Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Реалистична цена е много разтегливо понятие.

Да, така е, но на всички е ясно каква трябва да е реалистичната цена на даден продукт. Ако не е ясно - тогава се намесваме ние след определена сверка по и-магазините. В този вид правилата вършат доста добра работа и не виждам смисъл да бъдат усложнявани допълнително. Ако се продава нова стока с гаранция, то тя обикновено се пуска на малко по-ниска цена от нова в магазин ; ако е ползвана известно време - цената й е доста по-ниска ; ако ползването е доста и дори външният вид страда от това - цената може даже да е символична. Всеки сам си преценя с каква отстъпка от цена на нов продукт ще сложи за неговата стока, а при явни нарушения - ние взимаме отношение и правим забележка, предупреждение с процент, наказваме или просто трием темата. Това, при положение, че веднага забележим темата ; в противен случай - бутончето p_report.gif все още работи. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

според мен реалистична е цената когато в един магазин примерно дадена стока е 290 в друг 320 в трети 360 а продавача продава стоката за 250 дори за 300 но когато продава за 350 е нереалистична и не мисля че е разтегливо понятие

Би ли ми казал коя е реалистичната цена тук:

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view...22&sub=shop

 

Ако се продава нова стока с гаранция, то тя обикновено се пуска на малко по-ниска цена от нова в магазин ; ако е ползвана известно време - цената й е доста по-ниска ; ако ползването е доста и дори външният вид страда от това - цената може дори да е символична.

Е, тази градация е именно %

И когато се определят граници - всичко става ясно.

Стоката е:

- нова - макс. цена 90% от тази в магазин

- на месец - макс. цена 85% от тази в магазин

- на година - макс. цена 60% от тази в магазин

и т.н.

И, Midex, изобщо нямам намерение да ви казвам какво да правите, само отбелязах, че понятието реалистична е много разтегливо. Линкът, който съм дал по-горе го илюстрира.

Edited by Anakin_Sky
Link to comment
Share on other sites

за мен реалистичната в този случай е 550-600 ако има гаранция и е пълен комплект така собственика ще може да намали 1-2пъти цената също така който има интерес ще може да се пазари малко

нереалистичната е 670 защото за толкова може да се намери нов

и все пак колко такива стоки има които има 10-20различни цени

 

ако искаш % горе-долу навсякъде е 70-80% с гаранция и 50% без гаранция

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

за мен реалистичната в този случай е 550-600 ако има гаранция и е пълен комплект
21 оферти

цена от 620.00 лв. до 6400.00 лв.

И как определи, че 550-600 е реалистичната, като най-ниската е 620?

Ако аз съм го купил за 5000 и имам фактура за покупката, не мислиш ли, че 550 е... доста нереалистична цена за мен?

Бъркаш понятията, приятелю.

И тази оферта не е единичен случай. Разгледай добре сайта и ще се убедиш. Разликите в най-ниска/най-висока цена са поне 30-35% в над 90% от обявените стоки.

И за да не се стига до такива ситуации, хората са измислили границите на вариране.

 

Със здраве.

 

П.П.

А, слушалките са страхотни. Като решиш да си продаваш сегашните... звънни ми - ще ги купя, като преди това обсъдим на чаша кафе реалистичната им цена :laughing:

Edited by Anakin_Sky
Link to comment
Share on other sites

Думата "реалистична" беше добавена допълнително към точка 2 (бивша Т.7), тъй като някои хора започнаха да спекулират с честата употреба на изречението "Цена за правилата - 1 лв.".

Според мен няма нужда от някакви конкретни проценти - за новите стоки (с гаранция) е достатъчно да се провери кой интернет магазин продава на най-ниска цена и да се сравни със сложената от продавача в темата му. Ако е по-висока, равна или пренебрежително по-ниска от магазинската, му се прави забележка с линк за сверка. Освен това вече се продават и много стоки, внесени отвън, които не се продават у нас, а за някои дори няма как да им провериш и цената. Така че за всеки отделен случай се подхожда индивидуално.

 

А и да не забравяме все пак, че в правилата фигурира и точка 6:

 

6. ..........................

От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се че се намесвам, но не е ли малко излишно това правило за добавяне на цена...в доста сайтове за продажби има опция за фиксирана цена или по договаряне.Например ако продавача е преценил, че няма конкретна цена, мисля че е по-добре да се пише по договаряне.И без друго при почти всички продажби се случва "пазарене" и не винаги продавача получава точно фиксираната в темата сума ;)

Link to comment
Share on other sites

Да , аз пък искам да видя френският сайт от където са взети тея работи

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87094

 

щото имам опасения че обувките са от разпродажба по 5.99 в рънърса, а чантата е от онея магазини по центъра дето има чанти от 4-6 лв ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

И как определи, че 550-600 е реалистичната, като най-ниската е 620?

Ако аз съм го купил за 5000 и имам фактура за покупката, не мислиш ли, че 550 е... доста нереалистична цена за мен?

определих я след като видях че най ниската цена е 670лв

ти като си го купил за 5к и го продаваш за 3к да речем, мислиш ли че е реалистична при положение че нов може да се вземе за 670 ?

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

Извинявам се че се намесвам, но не е ли малко излишно това правило за добавяне на цена...в доста сайтове за продажби има опция за фиксирана цена или по договаряне.Например ако продавача е преценил, че няма конкретна цена, мисля че е по-добре да се пише по договаряне.И без друго при почти всички продажби се случва "пазарене" и не винаги продавача получава точно фиксираната в темата сума ;)

Според мен точно това е най-голямото достойнство на секцията за продажби - задължението за поставяне на реалистична цена и според мен това го осъзнават и оценяват повечето от потребителите тук, така че в скоро време "Цена по договаряне" няма да се види в тема за продажба (отворена ;) ).

 

@pazu, трябва ли специално да си направя регистрация във фейсбук, че да видя какво искаш да ми кажеш?

 

You must log in to see this page.
Link to comment
Share on other sites

Според мен точно това е най-голямото достойнство на секцията за продажби - задължението за поставяне на реалистична цена и според мен това го осъзнават и оценяват повечето от потребителите тук, така че в скоро време "Цена по договаряне" няма да се види в тема за продажба (отворена ;) ).

 

@pazu, трябва ли специално да си направя регистрация във фейсбук, че да видя какво искаш да ми кажеш?

Ex Да го еб@ .. обърках линка :D

 

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87094

 

Корегирано е и по-горе.

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Да , аз пък искам да видя френският сайт от където са взети тея работи

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=87094

щото имам опасения че обувките са от разпродажба по 5.99 в рънърса, а чантата е от онея магазини по центъра дето има чанти от 4-6 лв ...

Ами щом имаш опасения, а не може да свериш цената - решаваш дали ще си поемаш риска. Все пак това тук не е интернет магазин, а покупко-продажба между определени хора. То днес вече и в магазин не може да си 100% сигурен, какво остава за обикновените хора...

Link to comment
Share on other sites

определих я след като видях че най ниската цена е 670лв

ти като си го купил за 5к и го продаваш за 3к да речем, мислиш ли че е реалистична при положение че нов може да се вземе за 670 ?

 

Не знам за какво си говорите но това ми напомни на една история за едни монитори на мой приятел които пуснах да се продават преди време през форума... 20.1" DELL IPS матрица (ама тогава не знаех за видовете матрици)... и ми излизаха редовно с "ама аз мога да си намеря 19 инчов монитор за 300лв, ти ми искаш 800 за този"... ми да, то и сега има 24" монитор за 250лв ама айде намери нещо с IPS под 500лв да те видя...

 

 

ПС: pazu, ей такива чантички както ги гледаш и изведнъж виждаш че нещо МНОГО подобно е не 5 или 10лв ами "само" 120 лири (намалена от 160 ... или повече)...

 

а френския сайт е www.laredoute.fr (поне като знам жена ми от там колко неща е взела а връщането е една мъка дълга и кървава)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не знам за какво си говорите но това ми напомни на една история ...........

Именно точка 6 е формулирана така, че да се обхванат такива случаи:

6. ......определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно...

 

В нея достатъчно ясно се казва, че става дума за един и същи продукт, барабар с екстрите към него...

 

Едит: Ники, пак ти се спи. :P Не схвана, че точка 6 е направена да обхване случаите на ония, дето са спорели тогава във форума, а не твоята продажба. ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми е че за мен това е доста особен монитор... за жена ми това е "черен монитор, почти квадратен с размер около 2 педи и половина" за някой друг това е 20" монитор DELL... дотам...

 

ПС: Аз не споря за правилата, просто споделям че като чета и се сетих за онази случка тогава...

Link to comment
Share on other sites

определих я след като видях че най ниската цена е 670лв

ти като си го купил за 5к и го продаваш за 3к да речем, мислиш ли че е реалистична при положение че нов може да се вземе за 670 ?

Реалистична е, разбира се. След като и в момента стои цена от 6000+ лева... кое е нереалистичното?

Всъщност няма никакво значение. Така или иначе тук не може да се води нормална дискусия.

Важното е бизнеса да върви.

Има много лесен начин за заобикаляне на правилата... при желание да се спекулира с тях. Няма смисъл да го споменавам, защото доста хора го практикуват.

 

Успехи на всички :)

Link to comment
Share on other sites

Реалистична е, разбира се. След като и в момента стои цена от 6000+ лева... кое е нереалистичното?

Нереалистичното е, че все още седи тази цифра и гарантирано не е продадена нито една бройка на тази цена. Реалистично е, че поне 10 други фирми от списъка продават на реалистични цени, а 5-6 от тях - на 10 пъти по-ниска цена. Нереалистично е ако ти самият отидеш и се бумнеш в Мобил уан с 6400 лв, вместо да отидеш в която и да е от по-горните фирми и си вземеш телефона за 640 лв. Това, че някой си е сложил абсурдна цена съвсем не значи, че тя е реалистична. Друг е въпросът, че гледайки тази страница, май просто са добавили по погрешка една нула, ама нали е по-лесно да се правим на интересни, вместо да проверим. Да продължавам ли....или както казваш "тука не може да се водят нормални дискусии", та няма смисъл. :inqn

 

Едит: Не видях обяснение по въпроса за реалистичните цени, а това под спойлера, съм достатъчно тъп, за да разбера за какво го написа, но тъй като по стечение на обстоятелствата съм от правоимащите, та тъпотията ми е простена. Предлагам ти да спрем дискусията дотук, тъй като вече не казваме нищо конкретно и съществено, че да занимаваме останалите и да пълним темата със спам.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Нереалистичното е, че все още седи тази цифра и гарантирано не е продадена нито една бройка на тази цена. Реалистично е, че поне 10 други фирми от списъка продават на реалистични цени, а 5-6 от тях - на 10 пъти по-ниска цена. Нереалистично е ако ти самият отидеш и се бумнеш в Мобил уан с 6400 лв, вместо да отидеш в която и да е от по-горните фирми и си вземеш телефона за 640 лв. Това, че някой си е сложил абсурдна цена съвсем не значи, че тя е реалистична. Друг е въпросът, че гледайки тази страница, май просто са добавили по погрешка една нула, ама нали е по-лесно да се правим на интересни, вместо да проверим. Да продължавам ли....или както казваш "тука не може да се водят нормални дискусии", та няма смисъл. :inqn

Няма смисъл да продължаваш, някои неща се виждат дори от слепци :laughing: :tongue

 

Сигурен съм, че на над 90% от хората постоянно им обясняват колко са тъпи... хора, които са доста по-...зле от тях.

В България "правоимащите" винаги се считат (от самите тях си) за върха на сладоледа :laughing:

 

 

Лека вечер и благодаря за разговора.

Link to comment
Share on other sites

Това с нереалистично високите цени се решава лесно като се ограничи броя на ъпванията на темата с намаляне на цената. Така че ако иска да го пуска за 6000 телефон дето струва 600 но като го намали само 10 пъти и след това се затвори темата файдата ще е нулева... просто идея.

Link to comment
Share on other sites

Така че ако иска да го пуска за 6000 телефон дето струва 600...

Това просто няма как да стане, тъй като при всяко съмнение веднага правим проверка за колко най-ниско се продава същата стока в интернет магазините - пише го и в правилата, ама стига сме дъвкали вече тая тема. Не виждам да има някакъв проблем от много време насам, освен ако някой целенасочено не се опитва да го намери там, където го няма. Нещата от съфорумците се продават на адекватни цени, може да има леки отклонения от време на време, но веднага ги парираме - в подкрепа на това говори и голямото количество приключени сделки, които местя в подраздела всеки ден. Като извод може да се оформи тезата, че 'реална' е тази цена, на която накрая се продава дадената стока. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Вмъквам се с два въпроса (извинявам се, че единия не е свързан с продажби).Значи какво трябва да се направи, за да стане една тема "важна" ? И кога ще има възможност да се върне стария скин на форума ?

Link to comment
Share on other sites

1. За да стане една тема "важна" се плаща в този раздел.

 

2. Скиновете на Форума се намират най-долу вляво - има избор от няколко в падащо меню, включително и класическия. Никога няма да се върне по-старата версия на Форума (защото това е обновено, а не просто някакъв скин). Както си му е реда се развиваме прогресивно, а не в обратна посока.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Много е красив форума , така е по-подреден , но имам едно предложение:

- Нека линковете които се поставят в темите да се отварят в нов прозорец;

 

и един въпрос:

- При мен не работят бутоните за редакция на текста - какво трябва да се направи?

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Много е красив форума , така е по-подреден , но имам едно предложение:

- Нека линковете които се поставят в темите да се отварят в нов прозорец;

 

и един въпрос:

- При мен не работят бутоните за редакция на текста - какво трябва да се направи?

 

Поздрави!

 

Работи се по въпроса с линковете, ще бъде оправено това ако все още не е. ТОва с бутоните за редакция звучи като локален проблем при тебе. На кой скин го прави и на всички ли ти го прави?

Link to comment
Share on other sites

Работи се по въпроса с линковете, ще бъде оправено това ако все още не е. ТОва с бутоните за редакция звучи като локален проблем при тебе. На кой скин го прави и на всички ли ти го прави?

На всички скинове не работят. А има ли значение това , че съм с Уиндоус 7 ?

 

Проблемът явно не е локален.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...