Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

В случая единствено си написал "продавам това за 150лв" и "за повече инфо на скайп еди кой си". Ако искаш да продаваш тук личните си вещи е изискване да дадеш някаква информация за това, което продаваш във форума. А ти освен цена и продукт абсолютно нищо друго не си написал. Нов ли е, стар ли е... колко време е ползван, гаранция има ли и т.н. и т.н. При тоя вид обява често темата може да се премахва директно. Ако искаш да продадеш нещо е редно да отделиш минута-две за някакво що-годе нормално описание.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

тук напълно подрекпям Dreamer в това отношение. описанието на продаваната стока не е само за този, който евентуално би я купил, а за в случай че нещо не се окаже така както се твърди, та да има "черно на бяло" какво е било ... и хората вече сами да си правят изводите :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги.По принцип не съм от хората които се оплакват,но направо съм бесен.Бях пуснал тази тема за един кит Mushkin.Един колега crazysexycool му е ника ме помоли да му го запазя.Разбрахме се да се видим събота и да му го продам 140 лв.С наближаването на съботата започнах да имам странното усещане,че колегата се отмята без абсолютно никаква причина.2 дена му пиша съобщения поне да ми каже че се е отказал.Днес след 5тото съобщение благоволи да ми каже че си бил намерил по-евтин кит и се надявал да го разбера,при условие че цяла седмица ме убеждава колко бил сериозен и как щял да го купи.За мен това е крайно некоректно и смятам че въпросния човек просто ме е пуснал на пързалката.Вие си правете сметката с кой правите сделки.За щастие намерих нов купувач в hardware bg буквално за 5 минути.Пожелавам приятен weekend на всички!

Edited by thebeast
Link to comment
Share on other sites

не е коректно да има нови и супер безсмислени обяви, пуснати с някои от безброините никове на потребителите, модераторите го знаят този проблем но си затварят очите, нужно ли и ние другите да си създаваме нови и нови акаунти от които да си пускаме едни и същи по същество обяви ????може би политика на форума ?? и това,че след няколко дена някои си ъпва темата не значи ,че към нея няма интерес , почвам да се разочаровам от поведеноието на вездесъщите загубеняци облечени с модераторски дрехи !

Link to comment
Share on other sites

почвам да се разочаровам от поведеноието на вездесъщите загубеняци облечени с модераторски дрехи !

 

Тва как да го разбирам ??? Следи се внимателно за двойни акаунти и се хващат най-вече след 1-2 поста на юзера...какви мерки още искаш ?

Link to comment
Share on other sites

@p4ela, да си забелязал случайно наличието на този бутон -> p_report.gif ? Да си пускал досега рапорт за забелязана двойна тема или ъкаунт? Май не - и без твоята помощ сме изтрили десетки двойни ъкаунти, като потребителите им са били наказани по подходящия начин. Тъй че вместо да ръсиш неориентирани приказки в пространството - дай линк, пусни рапорт или изобщо направи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Тва как да го разбирам ??? Следи се внимателно за двойни акаунти и се хващат най-вече след 1-2 поста на юзера...какви мерки още искаш ?

Въпросния user е недоволен, че си ъп-на темата, след което получи предупреждение (warn), след което ОТНОВО си ъп-на темата... и просто му беше затворена темата. "възможен коментар" се приема като ъп-ване, каквато и му беше целта. Или сваляш цена или нищо, това е. И не разбирам защо всеки си мисли, че е толкова просто да се регнеш отново и да си постваш свободно, да си ъпваш сам темите и т.н.? Рано или късно всеки бива хващан и след това следва бан...

 

p4ela, това, че някой ъп-ва не ти дава ни най-малкото основание да правиш същото. И е нагло да получиш warn за нещо и след това да направиш точно същото. Сам си си виновен, че темата ти е затворена - не виждам за какво се сърдиш на модераторите и на другите users.

Link to comment
Share on other sites

Относно т.нар. немски нокии 1100, от доста време с обявите продава/купува се процедира по един и същ начин, но тъй като от време на време пак се пускат такива обяви, ще го анонсирам и тук.

В търговската секция могат да се продават/купуват само "нормални" апарати нокия 1100 на двуцифрени цени, подходящи за базов клас апарат, модел - 2003-та година.

Всички останали обяви за версии с неподходящо за тукашните разбирания 'RH', ще продължават да бъдат изтривани в момента, в който се забележат, а притежателите им помолени да пуснат обявата си някъде другаде, където за тези неща не се следи.

 

 

Освен това - мина предостатъчно време от разделянето на общия раздел купува/продава на две отделни секции. Преместил съм десетки обяви от "продава" в "купува", но някои продължават по същия начин и вече започвам да си мисля, че го правят нарочно. От тази вечер всяка обява, пусната в неправилния раздел ще бъде затваряна, а в близко бъдеще - направо изтривана.

Link to comment
Share on other sites

хубаво е че си от 5 години в тоя форум аз сам сигорно от 10 но няма значения който има интерес към нещо лесно може да се свърже с мен и да му дам това което го интересува модератор си и спамиш темите на хората весело изкарване на празника (просто се вклучваш безмислено аз ако имах снимки "реални" щтях да ги постана)(АКО ИСКАШ Я ИЗТРИЙ ТЕМАТА НО НЕ Я СПАПИ)

Midex-e голям спамер си станал, само пълниш темите на хората :lol: :lol: :lol: , я да слушаш хората които са във форума още от преди неговото създаване :lol: , 20% и 2 седмици размисъл за теб :rofl: :rofl: :rofl:

 

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Баси, тоя толкова обича нашия форум, че се е регнал още преди Вено и Дриймър да го направят - един вид, предварително си е запазил място за всеки случай. :P

 

И да му трия темата ли? Защо...нека хората му се възхитят на правописа, а иначе темата лесно мога да я затворя като третирам оня пост с безсмислената снимка за 'ъп'. Ама и това няма да направя, защото ще каже, че имам лично отношение към него, а и днес просто съм в добро настроение. :))

Link to comment
Share on other sites

Ама и това няма да направя, защото ще каже, че имам лично отношение към него

 

Нищо, все ще се намери кой да го забележи днес-утре и ще го уреди набързо. Готов съм да се хвана на бас дори :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо, все ще се намери кой да го забележи днес-утре и ще го уреди набързо. Готов съм да се хвана на бас дори xmas.gif

 

Много прозорливо от твоя страна devil.gif

 

Пламен да е жив и здрав с доброто настроение laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не знам кой модератор ми е заключил темата, пиша тук. Не съм я ъп-вал, а реших да информирам останалите потребители, че все още търся кабела, тъй като горния потребител, който ми е предложил такъв за 9 лв., не ми отговори на ЛС. Може някой да реши, че съм купил кабела и обвата не е актуална вече. Ако исках да си ъп-на темата, щях да напиша "Up", а не бих го направил, защото съм прочел правилата...

 

Edit: @Midex: Мерси за съдействието!

Edited by kra4ol4e
Link to comment
Share on other sites

...реших да информирам останалите потребители, че все още търся кабела,....

 

Ситуацията е малко спорна и в случая влиза правилото за "преценка на конкретния случай от конкретния модератор". Тази тема не съм я затворил аз, но явно колегата така е преценил - така е направил. Мога и аз да я отворя, но не е много коректно да го правя зад гърба на този, дето я е затворил. Ще се заинтересувам кой е бил и ще го препратя към твоя пост в тази тема.

 

П.П. Сега като прегледах рапортите, които са били обработени от колегите, докато не съм бил във форума сутринта, видях, че има рапорт и за тази тема, респ. и кой е затворил темата, така че направо ще му драсна едно ЛС. :)

 

П.П.П. А пусналият рапорта е един от най-редовните в това си занимание съфорумец и понякога се престарава с търсенето на ъпове и други нарушения. :))

 

Едит: Темата ти е отворена отново.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Не се занимавам да търся нарушения - просто следя раздела и някой път съм цъкнал репорта без да изчета внимателно всеки пост (ако отделен пост ми е направил впечатление).

Ъп не е само да пишеш "ъп" или "up", ами и да си вдигнеш темата примерно с "все още търся", "айде ве няма такова" или "все още се продава".

 

....................

 

Не е зле да се разреши ъпа през определен срок в "Купувам". Ако търсиш нещо и в момента никой не продава няма начин да си вдигнеш темата след време - по същия начин и аз търся едни неща от 2 месеца и още не съм намерил, а темата ми е страници назад и никой няма да я види...

Единствените начини за ъп, които се сещам са да добавяш още неща за купуване, въпреки че не ти трябват, да добавяш още детайли в нов пост или да пишеш "все още търся"...

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Ти пък...що си призна, аз не те цитирах...ама щом искаш. :P

Честно казано доста помагаш на мен и колегите, може да се каже - най-много от всички и в 99% от случаите рапортите ти са основателни. Понякога (сравнително рядко) има недоглеждане, но винаги съм ти пускал ЛС с разяснение, че всъщност няма нарушение по тази или онази причина.

В случая с неговата тема - беше я затворил един от колегите, който също действа светкавично, когато получи рапорт.

 

Ще се опитам да обясня накратко защо не възприемам поста му като ъп:

 

1. Той пуска тема, че търси конкретен модел кабел.

 

2. Друг му предлага кабел

 

3. Той не се съгласява на офертата му (а и не е длъжен да приеме автоматически още първата оферта) и доуточнява, че не го урежда ("Някой друг") и има неблагоразумието да добави изречението "Все още търся", което е голяма грешка, тъй като точно това изречение най-често се ползва, когато се правят ъпове в секцията за покупки.

 

4. След това се появява друг с оферта, но колегата вече е затворил темата.

 

Ако имаше точка 5, в която той пак пуска пост "все още търся" - лично аз щях да му затворя темата. Но само заради това, че не се е съгласил още на първото предложение и е използвал неподходящо изречение...не смятам, че темата трябва да се затвори на този етап. В случая ти си прав за себе си, тъй като го възприемаш като "ъп" ; колегата е прав за себе си, тъй като и той го третира като "ъп" ; аз обаче винаги се старая да вникна по-дълбоко и да чета между редовете и за мен вторият му пост все още не е "ъп", но ако колегата не се беше съгласил да се отвори отново темата - всячески щях да го разбера, тъй като в случая наистина е въпрос на виждане. :)

 

 

П.П. А за разрешено ъпване в секцията "Купува" сме говорили доста в тази тема. Все още няма такова разрешение, но в момента мога да ти цитирам поне 10 човека, които си правят ъпове, без да нарушават никакво правило - винаги има начин да си повдигнеш темата без да нарушиш нищо...достатъчно е да си запознат с правилата, да действаш по-гъвкаво и да не прекаляваш разбира се, тъй като "веднъж стомна за вода, два пъти"...ама на третия път знаеш какво става... :))

Link to comment
Share on other sites

Гледам тази тема https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=88111 - не познавам продавача и не искам да излезе, че коментара ми е заяждане с него, все пак е сравнително нов потребител. Какво се получава тук - пускат се стоки за продажба, една + подарък, но ефективно това за мен си е продажба на 2 стоки в комплект. После се маха подаръка, който си има значителна стойност и се намалява цената с 10 лева. Обаче реално се получава, че стоката се продава на по-висока цена. Какво мислите?

Link to comment
Share on other sites

3. Той не се съгласява на офертата му (а и не е длъжен да приеме автоматически още първата оферта) и доуточнява, че не го урежда ("Някой друг") и има неблагоразумието да добави изречението "Все още търся", което е голяма грешка, тъй като точно това изречение най-често се ползва, когато се правят ъпове в секцията за покупки.

...........

но в момента мога да ти цитирам поне 10 човека, които си правят ъпове, без да нарушават никакво правило - винаги има начин да си повдигнеш темата без да нарушиш нищо...достатъчно е да си запознат с правилата, да действаш по-гъвкаво и да не прекаляваш разбира се, тъй като "веднъж стомна за вода, два пъти"...ама на третия път знаеш какво става... smile.gif

 

Все едно да беше казал "не ми върши работа". В случая се извинявам на kra4ol4e, защото е прав...

......

Много ясно че винаги има начин, но е става "леко" нагло. В разни форуми съм гледал, че имаш право на нова тема за същото на всяка седмица или две, а старите теми май могат да се направят да се затриват след този период.

Link to comment
Share on other sites

Айде сети се де. Баш на истински се надяват ама от някой друг тарикат който я е "залепил" по втория начин и може да си я разлепи или просто е размислил и иска да вземе поне една част от парите които е дал.

Link to comment
Share on other sites

Не може ли да се въведе като правило ако някой продава нещо да прилага РЕАЛНА снимка? Добре ще е и за купувача и за продавача (освен ако не смее да го покаже поради някакви причини). Ще се избегнат постове от вида на "може ли снимка".

Link to comment
Share on other sites

Няма как да се принуждават потребителите. За всички е ясно, че е по-добре да има снимки, но все още се намират такива, които не могат да направят. А и такива, които не желаят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...