Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

https://mises.org/blog/japans-demographic-atom-bomb

 

Или как реагира бизнеса, когато синдикатите успеят да издействат прекалено много привилегии за работниците и е трудно да уволниш, един път след като си го назначил

Link to comment
Share on other sites

Пързалката - счупена.

Тротоарите - обрасли с трева.

 

То не става само да се построи. Трябва някой да го пази. Трябва и някой да го поддържа.

Link to comment
Share on other sites

Пързалката - счупена.

Тротоарите - обрасли с трева.

 

То не става само да се построи. Трябва някой да го пази. Трябва и някой да го поддържа.

 

 

Ангеле, ти си кьорав. Или говориш за дупките с форма на зайчета и прочие по пързалката? И аз видях само един тревясал тротоар. Но в сравнение със много софийски и пловдивски, тротоара беше слънце.

Link to comment
Share on other sites

Той Ангел кога е виждал на HAGS пързалка. Точно за дупките на зайчета и гъбички говори и си мисли, че някой си е вкарал кракът и е избушил пластмасата, която на практика е дебел шперплат (водоустойчив) и трудно ще се счупи. Да не говорим, че дори и да беше станало нещо - веднага щяха да намерят виновника, защото все пак там са 1100 души.

Браво на кмета на това селце, трябваше повечето кметове да са като него.

Link to comment
Share on other sites

Има даже камери по улиците та щяха да са заснели кой го е направил... Дано обаче освен добра и приятна визия да има и поминък в това село, че да мотивира и млади хора да останат там

Българин обвинен за манипулации на борсата в САЩ Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Има един тънък момент - Чавдар са и община, което е най-важното в случая и единствената причина да постигнат тези успехи, наред с разумното управление на фондовете. Ако това село беше в друга община, пари до него нямаше да стигнат изобщо. Като например нашето село е в община Първомай и до нас на практика нищо не достига. Мостът е от войната и е обявен за смяна отпреди повече от 15 години, всеки момент ще падне според експерти. Има готов проект от 90-те, но така и не стигат парите, защото се разграбват много преди това по веригата. Така е почти навсякъде. Парите се обират от големите и тези с връзки и до малките села нищо не достига за ремонт, камо ли за създаване на нещо ново.... 

 

И не си мислете, че не са прибрали нищо. Просто са умни хора и от 12 милиона са прибрали половин или един, а не 8 или 9, както обикновено правят типичните апаши... Браво на тях и жалко, че са бяла лястовица....  

Link to comment
Share on other sites

Мхм Видене.И в наше село е такова положението. Няколко пъти отпускат по 12млн за 9 км път.И до сега нищо.Крадът си ги като пичове и камионите с дърва го правят пътя на гъз.Там само с джиб.

 

За с.Ситово става въпрос.На 35км от Пловдив.

 

http://news.plovdiv24.bg/561879.html

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ти си кьорав. Или говориш за дупките с форма на зайчета и прочие по пързалката? И аз видях само един тревясал тротоар. Но в сравнение със много софийски и пловдивски, тротоара беше слънце.

 

Мда. Зайче било на пързалката.

Но настилките са тревясали стабилно.

 

И все пак. ЛЕД осветлението и охранителните камери са достатъчен напредък.

Link to comment
Share on other sites

Абе викате крадът ама пак има да ги гоним хамериканците:
 
Къде потънаха 500-те млн. долара за Хаити?
 
"Червеният кръст се ангажира с осигуряване на домове за 130 хил. души. Реалният брой жилища, построени от организацията, е 6", пише в доклада.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

БМВ помете жена, дете и бебе на тротоара и избяга

 

... Дано роднините да го намерят преди полицията и да го пратят на рехабилитация за поне година!

Из коментарите "Я първо вижте каде е улица Сокол и тогава говорете за българи :D А БМВ-та масово карат тези представители на ниско интелигентна раса граничаща с туземието та ако не и по зле."

Link to comment
Share on other sites

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_4/%D0%A8%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D1%85%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-%D1%81-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE_516186.html

Безплатни видеорегистратори за шофьорите ще раздадат от Българската асоциация на пострадалите при катастрофи в рамките на инициативата "Шофирай с камера". 

 

Макар че едва ли ще се размърдат (половите) органи, инициативата е похвална.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Махни нещата след .html че не се отваря

Оправих го, нз какво му беше, може някой бонус спейс да съм му добавил :D

Link to comment
Share on other sites

Самоче не пише как да се кандидатства за безплатната камера.

Едит: Прочетох Фейсбук страницата. Пише, че щели да поместят информацията скоро.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Всъщност се оказа пунта-мара всичко. Давали се за 7 дни тестов период...

 

Здравейте приятели на безопасното шофиране!

На линка по-долу всеки, който иска да се включи в кампанията може да направи регистрация и да заяви безплатно ползване на видео регистратор за 7 дни. 
Ето и малко инфо за самата регистрация:

1. Влизам в страницата на Гармин от линка.
2. Избирам "Шофирай с камера".
3. Избирам една от двете камери.
4. Натискам бутона "Купи" (независимо от посочената цена камерата ще се предостави безплатно за срок от 7 дни)
5. Натискам бутон "Поръчка".
6. Попълвам формата за регистрация.
7. Натискам бутона "Кошница".
8. Маркирам квадратче "Съгласен съм с общите условия".
9. Натискам бутона "Поръчай" под полето за коментари.
10. От Гармин се свързват с мен и уточняваме деня, в който мога да си взема лично камерата.

Надяваме се тези 10 стъпки да не попречат на вашият ентусиазъм.

Благодарим ви предварително!

http://www.garmin.bg/?s=4&c=240

 

 

След като изтече 7 дневния период камерата се връща, за да може да се предостави на друг желащ. Разполагаме с голям брой камери за кампанията, но желаещите да се включат са стотици. Целта ни е да съберем възможно най-много видео клипове с нарушители, които да бъдат санкционирани.
Link to comment
Share on other sites

Днес си говорих с един човек, от МВР...Пича вика - на границата съм, командировка, мизерстваме. И някво копеле ми звъни и ме обижда, и ме заплашва, щото са ме предали на фирма за длъжници(за двайсетина лева, май каза). Кажете ми - как полицаите да си вършат работата? 

 

Ред. Дописвам си поста от одеве - Как да си вършат работата при такива условия и с такива шефове?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Днес си говорих с един човек, от МВР...Пича вика - на границата съм, командировка, мизерстваме. И някво копеле ми звъни и ме обижда, и ме заплашва, щото са ме предали на фирма за длъжници(за двайсетина лева, май каза). Кажете ми - как полицаите да си вършат работата? 

 

Ред. Дописвам си поста от одеве - Как да си вършат работата при такива условия и с такива шефове?

На времето (когато Б.Б. още беше само глав. сек.) кумът ми си напусна следователската длъжност в СДВР, понеже (цитирам) - Който не е с тях, тоест в игрите им, е против тях... Ако решиш да влезеш в играта и нямаш сериозни протекции отгоре, то задължително си в позицията на бушонче. Ако пък откажеш да се забъркваш, автоматично ставаш неудобен и започват да ти търсят цаката дисциплинарно (считай, че са ти я намерили на момента). И понеже той все още подържа контакти с бивши и оцелели колеги, казва, че нещата почти не са се променили от онова време.

Та аз да ти доразвия мисълта - Как изобщо някой да си върши работата в подобна система!?!

Link to comment
Share on other sites

Да налея малко полицейско масло в огъня...

 

http://www.novini.bg/news/287691-кмет-полицията-не-иска-да-си-върши-работата-криминално-проявени-цигани-буйстват-в-село.html

 

Кмет: Полицията не иска да си върши работата, криминално проявени цигани буйстват в село

 

 

 

В полицията няма приемственост и кадровият потенциал и ресурс са ограничени. Това каза за Фокус Росен Русанов, кмет на село Буковлък, намиращо се в област Плевен във връзка със идеята за въвеждане на селска полиция.


Бил съм 20 години полицай преди да стана кмет”, заяви Русанов. По думите му през последните дни на фона на демонстрациите на материално благополучие, от незаконни дейности, свързани с контрабанда, проституция, никой не упражнява контрол върху тази група от обществото. Кметът коментира последните случаи, свързани с напрежение, създадено от циганите в селото. „Правят си каквото искат - сватби, гюрултии всяка вечер, празненства. Последният случай беше преди два дена. Едно лице демонстрира голямо благополучие. Направило голяма сума пари в рамките на 800 хиляди евро. Същият пиян, постоянно обижда околните, псува. Започнал да обижда една възрастна жена на улицата, а тя на 60 години”, коментира Русанов. Кметът разказа, че след това последвали неприлични жестове към възрастната дама, която веднага го сигнализирала. „Събрах необходимите жалби, обяснения от свидетели. Обадих се в полицията, дойдоха двама души, които започнаха да ми обясняват как не могат да го задържат. Докато се обяснявам с тях, въпросното лице започна да псува другите наоколо и стана масов побой”, обясни кметът на село Буковлък. След неговата намеса накрая провинените са били задържани от полицията. „Три дни се разправям с този случай. Насила ги карам да правят нещо, което те не искат да правят. Това е проблемът. Полицията няма приемственост, няма кадри. Кадровият потенциал и ресурс са ограничени”, разказа кметът на Буковлък. Той коментира, че е направил един куп предложения до Общинския съвет в Плевен, за да се променят наредбите и законите на местно ниво във връзка с провеждането на такива празненства на открито, да се ограничат с разрешението на кмета на населеното място. „Глобите да са много големи. Обаче ми отговориха юристите, че не са в състояние да направят такова нещо. В никакъв случай няма да допусна да ескалира напрежение и затова всяка вечер 10-12 часа, най-късно 1 часа след полунощ, музиката спира. Това води до много разправии, много проблеми. Те като са пияни и като се напият 10-15 души, губят интелект и придобиват животински инстинкт”, посочи той.
 

Link to comment
Share on other sites

Абе били малко кадрите. Ние сме с едно от най-големите съотнешия полицаи на брой хора. Системата е изгнила - и да го хванат, прокурори, съдии ще лапнат някой лев и ще го пуснат.

Link to comment
Share on other sites

http://www.novini.bg/news/287691-кмет-полицията-не-иска-да-си-върши-работата-криминално-проявени-цигани-буйстват-в-село.html

 

Кмет: Полицията не иска да си върши работата, криминално проявени цигани буйстват в село

 

 

 

Едно лице демонстрира голямо благополучие. Направило голяма сума пари в рамките на 800 хиляди евро. Същият пиян, постоянно обижда околните, псува. З...

Те като са пияни и като се напият 10-15 души, губят интелект и придобиват животински инстинкт”, посочи той.

 

Що за шибана държава,в която някъв неизвестен тип прави такива големи печалби?!?!А после с такова поведение... :notify: :sick

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...