Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Доста хора са на мнението, че "отпушването" точно по този начин е доста грешно и неефективно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз съм на същото мнение, по-добре да бяха сложили едни светофари, щеше да има мноооого по-голям ефект. Това е второто смешно нещо след надлеза на влизане в Пловдив от към Свиленград, ако идваш от магистралата трябва да направиш ЛЯВ завой през насрещното за да влезнеш в Пловдив, НИКЪДЕ ама НИКЪДЕ това го няма по света. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Поляци създадоха нова микродържава на територията на бивша Югославия :lol:

И разбира се коментара по надолу:

 

"По едно време отнейде се появи горския ... и тури край на туй царство-господарство с думите: 

- Я да загасяте огина, да събирате палатките и да са мащате оттука, че да'н ва подкарам ей сегинка с тая гьостерица ... ааама и монарси и престолонаследници са навъдихте напоследък у тез шубраци тъдява ... тарикати ... не им са дават пари за къмпинг ... и айде царство си основали ... катунари с катунари неедни ... и да връщате сега на момента кокошките, дет ги събрахте от дворовете на ората, че ша ви са види тясна държавната ви територия...":P:P:P

Link to comment
Share on other sites

http://podtepeto.com/pod-pari/biznest-izreva-nyama-rabotna-rka/Работодателите спешно търсят хора, но не ги откриват

Те всъщност не търсят хора а роби...ма ще се сетят рано или късно че трябва да почнат и да плащат :rolleyes: На времето един такъв "работодател" плашеше хората си че ще ги уволни и на тяхно място ще наеме други щото "чакали"...е същия тоя тиквеник си загуби кадрите и фалира.

Link to comment
Share on other sites

От 3 години нашата обява не е излезнала от jobs.bg. За една и съща позиция. Постоянно търсим нови хора. Хората просто надценяват качествата си, а очакват чудеса.

 

Един дойде по-миналата седмица пиян на интервю и ми заяви, че няма да прави теста за проверка на знанията, който му дадох, защото бил работил в Канада и минал техните тестове. Да съм ги проверял. Освен това, 1000лв чиста заплата за работа само Събота и Неделя (16 часа на седмица) били малко и нямало да намерим никой.

Пожелах му успех и го изпратих да си ходи.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Те всъщност не търсят хора а роби...ма ще се сетят рано или късно че трябва да почнат и да плащат :rolleyes: На времето един такъв "работодател" плашеше хората си че ще ги уволни и на тяхно място ще наеме други щото "чакали"...е същия тоя тиквеник си загуби кадрите и фалира.

Абе не е баш така защото и в нашата фирма се търсеха хора за работа от която могат да се искарват доста пари, пуснаха маса хора и едвам скалъпи трима, искаше млади момчета ама както и аз му казах набор над 90 читав мнооого трудно - половината даже не дошли на интервюто, снимки на CV изрязани от бар и събирания, направо трагична история...

Link to comment
Share on other sites

http://podtepeto.com/pod-pari/biznest-izreva-nyama-rabotna-rka/

 

Работодателите спешно търсят хора, но не ги откриват

Ама те най-накрая ще се сетят, че сопата, която размахваха така усърдно с думите - Найш колко кат теб чакат пред вратата. Отдавна вече е имагинерна... Друг е въпросът, че поради ценностното разложение обхванало обществото ни, всичко живо иска да работи цар, ама без преди това да се е научило как се става цар. И каква е тази мания и изкълчено схващане, че единствената работа, която става за работене е в офис!?! (тук вероятно има пръст и рекламната помия, която ни залива от ТВ-то)

Няма да забравя как, като търсехме и ние, някъв без грам техническа грамотност ми изтъкна съкрушителният аргумент за пригодността му за дадената позиция, че видиш ли, бил треньор по ЛАТИНО ТАНЦИ !!!

Бах мааму, Рангеле!

facepalm01.gif

 

П.п. вероятно мислеше да омагьосва умрялата машинария с кръшни чупки в таза..... :(

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

http://podtepeto.com/pod-pari/biznest-izreva-nyama-rabotna-rka/

 

Работодателите спешно търсят хора, но не ги откриват

 

Мили момичета и момчета, РАБОТА ИМА, но вас ви няма!!!!

Посетете сайта ни за да видите всички обяви или заповядайте в офиса ни за да обсъдим желанията ви!

 

Това е от бюто студентски труд.Един колега се е фанал на някви нощни смени в един хостел и постоянно му мрънкам да си намери нормална работа.

Link to comment
Share on other sites

Те всъщност не търсят хора а роби...ма ще се сетят рано или късно че трябва да почнат и да плащат :rolleyes: На времето един такъв "работодател" плашеше хората си че ще ги уволни и на тяхно място ще наеме други щото "чакали"...е същия тоя тиквеник си загуби кадрите и фалира.

 

Има и такива. Както преди време казах - тези си заслужават фалита и е въпрос на време с подобна психика да се докарат до това положение. Повечето работодатели напоследък са от другия вид и това за 350лв заплата без осигуровки са градски митове и легенди. Аз за разлика от мърдите на пейката пред блока дето плещят подобни глупости си направих справка със счетоводството на един мой познат, който има около 300+ работника - средната заплата, която плащаше на шофьор беше около 800лв чисто (осигуровките отделно).

 

Това е от бюто студентски труд.Един колега се е фанал на някви нощни смени в един хостел и постоянно му мрънкам да си намери нормална работа.

Не знам колко закъсал трябва да си, за да си направиш труда да обявиш свободна позиция в бюрото по труда. Честно. Освен за да кандидатстваш по някоя програма, където държавата ти дава пари за да наемаш стажанти, не виждам друга причина някой да се занимава с бюрократите там. Поне сайт да имаха, ми те и това нямат. Аз поне не знам

 

 

-----------------------

 

Ето нещо интересно за образованието: Как отглеждаме неблагодарници или провала на либералното възпитание:

(автора е шведски психиатър)

 

http://webstage.bg/roditelstvo/1651-kak-otglezhdame-neblagodarnitzi-provalat-na-liberalnoto-vazpitanie.html

Link to comment
Share on other sites

Бахаххааа, абе Гадо..толкова смешно ги разказваш...ама да, така си е..положението е трагично....народа е изпаткал яко и си мисли че е хванал господ за шлифера...

Link to comment
Share on other sites

снимки на CV изрязани от бар и събирания, направо трагична история...

Винаги ми е било странно, когато ми дойде CV със снимка. До момента най-свястното обяснение, което съм получил по този въпрос е "ами 15 дни след интервюто да се сетите кой съм", останалите нямаха представа защо са сложили снимката изобщо, освен за да заема място, че иначе е прекалено празна страницата.

Link to comment
Share on other sites

Снимка слагам само ако е изрично упомената. Много ми е интересно как всички искат директно да работят на голяма заплата без нула знания. Бах тая социалистическа закваска, дето още държи...

Link to comment
Share on other sites

 

Повечето работодатели напоследък са от другия вид и това за 350лв заплата без осигуровки са градски митове и легенди. 

 

 

Изобщо, ама изобщо не са. Аз имам такъв служител. Също така почти всички служители в охранителните фирми са на минимална заплата, но там поне твърдят, че ги осигуряват надлежно. Всичко е според зависи - за какви хора става въпрос и за каква работа става въпрос. Та избягвай тия категорични заключения без да си наясно.  

Link to comment
Share on other sites

Всичко е според зависи - за какви хора става въпрос и за каква работа става въпрос. 

 

 

Абсолютно съм съгласен. Ама как виждаш бай ти Ганя да бачка за никви пари? Въобще - как го виждаш да бачка? Той иска да е бог, цар, свети дух и дева Мория в едно, и да зима пачки яко... Затова казах, че е останка от соца това мислене - няя да бачкам, ама ше прибирам кинти. Тц. Не стаа. Не мое да си прост като цвик и да искаш 2к+ пари... 

Link to comment
Share on other sites

Хората са станали много мързеливи, а пък младите след 1990г те пък не само че ги мързи ами са и мамини синчета, пълни лигли/овци. При мен средната работна заплата на шивач/ка-гладач/ка е 600лв. При започване на работа ги водим 3 месеца като ученически на твърда заплата, първия месец 400лв, втория 450лв, третия 500лв. чисти. И от четвъртия месец вече продължават на норма, където взимат доста повече. Но ако човека е специалист и вижда че още от първия месец на норма е по-добре, веднага му преобразуваме заплатата и взима това което си изкарва. Мисля че за този вид работа, тези пари са добри, + това им плащаме и градския транспорт за идване и прибиране от работа, това са си още кажи речи 50лв.

И знаете ли какви отговори получавам по обявата, след като кажа че се намираме близо до "Скобелева майка" . Ооооо много ми е далеч благодаря. Какво значи много ми е далеч след като има автобуси и спирката е пред портала на фирмата. Имам хора които пътуват от 60км идване и връщане тва са по 120км всеки божи ден.

Това за мен са хора на които не им се работи и се задоволяват с някакви жалки трохи на гърба на друг.

Много голямо влияние в нашия бранш оказа и ефекта от фирмите фантоми които наемаха работници и не им плащаха по два-три месеца и хората бягаха и това бяха доста фирми. Или не им плащаха осигуровки, и работеха денонощно и т.н. Много хора са наплашени именно по тази причина. 

В момента мога да наема 30-40 човека веднага, обявата ни върви от началото на годината, обажданията са много но дошлите да проверят на място са само 3-ма и останаха разбира се.

Иначе напълно съм съгласен с това, че онова време когато хората чакаха пред вратите на фирмите отдавна е отминало, но доста работодатели не са се огледали пред вратите си, ча там хора НЯМА.

Link to comment
Share on other sites

Недей да наемаш 40 човека, наблегни на качество - наеми 20, не на количество, дай им 1000 лв, а не 500 и изисквай повече. И да, и аз ако съм на около 50 г. и на мен ми е далече няма да ходя.

Link to comment
Share on other sites

Недей да наемаш 40 човека, наблегни на качество - наеми 20, не на количество, дай им 1000 лв, а не 500 и изисквай повече. И да, и аз ако съм на около 50 г. и на мен ми е далече няма да ходя.

Не си много прав, в този бранш няма неограничени възможности, хората си имат капацитет, но ставаше въпрос че на толкова хора мога да подсигуря работа. 

А относно 50г , нямаш си идея колко бързо ще дойдат и тогава ще викаш, ако съм на 70 ще ми е далеч да идвам.

А може да пътуваш и със собствен автомобил, на мен отиване и връщане ми излиза 1,80лв по малко от автобуса, а живея в Хр. Смирнески и минавам целия град. А ние даваме по 2лв.

Link to comment
Share on other sites

Преди известно време даваха някакъв репортаж или 'репортерите' за младите хора и защо не работят.. Питаха някакъв пич защо не работи, ами мери улиците по цял ден. Отговорът беше, че той имал лични разходи около 500-600 лева на месец, и не можело да отиде да работи за 600 лева. Нямало смисъл. Но не каза откъде ги получава сега тези 600 лева, за да си мята задника по кафетата по цял ден.

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че трудовия пазар у нас има сериозна конкуренция в лицето на ЕС и много качествени хора отидоха да работят там. Повечето са готови да се върнат, но само при трайна тенденция на "нормални" заплати т.е. не една конкретна оферта на някой закъсал за работна ръка.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Истината е, че трудовия пазар у нас има сериозна конкуренция в лицето на ЕС и много качествени хора отидоха да работят там. Повечето са готови да се върнат, но само при трайна тенденция на "нормални" заплати т.е. не една конкретна оферта на някой закъсал за работна ръка.

Това е истината.Половината ми приятели и познати отидоха да работят в ЕС,на повечето не им харесва и биха се върнали.Но не и при тея условия за работа и заплащане у нас.В транспортния бранш имам сериозни наблюдения-тук все още има "работодатели" дето си мислят че могат да наемат професионални шофьори на камиони за 700-750 лв.чисто.Е няма как да стане,при положение че за същата работа хората могат да заработват по 2000-2500€.Понятия като овъртайм като ги споменеш на някой нашенец и оглушава на момента.В същото време кара хората да идват събота и неделя на работа щото видиш ли било по "график".Тъпотия до шия.Има качествени и работливи хора и в бг. обаче няма никакъв стимул да работят.Мой приятел агроном работеше за тукашна фирма за 600 лв.Един от най-съвестните и работливи хора дето познавам.Е писна му и си грабна семейството и замина за южна Испания.В момента е ръководител на повече от 100 човека в голяма селско стопанска ферма работи си по специалноста,собствениците го гледат като писано яйце и получава 4k € плюс една камара екстри.Как да се върне?

Link to comment
Share on other sites

http://theeconomiccollapseblog.com/archives/in-september-the-un-launches-a-major-sustainable-development-agenda-for-the-entire-planet

 

Септември комунизма идва другари и другарки! ООН смятат да въведат централно глобално планиране на производството... защото подобно нещо изобщо не видяхме, как се продъни с гръм и трясък...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не знам колко закъсал трябва да си, за да си направиш труда да обявиш свободна позиция в бюрото по труда. Честно. Освен за да кандидатстваш по някоя програма, където държавата ти дава пари за да наемаш стажанти, не виждам друга причина някой да се занимава с бюрократите там. Поне сайт да имаха, ми те и това нямат. Аз поне не знам

 

 

-----------------------

 

Ето нещо интересно за образованието: Как отглеждаме неблагодарници или провала на либералното възпитание:

(автора е шведски психиатър)

 

http://webstage.bg/roditelstvo/1651-kak-otglezhdame-neblagodarnitzi-provalat-na-liberalnoto-vazpitanie.html

Студентски труд не е баш бюрото по труда.Насочено е повече към студентите,а пък и главния инспектор(шефката) е една много отговорна и хубава MILF-ka :D Студентски труд организират и лятната работа в Германия. Имат сайт http://www.bst.dir.bg/home/home.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...