Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е анджък де... за това говорим... все още... :)

 

 

______________

 

Не искам да спамя темата и се чудя къде дали тук или в частта "да се посмеете малко" но реших тук да е:

 

Нова цена: 55 лв.!!!

 

Идеален подарък за 8-ми март за вашата настояща или бъдеща половинка... ;)

 

А не... това за подаръка сериозно ли? Ама наистина? Аз все си мисля че подаряването на домакински пособия по такива случаи е най-прекия път към интензивното (при по-буйни половинки) или в най-лошия случай може да се квалифицира като висша форма на лош вкус или чиста проба идиотизъм...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

:D Принципно си напълно прав! Ама в тази криза... Повечето половинки може би биха се зарадвали повече на това,отколкото на букет рози,които на другия ден ще увехнат(понеже нали и при цветята заляха пазара с боклуци)

А и: Разни хора- разни идеали...

Link to comment
Share on other sites

Само едно не ми е ясно.За какво се въведоха коментарите в профила?Аз пускам отрицателен коментар за един колега да не навърже и други сериозни от форума след 20 минути го няма.Какъв е смисъла като сам си ги трие?

Link to comment
Share on other sites

Е, честно ама не вярвам. Всеки има най малко телефон с камера.

 

Това не е точно така :) Но да - при желание и малко усилия все ще се намери начин да се направят и поместят снимки.

 

За снимките какво е предпочитанието на администраторите / модераторите - да се поместват само като линк или направо да се появяват директно в темата? Май има и опция да се прикачат като файл към форума? Питам и от гледна точка на това дали в някой от вариантите не се натоварва повече сайта.

 

аз най-често използвам thumbnail, който при кликване се уголемява до оригиналния размер на снимката.

 

Това как се прави? Ако се качи снимката например в imageshack се слага форум линка ли?

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

За снимките какво е предпочитанието на администраторите / модераторите - да се поместват само като линк или направо да се появяват директно в темата? Май има и опция да се прикачат като файл към форума? Питам и от гледна точка на това дали в някой от вариантите не се натоварва повече сайта.

 

Мисля, че Дриймър не е споменавал досега за някакво натоварване на сайта. Допустими са вариантите и като външен линк, и като директно вмъкване на снимката, макар че съм правил забележки на хора, които редовно поместваха голямо количество огромни снимки с резолюция 2000-3000 пиксела и дори след автоматичното оразмеряване от софтуера, пак затормозяваха излишно темата и заемаха целия екран.

А ако питаш за личните ми предпочитания - аз най-често използвам thumbnail, който при кликване се уголемява до оригиналния размер на снимката. Така хем достатъчно ясно се вижда какво си поместил, хем при желание може да го разгледаш в детайли.

Link to comment
Share on other sites

А моите лични предпочитания са когато има снимки, те да не са тотално размазани и разфокусирани защото подобни снимки (ако изобщо някакви размазани петна могат да се нарекат снимка) не допринасят за нищо :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам когато за обява в купувам/продавам се подаде репорт, всички модератори на форума ли го получават, или само първия, който го види примерно? И също така пише ли кой потребител е подал дадения репорт

Link to comment
Share on other sites

Преди рапортите се получаваха от всички модератори и стояха до второто пришествие. С новата версия на форума рапортуването пак идва до всички, но който го обработи пръв, го затваря (много полезна функция) и другите не си губят времето да преглеждат проблема. Освен това...естествено, че пише кой потребител е подал рапорта...понякога няколко човека подават рапорти за един и същ проблем.

Link to comment
Share on other sites

Правилно е като в ebay - след покупка да може да се сложи оценка и в 2те посоки а на оценка да може да се добави реплика от отсрешната страна

Само че продавачите изнудваха купувача: като ми пуснеш положителен фийдбак и аз ще ти пусна. В иБей вече има ограничение поне, че продавача не може да ти пусне отрицателен фийдбак. Така като ти продаде боклук и ти го насосаш и той си мълчи. Дори и там според мен може да се направи още: например да се принудят продавачите в някакъв срок след получаването на парите, да пуснат фийдбак, защото фактически не виждам какво друго осен бързината на получаване на парите може да оцени.

 

А за форума: нали това са частни обяви и не е електронен магазин- нямаш никаква защита. Играеш "Риск печели-риск губи".Аз вече два пъти изгърмявам с покупка на боклуци и затова получих предупреждение 20% :sayjin

Модераторите, поне връщайте нормалното състояние на потребителите след известно време добро поведение. То иначе егати дискриминацията- всички имат право на поправителен :beer: Ето сега пак съм се напушил че изгърмях с 100 лв. И даже не мога да го насоля, че и другите да знаят и да се пазят. Не можете да помогнете с нищо, ама ограничавате и хората поне да опитат нещо да направят за предпазване от мошеници. Не че като му насера потребителя няма да си направи нов, така както стана с първия дето ме изпързаля ама... Абе това дето го пишем тука си е една загубена работа и няма да получа и капка възмездие :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Edited by rado__
Link to comment
Share on other sites

Да наистина мисля че е добре от време навреме да се намалява уорна. Аз имам 80 процента още от началото заради глупости и заяждания, вече повече от година ползвам раздела и форума по предназначение без гафове, и нищо не ми е намалено ;( не че ме възпрепятства нещо де, ама все пак ... :)

Link to comment
Share on other sites

При мен същата работа.Мота ме л____ра 5 дена да му пазя кита,отказах на 3ма други и накрая ми вика след 2 дена мълчание "купих си по евтин дано да ме разбереш".Колко нагъл трябва да си да го направиш това.Пиша му всеки ден коментари той си ги трие.После за какво във форума се продавали буклуци-защото хора с по 1 мнение могат да пускат обяви.Не визирам всички с малко постове има и точни.

Link to comment
Share on other sites

Привет на всички.

В друг голям форум отскоро има една полезна глезотийка - iTrader статистика, която показва положителния и отрицателен фийдбек на даден потребител.

Хубавото на статистиката е, че за да оставиш фийдбек за даден купувач/продавач, трябва да постнеш и линк към темата на самата покупка/продажба, можеш да сложиш и снимки, така, че заинтересуваните да могат да прегледат темата, мненията, снимките и да си направят своите изводи, а не да са само голи мнения (тоя ме прецака, оня ме върза и пр).

Не може ли и тук да се пусне същата статистика?

Форума, за който говоря е на базата на vBulletin. Предполагам и за нашия форум може да се намери същия ад-он.

Приятна вечер и Честита Баба Марта на всички. Да сте живи и здрави, малко повече усмивки и по-малко нерви.

Link to comment
Share on other sites

Форума за който говориш е доста по-напред по отношение на покупко-продажбите.Там трябва определен брой мнения за да имаш достъп до раздела.Също така ъпа е позволен 1 път дневно и никой не злоупотребява.Тук при нас е по-друга политиката.Пишеш коментар и човека сам си го трие...

Link to comment
Share on other sites

Нека не забравяме, че основната насоченост на нашия форум не е търговската, въпреки, че някои хора са се регистрирали само за да могат да ползват търговския раздел и нямат нито един пост другаде. За триенето на коментарите сме говорили вече - това не е политика, както се изразяваш, а техническа даденост от страна софтуера на форума. Дриймър обеща когато остане с малко свободно време да погледне дали е възможно по някакъв начин да се блокира възможността за триене на оставените коментари.

По питанията по-горе - процентите се намаляват след достатъчно време без нарушения от съответния човек. Обикновено ги намалява модераторът или модераторите, които са ги дали преди време и го правят по усмотрение, а може и да ги намали администратор ако прецени, че е време за махане. Процентите са ви най-малкия проблем, тъй като те реално са предупреждения (5 на брой) и не водят до някакви ограничения, докато наказанията и рестрикциите са съвсем различни.

Link to comment
Share on other sites

Защото няма www.ebay.bg ... ако имаше щеше да се обезсмислят всички други форуми... но пък за да го има трябва народа да свикне да ползва кредитни карти и да плаща с тях а не като чуе "а с какво ще плащате" да се чуди защо му задават този въпрос а да каже какъв точно тип кредитна карта ще извади

Link to comment
Share on other sites

ето друго нещо което забелязвам:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=88974

тук човека продава 20 неща и сега ще тръгне едно по едно да ги намалява с по няколко лева.

нека се намаляват всички неща или поне повечето от темата.

Link to comment
Share on other sites

Дядоу! Някои хора са обърнали Купува/Продава в бизнес, а не си плащат за тая работа. Само модераторите си плащат ... Със собствените си нерви. Едно хиляда потребителя от форума влизат само и единствено тук. Не знам дали си забелязал, но проблеми свързани с форума и неговите потребители, които са вече коментирани във форума, тук се коментират отново! Цялата секция трябва да се преработи и да се въведе контрол, който ще струва... Ще струва от потребители, които са обърнали форума в търгашлък. Цялата секция е създадена за хора като мен и теб, които от време на време продават по нещичко, което не им трябва. Или пък купуват нещо, което ако им излезе късмета, може да изкочи от тук. В момента този раздел не мяза на нищо. Има потребители с по хиляда мнения, които не са чели цялостните правила на форума и нямат нито 1 мнение извън този раздел. Куцо и сакато чуло, че съседа си пробутал тука флашката и са почнали да влизат да си продават покъщнината. Да не горовим, че секцията трябва да се заключи за потребители с под 100 мнения. Което ще доведе, естествено, до масивен флъд и спам в другите теми на форума, но поне ще понаучат правилата.

А всичките идеи, които се дават за оценяване, коментиране и т.н. са просто безумни. На теория (според правилата) 1 човек продава нещо и си заминава. Продава второто като му стане излишно. А аз се сещам за 15тина търговеца тук.

Абееее... Както и да е. :))

Link to comment
Share on other sites

ето друго нещо което забелязвам:

http://www.bulforum....showtopic=88974

тук човека продава 20 неща и сега ще тръгне едно по едно да ги намалява с по няколко лева.

нека се намаляват всички неща или поне повечето от темата.

 

 

Прав си, с толкова "покъщнина" и такива малки редукции на еденични неща, тази тема ще я гледаме доста време най отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, с толкова "покъщнина" и такива малки редукции на еденични неща, тази тема ще я гледаме доста време най отгоре.

Прави сте, може би сега е момента да предложа да се въведе ограничение в броя на продаваните в една тема неща - например до 5, защото като са повече едно на ръка, че може да се ъпва до безкрай, и второ, че трябва да скролираш като луд, за да изчетеш всичките неща. Ама тази цитираната тема е направо уникална в това отношение хахахаха

Link to comment
Share on other sites

Аз също не съм привърженик на продаването на повече от 7-8 неща в една тема, но засега няма ограничение за бройката продавани неща. Другият момент е, че ако се въведе ограничение, човекът просто ще си ги пусне в отделни теми и после ще поискате да ограничим и бройките теми и става една...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...