китайци. По никакъв начин не може да ги сравниш с български инвеститори. И то мощни, стабилни, платежоспособни и най-вече с налични активи на територията на страната. 

 

Няма какво да го дъвчем повече - станалото станало. Ние както винаги ще сме публика.  

Link to comment
Share on other sites

Първо - ти ТОВА прочете ли го?

 

Второ - отново да попитам - китайците съсипват и/или разпродават и си отиват (примерно, не казвам, че непременно ще се случи). Какво ще им вземеш? Цървулите? Ще ги съдиш ли, що ли? Къде? Кога? Всъщност ако не забелязваш никой нищо не знае за тия китайци. По никакъв начин не може да ги сравниш с български инвеститори. И то мощни, стабилни, платежоспособни и най-вече с налични активи на територията на страната. 

 

Няма какво да го дъвчем повече - станалото станало. Ние както винаги ще сме публика.  

Кое съсипват? То повече от сегашното състояние не виждам колко може да се съсипе това летище... Да можеш да ги съдиш в международни арбитражни съдилища и пак казвам да сравняваш който и да е български инвеститор с такъв който има стотици милиарди активи е смешно, че и да ги искарваш "мощни" и "платежоспособни" :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Кое съсипват? То повече от сегашното състояние не виждам колко може да се съсипе това летище... Да можеш да ги съдиш в международни арбитражни съдилища и пак казвам да сравняваш който и да е български инвеститор с такъв който има стотици милиарди активи е смешно, че и да ги искарваш "мощни" и "платежоспособни" :lol:

 

Явно не ме разбираш какво искам да кажа. Както и да е, както вече казах - ние сме публика. 

 

Ще съдиш в арбитраж дедовия... Досега България е активен подсъдим и осъден в такива институции, никога обратното.  

Link to comment
Share on other sites

Явно не ме разбираш какво искам да кажа. Както и да е, както вече казах - ние сме публика. 

 

Ще съдиш в арбитраж дедовия... Досега България е активен подсъдим и осъден в такива институции, никога обратното.  

Естествено, че ще е подсъдим защото тук се дават поръчки на наши хора и всичко се върши в името да се откраднат едни пари пък от там каквото ще да става!

 

Радев: За солидарност към Великобритания ни трябват доказателства - логично, ама много неудобно изказване нещо за ЕС! Хем искат сляпа солидарност от нас без доказателства, хем когато на нас ни трябва солидарност - курец!
Link to comment
Share on other sites

@lubo1972 Путин не ни е враг. Едва ли някой от т.нар. "русофоби" го твърди. Нито са ни врагове Тръмп, Меркел, Ким Чен Ир или който и да е политически лидер по света. Но никой от тях не ни е и приятел. Всички те гонят само и единствено интересите на държавите, които представят, в доста случаи - основно личните. И докато с някои може и да имаме частично взаимни интереси, в повечето случаи се вълнуват основно от своите. Реално погледнато истинските ни врагове са продажните ни политици, които слагат интересите на други държави пред нашите, тъпчейки своите джобове с долари, рубли или лири...
Май сме на една вълна с теб. Напълно съгласен. Просто се дразня как все руснаците са в устата на някой списващи тук. Днес имаше цитат на Атанас Буров за депутатите ни. Човека преди сума години го е казал че са егоистични, лакоми продажници!
Link to comment
Share on other sites

Проверка на бомбоубежищата в столицата е наредил премиерът Бойко Борисов.

Заповедта цели тест дали в София има достатъчно места за укриване на населението в случай на атака и дали те покриват всички нужни условия.

 

"Срещаме много проблеми. Голяма част от тези обекти нямат ясна собственост. Нямат Акт 16 и са в плачевно състояние.

Направихме стъпки, за да съберем институциите и да се опитаме да решим този проблем.

Решението трябва да се вземе на много високо ниво – областна управа, главен архитект, кмет", обясни Тони Тутунаров, началник на сектор в столичната пожарна.

Според него това е крайно належащо, тъй като няма яснота какъв е реалният капацитет на тези скривалища.

 

"Несериозно е дори да си мислим, че можем да скрием цяла София при евентуална заплаха.

Ние правим всичко възможно да поддържаме тези места, но средствата ни са ограничени", обясни още Тутунаров.

Link to comment
Share on other sites

Виж ако беше написал нещо против лайното наречено руски патриарх, веднага щяха да го намерят. Щом е за друго престъпление, не е проблем.

Е, не го подценявай толкова - Гундяев все пак е полковник от КГБ. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Аз като видях к'во направиха китайците с любимия ми Милан - вече не им вярвам!

Ред: Всъщност се шегувах :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Аз като видях к'во направиха китайците с любимия ми Милан - вече не им вярвам!

Ами реално наляха сумати пари в него, то че не става просто ей така е друг въпрос ;)

 

Откраднаха нова супермодерна камера на КАТ на пътя, полицаите плачат! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ахахахахах, точно щях да публикувам горното и аз  :grin:  :grin:  :grin:

Няма такива каръци и такъв смелчага. Че спирали хората, да питат дали са видели някой да бяга с камера.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...