Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Гледам това клипче, което донякъде е забавно, донякъде - не. Прави ми впечатление реакцията или по-скоро липсата на тава у хората, които просто приемат нещата философски и всичко е кротко. Представям си подобна картинка у нас - на всяка кола ще има по двама-трима, които ще се бият, заплашват, псуват, ритат и какво ли още не.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Гледам това клипче, което донякъде е забавно, донякъде - не. Прави ми впечатление реакцията или по-скоро липсата на тава у хората, които просто приемат нещата философски и всичко е кротко. Представям си подобна картинка у нас - на всяка кола ще има по двама-трима, които ще се бият, заплашват, псуват, ритат и какво ли още не.

Връщаме се към дискусията от миналата зима, че като се натиснат до дупка спирачките и гумите изведнъж стават на шейна...не трябва да се блокират и шанса да излезеш от подобна ситуация е доста по-голям.
Link to comment
Share on other sites

Връщаме се към дискусията от миналата зима, че като се натиснат до дупка спирачките и гумите изведнъж стават на шейна...не трябва да се блокират и шанса да излезеш от подобна ситуация е доста по-голям.

 

При горната ситуация...шансът точно на тая улица, с тоя наклон и с тоя лед е равен точно на нула. :) Прекалено заледено е и наклонът е голям, а улицата е дълга и от там и инерцията, която добиваш ненатискайки спирачките става доста, след което при тази набрана скорост и да натискаш, и да не натискаш - тя колата си се плъзга по леда.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че не си прав, както коментирахме това видео миналата година, тук се вижда, че при по-голям наклон на ниска предавка без да блокираш гумите е напълно възможно да си минеш като пич

 

Абсолютно същото правило важи и за всяка една настилка, при блокирани гуми колата става неоправляема и типа и сместа на гумата се обесмисля напълно.
 

https://www.youtube.com/watch?v=bvclwU_SjfM

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TZQXuWzBC18

Link to comment
Share on other sites

Връщаме се към дискусията от миналата зима, че като се натиснат до дупка спирачките и гумите изведнъж стават на шейна...не трябва да се блокират и шанса да излезеш от подобна ситуация е доста по-голям.

 

Не не - тук ще се върнем пак на дискусията за това какви статични шейни са автоматиците в такива условия... Само не знам защо полицаят не се опита да придрапа нагоре ама то акъл се иска... Можеше поне да омекоти малко удара... Иначе останалите са безнадеждни. Аз също съм го преживявал това в Стойките - дръпнах ръчната и 5 човека бутахме колата като кибритена кутия колкото да не иде в каменните зидове. Слава богу наклонът беше къс и се спря на средата на главния път.  

Link to comment
Share on other sites

Гледам това клипче, което донякъде е забавно, донякъде - не. Прави ми впечатление реакцията или по-скоро липсата на тава у хората, които просто приемат нещата философски и всичко е кротко. Представям си подобна картинка у нас - на всяка кола ще има по двама-трима, които ще се бият, заплашват, псуват, ритат и какво ли още не.

Хахаха, този клип от Монреал вчера заля мрежата. Тук при нас също беше много цитиран поради факта, че имахме първия сняг в града от към 4 години насам и всички караха като идиоти, все едно виждат за първи път в живота си това бяло нещо по улиците. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз си мисля ,че тоя клип вече няколко години го гледаме като падне сняг... Или същият човек снима от същия прозорец всяка зима.

Link to comment
Share on other sites

Протестиращи срещу полицаи: Коктейли „Молотов” и огън по улиците на Атина  - на тия гърчоля във всеки протест и шествие присъстват коктейлчета Молотов...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Торлака с брадвата напред:

 

Издислав е всеки наш сънародник, който се изхвърля като чекия на мокър пясък и при когото може да се констатира драматично разминаване между претенции и възможности. Цвиленето на развален английски, клипът, в който релсата на камерата не е махната, а вокалното недоразумение седи на бар стол в гора, е само еманация на Издислав. Той/тя/то може да бъде открит навсякъде. От кварталното кафене, в което трийсетина годишна кифла с незавършен осми клас идва при вас с надменна физиономия ала „имам вишо и съм тука само докато си намера работа по специалността“ и ви казва „Кво да бъде?“ до най-високите етажи на властта, където премиери си присвояват джипове на Горското.

Издислав е всяко отроче на този или онзи „трегер“ в някаква област, което като с вълшебна пръчица става специалист по нещо, от което си няма хал хабер понятие, но е на мама/тате момчето/момичето. Издислав обикновено е второ поколение парвеню (разбирай нещо като Фики или Шиши), израснало в златен кафез и нямащо никаква представа какви усилия трябва да положиш, какви качества трябва да притежаваш, за да си успешен и щастлив в реалния живот. По правило Издислав се обгражда с дружина ласкатели, които са неговият естествен щит срещу всяка вметка от недобросъвестни, но загрижени околни. По този начин Издислав си осигурява високо самочувствие и тотално не го интересува дали има даже и зрънце покритие.

Издислав знае, че е най-добрият, независимо дали е оценен от широката общественост или не. Той е решен да изпъкне в попрището, което си е избрал, без да подбира средствата. Те могат да варират от брутално налагане на присъствието му по национални или регионални медии (според финансовите възможности) до свирка на правилния човек в кенефа на провинциална чалготека.

Издислав задължително е енциклопедична личност. Независимо дали говорите за история на Урарту или нанотехнологии, Издислав е човекът! Той авторитетно ще ви разясни всичко, което не ви е ясно и ще ви измъкне от заблудите, в които са ви вкарали дебелите книги, прочетени от вас. Издислав не чете, Издислав инстинктивно схваща как стоят нещата и никой шибан професор, академик или там, някакъв си учен, не може да го убеди, че не е прав. Издислав е непогрешим. Евър!

Издислав цени писаното слово само в една негова проекция – когато е щамповано върху салфетка в любимото му нощно заведение. Тогава Издислав дори може да се зачете за миг, макар че е малко вероятно. В някои случаи Издислав чете и жълт вестник или брошура на мол, но това наистина е само в някои случаи.

Недостатъчно осигуреният/ата/ото във финансово отношение Издислав е изключително изобретателен и винаги намира начин да има най-новия айфон на изплащане за 24 месеца, маркови дрешки от битака и тунингована 15-годишна таратайка.

Достатъчно осигуреният/ата/ото във финансово отношение Издислав кара джипа си с мръсна газ в пешеходни зони, има повече кубика силикон, отколкото може да побере мозъчната му кутия и е способен да си направи селфи на всяко едно „куул“ местенце по света, дори с риск за живота си.

Мъжкият Издислав е чукал поне стотина мацки, от които около шест миски и три модела на „Victoria’s secret“.

Женският Издислав е фатална красавица и всички съпрузи в панелката, в която живее, й намигат в асансьора над раменете на жените си. Ама тя не им дава. Защото не са си поискали. Освен това знае, че е по-добра актриса от Моника Белучи, по-талантлива певица от Никол Шерцингер и по-голяма красавица от двете, взети заедно.

Детският Издислав си мечтае да стане едно от горепосочените две, в зависимост (понякога не е задължително) от пола си.

При определено стечение на обстоятелствата мъжкият Издислав става фитнес маниак дотолкова, доколкото използва огромни количества стероиди, а в залата основното му занимание е да позира пред огледалата. Обикновено е епилиран и със старателно поддържани вежди тип „тънка месечина“.

При каквото и да е стечение на обстоятелствата женският Издислав ежедневно прекарва в пъти повече време на кафе с приятелки, във фризьорския салон и/или мола, отколкото във вършене на нещо с реален коефициент на полезно действие.

Подрастващият Издислав презира учението и е убеден, че е достатъчно да избута някак до „Едно! Две! Три! Четири!… Дванайсееееееееееееее!“, за да го вземат за изпълнителен директор на голяма компания и да му предоставят златна кредитна карта.

Издислав живее във всеки от народонаселението. В по-малка или в по-голяма степен. Затова мисля да спра дотук и да ви оставя, за да се опитаме да го открием. Всеки за себе си…

 

 

Link to comment
Share on other sites

По повод снега. Сега гледам няква магистрала до Ванкувър - Копахонга или нещо от сорта, извратено име беше. Те това там си ебало майката. Лавини, черен лед, 8 процента наклон, камиони с 1,2, 3 ремаркета

Link to comment
Share on other sites

По повод снега. Сега гледам няква магистрала до Ванкувър - Копахонга или нещо от сорта, извратено име беше. Те това там си ебало майката. Лавини, черен лед, 8 процента наклон, камиони с 1,2, 3 ремаркета

Кокъхала (Coquihalla) се казва магистралата и по-специално прохода под едноименния връх (на около 230 км североизточно от Ванкувър). Има един интересен ТВ сериал на Дискавъри - Highway Thru Hell специално за ужасните условия през зимата и гърча на тираджиите, които не спират да доставят и в най-тежките виелици и снежни бури. :)

Link to comment
Share on other sites

Като си заговорихме за лъзгоч, ей ся една дама ме тресна изотзадзе на пешеходна пътека.. Щото мястото е куцо, има спрели коли и винаги изскачат пешеходци, аз си намалям там винаги. И тоя път се появиха майка с лапе, тъкмо спрях и ме изоноди отзад. За щастие, само малко остъргана боя, пратих я да си ходи, че се беше уплашила бая. Явно беше с летни гуми, щото беше като на кънки... А че пътищата в София в момента са отвратителен лизгоч....

Link to comment
Share on other sites

Аз щях да викна полиция, ако наистина е била с летни гуми. Нали обявиха глоба за участници в ПТП, които са с летни гуми. Да ѝ е за урок.

Link to comment
Share on other sites

Аз щях да викна полиция, ако наистина е била с летни гуми. Нали обявиха глоба за участници в ПТП, които са с летни гуми. Да ѝ е за урок.

Кой го е обявил? Некадърните журналисти не ги слушай. Те имат навика от години да обясняват как щяло да се глобява за летни гуми през зимата... А такъв закон няма. Сега уж го гласуваха, но дали е в сила. Отделно в закона ако не се лъжа беше формулирано по абсурден начин.
Link to comment
Share on other sites

А на мен ми е чудно друго - кой гений е фиксирал минималния размер на грайфера, с който можело да се кара, на изумителното число 1.6 мм?

Първо...тази стойност трудно може да бъде измерена с точност в полеви условия - забележете, че става дума за десети от милиметъра, където докато мериш е достатъчно малко да мръднеш ръката си напред-назад по грайфера и от 1.6мм, вече си на 1.5 или 1.7...и второ - тази мижава стойност, почти клоняща към слик-гуми си е опасна дори през лятото ако е валяло, камо ли при зимни условия ако има сняг. Така че не ми е много ясно кога и кой е решил да цепи милиметъра на 10 и да си измисля някаква удачна според него стойност. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

"Мъдростите" нямат край. Междувременно цялата страна се занимава с Издислав, брат му Дисислав, вече има кавър на песента, изобщо класика... А в тишината извън прожекторите министърът Пепи е подписал (бидейки в оставка) договори за медикаменти чак до 2018г. на стойност 1,2 млрд лева. Да - МИЛИАРД и двеста милиона лева. Откъде накъде стават тия неща - не ми е ясно. КОЙ позволи? КОЙ одобри? КОГО питаха? Едно е сигурно - Доневци и компания са пили по едно питие по случая, а мрящите хора пак ще барат кайсии. 

Link to comment
Share on other sites

Кокъхала (Coquihalla) се казва магистралата и по-специално прохода под едноименния връх (на около 230 км североизточно от Ванкувър). Има един интересен ТВ сериал на Дискавъри - Highway Thru Hell специално за ужасните условия през зимата и гърча на тираджиите, които не спират да доставят и в най-тежките виелици и снежни бури. :)

Точно него гледам в нетфликс
Link to comment
Share on other sites

"Мъдростите" нямат край. Междувременно цялата страна се занимава с Издислав, брат му Дисислав, вече има кавър на песента, изобщо класика... А в тишината извън прожекторите министърът Пепи е подписал (бидейки в оставка) договори за медикаменти чак до 2018г. на стойност 1,2 млрд лева. Да - МИЛИАРД и двеста милиона лева. Откъде накъде стават тия неща - не ми е ясно. КОЙ позволи? КОЙ одобри? КОГО питаха? Едно е сигурно - Доневци и компания са пили по едно питие по случая, а мрящите хора пак ще барат кайсии. 

Ти пък...  Това са прекалено сложни проблеми, какво значение имат... Важни са Динко, цената на винетките и Слави, кой ти мисли такива неща... А ония 5-6 милиарда от КТБ и те какво значение имат или милиардите източени от хора като Мургина, Гриша Ганчев и една камара други близки до властта, или това че Лукойл хем продава с най-голяма надценка в Европа, хем е всяка година на загуба! Ама важното е Биг Брадър и Фермери да има пък другото...

Много от проблемите, които възникват днес, напомнят на 1930 г., смятат икономисти 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...