Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

По спомени по време на есенния и пролетния панаир цената беше около 50лв/квадратен метър... но в случая го има и момента с това, че е панаирно време.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не те разбрах май.

 

Заведенията, които даваш като пример, печелят от консумация и за тях не е все едно дали ще седнеш и ще поръчаш вечеря с пиене или цяла вечер ще ближеш едно кафе и наемът на помещенията им е съобразен основно с това. 'Античният' от друга страна е малко особен вид "концертна зала" - като оставим настрана липсата на възможност за печалба от консумация на храна и алкохол, сцената е на открито, местата за публиката също, а и каквито и подложки да раздават, седенето 2 часа на камъка далеч не може да се сравни със седенето в удобната мека седалка на някоя концертна зала да речем. Така че поради ред фактори, наемът на "Античния" са го фиксирали на гореспоменатата сума. Бъди сигурен, че общината няма да се мине, но ако имаш такива подозрения - пиши на Тотев, пък може и да му вдигнат наема от следващата година. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега те разбрах. И все пак не мисля, че за такава забележителност, 2800лв на ден са достатъчен наем.
Може просто моите разбирания да са погрешни.

@djadomraz: не става въпрос за изложбена площ по време на панаир. Тогава е ясно, че цените са високи. Става въпрос за това - отивам аз, наемам една палата за 3 дни, наемам оборудване, издигам сцена и правя парти там. За това става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Сега те разбрах. И все пак не мисля, че за такава забележителност, 2800лв на ден са достатъчен наем.

Може просто моите разбирания да са погрешни.

 

@djadomraz: не става въпрос за изложбена площ по време на панаир. Тогава е ясно, че цените са високи. Става въпрос за това - отивам аз, наемам една палата за 3 дни, наемам оборудване, издигам сцена и правя парти там. За това става въпрос.

Определили са някаква приемлива цена все пак за да има желаещи, щото ако сложат 10 бона наем вероятно наемателите ще са доста по-малко... Предполагам, че ако постоянно е зает и има голямо търсене сами ще се сетят да вдигнат наема

Link to comment
Share on other sites

Той е постоянно зает. Лятото почти през цялото време има събития. Я Сцена на Кръстопът, я някакви концерти, я някакви фестивали..

Link to comment
Share on other sites

Целият зор е от това, че Античния е културен символ... Докато чалгата, меко казано, е некултурна.

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбирай погрешно - мен също не ме кефи чалгата изобщо, но още по-малко ме кефят абсурдизми и нарушаването на свободата. Разбирам да е имало конкуренция между няколко мероприятия и тези някак да са се намърдали или да са им разрешили като за без пари или нещо такова, но след като не е такъв случая аз не намирам проблем.

 

Ето например в новотела всяка седмица има поне по 1 циганска сватба. Хората си плащат, наемат ресторанта, наемат и оркестър - всичко е точно. Верно, като минат няколко циганк по коридорите, накичени като някакви папагали, а жените в едни лъскави рокли ми става смешно, но пък не съм видял да правят поразии, нито някакви други проблеми, освен че са смешни с присъствието си. Аз може и да не ги харесвам и да го казвам открито, но не съм чак такъв расист като левите да се опитвам да прокарам разни абсурдни закони за да оправдая някак желанието си да ги разкарам.

Link to comment
Share on other sites

Ето например в новотела всяка седмица има поне по 1 циганска сватба.

Хахахаха, WTF? Да не би да искаш да кажеш, че всеки уикенд в продължение на три дни Новотела се оглася от цигански маанета? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз може и да не ги харесвам и да го казвам открито, но не съм чак такъв расист като левите да се опитвам да прокарам разни абсурдни закони за да оправдая някак желанието си да ги разкарам.

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха, WTF? Да не би да искаш да кажеш, че всеки уикенд в продължение на три дни Новотела се оглася от цигански маанета? :lol:

Не. Пък и то само около 3те зали с ресторантите се чува. Не е чак такова, каквото си мислите, но е факт, че доста често виждам разни братчеди там (дошли с кайени и s-класи междувпрочем) и държащи се доста прилично всъщност, но само като ги видиш как са се издокарали и ти става ясно какви са.

 

Аз лично не намирам проблем след като си плащат и не ми пречат. Дали че се вихри чалга за някоя нашенска мутра или за братчедите ми е все едно.

 

 

Видене, какво си се запляскал по челото. ККК са леви, или и това не ти е ясно? Минималната работна заплата също е вкарана от левите като претекст да не назначават черни. Да продължавам ли с обясненията или ще продължиш с мисирските емотикони, демонстрирайки колко голям мисир си точно? :P

Link to comment
Share on other sites

Почвам да си мисля, че май си много по-голям мисир от баш мисира....  :grin:

 

================

 

Дайте някакъв линк относно загиналите деца, дето на са спрели на стоп, че тук нета е по-зле от дайъл-ъп с аналогов телефон през 1994...

Link to comment
Share on other sites

Почвам да си мисля, че май си много по-голям мисир от баш мисира....  :grin:

 

================

 

Дайте някакъв линк относно загиналите деца, дето на са спрели на стоп, че тук нета е по-зле от дайъл-ъп с аналогов телефон през 1994...

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4779975

Link to comment
Share on other sites

В последните години или аз много съм изпуснал от напредъка на НАСА...или просто с журналистика масово се занимават хора, дето не им е работа, щото явно само с копи/пейст не става.

 

НАСА праща наноспътници до други планети

 
В НАСА планират да разширят сферата на използване на миниатюрните космически спътници CubeSat, като ги задействат в изследването на други планети.
 
След излизане в открития Космос един от спътниците CubeSat ще изпълни ролята на сервизен модул, който ще достави апарата на нужната планета.
Вторият CubeSat ще е сонда и ще бъде конструиран по такъв начин, че да издържи на бързото спускане в атмосферата на планетата.
Еспър планира да извърши изпитание на прототипа това лято. Устройството ще бъде пуснато от стратосферата. Очаква се да полети към Земята със скоростта на светлината.
Link to comment
Share on other sites

http://news.burgas24.bg/560004.html

 

Гражданите отиват да хранят селяните...

Не знам дали съм споделял тука, но човека, който ми обясни какво прекрасно градче е Пловдив и защо тука му харесва много повече отколкото на труги места беше бащата на един съученик на моя син. Български турчин по произход, родом от Асеновград, сега управител на една немска фирма с филиали и тука и в турция. Можел е да избира да работи в Истанбул, Мюнхен, Франкфурт или Пловдив. Каза, че това, което имаме тука "на един гъз място" и буквално на пешеходно разстояние и в Германия и в Турция би му било необходимо да кара с автомобила си поне 2 часа, нищо че училищата имали доста по-добра материална база от тукашните, образованието според него тук било по-добро. За германските училища аз не съм особено сигурен в случая, но темата е дълга.

 

Земята ни е златна, но мрънкането и оплакването дотолкова се превърнаха в национален спорт, че започнаха да ни пречат да оценяваме каквото имаме и сме се концентрирали над негативните неща...

Link to comment
Share on other sites

Земята ни е златна, но мрънкането и оплакването дотолкова се превърнаха в национален спорт, че започнаха да ни пречат да оценяваме каквото имаме и сме се концентрирали над негативните неща...

Къв национален спорт, оплакването и отчаяното вкопчване в негативното до такава степен ни е се е впило в културата и начина на мислене, че е прието, когато (о, чудо!) има повод за похвалване е прието да се черпи...

Link to comment
Share on other sites

 

LG представи тънък OLED телевизор, който се залепя за стената

 

...компанията представи нова концептуална разработка на OLED телевизор, който е по-тънък дори от кламер ; представлява 55-инчов огъваем OLED екран, който може да се прикрепя към стената чрез магнитна поставка. Телевизорът тежи 1.9 кг. и е част от стратегията на LG Display да представи възможностите на технологията и потенциалните бъдещи устройства....

 

zx450y250_2540175.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Къв национален спорт, оплакването и отчаяното вкопчване в негативното до такава степен ни е се е впило в културата и начина на мислене, че е прието, когато (о, чудо!) има повод за похвалване е прието да се черпи...

Търсят си поводи да се напият :) Нали знаеш вица за 2мата братя...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...