Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Ее,голяма работа.Прекарал си се с един тел.разговор за 0,20лв.

А когато ме разкарва 2 пъти до кършиака не мрънка :bgrin:

(без лоши чувства,но и ти не си цвете за мирисане)

 

П.П Отговор на зададения на ЛС въпрос: Кога и за какво съм те разкарал 2 пъти до кършиака?

 

Преди време продавах една DVR платка за видео наблюдение

Останала ми от премахване на камерите на гаража.Продавах я за 10лв,Румбата направи някъв пазарлък не си спомням колко точно и се съгласих да му я давам.Обаче тъй като Румбата си стои в магазина и не може да излиза ме помоли да му я занеса на място.Ок,качих се на колата и отидох до кършиака занесох му я,боцна я в компа си ,разпозна се ,дадох му диска с драйверите,Румбата ми благодари стиснахме ръцете и си тръгнах.След 2-3 часа Румбата ми звъни:Пич платката не работи няква грешка изписва като стартирам програмата ела я виж.Втрещих се аз,тъй като програмата работеше години на компютъра ми и се изненадах и като коректен продавач трябваше да поема отговорност.

Качих се пак на колата и пак до кършиака.След ровене в интернет се оказа се,че платката се инсталира,но програмата не била съвместима с някои си чипсет,който пък за нещастие се оказа точно на компа на Румбата.И Румбата вика ми не я искам щом не работи на моя комп.Върнах си му парите взех си платката и останах с изгорен бензин за 10лв.

 

Румба,ако беше точен пич щеше да кажеш ей ти 5лв за бензина дето изгори или вземи тука една торба прах за пране за разкарването и грижите.Щото ако беше си я купил от магазина нямаше магазина да ти дойде на крака да му я върнеш и да си вземеш парите.

Но това са рисковете на продажбите,понякога губиш понякога печелиш.Не обвинявам Румбата в нищо,дори бях забравил за случая,просто като видях,че Румбата са го цакнали лекичко се сетих за това.

 

 

Румба,не се засягай,ни най малко целя да се заяждам и да си правим живота черен заради 5-10лв.

Изядохме ги и ги изпихме тези 10лв и аз и ти.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И от двама Ви съм пазарувал... та що годе ви познавам.

Що се занимавате с такива глупости ?

 

Аз като купих 3 звукови карти който 100% УЖ работеха на Vista ...

За 5 лв к'во се занимавате с глупости....

 

@Rumbata - к'во толкова е станало с тая SD-карта? Не си я купил и това е....

Link to comment
Share on other sites

Чувствам се длъжен да отговоря, но с по-мек тон (заради общия ни познат Янко, когото уважавам) и няма да ти казвам изречения от рода - "и ти не си цвете за мирисане",защото въпреки глупостите които изписа, все още смятам че си свястно момче, просто днес нещо те е прещракало...

Никак не са глупости.Факт ли е ,че дойдох 2 пъти.Факт е.

Факт ли е,че ти върнах парите.Факт е.

Кое от описаното беше "глупости"?

 

С теб 1ч. ровихме в нета да търсим нещо информативно и се оказа,че програмата pico2000 има проблем с някъв си чипсет и не тръгва.В последствие намерих и други програми,които контролират хардуера и друг човек го взе.Може би си го ползва безпроблемно.

 

НИщо не ти казах тогава,нито тона ми е бил заядлив сега.Просто когато се оплакваш,че някой не е коректен спрямо теб замисли се дали си бил напълно коректен и ти с хората от този форум.Както ти казах и преди: прежалил съм ги тези разходи за бензин,а за колата много си ми беше хубава. :laughing:

Не приемай поста ми като заядлив радвай се на Коледа и бъди здрав.Винаги ще си има такива недоразумения.

Link to comment
Share on other sites

Човек ,не мога да разбера.Ти през редовете ли четеш?

 

Спри да раздухваш темата вече.Каквото имах да казвам го казах в първия пост и всичко от него е неуспорим факт.

 

Понятията полукоректен и полунекоректен ти си ги измисляш незнайно от къде. :confused

 

За мен си НЕКОРЕКТЕН и с теб няма да имам вземане/даване на пари.За някой друг може да си най точния.Това всеки сам си го определя и всеки продавач/купувач в този форум има набелязани хора,които са го метнали по някакъв начин,макар и с 0,2лв за тел.разговор.Света е пълен с такива и изникват все повече,така,че няма кво да си хабим нервите.Живей спокойно,и както казава Жорко от сървайвър "Успех в живота"

 

П.П

И не се бий в гърдите, че си ми върнал парите, то оставаше и да не ги върнеш...

 

Нямаше причина да ти ги въщам.Контролера работеше,не беше изгорял нито повреден.Това,че не работи на твоя компютър нее мой проблем.Върнах парите от добра воля.Ако беше го купил от магазин щеше да го върнеш ама друг път.

Edited by mrdds
Link to comment
Share on other sites

Явно и тези работи:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=65637

http://chzv.net/security/nokia-1100-cloned

стигнаха до форума, както може да се види от следните обяви:

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=86173

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=86149

В последното се изказах леко неподготвен, като не знаех защо цената е такава...

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Обявите вече ги няма. Интересно е колко бързо реагират някои хора... и то винаги когато става въпрос за разни съмнителни далавери.

Link to comment
Share on other sites

Ще е добре да се намери начин най-после да се набележат некоректните търговци най-малкото в някоя пинната тема за да са наясно потребителите с кого си имат работа.

Коректните също заслужават някаква "реклама"

 

И тук въпроса е какъв е критерият за некоректен търговец ?

Нереална цена ? Неизправен хардуер ? "Запази ми е щи звънна..." после не се обаждат ? Какъв да е критерият.

 

Добре е с един поглед в някоя тема да се добива представа кои са хората от които трябва да се пазиш или да си бдителен при покупка и кои са коректни.

Link to comment
Share on other sites

Ще е добре да се намери начин най-после да се набележат некоректните търговци най-малкото в някоя пинната тема за да са наясно потребителите с кого си имат работа.

Коректните също заслужават някаква "реклама"

 

И тук въпроса е какъв е критерият за некоректен търговец ?

Нереална цена ? Неизправен хардуер ? "Запази ми е щи звънна..." после не се обаждат ? Какъв да е критерият.

 

Добре е с един поглед в някоя тема да се добива представа кои са хората от които трябва да се пазиш или да си бдителен при покупка и кои са коректни.

Добре какво пречи в профила на всеки да се пишат коментари кой е доволен и кой недоволен?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги, искам и аз да ви обърна внимание за един НЕКОРЕКТЕН за мен юзър който е отскоро във форума.

Става въпрос за amo, който е от София и не може директно да му се видят стоките които продава.

Някой ще каже снимки, да ама колегата така умело беше снимал часовник CASIO че беше направо като нов.Вижте сами ЦЪК

Вижте в действителност в какво състояние е часовника, и както ще видите той пак не работи:

fb31c92f452a5e5d.jpgcd31d87e8b21c8b0.jpg1bd09b8e3a7f87bc.jpg29024be9ff39f2e9.jpg8df00a0e73d45678.jpg59f2307fc39450cc.jpg

А ако ви кажа в действителност в какво състояние е няма да ми повярвате, все едно река Въча го е влачила от Михалково до Кричим, при това с титаниево покритие и кварцово стъкло.

Както и да е, не е нов втора ръка е, но колегата ми спести по важно нещо : Ставаш сутрин и часовника не работи !!!

Забелязах че мига един ситен надпис: Charge.

Първия ден го зареждах на луминисцентна светлина 4 часа за да запали и да заработи, а в обявата колегата беше написал че на часовника са му необходими 10 минути на слънце или друга светлина за 6 месеца автономна работа.Обадих му се и му споделих проблема, той естествено ме успокои че часовника е бил на тъмно 2-3 дни и е нормално да се е изключил.Повярвах му, имам ли друга алтернатива.Да ама тая сутрин пак нема никой ......, отново без цифри и пак надписа Charge...Е добре, как да му повярвам, в това положение ? Може да му повярвам ако ме убеди че всеки ден си държи ръката по 3- 4 часа горе на лампата за да зареди часовника.Баси часовника 3-4 часа зареждане и не може да изкара 12 часа.

Не мога да си представя този часовник да е на година и малко както ми каза по телефона продавача в това му състояние и най вече батерия на която дават живот 20- 30 години да се скапе още първата година, не се връзва работата.

Сега ще се опитам да намеря такава презареждаща се батерия и ако пак не държи енергия за нормална автономна работа по дълго време, ще се опитам да го върна, ако ли не си горя с 150 лева.

Смятам че бях подведен с информацията и ми бяха спестени проблеми на часовника за което искам да ви предупредя, amo = НЕКОРЕКТЕН.

 

После да не казвате: Що не ни каза...... ?

Edited by Bulgaran
Link to comment
Share on other sites

Ще е добре да се намери начин най-после да се набележат некоректните търговци най-малкото в някоя пинната тема за да са наясно потребителите с кого си имат работа.

Коректните също заслужават някаква "реклама"

 

Все си мисля че нещата в eBay са доста добре организирани. Има продажба - пишат се оценки. Няма продажба - няма оценки. На оценката може да се отговори за да може да се документира и другата гледна точка...

 

В този ред на мисли кой кретен държи ebay.bg и защо все още си нямаме тукашен ebay ? :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление си си изгорял вече ;) :angry1

Аз вече нищо не купувам от нови user-и. Даже и не продавам на такива....

Нови юзъри ли...на един такъв още лятото дадох един цифров апарат, за проба, с уговорката да го плати ако му хареса и още си чакам парите. :ph34r:

Писах му 2-3 ЛС-та с въпрос какво става - "ни вопъл, ни стон", знам ли - може и да е умрял междувременно. :dry:

Май не е зле да видя какъв му беше ника и да го поместя тук, макар че не виждам много смисъл от това...

Link to comment
Share on other sites

Опцията "ОТВОРИ ПРЕДИ ДА ПЛАТИШ" нее измислена случайно. При положение че се види външното състояние на стоката която ярко контрастира с първичните впечетления от снимките би следвало да ти стане ясна драмата която предстои. Без да се засягаш но в случая и ти имаш малка вина за така стеклите се обстоятелства.

Link to comment
Share on other sites

Все си мисля че нещата в eBay са доста добре организирани. Има продажба - пишат се оценки. Няма продажба - няма оценки. На оценката може да се отговори за да може да се документира и другата гледна точка...

 

В този ред на мисли кой кретен държи ebay.bg и защо все още си нямаме тукашен ebay ? :)

 

Или просто да не можеш да си триеш коментарите :) А когато някои примерно е ползвал псувни и нападки в коментара - Report.

Link to comment
Share on other sites

Все си мисля че нещата в eBay са доста добре организирани. Има продажба - пишат се оценки. Няма продажба - няма оценки. На оценката може да се отговори за да може да се документира и другата гледна точка...

 

В този ред на мисли кой кретен държи ebay.bg и защо все още си нямаме тукашен ebay ? :)

И там е пълно с мошеници, затова никога не купувайте в ибей с банков трансфер , използвайте само пейпал, защото има застраховка. Преди година и нещо ме завлякоха с 1500лв, и eBay не направиха нищо по вапроса.

Link to comment
Share on other sites

И там е пълно с мошеници, затова никога не купувайте в ибей с банков трансфер , използвайте само пейпал, защото има застраховка. Преди година и нещо ме завлякоха с 1500лв, и eBay не направиха нищо по вапроса.

 

Нито пък с превод по western union. Аз оттам не бих взел нищо което е над 50 евро от човек с под 500 оценки и поне 99% положителни като отрицателните ще разгледам за какво става дума.

Link to comment
Share on other sites

Както виждате разделянето на 'Купува' и 'Продава' е вече факт. За сега е в пробен период, така че ползвайте разделите по предназначение. ;)

 

П.П. Не ми е много ясно обявите за замяна къде ще бъдат, ама карай...те поне са малко на брой.

Link to comment
Share on other sites

Това е голяма грешка, даже МЕГА голяма. Така просто утрепахте раздел "Купува", защото никой който продава няма да виза там, говоря ви от опит на други големи форуми. По този начин тези които ще искат да купят нещо ще трябва да дебнат раздел "Продава". И като цяло покупко продажбите ще намалеят. Да не говорим че ще трябва някой непрекъснато да преквърля обявите от "Продава" - > "Купува", защото тези които искат да продават ще пускат там теми, за да може да се виждат от всички, защото както казах всички ще гледат само "Продава".

 

ЕДит: Замяната е в раздел "Продава", защото ти като заменяш нещо го "продаваш" за друго нещо.

 

ЕДИТ2: Ако искате разделение на купува и продава, въведете правило преди заглавието на всяка тема да се пише "Купува:" "Продава:" "buy" "Sell" - Много трудно ще стане, но поне няма да убие раздела!

Edited by zizirixo
Link to comment
Share on other sites

Това е голяма грешка, даже МЕГА голяма. Така просто утрепахте раздел "Купува", защото никой който продава няма да виза там, говоря ви от опит на други големи форуми. По този начин тези които ще искат да купят нещо ще трябва да дебнат раздел "Продава". И като цяло покупко продажбите ще намалеят. Да не говорим че ще трябва някой непрекъснато да преквърля обявите от "Продава" - > "Купува", защото тези които искат да продават ще пускат там теми, за да може да се виждат от всички, защото както казах всички ще гледат само "Продава".

 

ЕДИТ2: Ако искате разделение на купува и продава, въведете правило преди заглавието на всяка тема да се пише "Купува:" "Продава:" "buy" "Sell" - Много трудно ще стане, но поне няма да убие раздела!

 

@zizirixo, гледам, че си сефтосал раздел "купува", но не знам дали следиш точно тази тема, в която пишем в момента - именно заради останалите съфорумци, които ореваха орталъка "защо нямало отделни раздели" се направи тази промяна. Повечето от модераторите (и админите) дълго време бяха против тази идея, с довода, че голяма част от хората няма да пишат там, дето трябва. Поради тази причина в правилата фигурираха (и все още са си там) изисквания задължително да се пише "Продавам" или "Купувам" в заглавието на темата - на тези, които не го спазваха досега им се правеше забележка или просто им се дописваше липсващото в заглавието. Сега с разделението това не е необходимо и ако разделението остане - ще се махнат от правилата някои изречения.

За повечето работа - прав си, ще има повече местене, но като предупредиш няколко пъти и след това накажеш някой, дето редовно нарушава правилата - обикновено нещата си идват на мястото.

Както и да е - споменах, че е тестов режим...ако се види, че предишното положение е било по-подходящо, нищо не пречи пак да се върне единична секция. Килъра да е жив и здрав, че на него легна цялата работа - после пак ще го натоварим. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Както виждате разделянето на 'Купува' и 'Продава' е вече факт. За сега е в пробен период, така че ползвайте разделите по предназначение. ;)

 

П.П. Не ми е много ясно обявите за замяна къде ще бъдат, ама карай...те поне са малко на брой.

 

според мен това не е удачен вариант. като си бяха заедно беше по-добре, тъй като в темите "търсене" винаги се намираше някой от "предлагащите" да влезе и да предложи това, което има.

Link to comment
Share on other sites

...
...

 

На точно обратното мнение съм. Най-после като пуснеш тема, че купуваш ще има кой да я види. Досега колкото пъти съм го правил, пускам темата и след 1-2 часа е на втора, трета емнайсета страница, защото пускащите теми за продава са в пъти повече.

Браво на екипа и благодаря от мен

Link to comment
Share on other sites

Досега нямаше 1 да изрази обратното мнение а се е обсъждало месеци преди да стане.... сега като стана и тръгнахте да обяснявате колко голяма грешка е и как ГОЛЕМИТЕ форуми това утрепвало раздела... и между другото кои са тези големи форуми? Повече от 1 ли е и кой конкретно?

 

Аз да питам - като пусна нещо да подарявам в кой раздел да го слагам? Мисля че е продавам въпреки че не е баш продажба...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...