Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То това вече се подразбира от някой хора по дефаулт само при споменаването на държавата :D

 

Vantablack 2: най-черният материал на земята, който не може да бъде измерен със спектрометър

 

Искам такава боя за щорите на спалнята :laughing:

 

Link to comment
Share on other sites

Това в статията (ако изобщо е вярно, щото аз за тия неща на журналя не вярвам) би трябвало да е ново чудо, което директно улавя електроните при бета разпада и създава заряд за използване като от нормална батерия (в която ел. заряда се трупа в следствие на химични реакции).

За подобни разработки знам още от преди двадесетина години. Като също така знам и, че при подобна технология, масата е от решаващо значение, а получената полезна енергия е смехотворно малка. Впрочем, инфото ми от тогава е именно за руски експерименти в тази насока.

А с конкретната статия някой тунеядец е решил да позапълни карето и съответно, типично по журналяшки е доразкрасил нещата. Миниатюрни размери и сериозни мощности... Аре, холан!

Пък едни тъпаци трошат ГИГАНТСКИ суми за разработване на стабилен синтез.....

 

 

П.п. Видене, точно мен не можеш да ме обвиниш, че реагирам така, понеже се споменава Русия ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Сакън, нали, щото пише за Русия в статията...  :grin:

Нищо общо с Русия. Аз kaldata си ги плюх когато говореха за някакъв софтуер. Преди това помня за някакви компютърни вируси пак бяха писали велики глупости. Просто имай 1 на ум.

Link to comment
Share on other sites

Предаването "Тази сутрин" по БТВ, в което гостува Динко от Ямбол, заловил 11 бежанци. И съответно, ответната страна състояща се от Алгафари и един адвокат Хаджигенов. Всеки да си прави изводите.

 

EDIT: Намерих придаването директно от БТВ.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Предаването "Тази сутрин" по БТВ, в което гостува Динко от Ямбол, заловил 11 бежанци. И съответно, ответната страна състояща се от Алгафари и един адвокат Хаджигенов. Всеки да си прави изводите.

 

EDIT: Намерих придаването директно от БТВ.

Тия всичките до един са малоумници, включително и този Динко, но на водещия най-вече му пожелавам да изнасилят бежанци някой негов близък пред него да видим тогава какви ще ги дрънка

Link to comment
Share on other sites

П.п. Видене, точно мен не можеш да ме обвиниш, че реагирам така, понеже се споменава Русия ;)

Аз също нямам никаква идея законите на физиката каква връзка имат с Русия, ама щом мисирите са рекли ... :lol:

Иначе да, така стоят нещата с "улавянето" на електроните при бета разпада. за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

"В потока новини от община Пловдив няма и следа за срамното унищожаване на паметник на културата.

Жалко, очаквах повече от Тотев и екипа му. Осрали са се - осрали! Но да мълчиш с насрани гащи е възможно най-лошия PR, поне в моите очи."

 

12832544_10153991656858674_3086631347243

Link to comment
Share on other sites

А какво да обяви там общината? "Измама в общината, подправени документи бяха представени на кмета"?!

Новина там ще има като има ясно какво ще се прави със сградата. В момента дори би трябвало темата да е обект на прокуратурата и изказвания от страна на общината при съмнения за документна измама могат в един момент да се окажат дори нож с 2 остриета. 

 

Освен тва,  всички тея озлобени българЕ дето един път не поздравиха община Пловдив за кандидатурата, за спечелването на столица на културата, за това прекрасно място в което се превърна градската градина, за това което се направи в долната част на главната ... аман 

 

Дали ще доживея да видя българин да подаде ръка за даде нещо на някого, а не да поиска от него нещо!? Как само се плю и тук във форума ... идете вижте скапания център на всеки случаен град в България, вижте центъра на ВЕЛИКО ТЪРНОВО българи... как там само чакат и потриват ръце множество сгради да се срутят... да, вярно не са вкарали багерите, но вече сградите са палени, с изпочупени прозорци и без покриви... ЛИЧНО ги видях... ВИЖТЕ как община Велико Търново не може да възтанови един знаков храм в центъра на Търново ... съжалявам, само там съм ходил скоро, само това съм видял. И да напомня, че всичките тия мега бизнесмени, които само ограбват общинските терени чрез измами, всячески се опитват да не дадат и 1лв за пловдив ... и всеки прави така ... ама после всички реват пред мониторите за общината какво правела ... еми прави това което правите и вие ... а какво ли е то ... или прави повече аман от лицемерие

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

 

 

Дали ще доживея да видя българин да подаде ръка за даде нещо на някого, а не да поиска от него нещо!? 

 

 

Не гледаш правилните неща, значи...

Link to comment
Share on other sites

А какво да обяви там общината? "Измама в общината, подправени документи бяха представени на кмета"?!

Новина там ще има като има ясно какво ще се прави със сградата. В момента дори би трябвало темата да е обект на прокуратурата и изказвания от страна на общината при съмнения за документна измама могат в един момент да се окажат дори нож с 2 остриета. 

 

Освен тва,  всички тея озлобени българЕ дето един път не поздравиха община Пловдив за кандидатурата, за спечелването на столица на културата, за това прекрасно място в което се превърна градската градина, за това което се направи в долната част на главната ... аман 

 

Дали ще доживея да видя българин да подаде ръка за даде нещо на някого, а не да поиска от него нещо!? Как само се плю и тук във форума ... идете вижте скапания център на всеки случаен град в България, вижте центъра на ВЕЛИКО ТЪРНОВО българи... как там само чакат и потриват ръце множество сгради да се срутят... да, вярно не са вкарали багерите, но вече сградите са палени, с изпочупени прозорци и без покриви... ЛИЧНО ги видях... ВИЖТЕ как община Велико Търново не може да възтанови един знаков храм в центъра на Търново ... съжалявам, само там съм ходил скоро, само това съм видял. И да напомня, че всичките тия мега бизнесмени, които само ограбват общинските терени чрез измами, всячески се опитват да не дадат и 1лв за пловдив ... и всеки прави така ... ама после всички реват пред мониторите за общината какво правела ... еми прави това което правите и вие ... а какво ли е то ... или прави повече аман от лицемерие

Брей бре бре, браво на хората като теб затова ще продължава това безпардонно крадене и усвояване на средства, докато има заблудени като теб. Какво като ги направиха тези неща, на цени тройно завишени от реалните? Малко откраднаха, че чак да им ръкопляскаме ли? За кое? За това, че всичко новопостроено и ремонтирано след нула време е леш? За фонтаните в градската градина ли? Или за статуята на Деметра, която пак ръждяса? Или за малоумното и скъпо колело на Водната палата, което сега щели да махат и да правят нещо друго? Или за скъпите велоалеи, които дни след завършването бяха напукани? Евала бе и аз мога така с размах да харча чужди пари, прибирайки една голяма част за себе си! Какво съм направил ли, ами направи ме и мен кмет и аз ще харча и крада с още по-голям размах, обаче ще ти оправя градинката пред вас, за да ми ръкопляскаш...

България със слаб напредък при справянето с икономическите рискове - въх защо ли? Може би реално гледащите на икономиката не мислят, че нещата са за поздрави? Ама това не е важно, важното е че направиха градската и малката главна, зрелища да има...
Link to comment
Share on other sites

А какво да обяви там общината?

Ами можеше да е "Разпоредена е проверка по случая със събарянето на тютюневия склад" примерно. Ей тъй след като за хората явно е важно да е ясно, че и за администрацията също е важно - все пак тези хора сме ги сложили да се грижат за обществените НИ интереси и е редно когато доста хора говорят и искат нещо, те също да обърнат внимание на това.

еми прави това което правите и вие ... а какво ли е то ... или прави повече аман от лицемерие

Ако не ми взимаха такъв голям процент от заработените пари под формата на данъци сигурно нямаше да мрънкам. Но когато само аз плащам заплатите поне на 4ма човека от общината смятам, че имам право да мрънкам, не мислиш ли? Миналага година сигурно съм внесъл близо 50,000лв под формата на данъци - печалба, ддс, начисления върху заплати (мои и такива на служители) и т.н. За тези пари може да купиш един малък апартамент. А аз съм един господин никой - малка фирма с много малко хора. Хайде сега пробвай да пресметнеш какви пари влизат под формата на данъци само от град като Пловдив и се замисли какво количество хора има на държавна заплата, които получават СЪЩИТЕ ТЕЗИ пари. Погледни от тази страна - ти плащаш на тези хора да вършат.... <КАКВО?>... Смяташ ли, че срещу парите, които са ти взети насреща има адекватно свършена работа.

 

 

Иначе и аз съм доволен, че града се развива и не съм съгласен с всичкото мрънкане. Виждам много положително развитие в града. Все пак има положителен ефект всичко и особено последните години виждам развитие, но е факт, че голяма част от държавната администрация си клатят краката или изобщо си нямат представа какво правят и за какво се борят (освен да си вземат мизерната заплата на края на месеца).

 

 

Освен това мрънкането е един вид коректив. Добре е някой от общината, ПР-ката им примерно, да се сети че те са там именно заради нас и когато нещо вълнува обществото е редно да ги вълнува и тях.

кажи кои пари са прибрани, конкретно

Ами някои от велоалеите са пълен смях и абсолютно недоразумение. Покрай нас на бул Марица поне са кадърно направени, но на Мария Луиза примерно е направо опасна.

 

Фонтаните са готина атракция ама и там имаше доста издънки.

 

И сега ако ми кажеш, че от всички обществени поръчки на общината всичко е точно и правилно пресметнато и никой нищо не е прибрал ще дойда да ти се поклоня. :)

 

ПС То аз и без това имам да идвам при теб заради един мой любим лаптоп... всъщност дали няма вариант ти да дойдеш при мен някой следобед?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

възможно е при теб, но на час таксувам както предпочиташ

 

велоалеите са идеални спрямо велоалеите на всеки друг град в БГ

 

аз не казвам, че всичко е перфектно, ама не е трагично зле както беше преди време

 

винаги трябва да се стремим към по-малко администрация, която да прави повече и да не пречи

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Според мен ако всеки, от най-високото до най-ниското ниво, си върши съвестно служебните задължения (в т.ч. влиза да не се взимат рушвети, да не се отбива номера, да не се назначават некадърници, само щото са 'наши хора' и т.н.) - тая страна ще се оправи много бързо.

Link to comment
Share on other sites

Според мен ако всеки, от най-високото до най-ниското ниво, си върши съвестно служебните задължения (в т.ч. влиза да не се взимат рушвети, да не се отбива номера, да не се назначават некадърници, само щото са 'наши хора' и т.н.) - тая страна ще се оправи много бързо.

Само че това никога, ама никога няма да стане, докато не се потърси сметка за всичките злоупотреби които се правят, с отношението "пак бива направиха нещо, не е трагично колкото преди"! В страната влязоха колосални суми от еврофондове, емитиране на дълг и реалните икономически резултати са почти никакви! Народа обаче е прост и го занимават с биячи по дискотеки, герои като Динко и малоумия в учебниците, отвличайки вниманието от истинските проблеми като оправдаването на Христо Бисеров, онази Мургина и кръга около нея източиха около 1 милиард ДДС и нищо, КТБ струва на държавата няколко милиарда и пак няма виновни. С оправяне на градинки и фонтанчета тези неща няма да се оправят!

Link to comment
Share on other sites

Велоалеите са пълен ташак! Личи си, че са правени за да се усвоят едни пари!

И моите хора пратиха не едно и две писма до общината с оферта за безвъзмездна помощ при проектирането. Писма, които, както може да се досетиш не получиха отговор.

Link to comment
Share on other sites

възможно е при теб, но на час таксувам както предпочиташ велоалеите са идеални спрямо велоалеите на всеки друг град в БГ аз не казвам, че всичко е перфектно, ама не е трагично зле както беше преди време винаги трябва да се стремим към по-малко администрация, която да прави повече и да не пречи

 

Ъъъъъ май нещо се преплетоха нещата и нищо не ти разбирам.

 

Това с таксуването на час предполагам беше за лаптопа... ако ти се идва ще съм ти благодарен. ПиЙнито й от мен :) (В момента имам като за 1 чашка синьо джони и половин бутилка черно. Очаквам и един коняк скоро да ми донесат)

 

Велоалеите са пълен ташак! Личи си, че са правени за да се усвоят едни пари!

Освен покрай бул. Марица. Там са си добре (относително много по-добре отколкото навсякъде другаде всъщност)

Link to comment
Share on other sites

Драсни едно лично съобщение какво точно искаш се прави с лаптопа, че аз останах с впечатление, че на място искаш да се почисти?!

 

Велоалеите можеше много по-добре да се направят, съгласен съм. Но в други градове само мацнаха по една боя = велоалея.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Наказание за обособяване на места за бивакуване, извън регулацията за къмпинг по ЗТ.

Кметът ще отговаря за контрола.

Пипат и нещо и по ски пистите - обърнете внимание.

§ 103.

Създава се чл. 207а :

„Чл. 207а.

(1) За къмпингуване или разполагане на палатка, каравана или кемпер

извън категоризираните по този закон къмпингисе наказва с глоба 200 лв.

(2) В случаите по ал. 1, когато от къпмингуването e на стъпило увреждане на пясъчните дюни, флората и/или фауната, замърсяване на околната среда, пожар и/или други вредни последици за природата, наказанието е глоба в размер на 1000 лв., освен ако деянието не подлежи на по-тежко наказание. Лицето носи и имуществена отговорност за причинените вреди.

(3) Който предоставя обособени терени за къмпингуване в нарушение на разпоредбата на чл. 128, т. 1, б. „л”се наказва с глоба в размер на 3000 лв. или имуществена санкция в размер на 5

000 лв.”.

И ей така фърлят малко прах в очите, щото на Банско пак се размириса.

Link to comment
Share on other sites

Ами можеше да е "Разпоредена е проверка по случая със събарянето на тютюневия склад" примерно. Ей тъй след като за хората явно е важно да е ясно, че и за администрацията също е важно - все пак тези хора сме ги сложили да се грижат за обществените НИ интереси и е редно когато доста хора говорят и искат нещо, те също да обърнат внимание на това.

 

Да отговорят малоумниците, дето 2010 са подписвали. В частност ТОП малоумника на поне южна България.

 

А иначе сегашните организираха среща със собствениците по въпроса. Два дни бях без нет - не знам дали се е провела вече. 

 

Министерството набРЪже си изми ръцете с едно писъмце как трябва да се възстанови сградата, но дали някой ще направи нещо и най-вече кой ще плаща - не е ясно.  

Link to comment
Share on other sites

То хубаво 2010г. са подписали, а сегашните не могат ли да четат/проверят? Неграмотни ли са, кьорави ли са? Така ли се събаря сграда, която "е била" паметник на културата? Архитектът лукова глава ли е? За такова нещо се подава оставка и се започва проверка и за тези/този, който е подписал 2010г. и за сегашните "слепци", включително Маминия. Той кмет ли е или какво? Той чел ли е тези документи, съгласувал ли ги е с министерството? Една приказка има:"Три пъти мери, един път режи...".

Link to comment
Share on other sites

То хубаво 2010г. са подписали, а сегашните не могат ли да четат/проверят? Неграмотни ли са, кьорави ли са? Така ли се събаря сграда, която "е била" паметник на културата? Архитектът лукова глава ли е? За такова нещо се подава оставка и се започва проверка и за тези/този, който е подписал 2010г. и за сегашните "слепци", включително Маминия. Той кмет ли е или какво? Той чел ли е тези документи, съгласувал ли ги е с министерството? Една приказка има:"Три пъти мери, един път режи...".

 

За какво да чеата документи от 2010? Нямат си друга работа ли? Да видим първо сега кой и срещу какво е издал фалшивия документ в София. Архитектът както виждаш ръцете му са вързани, но спокойно можеше да раздуха случая или да отложи подписа си - има начини за това. Как ще разбереш кой и срещу какво през 2010 е прекарал тоя документ през Тъпака на тъпаците, който вероятно дори не го е чел, защото подписваше като поп каквото му сервират назначилите го? Сега Маминия какво да направи по-точно пред свършен факт? Ето - спряха ги - сега ще преговарят със собствениците. Които не можеш ги барна на база документация. Никой не му пука да мери - това рязане е подготвено и подплатено отдавна. Само да те светна - законният 5 годишен давностен срок е изтекъл - сега тъкмо могат да поклатят нечии кайсии. И идват багерите в неделя.   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...