Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.........

 

Предполагам номера, с който са ти излезли е - ми сега похарчихме всичките пари за машината и за заплати не останаха, но после ще видим. Познах ли?

 

 

 

Не става дума за мен лично. Аз си заработвам достатъчно висока заплата, и ако работодателя я оспори - напускам без капка замисляне. Този номер с похарчените пари го прилагат на децата с които работя, и които се опитвам да науча на това което знам и мога, с което изцяло ги демотивират да се учат. Между тях има и изключителни момчета и момичета, но все пак им липсват 10-те години практика, а системата ни лишава от възможността някои от тях да ги прехвърлим в средния ешелон с което да осигурим приемствеността в  професията. Както писах по горе - в моята професия  се учи и практикува минимум 10-15 години преди да стане ясно даден човек става ли или не, а след това се продължава с ученето до пенсия. Знанията ни остаряват наполовина на всеки 5 години. Средния ешелон липсва както и у нас, така и в западна европа и америките. Вдигането на заплатите вече не е решение защото тези пари няма на кого да се дадат. Моето поколение си отива, а и много от наборите ми не успяха да се приспособят към компютрите в които се превърнаха машините с които работим. Ако сега започнат да се помпат кинти в квалификацията на децата ни, резултат ще има най рано през 2026 - 2030 година. Дотогава нас няма да ни има, а и ако сме живи ще сме забравили какво е да учиш постоянно, а при нас спреш ли с ученето изоставаш веднага и безвъзвратно.

 

Ти сам казваш, че с парите демотивират "децата" да се учат. :)

 

 

Щерката е на 31 години. Всички които са на нейната възраст или по големи са изтървали влака. Като гледам накъде вървят нещата ще трябва да работим с внуците......докато можем и ни има.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Не става дума за мен лично. Аз си заработвам достатъчно висока заплата, и ако работодателя я оспори - напускам без капка замисляне. Този номер с похарчените пари го прилагат на децата с които работя, и които се опитвам да науча на това което знам и мога, с което изцяло ги демотивират да се учат. Между тях има и изключителни момчета и момичета, но все пак им липсват 10-те години практика, а системата ни лишава от възможността някои от тях да ги прехвърлим в средния ешелон с което да осигурим приемствеността в  професията. Както писах по горе - в моята професия  се учи и практикува минимум 10-15 години преди да стане ясно даден човек става ли или не, а след това се продължава с ученето до пенсия. Знанията ни остаряват наполовина на всеки 5 години. Средния ешелон липсва както и у нас, така и в западна европа и америките. Вдигането на заплатите вече не е решение защото тези пари няма на кого да се дадат. Моето поколение си отива, а и много от наборите ми не успяха да се приспособят към компютрите в които се превърнаха машините с които работим. Ако сега започнат да се помпат кинти в квалификацията на децата ни, резултат ще има най рано през 2026 - 2030 година. Дотогава нас няма да ни има, а и ако сме живи ще сме забравили какво е да учиш постоянно, а при нас спреш ли с ученето изоставаш веднага и безвъзвратно.

Интереса към професията се създава. Когата стане ясно, че това са стабилни позиции които плащат добри заплати ще се появи интерес и сред хората към тях.

Ти сам казваш, че с парите демотивират "децата" да се учат. :) Започнат ли да им плащат сериознo и да ги пращат на полезни за професията им курсове, нещата ще започнат да се обръщат в положителната насока.

 

А това което каза по-рано за заплатите и машините -> Щом им трябва човек с такива знания, то значи имат и машините вече. И след като в Германия за 1 инж могат да плащат по 6000 евро на месец, то в БГ спокойно могат да плащат същите пари но за двама, все пак фирмите за които става дума в голямата си част не са нови такива, а големи корпорации със сериозни финанси. То в крайна сметка, сериозен бизнес се прави с пари. 

Link to comment
Share on other sites

Не става дума за мен лично. Аз си заработвам достатъчно висока заплата, и ако работодателя я оспори - напускам без капка замисляне. Този номер с похарчените пари го прилагат на децата с които работя, и които се опитвам да науча на това което знам и мога, с което изцяло ги демотивират да се учат. Между тях има и изключителни момчета и момичета, но все пак им липсват 10-те години практика, а системата ни лишава от възможността някои от тях да ги прехвърлим в средния ешелон с което да осигурим приемствеността в  професията. Както писах по горе - в моята професия  се учи и практикува минимум 10-15 години преди да стане ясно даден човек става ли или не, а след това се продължава с ученето до пенсия. Знанията ни остаряват наполовина на всеки 5 години. Средния ешелон липсва както и у нас, така и в западна европа и америките. Вдигането на заплатите вече не е решение защото тези пари няма на кого да се дадат. Моето поколение си отива, а и много от наборите ми не успяха да се приспособят към компютрите в които се превърнаха машините с които работим. Ако сега започнат да се помпат кинти в квалификацията на децата ни, резултат ще има най рано през 2026 - 2030 година. Дотогава нас няма да ни има, а и ако сме живи ще сме забравили какво е да учиш постоянно, а при нас спреш ли с ученето изоставаш веднага и безвъзвратно.

 

Не само при вас се учи човек 10 години преди да разбере нещата. И в IT-то много момчета си мислят, че с 3 години опит вече са стари кримки и едва ли не след година 2 ще се "пенсионират" и ще стават шефчета. Няма такъв филм. Много ми е мъка като взема да попарвам подобни претенции с няколко точно зададени въпроса за да схване въпросния човек, че е въздух под налягане и все още има много да учи. 

 

-------------------------

 

Между другото - атакисти все още ли има останал някой заблуден? 

 

http://www.webcafe.bg/id_1706807536_Za_Bate_Asen_i_palachite_na_detstvoto

 

 

 

През 2005 г. анонимен автор включва името на актьора* в списък с така наречените "предатели". Този списък е публикуван във форум на страницата на партия "Атака". Обвинението към него и към още десетки изтъкнати български общественици и творци е, че е "приятел на евреите и че заради поведението си и голямата си уста е бил справедливо пребит през 1995 г. от скинари в трамвая".

 

*Асен Кисимов

Link to comment
Share on other sites

Що не бистриш локални проблеми в Канада в друг форум,а се изцепваш за пореден път?! 

А ти какъв началник се явяваш, та реши да ми даваш наклон къде, кога и по какъв повод мога да се изказвам? Я свободно и почеши коня.

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, да кажеш, че Кево пише глупости е меко казано смешно... Меко казано. Дотук не съм прочел едно нещо от него, което да не е вярно. 

Link to comment
Share on other sites

Явно е пропуснал изявлението на местан и левия ташак на ердоган в България, с основаването на поредната партия...

Link to comment
Share on other sites

Явно е пропуснал изявлението на местан и левия ташак на ердоган в България, с основаването на поредната партия...

 

Той редовно пропуска разни неща. Къде поради дезинформираност, къде понеже е по-удобно... Ама днес аз вече ДАДОХ информация за него... 

Link to comment
Share on other sites

А що ние не си спретнем партия?

 

Съгласен, не трябва да сме на едно мнение за да имаме партия

 

________________

 

Чичо Виден ше е пожизнен Ел Патрон ... да живей, Чефо мини Ел Патрон ... те ше осигурят парите ... ние само ше крадем

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Какви партии какви 5 лева бе. Нали щяхме монархия да основаваме? Какви са тези демократични глупости. Партии, гласуване... Трябва кадърно ръководство с ясна визия. Аз примерно.

 

Алоууу предатели такива! 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Трябва да застанем зад едни и същи идеи, което е трудно, или ще сме соросоиди или путлерасти, средно положение нема :)

Link to comment
Share on other sites

Губене на време е демокрацията. Или република или монархия трябва. От демокрацията само заблудени популисти и комунисти изплуват.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да застанем зад едни и същи идеи, което е трудно, или ще сме соросоиди или путлерасти, средно положение нема :)

 

Квото каже Ел Патрон, ние повтаряме като папагали, после по селата разправяме как Ел Патрон не е прав... ама е велик и за тва трябва да се трае ... и така докато не ни опнат на некое въже 

Link to comment
Share on other sites

Не става дума за мен лично. Аз си заработвам достатъчно висока заплата, и ако работодателя я оспори - напускам без капка замисляне. Този номер с похарчените пари го прилагат на децата с които работя, и които се опитвам да науча на това което знам и мога, с което изцяло ги демотивират да се учат. Между тях има и изключителни момчета и момичета, но все пак им липсват 10-те години практика, а системата ни лишава от възможността някои от тях да ги прехвърлим в средния ешелон с което да осигурим приемствеността в  професията. Както писах по горе - в моята професия  се учи и практикува минимум 10-15 години преди да стане ясно даден човек става ли или не, а след това се продължава с ученето до пенсия. Знанията ни остаряват наполовина на всеки 5 години. Средния ешелон липсва както и у нас, така и в западна европа и америките. Вдигането на заплатите вече не е решение защото тези пари няма на кого да се дадат. Моето поколение си отива, а и много от наборите ми не успяха да се приспособят към компютрите в които се превърнаха машините с които работим. Ако сега започнат да се помпат кинти в квалификацията на децата ни, резултат ще има най рано през 2026 - 2030 година. Дотогава нас няма да ни има, а и ако сме живи ще сме забравили какво е да учиш постоянно, а при нас спреш ли с ученето изоставаш веднага и безвъзвратно.

 

 

Щерката е на 31 години. Всички които са на нейната възраст или по големи са изтървали влака. Като гледам накъде вървят нещата ще трябва да работим с внуците......докато можем и ни има.

 

Говорехме за бизнеса и образованието:

 

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2016/04/08/2739181_triabvat_vi_hora_opraviaite_se/

Link to comment
Share on other sites

Той редовно пропуска разни неща. Къде поради дезинформираност, къде понеже е по-удобно...

Нищо не съм пропуснал, за твоя изненада и независимо от въпросното събитие, написаното не може от велика, титанична глупост, да стане нещо умно, защото очевадно не е. За първи път в историята на монополната корпорация ДПС се появява сериозна възможност втвърдения й модел да се разбие поне на две части, демек, когато две кучета се сбият за един и същи кокал, би трябвало ние да сме доволни от тази работа, а не като въпросния кретен, който незнайно защо предрича апокалипсис (или може би е знайно - просто е засегнат от резцепването на десарско-кагебейския модел на ДПС като лично облажил се от далаверата).

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, ти верно ли се направи на по-умен от великия Кеворк Кеворкян? Ама верно ли? Чета всяка негова публикация - повтарям - до момента не е сбъркал. Това че не възприемаш изказа му и/или не разбираш какво иска да каже си е твой проблем. 

 

Пълни простотии ДПС да се разбие - момински мечти. ДПС отдавна са си оплели кошницата - при тях вече НИКОГА няма назад. Дето се вика - могат като Булфорум да закрият и пак доживот ще са напред. Покрай последното панаирче едно се видя, което се и знаеше - Доган никога не е пускал юздите и никога няма да ги пусне. 

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, ти верно ли се направи на по-умен от великия Кеворк Кеворкян?

И защо ми трябва да съм по-умен от великия доносник, таварищ агент Димитър? Стига ми само да не съм толкова захлупен като ония, дето му се връзват на брътвежите и ги води за носа като гладни каракуди на червейче. Сега разбра ли ме? :lol:

Link to comment
Share on other sites

И защо ми трябва да съм по-умен от великия доносник, таварищ агент Димитър? Стига ми само да не съм толкова захлупен като ония, дето му се връзват на брътвежите и ги води за носа като гладни каракуди на червейче. Сега разбра ли ме? :lol:

+1

И аз не мога да го търпя. Намирам и друга странна зависимост. Когато някой ме дразни и говори глупости почти винаги се оказва агент на ДС. Специално с агент Димитър е даже още по - скандално.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...