Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=88853 тази тема, защо я затворихте господа модератори

 

За да не цитирам тук какво пишат хората в рапортите си, предпочетох да ти пратя ЛС с обяснение за затварянето.

Мерси, сега ти отговарям за да стане ясно защо ми е такава темата и че левитирам на границата на писаните правилата без да ги нарушавам

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тази тема не стига че е дълга и ъповете ще са безкрай... ами се превръща и в "Искрено и лично" ЦЪк , ЦЪК :lol: :lol:

 

Имам чувството че boqnin и thuban2010 са един и същи човек . (ModEdit: Не са. А такива дълги теми има много.)

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че тука е добре да напиша за темата за бележките за отсъствията:

 

Такива работи са недопустими !!!

 

Знам,че автора на темата неможе да пише /поне в следващите 20 дена благодарение на мен/ се надявам да прочете внимателно правилата преди да репортва с цитати от тях:

 

11. Могат да бъдат продавани и купувани всякакви стоки и услуги, стига тези стоки и услуги да не са в разрез със законите които се прилагат в България към този момент.

 

Сега ако отделиш времето което ще ти отнеме писането на обеснителни глупости в търсене в гугъл да кажем се надявам ти да ми цитираш къде пише,че с краден печат на личен лекар може да търгуваш ?

 

Надявам се повече такива теми да няма,а и силно се надявам,че новите потребители четат правилата,анонсите и тази тема :)

Link to comment
Share on other sites

До кога на потребителя trifo ще му се позволява да пуска подвеждащи теми - изключително целенасочено спестяващи съществена информация (произход на продукта) относно продаваните от него стоки? 1-2 теми ами то вече се превръща в тенденция.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че трябва по-строго да се подхожда към подвеждащите теми. Тези дни споря с втори продавач на тази тема. не смятам, че е коректно в заглавието и описанието да се казва, че се продават обувки долче и габана или часовници Nike и Puma, а всъщност да става въпрос за китайски ментета. И думата не е "реплика", защото реплика е Сваровски, да речем. На това, дето пунтира му се вика МЕНТЕ. И е крайно време да вземе да се обръща повече внимание на това нещо. Особено ЛЕД часовниците, дето напоследък всеки ги продава - реалната им цена е около $5, тук се продават за 30-40лв. и се обявяват като Nike, Puma, Адидас и др. марки, които не отговарят на истината.

 

На мнене съм, че продаващите стоки-ментета трябва да го обявяват още в заглавието на темата, за да може тези, които търсят истинските стоки, да не си губят времето с глупости. Особено този, дето тези дни продаваше въпросните ЛЕД часовници ако не го бях зачекнал, че са ментета, нямаше никога да го спомене - в описанието на темата си пишеше, че са му Nike и Puma. Не, че само по снимките не си личеше колко евтини са като изработка...

Link to comment
Share on other sites

ZGAN , Dreamer ..... що не ми сложите още 2312312 % уарн?!?! Вие нормални ли сте ?

Има правило да не се коментира цената и кво тва означава ли че примерно като някой байчо се е върнал от бригада и е накупил 25 чифта адидаски за по 2 паунда и ги продава с по 20-30лв по-скъпо от магазина тука трябва да си мълчим ? Що да не напиша къде съм ги видял с гаранция и ако някой случайно има интерес да отиде и да си ги купи от там ? Не ме ебе кой къв бизнес прави тука ама е тъпо , тоя форум бай/сел раздела му е направо смешен , тука можеш да видиш най-безмислените цени на земята . Другият пък продава шкафове на незнам си колко години на цената на нови ..... що да не кажа че примерно в Явор-а ги има за по 600лв цели кухни ?

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=88685

 

След като съм обявен за некоректен смятам,че и аз имам право да се защитя като приложа част от кореспонденцията ни с потребителя "kaponete"...

 

http://speedtool.sni...31.17875740.big

 

Поставям го като снимка за да не бъда обвинен и в нещо друго

 

Така това са последните две съобщения ,които си разменихме с въпросния господин.Да отбележа имах ултиматум да взема праката до 17 и 30,смс че е пристигнала получих в 12 и 30 същия ден.Преценявайте вие кой е некоректния.

Link to comment
Share on other sites

ZGAN , Dreamer ..... що не ми сложите още 2312312 % уарн?!?! Вие нормални ли сте ?

Има правило да не се коментира цената и кво тва означава ли че примерно като някой байчо се е върнал от бригада и е накупил 25 чифта адидаски за по 2 паунда и ги продава с по 20-30лв по-скъпо от магазина тука трябва да си мълчим ? Що да не напиша къде съм ги видял с гаранция и ако някой случайно има интерес да отиде и да си ги купи от там ? Не ме ебе кой къв бизнес прави тука ама е тъпо , тоя форум бай/сел раздела му е направо смешен , тука можеш да видиш най-безмислените цени на земята . Другият пък продава шкафове на незнам си колко години на цената на нови ..... що да не кажа че примерно в Явор-а ги има за по 600лв цели кухни ?

За съжаление Злобил е прав. Аз затова и вече почти не чета обявите за продажба. Тука масово цените са по-високи отколкото в магазина. Реалните цени май станаха изключение.

Link to comment
Share on other sites

306TDI е невероятно некоректен търговец. Разбираме се за нещо, а той си продава същото нещо под носа ми. Става въпрос за телефон. Сигурно повече пари са му предложили. Дори и так да е - вече се бяхме разбрали. И сега гледам в темата си написал - продаден. Даже изтрил всичките си постове от конференцията с мен на ЛС. И аз за утре съм помолил шефа да ме пусне по-рано и като бях звъннал на 306TDI какво щеше да стане? Даже и няма намерението да ми каже, че го е продал. Изключително долна постъпка, имайте ги в предвид такива дребни тарикати! Като си го продал - ами хубаво, поне ми кажи, бе мамка му. Не аз да се уговарям и накрая да ме цакат с топла бира.

Edited by ggone
Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм със Злобил.

 

Zgan, хубаво си ми сложил уорн, това не променя факта, че въпросния печалбар продава същата везна която съм посочил поръчана от същото място на три пъти по-висока цена.

Радвам се, че има модератори и се опитват да си вършат работата и да са полезни. Наистина има нужда, но понякога прибързвате с решенията : ))

Link to comment
Share on other sites

ZGAN , Dreamer ..... що не ми сложите още 2312312 % уарн?!?! Вие нормални ли сте ?

Има правило да не се коментира цената и кво тва означава ли че примерно като някой байчо се е върнал от бригада и е накупил 25 чифта адидаски за по 2 паунда и ги продава с по 20-30лв по-скъпо от магазина тука трябва да си мълчим ? Що да не напиша къде съм ги видял с гаранция и ако някой случайно има интерес да отиде и да си ги купи от там ? Не ме ебе кой къв бизнес прави тука ама е тъпо , тоя форум бай/сел раздела му е направо смешен , тука можеш да видиш най-безмислените цени на земята . Другият пък продава шкафове на незнам си колко години на цената на нови ..... що да не кажа че примерно в Явор-а ги има за по 600лв цели кухни ?

 

А защо не ползваш репорт ? Кво предлагаш да ги праим тия некоректните ? И чие мнение да се взема за обективно твоето,че някаде нещо го има на еди си ква цена ли ?

 

За съжаление Злобил е прав. Аз затова и вече почти не чета обявите за продажба. Тука масово цените са по-високи отколкото в магазина. Реалните цени май станаха изключение.

 

А ти какво предлагаш да направим ?

 

модереаторите в раздела са пълен абсурд, овчари да сложим по добре ще се справят

 

А на теб за това изказване към хора които отделят от свободното си време да поддържат и да се занимават с форума ти слагам месец без да пишеш.Ходи ми разправяй после,че не съм комплексар.

Link to comment
Share on other sites

А ти какво предлагаш да направим ?

 

Може да се направи една малка корекция на правилата и по-точно на тълкуването им. Когато обосновано се посочи на продавача, че цената е нереално висока, като се цитира достоверен източник, от където може да се закупи реално същата стока на по-ниска цена, то това не би следвало да се възприема за нарушение на правилата. Не е работа на модераторите да стават пазванти и да проверяват всяка цена във всеки пост, но така и ние можем да помогнем да се озаптят печалбарските амбиции на някои елементи, които се мъчат да го обърнат на чиста далавера тоя форум. В крайна сметка от поведението на няколко участника страда форума - все повече хора ще се отдръпнат от тук, защото е по-добре да отскочат до магазина.

Ето един типичен пример за това, за което говоря:

Продавам Fujitsu Siemens Primergy RX200 Server 1U

Продавам Rack Server Fujitsu Siemens Primergy F200

Продавам IBM eServer xSeries 335

В случая според мен CrazySexyCool се пробва да врътне далавера, като е изкарал за продан цялата гама сървъри на Изотсервиз, само че на доста завишени цени.

И plameni е абсолютно прав да посочи в темата му реалните цени, за да не се набута някои незнаещ. При това го е направил абсолютно аргументирано. Според мен тук няма нарушение на правилата от страна на plameni. По скоро нарушението от страна на CrazySexyCool, защото доколкото си спомням правилата този форум е само за продажба на лични вещи, а не за въртене на търговия :).

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

Може да се направи една малка корекция на правилата и по-точно на тълкуването им. Когато обосновано се посочи на продавача, че цената е нереално висока, като се цитира достоверен източник, от където може да се закупи реално същата стока на по-ниска цена, то това не би следвало да се възприема за нарушение на правилата. Не е работа на модераторите да стават пазванти и да проверяват всяка цена във всеки пост, но така и ние можем да помогнем да се озаптят печалбарските амбиции на някои елементи, които се мъчат да го обърнат на чиста далавера тоя форум.

 

Това конкретно предложение е добра идея.Така дет викаш ще има повече очи които да следят за далавераджии.

Мисля си само,че трябва да се избегне излишното писане в темите...мисля,че репорт-а би бил по-подходящ.А и ако наистина са малцината които правят мизери много бързо ще ги изловим и разкараме.

Link to comment
Share on other sites

6....

От друга страна - определяне на цена, еднаква или по-висока от тази в официален магазин, на един и същ продукт, с едни и същи екстри към него, е крайно нежелателно и е възможно да бъде третирано от модераторите като изкуствено завишена цена с цел бъдещи ъпове с редукция на цената, така че сверявайте цената си, преди да я поставите! Помислете, че никой няма да предпочете да купи от човек дадена стока, при положение, че абсолютно същата стока се продава в магазина нова и с гаранция.

 

Тъй като горното допълнение към точка 6 с двата линка за сверяване на цени бяха моя инициатива, нека да кажа и аз няколко думи...

 

Естествено е продавачът да иска да продаде стоката си на възможно най-висока цена, а купувачът да иска да я купи на възможно най-ниската. Не всички, продаващи на по-високи цени от тези в официален магазин са далавераджии, някои просто не са наясно с пазара в момента, тъй като когато те са купували, цената е била друга ; други пък просто не си правят труда да сверят цената и слагат каквото им хрумне в момента, а трети се тарикатят на дребно като поместват линк на най-високата цена в магазин, която явно дълго време са издирвали.

 

Както каза ZGAN, в такива случаи за предпочитане е да се пусне рапорт с линк към магазина, където се продава същата стока. В интерес на истината аз не трия поместени линкове в темата, придружени с рапорт от този, който ги в поместил, тъй като реално аз ще направя същото, но винаги съм трил коментари без линкове или поне съм предупреждавал в темата някой, който се възмущава, че еди къде си било на по-ниска цена, без да подкрепи с нищо твърдението си. Ако не го правя, в този случай всеки, който напише "на руския пазар е по-евтино" не трябва да е в нарушение, тъй като на руския пазар се продава практически всичко и там пазарлъкът е много разтегливо понятие.

 

Така, че засега не мисля, че е необходимо да добавяме още неща към правилата, тъй като в този си вид са достатъчно изчерпателни.

Link to comment
Share on other sites

Това конкретно предложение е добра идея.Така дет викаш ще има повече очи които да следят за далавераджии.

Мисля си само,че трябва да се избегне излишното писане в темите...мисля,че репорт-а би бил по-подходящ.А и ако наистина са малцината които правят мизери много бързо ще ги изловим и разкараме.

А според мен е по-добре да се напише в темата. Най-добре и двете - и в темата и репорт. :)

Репорта докато го види модератора и реагира ще мине време. А и какво ще последва след репорта - да кажем, че ще заключи темата. Ама в търсачката тая тема сигурно пак ще излезе и някой пак ще види само високата цена. Според мен по-добре да е написано в темата, та всеки който погледне да му стане ясно веднага. Ако пък продавача има основателен аргумент защо неговото е по-скъпо от магазана - нека го изложи.

В крайна сметка както решат модераторите - така ще е. Много пъти съм казвал - не е важно дали правилата са добри или лоши. По-важно е да се спазват. А още по-важно е да сме коректни един към друг, та дори това да е за сметка на леко разминаване с правилата :).

 

Както каза ZGAN, в такива случаи за предпочитане е да се пусне рапорт с линк към магазина, където се продава същата стока. В интерес на истината аз не трия поместени линкове в темата, придружени с рапорт от този, който ги в поместил, тъй като реално аз ще направя същото, но винаги съм трил коментари без линкове или поне съм предупреждавал в темата някой, който се възмущава, че еди къде си било на по-ниска цена, без да подкрепи с нищо твърдението си. Ако не го правя, в този случай всеки, който напише "на руския пазар е по-евтино" не трябва да е в нарушение, тъй като на руския пазар се продава практически всичко и там пазарлъкът е много разтегливо понятие.

 

Така, че засега не мисля, че е необходимо да добавяме още неща към правилата, тъй като в този си вид са достатъчно изчерпателни.

Ами в общи линии и аз за това говоря: "Когато обосновано се посочи на продавача, че цената е нереално висока, като се цитира достоверен източник, от където може да се закупи реално същата стока на по-ниска цена"

 

EDIT: "на руския пазар е по-евтино" за мен също не е достоверен източник. В предния си пост съм посочил много добър пример за какво говоря.

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

Хубаво, това е правилната логика. Печалбарите вън от форума!

Аз защо все още имам уорн тогава след като никое правило не съм нарушил?

 

Midex: Обясних ти подробно на ЛС.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Това момченце https://www.bulforum.com/index.php?showuser=37876 леко некорекнта постъпка от негова страна изпратих му един мп3 плейър откзал поръчката и даже не благоволи да си вдигне телефона за да обясни защо .... Милен Сакъзов се казва 0894726242 да има впредвид който търгува с него за напред.

Link to comment
Share on other sites

Продавам мощна компютърна конфигурация ....

 

Как може нещо което е с 2GB RAM да се нарече мощно? За горната конфиурация може да се каже че не е пълна барака, въпреки че видеокарта Palit не бих си взел никога. То и дъното и то е средна работа. Знам че критериите ми са леко завишени ама айде по-леко с класификациите все пак. Мощно може да се нарече i7 с 12 GB RAM :P Това си е доста средна работа за днешно време.

Link to comment
Share on other sites

Как може нещо което е с 2GB RAM да се нарече мощно?

 

Това изобщо не мога да го причисля към проблемите, с които се сблъсквам ежедневно. Знаеш ли колко подобни обяви има...напр. "продавам професионална аудиокарта X-FI", като всеки, който е по-наясно с материята прекрасно знае, че Криейтив никога не са произвеждали про-аудио, поне не и в Live/Audigy (и клонингите) серии. Дори и след като купиха EMU, другата им линия пак не може да се позиционира в про-аудиото, а по-скоро - semi-pro.

Така, че нека оставим всеки сам да си определя за него си какво да продава и как да го нарече, а който поне малко разбира - естествено, че няма да му се върже...пък и обикновено в темите все някой се намира да се обади и да разясни истинското положение на нещата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...