Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поуката: не купувайте неща от хора които са регистрирани относително скоро и имат пет поста.

И особено регнати само с цел търговия. В такъв случая - търсене на ника в гугъл както и на дадените телефони, скайпве и т.н особено ако става дума за човек от друг град.

Link to comment
Share on other sites

Във връзка с разразилата се разправия искам отново да напомня, че членовете на Екипа не можем да бъдем посредници или арбитри между търгуващите тук. За пореден път ще кажа, че сред търгуващите има мошеници. Ще повторя, че когато купувате нещо, което не познавате добре и не може да оцените сами е редно да се консултирате с близки и/или приятели по въпроса. Разровете се и из интернет. Бъдете изключително внимателни при тези сделки с куриери, при които няма директен контакт. В противен случай никой по никакъв начин не може да ви предпази или да ви помогне. На това разчитат една определена група тарикати, които няма как да бъдат наказани.

Link to comment
Share on other sites

Мале мале мале..... Ц ц ц.... то бива бива наглост! :angry1 :angry1 :angry1

 

Аз, след няколко "успешни" покупки, вече купувам само от хора с над 200 поста и само от Пловдив.

Пробвайте и ще видите че работи :)

Link to comment
Share on other sites

По принцип в един друг форум с превантивна цел е въведено правило човек с по малко от 200 поста да няма право да продава!Така според мен значително се намаля вазможноста за измама...

Link to comment
Share on other sites

Да, но този форум не е търговски.

В последно време малко се обърнаха нещата, но в крайна сметка всеки сам преценява от кой, защо и как....

 

 

Търговски е точно толкова колкото и този!:)

Link to comment
Share on other sites

Мале мале мале..... Ц ц ц.... то бива бива наглост! :angry1 :angry1 :angry1

 

Аз, след няколко "успешни" покупки, вече купувам само от хора с над 200 поста и само от Пловдив.

Пробвайте и ще видите че работи :)

 

Колега аз съм от Кърджали и повечето стари форумджии ме знаят и макар да съм от провинцията съм имал доста успешни сделки както с хора от Пловдив така и от цяла България.Просто ми се струва, че ако човек е коректен и както се писа по горе е с повече постове макар и да от провинцията и да се работи с куриери може да му се има доверие.Това поне е моето лично мнение.Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Поуката: не купувайте неща от хора които са регистрирани относително скоро и имат пет поста.

Не бих се съгласил. Преди може би месец имаше обява за продажба на лаптоп. Уж купен от Гърция, уж перфектен, уж продавача беше коректен. Отидох да го видя и да го купя. Извинявай, но когато го видях... ми идваше да му кажа 100 неща наведнъж, ама се сдържах. Лаптопа беше в окаяно състояние, отварян... един Господ знае колко пъти, включително матрицата. Оказа се, че бил купен от някакъв гаражен сервиз (уж беше от Гърция), който го и поддържал (а уж нямал проблеми). И т.н.

Не помня човека от кога му беше регистрацията, но май беше от преди няколко години. И нямаше 5-10 поста, нито негативни мнения за него.

 

Искам да използвам случая да поздравя още един път MiDEX :beer: .

Бях си поръчал да ми вземе някакви свирещи ключодържатели. И съм останал с впечатлението, че общата им цена е единичната цена на ключодържател... Поспорихме малко (аз бях твърдо убеден, че сме разбрали за далеч по-висока цена, а той категорично отказваше да вземе парите...), накрая си теглих публично една xxxxx (че съм куха лейка градинска и вече забравям) и така. Коректен докрай :beer:

 

Явно си е до човек. Броя постове и датата на регистрация не са напълно валидни.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ТОЯ хвърли бомбата и се покри здраво, и по телефона му звъня и не вдига.....!!! :lol:

Такива Celeron-и няма. Линкът е за Pentium D, така че имай едно на ум. Може да се окаже, че е с едно ядро и кешът да е да е осем пъти по-малко (512к).

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Искам да се изкажа за проблема с ПС2 конзолата. Изчетох последните няколко страници и това което разбрах е, че supermencheto му е пратил НЕЧИПИРАНА конзола НО С МОДИФИЦИРАНА МЕМОРИ КАРТА позволяваща да се играят пиратски игри. Самия той е достатъчно неграмотен и глупав за да обясни това нещо още в самото начало на дискусията. Иначе и аз съм чувал/чел негативни отзиви за него. Наблюдавам го от доста време и това което казва, че продава много конзоли е лъжа ... В последно време като засека негова тема влизам за да се посмея ... тоя пишеше "напред - на пред" хахаха. Купувача на конзолата може да ме потърси и ще му обясня как да си записва и пуска пиратски игри.

Link to comment
Share on other sites

Попаднах на подвеждане в тази обява , процесорът е обявен за Core 2 Duo , а той не е такъв, а си е по старият dual core -Intel Pentium Dual-Core Mobile.

 

 

Поправих го...вероятно е от незнание, тъй като все пак е написал T2080, което всеки може да си провери, че е dual core. Не виждам да е кой знае какъв проблем, така че друг път по-добре пусни един рапорт и грешното ще бъде оправено.

 

 

Едит: ...а темата междувременно беше затворена заради ъп.

Link to comment
Share on other sites

Поправих го...вероятно е от незнание, тъй като все пак е написал T2080, което всеки може да си провери, че е dual core. Не виждам да е кой знае какъв проблем, така че друг път по-добре пусни един рапорт и грешното ще бъде оправено.

 

 

Едит: ...а темата междувременно беше затворена заради ъп.

 

A, най вероятно е от незнание, но не исках да му ъпвам аз темата защото действително не е кой знае колко важно, затова писах тук.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз с редакцията на заглавието и първия пост не му я ъпнах, но явно той сам е държал да си направи ъп и сега - ще не ще, трябва да редуцира цената ако иска пак да си пусне темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

По принцип всичките допълнения и изменения към правилата на раздела се правят след обсъждане от модераторския екип. Днес си позволих да добавя едно изречение към точка 7 без да съм питал никого, тъй като имаше няколко рапорта за темите на един потребител, който си позволи да използва вратичката за бонуса в точка 7 и да си ъпне темите с бонуси от рода "ментово бонбонче", "шоколадче" и тем подобни.

Въпреки, че се подразбира, все пак реших да добавя следното изречение:

 

Фиктивните бонуси по преценка на модераторите се отчитат като "ъп".

 

 

Моля да се вземе предвид от всички, които смятат да дават подобни "бонуси" в темите си!

Link to comment
Share on other sites

По принцип всичките допълнения и изменения към правилата на раздела се правят след обсъждане от модераторския екип. Днес си позволих да добавя едно изречение към точка 7 без да съм питал никого, тъй като имаше няколко рапорта за темите на един потребител, който си позволи да използва вратичката за бонуса в точка 7 и да си ъпне темите с бонуси от рода "ментово бонбонче", "шоколадче" и тем подобни.

Въпреки, че се подразбира, все пак реших да добавя следното изречение:

 

 

 

 

Моля да се вземе предвид от всички, които смятат да дават подобни "бонуси" в темите си!

Тези бонуси не са фиктивни, съвсем реални са, но са несъотносими към предлаганият продукт и с несъществена цена (все пак бонуса би трябвало да е на стойност поне приетата редукция или някакъв аксесоар към предлаганата стока). Отгоре на всичко се приемат и като подигравка (поне според мен). В края на краищата тук не сме маймунки за да ни подават бонбончета, близалки и шоколадче.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Дайте му и вие един бонус - бананче... :laughing:

Бананите са скъпи - 3 кинта килото. Да не стане наплив от желаещи... да получат от този артикул :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тези бонуси не са фиктивни, съвсем реални са, но са несъотносими към предлаганият продукт и с несъществена цена .....

 

"Фиктивни" - точно в смисъла на продължението на изречението ти след "но"-то. ;)

Сигурен съм, че е давал съвсем реално ментово бонбонче, а и близалката вероятно е била вкусна, но за съжаление такива "бонуси" не се вписват в идеята за бонусите на точка 7. Потребителят вече е с мод-режим за неопределено време (поне на този етап) ; не му е сложен процент, но и наблюдението му е достатъчно. Ако си беше ъпнал само една тема, вероятно щеше да се размине само със затваряне на темата, но 4 теми наведнъж вече е прекалено.

Link to comment
Share on other sites

"Фиктивни" - точно в смисъла на продължението на изречението ти след "но"-то. ;)

Може и така да се приеме :P

И тъй като си поемам винаги отговорността (малий какъв депутатски израз) - кафето е за моя сметка следващия път ;)

Link to comment
Share on other sites

Тези бонуси не са фиктивни, съвсем реални са, но са несъотносими към предлаганият продукт и с несъществена цена (все пак бонуса би трябвало да е на стойност поне приетата редукция или някакъв аксесоар към предлаганата стока). Отгоре на всичко се приемат и като подигравка (поне според мен). В края на краищата тук не сме маймунки за да ни подават бонбончета, близалки и шоколадче.

Да може и дъвки както и крокита от 20 ст. :beer: :beer:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...