Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бях прочел наскоро една мисъл

Ако се учудвате, че Facebook ви събира личните данни, то заради вас на опаковката с фъстъци пише "внимание - съдържа фъстъци!"

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че събира данни, ама тук става въпрос вече за нещо доста по сериозно Като записване на всички разговори и СМС-и.

Link to comment
Share on other sites

Ми не ползвайте интернет. Не ползвайте телефони. Не говорете с хората. Отказвайте да си давате личните данни на всеки, който ви ги поиска - даже катаджията. И тогава може да има шанс, че няма да събират нещо за вас...

Link to comment
Share on other sites

Ти какво очакваш да ти каже CNN за американска подводница, че всички са се наакали ли??? Това е същото като оня миноносец "Донълд Кук" дето руския СУ 24 прелетя над него и екипажа рязко реши да се уволнява.

Да се смея ли, да плача ли... Дай един достоверен източник на тази информация ьс уволнението.
Това се случва само ако им дадеш достъп. Нито на фейса, нито на месинджъра съм му дал такива права.
Link to comment
Share on other sites

Това се случва само ако им дадеш достъп. Нито на фейса, нито на месинджъра съм му дал такива права.

Мислиш ли...И трите компании Фб,ябълката и жмуцъл яко шпионират.Не случайно ги подпира всячески американското правителство.

Link to comment
Share on other sites

Да се смея ли, да плача ли... Дай един достоверен източник на тази информация ьс уволнението.

Това се случва само ако им дадеш достъп. Нито на фейса, нито на месинджъра съм му дал такива права.

Ся...дали ще се смееш, дали ще ревеш, това си е чисто твой проблем. За теб едни източници са достоверни, а за мен други. С риск кръстника пак да ми скочи, че ги цитирам...аз имам близки приятели пилоти в НАТО и някой неща ги научавам не само от "правилните" медии.

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли...И трите компании Фб,ябълката и жмуцъл яко шпионират.Не случайно ги подпира всячески американското правителство.

Screenshot_Package_installer_20180325-180131.png

 

Screenshot_Package_installer_20180325-180156.png

Ся...дали ще се смееш, дали ще ревеш, това си е чисто твой проблем. За теб едни източници са достоверни, а за мен други. С риск кръстника пак да ми скочи, че ги цитирам...аз имам близки приятели пилоти в НАТО и някой неща ги научавам не само от "правилните" медии.

Достоверни източници са тези в които няма новини плод на фантазията на автора. Всичко трябва да е подкрепено с факти.
Link to comment
Share on other sites

-----------

 

Ако си мислиш, че като си цъкнал пермишъните на инактив си изключил функциите - много си наивен.

Пробвай да изключиш по същия начин рекламите на Гугъл, както и следенето на предпочитанията и т.н. и пиши пак. 

Щото аз съм пробвал - не става, всичко е изключено, обаче сървисите си бачкат въпреки това  :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Ако си мислиш, че като си цъкнал пермишъните на инактив си изключил функциите - много си наивен.

Пробвай да изключиш по същия начин рекламите на Гугъл, както и следенето на предпочитанията и т.н. и пиши пак.

Щото аз съм пробвал - не става, всичко е изключено, обаче сървисите си бачкат въпреки това :)

Рекламите на гугъл се спират от профила ти. В приложенията нямам реклами. Ползвам adaway за целта.
Link to comment
Share on other sites

Рекламите на гугъл се спират от профила ти. В приложенията нямам реклами. Ползвам adaway за целта.

 

Знам откъде се спират рекламите и се правят настройките. Не съм на 10 :lol:

А, ти след като си изключил рекламите, защо ползваш адуей? 

И втори въпрос: мислиш ли, че като адуея спира визуализацията на рекламата, гугъл не събира информация за твоите предпочитания, търсения, покупки, контакти, имейли и т.н.?

Айде малко повече да мислим, преди да пишем :)

Link to comment
Share on other sites

Абе вие за Тор не сте ли чували?

Не само сме чували, но го ползваме от неговото създаване, когато беше онлайн :)

Тва кво общо има с другото? Гугъл не събира данни само ако ползваш ИЕ или стандартния андроидски експлорър.

 

А още преди създаване на тор мрежата сме ползвали проксита, IRQ, телнет и т.н.

И сега ги ползваме даже :)

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

И? Никой от нас тук не е толкова важен, че да бъде следен. Останалото е въпрос на параноя. Фейсбук апа не събира инфо. Ама само него ли ползвате? А лайкнатите и синкнати приложения през настолните версии, достъпа до местоположението за навигациите, запомнянето на формуляри и прочие, и прочие? Хайде холан - не искаш да те следят - не ползваш нет. Па и не само. Написах го одеве.

Link to comment
Share on other sites

И? Никой от нас тук не е толкова важен, че да бъде следен.

По-добре говори от единствено число, демек за себе си.

Дали някой и колко е важен и за какво е важен не е тема за тук, дето 10-ната човека които пишете знаете кой кога си мие зъбите :)

Това го пиша за да не си мислете некои хора, че сте открили топлата вода, както и че знаете всичко за безопасността и следенето.

Това, че ти си чул за тор мрежата преди 1-2 години, не означава че другите не знаят за нея, не са я ползвали, не ползват други подобни мрежи, както и различни начини да си скрият IP-то, демек идентичността.

Според теб, дали IP=то от което в момента пиша е истинското ми IP?

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Според теб, дали IP=то от което в момента пиша е истинското ми IP?

И? Доста от хората в мрежата не минават вече през реалнo IP.  Доста от хората знаят как да се скрият, знат какво е firelwall,прокси, прерутиране на трафик. Отдавна кибер-сигурност не е просто думичка във речника. Пък за трейсрут, порт чекери, ревърс луукъп и прочие неща може и да не си говорим, щом сме толкова печени.Или пък за употребата на nmap в живота на българина. Ако някой от нас беше достатъчно важен, за да бъде следен, то той е следен.

Link to comment
Share on other sites

От моя фейсбук освен голи жени и коли.... Друго няма да вземат. Ааа и смешни картинки. Свободни са да търсят... И оная ми работа ако искат - може да я видят и да я разнасят от "уста на уста" ;)

Link to comment
Share on other sites

Това чудо, adaway, за телефон ли е? Нещо не го откривам в магазина....

И върши ли работа, че полудявам от всичките тея реклами.....на десктопа и на лаптопа съм се спасил, но на телефона все още търся подходящ адблокър....

Link to comment
Share on other sites

Това чудо, adaway, за телефон ли е? Нещо не го откривам в магазина....

И върши ли работа, че полудявам от всичките тея реклами.....на десктопа и на лаптопа съм се спасил, но на телефона все още търся подходящ адблокър....

adaway.org

Трябва да ти е root-нат телефона.

Link to comment
Share on other sites

Всички са за еб*не ... Почнах лека полека и аз да се отчайвам. Лъвове, коне, птици и т.н. Всеки прави каквото си иска и безнаказано. Вместо да гледаме как да се оправим, гледаме как да изкараме някой лев от евро съюза (които не стигат дори до хората, които искат да направят нещо). Пореден пример за това - https://www.dnes.bg/stranata/2018/03/26/konete-70-myrtvi-subsidiiata-10-000-globata-4-bona.371856 Няма оправия :( Нито Русия, нито Америка са ни виновни. Сами сме си виновни ...

Link to comment
Share on other sites

http://dnes.dir.bg/news/evropeyski-parlament-donald-tusk-skripal-ruski-diplomati-26993630?nt=4

 

А у нас кога? Първият трябва да е Болен.

И що ги гонят? Някой нещо е доказал, че Русия ими пръст, или е само заради "може би", както се изрази онзи урунгел Тереза. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...