Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Аз също съм с Вирус 7 и нямам подобен проблем. Какъв е браузъра? Ти говориш може би не за бутона ЕДИТ, за вътрешните формат текст бутони? Да не би да си уцелил служебни дейности и корекции? Дай му малко време, ако пак има проблем, то той е при теб някъде. Аз съм с 64 битова система и всичко си работи в момента.

 

Относно картинките - работеше се по Форума - вече са на линия.

 

За всякакви подробности до влизане в крачка следете ТАЗИ тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз също съм с Вирус 7 и нямам подобен проблем. Какъв е браузъра? Ти говориш може би не за бутона ЕДИТ, за вътрешните формат текст бутони? Да не би да си уцелил служебни дейности и корекции? Дай му малко време, ако пак има проблем, то той е при теб някъде. Аз съм с 64 битова система и всичко си работи в момента.

 

Относно картинките - работеше се по Форума - вече са на линия.

 

За всякакви подробности до влизане в крачка следете ТАЗИ тема.

 

 

При мен вече всичко работи както трябва! Явно проблема е решен.

Аз съм с Google Chrome + Windows7 32bit и CleanCut скин

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

правило 12 нали важи и в раздела КУПУВА?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87410&pid=1495339360&st=0&&do=findComment&comment=1495339360

Аз поне не видях нарушение на правилото.

В случая явно става въпрос за "масова покупка" на "лични стоки" (на продаващите акумулатор).

Правилото май се отнася само за "масова продажба".

Link to comment
Share on other sites

прави ми впечатление, че във форума се регистрирват все повече потребители (и то от цялата страна), които май се занимават с дейност, която е характерна за точно този подфорум. нищо лошо разбира се - глобализация, куриерски услуги, е-разплащане, търсене/предлагане .... ама нормално ли е все пак, след като на това тук идеята му беше хората да се отърват от ненужните им вещи за някой и друг лв, които за други биха били от полза, да се превръща в място за предлагане на стоки директно от самите магазини/фирми/търговци. става въпрос за това тук:

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87419

http://www.vistabg.com/product.php?ProductID=41

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

правило 12 нали важи и в раздела КУПУВА?

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87410&pid=1495339360&st=0&&do=findComment&comment=1495339360

 

 

Аз поне не видях нарушение на правилото.

В случая явно става въпрос за "масова покупка" на "лични стоки" (на продаващите акумулатор).

Правилото май се отнася само за "масова продажба".

 

Забравяте продължението на правило 12:

Целта на правилото е да не превръща форума в място за комерсиално въртене на бизнес, защото то не е такова, а единствено за нормалните хора, които търсят да си закупят нещо в единична бройка (бройки) или да продадат нещо, което вече не им е нужно. При съмнения, право на модераторите е да определят дали в конкретен случай става дума за масова продажба.

 

Тва ако не е фирмаджииство кво е ?

 

За видео картата...само заради ник не става работата обявил е,че продава една бройка.Същият обаче има наказание за фирмаджииските хави дето се е опитвал да прави.

 

 

Като цяло се опитваме да разкарваме некоректните търговци.Не знам как могат да се ограничат още при регистграцията :) Единствено с репорт може да помагате и с реитинг за да знаят другите що за стка е еди_кои_си.

Link to comment
Share on other sites

Решението мисля, че е предлагано и преди: Да се ограничат потребителите в търговския раздел по време на регистрация + евентуално по модераторска преценка. Малко ще са търговците направили акаунт и да чакащи той да "отлежи" x време. Вариантът по брой мнения не е удачен, защото ще породи излишен спам.

Link to comment
Share on other sites

Ммм, темата от подписа ми я няма? Не помня да съм правил нарушения, да съм ъп-вал и прочие... при мен ли е грешката или си е изтрита? Да си я пусна пак?

Link to comment
Share on other sites

Ммм, темата от подписа ми я няма? Не помня да съм правил нарушения, да съм ъп-вал и прочие... при мен ли е грешката или си е изтрита? Да си я пусна пак?

 

Темата я има, но ти няма как да я видиш, тъй като на 21-ви ноември 2009 в 15:04 си я ъпнал и някой от колегите е приложил правилата.

Може пак да си я пуснеш на цена 5900 лв., а ако я нямаш цялата отнякъде да я копнеш, кажи да я върна в раздела и просто да си добавиш нов пост.

Link to comment
Share on other sites

Реално не си я ъпнал директно с пост "ъп", а просто си поместил още няколко снимки (7 бр.), при положение, че целият първи пост е осеян с подобни снимки (10 бр.).

Мен ме нямаше през онзи период на годината и се прибрах чак средата на декември, но и аз редовно трия подобни теми, тъй като без някой да ти иска нови снимки, ти да ги поместваш...някакси не с връзва. Разликата е само, че аз обяснявам подробно в самата тема защо е затворена, оставям я да постои малко да я види авторът й, а и останалите да си припомнят, че тук ъповете са забранени и чак след това я местя в скрития за потребителите раздел. :)

 

П.П. Обаче гледам си се разминал без процент тогава. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Кажете как успявате да се въздържите в теми като тази да пльоснете коментар от сорта:

 

"дай го в педи. ей тъй на око някак... евентуално с ролетка може да измериш диагонала, ако не е много трудно за теб и ако схващаш какво питам. знаеш какво е диагонал нали?"

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Би ли казал още малко подробности по случката - върна ли му усилвателя?

Единия канал на усилвателя на работи, някои от потенциометрите също.

Ако го бях върнал нямаше да пиша тук въобще.

Link to comment
Share on other sites

Ами редно е тогава да поместим името/ника на продавача, за да бъдат информирани и останалите: aloreneto

 

Обмисляше се отдавна да бъде въведен "рейтинг на потребителя" в тази секция и мисля, че този случай отново потвърждава убеждението ми, че трябва да има такъв. Сега в профила на всеки също могат да се оставят коментари, които се виждат от всички останали, но на този етап като че ли имаше опция да бъдат изтривани от самия 'собственик' на ъкаунта, което обезсмисля писането на мнения за него. Ще проверя докъде е стигнала работата и дали не може да се забрани триенето на мнения.

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля че ще е добре да се въведе такова нещо като рейтинг на потребителя, както и например след всяка сключена сделка, купувача да изкаже мнение за закупения продукт.Бих се радвал да разбера дали човека е доволен, и съответно ако не е, да му върна парите.

Link to comment
Share on other sites

Публично се извинявам на aloreneto - усилвателя си бачка.

Първоначално усилвателя беше тестван със сигнал генератор канал по канал,

оказа се, че да бачка трябва и на двата хода да му се подаде сигнал което фактически не е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Допускат ли се в раздела Продава обяви за бартер/замяна, без да се посочва цена според правилата? Т.е. продавачът не търси пари, ами друга стока.

Например - разменям тонколони за флашка +/- евентуално доплащане от едната страна в зависимост от детайлите на стоките.

Link to comment
Share on other sites

В ТАЗИ тема за пореден път се повдига въпросът, когато някой продава реплика, дали е длъжен да обяви това в обявата или да пробва, ако може някой шаран да налапа...

 

имал ли си такъв за да кажеш ? и не съм казвал,че е оригинал ? написъл сам модела.. и не не съм го взел за много по-малко пари.. взех го 340лв. .. много знаеш как се държи и за какво става на въпрос.. гледай си твоите обяви и не се бъркай в на хората.. тая обява ще отиде в коша.. ще си направя нова :) пък и да не е само тоя саит.. заради такива като теб "разбирачи" сайта замира.. всеки който питам какво мисли за булфорум вика сайта е готин но хората са пълна скръб .. е вече се уверих,че е така.. мерси,че ми преебахте обявата.. и,че спазваш правилата.. и браво на админа .. дето дори не си поглежда сайта.. ся сигурно и аз ще го отнеса.. няма значение,че мойта обява е насрана.. на телефона нищо му няма.. който иска може да се увери... това,че на теб не ти oтърва..

 

Написал си HTC, а то не е !!! По-голямо подвеждане от това и по-голяма лъжа, здраве му кажи.

Поръчай си ако искаш маратонки с надпис Adidas ментета от Китай и ги пусни в някой магазин, да ти обяснят по-подробно.

 

Явно допускаш по презумпция, че тук сме пасаж шарани и що да не излъжеш един... Нали ?

 

Та идеята ми е да се добави в правилата, когато някой продава реплика, да го укаже още в заглавието на темата, за да не се получава като в горната и много други подобни теми.

И някой да се прави на ударен с мокър парцал и да спори.

 

Защото в крайна сметка, като не нарушава никакви правила, всеки може да се пробва да подведе някого с реплика, на цената на оригинал - и няма да бъде виновен !!!

Link to comment
Share on other sites

На този етап не мисля, че е необходимо да доусложняваме правилата. Този случай е по-скоро изключение, отколкото правило - повечето от хората пишат (някои, дори още в заглавието), че става дума за реплики, а тези, които са пропуснали, обикновено при първия зададен въпрос в темата, веднага изясняват реалното положение на нещата.

 

Така че що се отнася до тази тема конкретно - продавачът беше пуснал няколко рапорта за постовете в темата му + едно ЛС до мен, след което аз не установих някакви нарушения от писалите вътре (освен само в един пост), тъй като с цел доизясняване параметрите на продаваната стока се допускат въпроси, отговори и някои снимки или линкове към същия продукт.

Link to comment
Share on other sites

На този етап не мисля, че е необходимо да доусложняваме правилата. Този случай е по-скоро изключение, отколкото правило - повечето от хората пишат (някои, дори още в заглавието), че става дума за реплики, а тези, които са пропуснали, обикновено при първия зададен въпрос в темата, веднага изясняват реалното положение на нещата.

 

"При първия зададен въпрос." Това хубаво, ама ако няма такъв. И някой чете НТС, не разбира много много, има някакво доверие във форума и си го купи и чак след това се оказва, че е менте и на 3-я месец става само за играчка на 3 годишни деца.

Този който му го е продал, де факто не е нарушил никакви правила тук и ще се окаже, че доверието към форума у потърпевшия рязко ще спадне. А идеята е точно обратната, според мен.

 

Наясно съм, че никой тук не може да дава гаранции. Но пък елементарно ограничаване на възможностите за измами ще е добре за всички.

Link to comment
Share on other sites

Да, имаш известно право, но както казах засега тези случаи не са чести. А и целият живот си е един риск - откъдето и да купуваш стока, винаги има малък или по-голям риск да се изработиш с покупката. Все пак ще споделя предложението с колегите и ще им дам линк към темата, ако не са я забелязали.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...