Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хм, това наистина е гениално - нанокапсули ускорявани до скорост 20% от тази на светлината. :bowdown:

 

Кръстник, разбираш, надявам се, че в една наноструктура няма как да се събере достатъчно мощност за обратна връзка. Компютрите и роботите се смаляват, но 'ало'-то през 4.5 светлинни години си иска мегавати...

Освен ако квантовия телепорт не е по напреднал отколкото смятаме :huh:

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

 

Аз не разбирам къде се отплесна пак. Ти вечно си отплеснат, ама тук къде се отплесна не знам. Тук няма националистически карти - коментира се създаването на ДОСТ и изсраното в деня на създаването. Никой нищо не отклонява, господа конспиратори, дето и магаре не може да спрете - в този ден и месец няма нищо скандално около съдебната реформа, която всички видяха, че не се състоя и явно скоро няма да се състои. Даже твоят приятел Иван Бедров, макар и дълбоко изгубен в превода (меко казано), в крайна сметка казва същото. И той ли е от конспираторите? Или викаш КАКВОТО И ДА СТАВА, требе да се блее в една точка без смисъл и посока... Боксува като развалена плоча тая работа с "отклоняването на вниманието" вече! Кой го подхвърли тоя кокал не знам, ама вече става смешно. Я кажи в деня на създаване на ДОСТ какво се случи задкулисно и защо Местан е избрал умишлено този ден? Какво прикри той? Разрешиха на Цацаров да подслушва съдиите, взеха15 милиарда заем? Какво се случи? ГЛУПОСТИ пак на търкалета. Кеворк и Местан от една страна... Ето това малоумие показва колко е безсмислено да коментирам с тебе тия въпроси. Кеворк е журналист, набий си го в главата, не политик. И то не от тия журналисти-слуги, които ти завират всеки ден в муцуната с поръчкови материали, а от тези, които хората търсят да прочетат.

 

Принципно и аз преди време задавах въпроса как така има партия на етническа основа, след като принципно конституцията забранява подобни неща. И след като имаше изцепки на предизборни митинги Местан да говори на турски разни глупости и това е документирано как така не е в затвора за държавна измяна. Ама нали?

 

Но другото също е интересно - колкото пъти вземе да се спряга нещо подобно винаги става и нещо друго. То може да не е станало в този ден  - като разбера ще ти предам.

Link to comment
Share on other sites

Принципно ДПС е ясно какво представлява, но иди докажи, нали... А пък и алчността и простотията на всички останали ги направиха най-успешната партия на прехода, с винаги преизпълнен план. 

 

А тук нещата вече тотално изнагляват и естествено пак никой нищо не казва... 

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, разбираш, надявам се, че в една наноструктура няма как да се събере достатъчно мощност за обратна връзка. Компютрите и роботите се смаляват, но 'ало'-то през 4.5 светлинни години си иска мегавати...

Освен ако квантовия телепорт не е по напреднал отколкото смятаме :huh:

Мегавати чак не са необходими. Една от основните идеи е, че самото платно от другата (неотразяваща) страна ще има слой фотоволтаици. Когато наноапарата навлезе в обсега на Алфа Кентавър, тези фотоволтаици могат принципно да извдят 2kW на разстояние 1 АЕ от звездата, а в случая дискусията се води дали може да се установи връзка само с 1W лазер и използвайки платното като фокусиращо огледало (оказва се принципно възможно, макар и да е техническо предизвикателство). Никой не казва, че ще е лесна цялата тази операция, но все пак става въпрос за това, че няма принципно непреодолими препятствия от типа на фундаментални закони на физиката, които да не позволяват нещо от целия този тип дейности. Друга една идея за осъществяване на лесна комуникация е създаване на мрежа от такива наноапарати. Най-близките, които вече са пристигнали в системата на Алфа Кентавър започват да изпращат информация до следващата група назад (изстреляни през определен период от време след първите) и така в една дълга верига до Земята препредавайки сравнително маломощни сигнали.

Link to comment
Share on other sites

ЗАЩОТО НЕ РАБОТИ СЪДЕБНАТА НИ СИСТЕМА! Ето затова. Тя ако работеше тези хора отдавна щяха да са зад решетките

Има, но виж за законите е друга бира. Някой има ли инфо какво стана с прехвърлянето на фирми на соц. слаби?

Пресен пример е председателя на общинският съвет в Девня

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ако тва е епълски концепт кар, баси, руснаците имат по-добри идеи :D

 

Помните ли разговора за науката?

http://clubz.bg/38176-dve_ostavki_zaradi_13_mlrd_ot_evropa

Link to comment
Share on other sites

Мегавати чак не са необходими. Една от основните идеи е, че самото платно от другата (неотразяваща) страна ще има слой фотоволтаици. Когато наноапарата навлезе в обсега на Алфа Кентавър, тези фотоволтаици могат принципно да извдят 2kW на разстояние 1 АЕ от звездата, а в случая дискусията се води дали може да се установи връзка само с 1W лазер и използвайки платното като фокусиращо огледало (оказва се принципно възможно, макар и да е техническо предизвикателство). Никой не казва, че ще е лесна цялата тази операция, но все пак става въпрос за това, че няма принципно непреодолими препятствия от типа на фундаментални закони на физиката, които да не позволяват нещо от целия този тип дейности. Друга една идея за осъществяване на лесна комуникация е създаване на мрежа от такива наноапарати. Най-близките, които вече са пристигнали в системата на Алфа Кентавър започват да изпращат информация до следващата група назад (изстреляни през определен период от време след първите) и така в една дълга верига до Земята препредавайки сравнително маломощни сигнали.

Дано да успеят, да ги направят по-скоро тези неща, защото аз съм напълно съгласен с Хоукинс, че ако не колонизираме други планети, по някое време ще се самозатрием на тази...

 

Bill Gates 'surprised' by who's NOT in Panama Papers - я пък този мръсен путлерист, защо така говори според теб? :D
Link to comment
Share on other sites

Дано да успеят, да ги направят по-скоро тези неща, защото аз съм напълно съгласен с Хоукинс, че ако не колонизираме други планети, по някое време ще се самозатрием на тази...

 

Абе те да поддържат Хокинг колкото е възможно по-дълго и да действат по-бързо, че напоследък като го гледам доста го е закъсал гóркия...

 

 

Учени в Китай са разработили иновативна технология за соларни панели, която превръща дъждовни капки в електрическа енергия

Link to comment
Share on other sites

Помните ли разговора за науката?

http://clubz.bg/38176-dve_ostavki_zaradi_13_mlrd_ot_evropa

 

Аз откога пея, че тая к%€ва е за разстрел!!! Всъщност не - последно споменах разчекване с коне пред НС. Разстрелът е много лесен изход. 

 

==========================================

 

ЧЕТЕТЕ, ЧЕТЕТЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Bill Gates 'surprised' by who's NOT in Panama Papers - я пък този мръсен путлерист, защо така говори според теб? :D

 

Яд го е, че плаща повече данъци от другите. :lol:

Всъщност и техните медии преиграват, като всички останали. В панамските документи има около 200 американци, но на тях все им се иска да имаше някакви по-пикантни имена и затова го изкарват, че все едно няма никакви. Никой не си дава сметка, че за всеки американец, който не е толкова тъп, би било огромна глупост да използва панамски офшорки. Ползват се офшорни зони, с които родните ти служби имат най-малко допирни точки и възможности за въздействие. Ерго и затова само 200 шугави американеца са в панамския списък.

Link to comment
Share on other sites

В панамските документи присъстват офшорки от Люксенбург, разните острови британски, амеркански, канари, Швейцария и тн. Фирмата е панамска, която открива компании в тъй наречвните tax heavens.

Link to comment
Share on other sites

tax hAvens не hEAvens...

 

Едното значи убежище, а другото рай... лека разлика, но важна - да не говорим, че редовно го бъркат и го пишат "данъчен рай" а е "данъчно убежище" на български, но от нашите журналисти друго не съм и очаквал.

 

Редно е да се знае, че реално хората искат да се предпазят от пладнешкия обир наречен данъчно облагане.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дори македонците са ПРЕД НАС.... 

 

===============================

 

За СВИНСКИТЕ ОПАШКИ преди и сега... Браво на Комарницки!

 

И още малко:

 

 

 

СВИНСКИ ОПАШКИ В БЪЛГАРИЯ

Последните дни затънахме в свински работи.
Ето как. 
Хванали трима нашественици/афганистанци – и им вързали ръцете със „свински опашки“.
Вдигна се врява до Аллах – най-истерично пищяха солистите от Българския хелзинкски комитет, който, неизвестно защо, още не са го кръстили Цигански комитет. 
Оттам обаче предвидливо сами са се вързали здраво със свински опашки за Хелзинки – макар че във Финландия и половин ден не биха търпели диващините на нашите цигани. 
Един турчин пък изрече нещо наистина свинско: „Където и да се говори турски език/ в България, за нас това е част от нашата родина/ Турция“.
Но се направиха, че не са го чули.
Така, за сетен път, отново стана ясно, че сме приковани към Вечната Българска Примиреност.
Поне белезниците да бяха метални – а те пластмасови/найлонови. Пластмасова политика, пластмасови политици – полагат им се пластмасови белезници. 
Справедливо е.

***
Някои от коментарите към последната ми дописка са на турски – от Бурса и другаде.
Вероятно не са ласкателни. 
Не си направих труда да ги превеждам – само ще кажа на авторите им, че и те са яли български хляб.
Иначе публиката е наясно накъде вървим.

***
И всеки път, когато някой българин реши да свърши работата на Властта с нашествениците – веднага са готови да го изкарат престъпник.
Бойко не е във форма - и той не знае какво да говори.
Най-напред поощрява създаването на доброволни отряди за защита от нашествениците.
Сетне дава заден ход – и се дистанцира от тях.
***
И се оплита в ненужни обяснения – например, за „свинските опашки“.
Не били връзвали ръцете на нашествениците със свински опашки, а с найлони връви - и да не сме ги наричали „свински опашки“, понеже това щяло да обиди вярата на нашествениците.
Само дето не каза „Аллаху акбар!“

***
Хубаво, няма да говорим за „свински опашки“ – макар че ония като диви прасета преминават през страната. 
Скоро ще тръгнат цели орди.
Ах, колко сме деликатни с нашествениците – и колко сме взискателни към хората, които пазят страната си – кой както разбира това.
Държавата отива на майната си – а ние си играем на словесни игрички.
Играйте си – докато една заран самата държава не осъмне обезсилена със свински опашки.

***
А ония българомразци от Българския хелзинкски комитет само чакаха Бойко да каже две думи за доброволните отряди – и щели да го дават на прокуратурата.
Толкова е плоско и тъпо - затова някои дори си мислят, че е несръчна игра: даваме те на прокуратурата, така ще те направим „герой“.
По същия начин едни други мекерета го пратиха в прокуратурата, понеже уж бил пуснал руски самолет да пресече територията на страната.
После се оказа, че никакво разрешение не е било давано, понеже и никакъв самолет не е имало.
Държава на майтапите.

***
На някои хора всеки натрапник, всеки нашественик, всеки циганин- насилник им е по-мил от всеки българин.
И веднага се чува воят на чакалите - циганските адвокати от БХК.
Нарушени били правата на последните трима заловени нашественици.
Ами законите на страната – те не са ли нарушени?
И могат ли чакалите да кажат, дневно колко нашественици тайно преминават през България?
Колко са?
Никой не е наясно.
И къде отиват – и това не ги интересува.
Нашите не бива да са по-големи идиоти и от белгийските.
И да се превръщат в благодетели на терора.

***
След като сте се загрижили толкова за свинските опашки, знаете ли къде отиват тия типове, след като ги свалите от ръцете им?
Какво се случва с тях?
Некадърниците от белгийските служби чак сега разбраха, че един от брюкселските атентатори работил като чистач в централата на Евросъюза.
Добре, че не се е грижил за личната тоалетна на Юнкер.
Терористите скоро няма да се задоволяват с ресурса си от „прилежни“ европейци – отгледани, отхранени, обучени десетилетия от „мъдра“ Европа - уж изрядни, обаче разядени от Единствената Книга. 
На тях ще им трябват по-големи наивници – катърите, които да носят коланите с експлозиви.
Какво ви гарантира, че един от тия със свинските опашчици няма да стане такъв?

***
И знаете ли изобщо, кого пропускате през България, която е като разграден двор?
Всеки нашественик, хванат от отрядниците, е свидетелство за некадърността на държавата.
Не слушайте продажниците, които все циврят, че Европа трябва да е хуманна/дащна – но мълчат, когато сега само България е оставена на волята на ордите.

***
Терорът ще разчита все повече на „катърите“. 
Те изобщо не фигурират в европейските системи за идентификация – това е огромното им предимство пред „европейските“ джихадисти. 
Примитивни до крайност, без никакви задръжки – и още по-забързани към Рая.

***
Забраниха в Пазарджик бурките. 
Кметът намери благовиден предлог, за да не го дадат ония от Б/ЦХК на прокуратурата: бурките пречели да се вижда, кой влиза в държавно учреждение.
Циганите веднага завиха: носили ги от десетина години – когато повярвали във „всеединния“ Аллах, както се изрази един от тях.
Не стана ясно обаче, за тия десетина години колко е намаляла престъпността в махалата. 
Но циганите открай време са вързани със свински опашки за Лъжата.
Една циганка пък, на която бяха поверили кресчендото, извайка: „Не искам да виждате лицата на децата ни!“
Това същите деца ли са, дето раждат на 12 години, дето ги продават за съпруги на пазара в Димитровград, а някои и чак в Гърция отиват като машини за раждане?
Ако са същите – по-добре да не ги виждаме.
/Не съм наясно: когато им издават новите лични карти, с бурки ли ги снимат? 
И как ще се примирят с варварското воайорство на фотоапарата?/

***
И Местан вече си сложи бурка. 
На конгреса на турската си партия рекъл: „Слагаме край на олигархичния модел на ДПС“– сякаш самият той, през последните 20 години, е бил теляк в някой истанбулски хамам.
И той – вързан със свинска опашка.

***
Нашите властници пък все не могат да изгазят Вечната Българска Несъобразителност: забраняват бурките, а пък галят бежанците.
Занимават се с гражданските патрули и с всичко останало - но не и с позорната/свинската реплика на турчина Семир Ялчън.
Все едно, че не са я чули.
За истинската свинщина все нямат време.

***
Добре, съдете отрядниците, щом ви е толкова хубаво - ами с бежанците какви ще ги дъвчете? 
Те не нарушават ли законите? 
Да не би от Циганския комитет тихомълком да са отменили член 279 от Наказателния кодекс?
Колко нашественици досега сте вкарали в съда - и осъдили?
Похвалете се. 
Няма нашественик, който вече да не знае, че в България това е невъзможно. 
Добре дошли - тя е Зоната на всетърпимостта. 
И понеже все свинските опашки са ни в главите, никога няма да станем като македонците, които не се уплашиха да използват сила срещу нашествениците – нас просто ще ни прегазят.

 

 

 

 

 

БОЙКО И КАРИКАТУРАТА НА ЧАВДАР

(ВИЖ ПО-ДОЛУ "СВИНСКИ ОПАШКИ В БЪЛГАРИЯ")

НОВА телевизия се изплю на метено.
Спират карикатурата на Чавдар – пък после я връщат.
Отначало обяснението бе, че карикатурите му нямали очаквания успех.
Ами, сега как имат?
Някой е подшушнал на Бойко, че ще му джиросат и тази история.
И той, понеже лесно пали фитила си напоследък, е нагрял някой от Нова.
И неговата не е лесна: рисуват го с мутри, сетне махат рисунката, а после пак я връщат.
Вече не е мутра.
Направо да полудееш.

***
Ако се е обадил – понеже това е само предположение – е сбъркал.
Ако пък е послушал някой от полога на Румяна Бъчварова – там е пълно с некадърници – е сбъркал два пъти.
Освен това, тия там нямат никаква памет, следователно и грамотност.
Например, край Бъчварова се кипри и една дамичка, приятна в някои отношения – беше преводачка на американския посланик Уорлик, който се държеше направо като смахнат.
От 1989 година насам всички български политици си патят от съветниците си.
Бойко, все пак, не го обичат така, както го обичаха Филип Димитров някои от неговите съветници. Страстно.
И тази страст изгори цялата нормалност в първото СДС.

***
На Бойко му харесва да бъде сравняван с Живков.
Но няма кой да му каже, как би действал в подобни случаи Узурпатора.
Лигите край него няма откъде да го знаят.
Когато стана скандала с „Лютите чушки“ на Радой Ралин, илюстрирани от Борис Димовски, Живков се направи, че не знае нищо. 
Макар че беше известно дори кои са ходили при него да му шушнат на ухото.

***
На мен специално, във втория ни разговор през 1990 година, ми каза следното: 
„Какво има в тая книга? Аз я четох, много е хубава“.
„Ами, нищо няма, но понеже е имитиран вашият подпис и те ги подгонват и разсипват” – отвърнах.
„Не, гледай сега – започна той /цитирам го буквално/. - Подписът е направен така – Живков, и това завъртено като свиня или шопар или нещо подобно. Но те идваха с художника, и ние ликвидирахме тоя въпрос. Те идваха при мене, и ние се разбрахме, аз се съгласих с тях…”.
„Добре, ама след това, кой ги подгони така?” – пак повторих.
„Аз не знам, кой ги е гонил. Аз не съм ги гонил” – каза Живков.
Не изключвам мишкуващите край Първия сами да са извършили клането.
Но е факт, че се разправиха сурово с Радой и Димовски.

***
Все тия свински опашки ни преследват!

***
Навремето отговорът беше един: направо изгориха книжката на Радой. 
Изгориха я.
Сега онзи, който се вижда като Живков, врънка началниците от Нова. Вместо – какво? 
Не може да ги изгори, понеже това означава да си плюе на сурата, след като министри от кабинета му са налели милиони в същата тази телевизия.
Или гориш – или пазиш мълчание.
Или правиш като генерал Дьо Гол - ако знаеш, какво е правил Дьо Гол.
Веднъж той извикал на обяд най-известните френски карикатуристи и по някое време им казал: „Вижте ми сега хубаво профила, за да знаете как да рисувате носа ми!“
Толкова.

***
Карикатурата на Чавдар е остроумна, вън от съмнение.
На мястото на конската опашка, която е знамето на Кубрат, има свинска опашка. 
Няма нищо неприлично в това – важното е, че те сравняват с Кубрат, освен с Живков.

***
И какво се оплаквате – нали вие заговорихте за свинските опашки, нали със сълзи ожалихте нарушителите на българската граница.
А по време на Байрама сигурно ще забраните вече да използваме и думата „свинско“.
С колкото и свине да се сблъскваме на ден.

***
Дотук - нищо страшно. 
Все пак, Чавдар не е нарисувал Бойко със свинска опашка на китките.

***
Нарисувал е обаче зад него Перата и Динко.
Е, какво има пък в това?
Съветниците му сигурно са му изврякали, че те са мутри.
Да, де, обаче публиката/Народът ги харесва.
Само да знаеха идиотите край Бойко, какви са ги вършили преславните български хайдути. 
Да не го казвам аз, че българското ми сърце не ми го позволява - обаче вижте какво пише в записките на Панайот Хитов, какво казва за Желю войвода и пр.
Бойко и ония двамата, които Народът харесва - в една редица. 
Ами, какво обидно има в това? 
Нищо, разбира се.

***
Обидно би било, ако други бяха в редичката: Плевнелиев, Радан Кънев, Костов, Кунева, Симеон Брокера, и пр., и пр. 
И какво щеше да има на кола, който държи предводителят на дружинката?
Един геврек?
Или какво друго?
Няма художник с въображение, което да достигне до тази тайна.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Това със свинските опашки е добро.

 

От една страна разните "Динковци" не са пример за подражание - типични мутри даже, но от друга страна тези, които са хванали са минали границата нелегално - тези глупости с човешките права да ги продават другаде - престъпници са си отвсякъде и те.

 

Преди години подобни "мъжкари" като въпросните "Динковци" са им намирали работа именно в армията и така са канализирали енергията им в нещо полезно. Сега като станахме прекалено цивилизовани същите хора се "вмутриха"... всичко е ясно и просто, само не е ясно защо избираме да ни управляват такива прости хора та поне една консултация с психолози да не се сетят да си направят, че да им обяснят някои основни положения.

Link to comment
Share on other sites

Проблема с мигрантите не е за подценяване. Ето неандерталците са го били подценили и вече ги няма. Индианците в америка също и сега са на изчезване... само казвам... И CNN го казват...

 

http://edition.cnn.com/2016/04/15/health/humans-responsible-for-neanderthal-extinction-by-transferring-diseases/

Link to comment
Share on other sites

ТАКА

 

Други новини - днес бяха зачислени две нови бригади в урановите мини... :laughing:  

Те ако са ги зачислили в урановите мини трябва да се радват. Дебелия Ким има навика да ги дава на кучетата или да ги стреля със зенитна установка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...