Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

За да отпаднат въпросите от рода на "На тази обява къде и е мястото?", може би имената на разделите трябва да се променят на:

Предлага: - за продажба; - за замяна; - да подари; - под наем и т.н.

Търси: - да купи; - да наеме и др.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За да отпаднат въпросите от рода на "На тази обява къде и е мястото?", може би имената на разделите трябва да се променят на:

Предлага: - за продажба; - за замяна; - да подари; - под наем и т.н.

Търси: - да купи; - да наеме и др.

Мисля, че предложението на колегата е доста разумно!

 

+1 !!!

Link to comment
Share on other sites

Аре сега... чак толкова.... :lol:

Дано не си ме разбрал погрешно.

Нямах предвид такова детайлно "разбиване", а само смяна на заглавието на разделите.

Link to comment
Share on other sites

Според мен също не е сполучливо разделението на Купува и Продава. 20.45 в понеделник:

раздел Купува - 3 User(s) are browsing this forum

раздел Продава - 106 User(s) are browsing this forum

Но нека да видим как ще тръгнат нещата.

Link to comment
Share on other sites

Според мен също не е сполучливо разделението на Купува и Продава. 20.45 в понеделник:

раздел Купува - 3 User(s) are browsing this forum

раздел Продава - 106 User(s) are browsing this forum

Но нека да видим как ще тръгнат нещата.

 

Съвсем според очакванията ако питаш мен. Повечето хора безцелно зяпат какво се предлага, малкото които се чудят дали да пуснат нещо за продажба първо биха разгледали кой какво търси (евентуално)

Link to comment
Share on other sites

Радвам се за разделянето. Когато някой търси нещо, пуска търсачката в точния раздел.

Предлага: - за продажба; - за замяна; - да подари; - под наем и т.н.

Търси: - да купи; - да наеме и др.

 

Много добро хрумване!

 

Мисля, че трябва да се въведат задължителни правила за по-подробни обяви.

Според мен също не е сполучливо разделението на Купува и Продава. 20.45 в понеделник:

раздел Купува - 3 User(s) are browsing this forum

раздел Продава - 106 User(s) are browsing this forum

Но нека да видим как ще тръгнат нещата.

Това е така, но всяка обява си има отговор, поне един, което значи възможност за сделка :)

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Все си мисля, че това не е търговски форум. Вие и feedback вече искате :D

Това че май май е най посещавания раздел, не значи че трябва да се комерсиализира всичко, нали ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да предложа ако може да се направи някъде в раздел продава един линк към раздел купува и обратно. Мисля, че ще внесе малко удобство в прехвърлянето между разделите.

Link to comment
Share on other sites

Да предложа ако може да се направи някъде в раздел продава един линк към раздел купува и обратно. Мисля, че ще внесе малко удобство в прехвърлянето между разделите.

 

 

Горе където ти пише

> BulForum > Търговия и Работа > Продава

просто цъкваш на "търговия и работа"

и ти излизат 3-те раздела

Купувам

Продавам

Работа

 

за 5 секунди и си в другия раздел ;)

Link to comment
Share on other sites

Лично на мен новото разделение не ми допада. Преди влизах в раздела пред погледа ми попадаха обяви за продажба на артикули, които не търся конкретно, но ми се струват интересни и понякога обмислям да си купя нещо, а сега ще влизам да си виждам само моята обява, без въобще да си правя труда да влизам в другия раздел. Не знам... преди ми беше интересно, а сега влизам-виждам си обявата-изчезвам. Скука.

Link to comment
Share on other sites

@snejko, не схванах точно посоката на мислите ти. Каква връзка има раздел "Купува" с "Преди влизах в раздела пред погледа ми попадаха обяви за продажба на артикули, които не търся конкретно, но ми се струват интересни и понякога обмислям да си купя нещо, а сега ще влизам да си виждам само моята обява"? Освен ако имаш предвид, че в обявите за търсене на нещо, има вече предложени оферти...но тези оферти почти винаги ги има като отделни теми при продажбите... ;)

Link to comment
Share on other sites

@snejko, не схванах точно посоката на мислите ти. Каква връзка има раздел "Купува" с "Преди влизах в раздела пред погледа ми попадаха обяви за продажба на артикули, които не търся конкретно, но ми се струват интересни и понякога обмислям да си купя нещо, а сега ще влизам да си виждам само моята обява"? Освен ако имаш предвид, че в обявите за търсене на нещо, има вече предложени оферти...но тези оферти почти винаги ги има като отделни теми при продажбите... ;)

Е добре де, не съм се изразила порядъчно. Имах предвид, че като влизам в "продава" не попадам на обяви, които търсят нещо, което аз мога да продложа, но не съм пуснала обява за него. Дано сега съм по-ясна ;)

Link to comment
Share on other sites

Аха, сега разбрах. :)

Ами влез и в "Купува" де, не е чак толкова далече..."на 2 клика разстояние". :P

Хаха, 2 клика са напълно достатъчни да ме откажат да гледам нещо, което преди ми е било точно пред очите. Дано другите юзъри не са като мен.

Link to comment
Share on other sites

snejko, именно че обявите за купуването сега се виждат по-лесно а не се губят в калабалъка прави по-лесно преглеждането им. Обява че някой търси нещо се изместваше буквално за часове на 2ра страница а така може да ги прегледаш много по-лесно.

 

Между другото мога ли да ти препоръчам да bookmark-неш следния URL:

 

https://www.bulforum.com/index.php?showforum=65

 

Така ще ти е точно на 2 click разстояние. Не знам с кой browser си но обикновено линковете са точно под address bar-a та така с 1 цъкване и си там :)

Link to comment
Share on other sites

Само да кажа, че новото разделение не е просто по-добро, ами в пъти е по-добро. Прегледно е, и обявата Купувам не отива на 63 страница за 1 час.

Пък, който продава нещо и го мързяло да погледне в темата Купува, си е чисто негов проблем, все някой друг ще погледне и ще си продаде неговата стока, да не се притеснява хич.

Link to comment
Share on other sites

да бе, така е... всеки, който продава нещо, примерно видео карта, веднага след като пусне обявата си в Продава, влиза в Купува и преглежда дали там няма обява на някой който купува това което продава той... някои даже вече не си правят труда да пускат обяви в Продава - висят само в Купува и следят дали няма някой да пусне обява, че купува това което те продават... толкова е удобно.

 

сега остава само едно - отделни раздели в двата раздела - продава/коли, продава/джиесеми, продава/видеокарти, продава/хардове, продава/мушмули... съответно - купува/коли, купва/джиесеми, купува/видеокарти, купува/хардове, купува/мушмули... толкова прегледно ще стане... подредено... и обявата ти "купувам старозагорски мушмули" няма да отива на 63 странца и след 1 година даже...

 

абе защо направо раздела Продава не го разкараме? Оставяме само Купува - който продава да следи там обявите... прегледно... подредено..

 

 

вместо да дрънкаме, хайде да броим темите от първите две страници на Купува, по колко отговора получават? това ще е реален показател има ли ефект или не това че са натирени в отделен раздел... един поглед в момента показва, че не е много розово положението...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

сега остава само едно - отделни раздели в двата раздела - продава/коли, продава/джиесеми, продава/видеокарти, продава/хардове, продава/мушмули... съответно - купува/коли, купва/джиесеми, купува/видеокарти, купува/хардове, купува/мушмули... толкова прегледно ще стане... подредено... и обявата ти "купувам старозагорски мушмули" няма да отива на 63 странца и след 1 година даже...

 

В ebay е така, само че може да се избира повече от 1 категория. Опита ти за ирония не се получи май. Само дето това е форум а не е специализиран сайта за купуване и продаване иначе точно така трябва да е организирано

Link to comment
Share on other sites

.............

Не разбирам тая цялата тирада за какво беше? Кой говори за тоталните разделения, за които пишеш и какво пречи да има раздел "Купува", при положение, че част от обявите в бившия общ раздел даже нямаха думата "купува" или "продава" в заглавието си и редовно съм ги дописвал.

Мнението ми е, че така нещата са доста по-прегледни и удачни, особено за тези с обявите "купува", тъй като са по-малко на брой и бързо се затрупваха. Разбира се в началото има малко повече работа с местенето на пуснатите все още по инерция обяви за търсене в раздел "продава", но с времето хората ще свикнат да гледат къде пишат.

Link to comment
Share on other sites

да бе, така е... всеки, който продава нещо, примерно видео карта, веднага след като пусне обявата си в Продава, влиза в Купува и преглежда дали там няма обява на някой който купува това което продава той... някои даже вече не си правят труда да пускат обяви в Продава - висят само в Купува и следят дали няма някой да пусне обява, че купува това което те продават... толкова е удобно.

 

ами прочети го отново, щом от първия път не си го разбрал...

 

мога да го кажа и по-ясно: 209/304 - 0,003289

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

...209/304 - 0,003289...

Освен факта, че секцията доби прегледност (това никой не може да го отрече) и премахването на дискриминацията за "купуващите" обяви, които напълно логично се затрупваха от по-големия брой "продаващи" такива, тактично пропускаш някои допълнителни фактори като напр. покупко-продажба по ЛС, скайп, в други форуми и т.н., без да се пише в обявата ; покупка на търсещия в тема за продажба ; "забравяш" също за търсачката, която изкарва резултатите за стока и в двата раздела ; освен това много хора нищо не продават, а само четат, запълвайки си времето - влизайки в раздел "Купува" и попадайки на някоя конкретна обява се подсещат да речем, че на тавана им наистина седи от доста време точно това нещо, което те не ползват и сега е добър повод да се освободят от него (ситуация, която в предишния омешан раздел беше трудно да се осъществи) и др. подобни неща, за които дори не се сещам в момента.

Link to comment
Share on other sites

ти сериозно ли?! някой, нямайки какво да прави, ей така - безцелно и без никаква определена мисъл в главата - влиза в Купува и почва да чете обяви?!? запълва си времето с четене на обяви Купува?!?

 

търсачката връщаше същите обяви и когато раздела беше един. когато някой я ползва изобщо.

 

покупкопродажби в други форуми някак си не виждам да са свързани с този форум.

 

купуващите обяви в момента никак не са дискриминирани да ти кажа, ама изобщо... дано има повече такива, дето като няма какво да правят, влизат и ги четат, пък и имат на тавана си това което се търси в тия обяви... че иначе...

 

а продавачите просто се избиват да пишат в обявите на купувачите :) сега като им е по-лесно да ги преглеждат... трябва да се въведе правило - за всеки продаващ да може да отговаря на не повече от пет обяви Купува дневно, щото иначе настава хаос и прегледността се губи.

Link to comment
Share on other sites

ти сериозно ли?! - Съвсем сериозно - нямаш си и представа колко хора си губят безцелно времето.

 

търсачката връщаше същите обяви и когато раздела беше един. - Да съм го отрекъл? По-скоро го потвърдих, подкрепяйки отделните раздели.

 

покупкопродажби в други форуми някак си не виждам да са свързани с този форум. - Сега пък аз ще те попитам - ти сериозно ли? Да не мислиш, че хората киснат само тук и търгуват само тук?

.. дано има повече такива, дето като няма какво да правят, влизат и ги четат, пък и имат на тавана си това което се търси в тия обяви... че иначе... - това няма да го коментирам.

 

....за всеки продаващ да може да отговаря на не повече от пет обяви Купува дневно, щото иначе настава хаос и прегледността се губи. - ...а коментарът ми за това е - както винаги си "на топа" и вероятно си удовлетворен. ;)

Link to comment
Share on other sites

и защо да не коментираме дали обявите купува не са дискриминирани в момента повече от преди? според мен - са. с това разделение просто удволетворихте искането на едната част от участниците - тези, които продават. сега обявите им не се "избутват" назад от обяви "купува". прекрасно. да преброим ли кои са се изказвали тук в подкрепа на това разделение и дали участват в този раздел активно като купувачи или продавачи? дали пък няма да се окаже, че доста от тях направо въртят търговия на едро тук и то като продавачи естествено...

 

според мен баланса е нарушен в момента. дава се превес на търговски обяви и интересите на хората, които редовно продават по нещо ненужно от "тавана" си...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...