Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

- Обявите "купуват" избутвали обявите "продават" :confused

- За броенето - щом ти се брои - брой.

- За продаването на едро - кое да третираме като продажба на едро...100 кила ракия...или 15 памети за компютър...или 30 бр. дрехи, продавани последователно във времето...или 20 парфюма, внесени от не знам къде си? Продажбата на едро е доста разтегливо понятие и затова всички обяви, подобни на горните са оставяни, но всяка фирма или продажба чрез сайт бива изтрита на момента.

 

П.П. Пусни сега ако обичаш още един пост, защото не съм свикнал, когато дискутираме с теб да съм последен. :inqn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Определено е доста по подредено!

Че винаги ще има недоволни... това е явно ;)

 

В кой друг форум е една секцията? Според мен във високо посещаемите форуми , разделението е неизбежно , особено с правила като тук.

Link to comment
Share on other sites

Винаги ще има недоволни но ov3rm4n е абсолютно прав че в случая дори и неволно се случва така че на изявените търговци на едро/дребно им стана крайно удобно, за което те самите едва ли имат вина.

Link to comment
Share on other sites

..ov3rm4n е абсолютно прав...

Да, наясно съм, че овърмен винаги е прав, но тъй като модераторското съсловие тук е най-тъпата част от всички, посещаващи форума - бих желал да ми се обясни по-простичко, как аджеба печелят единствено т.нар. "изявени търговци"? Обявите "купува" са в пъти по-малко на брой от тези "продава" - явно не е това, нещо друго ще да е...

Link to comment
Share on other sites

Нее нужно да изпадаме в ненужна полемика. И двете страни са прави за себе си (винаги има 2 страни) и е ясно че никой няма да отстъпи. Просто се дискутира една тема(тика). Така или иначе разделението е факт и каквото има да тече ще изтече за това казах в началото на този пост че нее нужно да изпадаме в никому ненужен спор. ov3rm4n има право в частта че страничния ефект от разделението облагодетелства редовните продавачи (явно имат огромни тавански помещения). Просто коментирам без да имам интерес от цялата история. Удобно ми е това разделение, защото няма да "ровя" около безинтересни теми а точно ясно и целенасочено си влизам в "Продава" когато търся нещо конкретно, след като не го намеря си пускам тема и до там се изчерпва драмата.

Link to comment
Share on other sites

Защо да не отстъпя? Често отстъпвам и се съгласявам с доводите на опонента, стига да бъда убеден с подходящите факти. Съвсем сериозно помолих в предишния си пост да ми бъде обяснено по какъв начин обявите "купува" са пречели досега на тези, които продават редовно?

 

П.П. Точно тази тема е за полемика, за да не я правим на други по-неподходящи места.

Link to comment
Share on other sites

Добре де и аз като по-тъп искам някой да ми обясни пределно ясно КАК аджеба ако са накуп обявите купува и обявите продава биха били по-облагодетелствани? И как ако някой иска да продаде нещо и случайно се реши да търси има ли подобни обяви с каква цел би ги търсил изобщо? За да си определи цената гледайки чуждите обяви или за да намери евентуални обяви "купува"?

 

И ако може ov3rm4n да каже кое облагодетелства обявите купува когато се смесят с обявите продава? Ей това не мога да го загрея защото това което аз виждам е че подобни обяви се губят в "калабалъка" и ако случайно забележиш подобна обява ще е чист късмет че си попаднал на нея (вероятно защото човека е написал КУПУВАМ с главни букви или защото си го написал като част от търсенето).

Link to comment
Share on other sites

На мен лично и така ми харесва но просто споделям и мнението на ov3rm4n.

Arch, доколкото разбрах, ти си съгласен с мнението на ov3rm4n и подкрепяш всичко, което ov3rm4n е казал? Но замисли се реално, наистина ли нещата, които ov3rm4n е казал реално допълват и затвърждават гледната ти точка, която се препокрива с тази на ov3rm4n, защото дори повечето неща, които ov3rm4n казва да са верни, понякога и ov3rm4n греши.

 

Не взимам страна в спора, просто ми направи впечатление как удебелява никнейма, та реших и аз :P :)

Link to comment
Share on other sites

ТЕМАТА

 

mi6:

За 170лв. мога да ти го дам,но не по-малко!Това е крайната цена

kennyg:

Висока ми идва цената, която е същата като в магазина с 2 години гаранция :blink: , ми аз затова си търся нещо втора ръка, че да е по-евтино от ново в магазина

mi6:

Еми немога да падна по-надолу,защото съм го взел доста по-скъпо.Това е

kennyg:

Ми бартер за Siemens C35, който съм го взимал скъпо :wacko:

Човек, моята заинтересованост беше реална но вече взе да изчезва, твоите искания са нереални, жалко.

mi6:

Абе човек,не ми пука какво теб те интересува.Ясно?Ходи си купи ново!Нереални вика..като са нереални,знаеш къде е магазина,има ги нови на РЕАЛНИ цени. айде живи и здрави

 

EDIT: Е, после аз съм бил виновен, че съм искал да го взема по-малко отколкото ново :wacko:

 

EDIT 2:

След първото обяснение че не иска да ти даде по-добра цена го зарязваш да търси друг който да му го вземе пък ако не намери после той сам ще ти се обади - тогава ти може да поставиш условия в момента колкото повече го врънкаш толкова по-малко ще му се иска да ти направи отстъпка защото очевидно ти го искаш това отчаяно или поне така изглежда.

E както и да е, аз ще си намеря друго :rolleyes: , не съм го искал чк отчаяно :rolleyes:

Edited by kennyg
Link to comment
Share on other sites

и сега какво правим? опитвате се да ми припишете твърдение от сорта, че този или онзи бил тъп ли? ми не съм твърдял подобно нещо, но ако е за още 20% - карайте направо, пуснете репорт до който трябва, че много приказвам, а той си знае какво да прави от там нататък :) не е нужно да го извъртаме толкова отдалеч, добре го знаете.

 

в дискусии, които се водят по тоя начин - аз съм тъп, а ти си винаги прав - не желая да участвам, мили мои... още първия път като напишете нещо подобно е ясно, че не желате да изслушате другата страна и каквото и да каже тя то ще бъде отсвирено.

Link to comment
Share on other sites

Ок, не съм тъп никак, просто исках подробно да ми обясниш наистина като за малоумен твоята гледна точка без да се бъзикаш защото продължавам да не разбирам как ако са накуп би било по-добре и кое. В случая не се заяждам нито иронизирам нито нещо друго, аз наистина не мога да разбера твоята гледна точка и защо според теб ако са заедно би било по-добре и как биха били облагодетелствани хората пускащи обяви че купуват нещо?

 

 

 

kennyg, има продавач има и купувач. Всеки иска нещо, като не могат да се разберат не се стига до сделка. Аз в магазина на replay (примерно) не се опитвам да си купя дънки но да им обяснявам как ама съвсем същите дънки но с друг етикет и леко по-различен цвят ги продават на руския пазар поне 5-6 пъти по-евтино и че бих се навил ако ми свалят цената наполовина но пък понеже пари нямам в брой ще им дам 10лв и ще им измия прозорците. След първото обяснение че не иска да ти даде по-добра цена го зарязваш да търси друг който да му го вземе пък ако не намери после той сам ще ти се обади - тогава ти може да поставиш условия в момента колкото повече го врънкаш толкова по-малко ще му се иска да ти направи отстъпка защото очевидно ти го искаш това отчаяно или поне така изглежда.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Информация за малка добавка към правилата на раздела

 

 

 

Става дума за обявите за продажба, които предлагат т.нар. промоционални цени за определен период.

За да не се дава възможност да се спекулира като се намаляват цени за 2-3 дена, след това пак се връщат първоначалните цени, след това пак се намаляват по друг повод и т.н., към точка 7 от Правилата на раздела е добавено следното изречение:

 

Допускат се и промоционални цени за определен период, но след изтичане на съответния период, продавачът няма право да върне предпромоционалната цена, а е длъжен да направи редукция, съобразена с цифрите по-горе.

 

...а "цифрите по-горе" са известните редукционни суми в самата точка 7:

 

- За продукти с цена под 10 лева, минималното понижение на цената е 1 лев.

- За продукти с цена между 10 лева и 25 лева, минималното понижение на цената е 2 лева.

- За продукти с цена между 25 лева и 100 лева, минималното понижение на цената е 5 лева.

- За продукти с цена между 100 лева и 400 лева, минималното понижение на цената е 10 лева.

- За продукти с цена между 400 лева и 1000 лева, минималното понижение на цената е 25 лева.

- За продукти с цена между 1000 лева и 2000 лева, минималното понижение на цената е 50 лева.

- За продукти над 2000 лева, минималното понижение на цената е 100 лева.

 

 

Добавено е и още едно изречение, тъй като зачестиха и този род прояви:

 

Същото важи и за затворени поради "ъпване" теми - нова тема се допуска само след редукция на цената.

 

С други думи, ако някой е пуснал стока с цена 50 лв. и след това пусне пост "up", темата му се затваря и продавачът евентуално получава 20%. Нова тема със същата стока може да се пусне с цена 45 лв.

Link to comment
Share on other sites

По същата причина, по която беше изтрита и темата:

2бр всяка е RH -15 и 17 цена 15000 лв. не подлежи на коментар

Въпреки, че формално няма нарушение на Т.11, надали човек ще си купи 20-левово телефонче за 2000 лв. с цел колекциониране. Въз основа тази / тази / тази /... статия и здравия разум, решихме във форума да не се продават/купуват германски нокии 1100 - право за това ни дава второто изречение след 14-та точка от правилата на раздела.

"Ама в Ибей се продавали..." - моля, продавайте и купувайте нокиите в Ибей или навсякъде другаде, където може. :inqn

Link to comment
Share on other sites

въпрос към модератотерите защо затваряте теми без никакво нарушение става върпос за така въпросните нокиа 1100 това се търси и затова се продава на тази цена верно че нерялна спрямо производителя но огледайте се как вървят тези апарати в момента

Link to comment
Share on other sites

въпрос към модератотерите защо затваряте теми без никакво нарушение става върпос за така въпросните нокиа 1100 това се търси и затова се продава на тази цена верно че нерялна спрямо производителя но огледайте се как вървят тези апарати в момента

Модератотерите отговарят: Кое колко върви няма никакво значение. По интернет се продават най-различни неща - от оръжия до амфетамини. На тази цена, тази нокия не може да се ползва за нищо друго, освен за нещата, описани в статиите. Преценили сме, че има някакво нарушение - забранили сме го.

 

Тъй като ситуациите в живота понякога не са само бели и черни, екипът си запазва правото да преценява във всеки един отделен случай, доколко е нарушено дадено правило и какво наказание трябва да се наложи.
30. Правилата в този форум се определят от правоимащите. С присъствието си тук Вие автоматично се съгласявате с тях и се задължавате да ги спазвате. BulForum.com не е Хайд Парк. Ако сте очаквали пълна свобода на словото и сега се чувствате съкрушени — мястото Ви не е тук, а по-скоро в clubs.dir.bg.
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам ако например съм пуснал тема с няколко продукта за продаване, за ъпване трябва да намаля цените на всички неща, или може само на едното :)

Link to comment
Share on other sites

Щом е обща тема с продукти може да се намалява цената поединично - нещо с което някои спекулират от време на време, но правилата не го забраняват.

 

------------------------

 

Сега обаче да кажа за друга мода, която забелязвам напоследък - вдигане на стари теми, без изобщо да се провери кога за последно продавачът изобщо е влизал във форума.

Тези неща са засегнати в правилата, но за по-кратко ще цитирам дословно всичко, което съм написал в една затворена по същия повод тема:

 

Абе хора - спрете да вдигате стари теми!!! Специално за такива като вас сме добавили изречения в правилата, ама кой да ги чете?

 

Не изравяйте безсмислено тема, която най-вероятно вече не е актуална, само и само за да отговорите на въпрос, зададен преди много време. Например...не е необходимо да давате съвет на потребител, задал въпроса си преди година, след като той самият може и да не е влизал във форума от тогава. Това важи с пълна степен и за обявите в раздела за покупко-продажби, но ако все пак държите да разберете дали обявата все още е в сила след толкова дълъг период от време - напишете лично съобщение до продаващия (респ. купуващия).

Правете сверка с датата на темата и последния пост в нея!

 

Като толкова много ви се иска да разберете дали дадена стока отпреди година да речем, все още се продава - стъпките би трябвало да са следните:

-------------------------------------------------------------------------------

1. Виждате темата, от която се интересувате.

2. Поглеждате датата на пускането й, а също и датата на последния пост в нея.

3. Ако темата е стара, а последният пост е скорошен - поглеждате и кой го е пуснал...напълно е възможно да е някой разсеян потребител, непогледнал давността на темата.

4. Ако все пак е продавачът, който е писал напр., че стоката се продава с намалена цена - ОК, пишете в темата.

5. Ако обаче не е писал продавачът, а някой друг - влезте в профила на продавача и вижте кога за последно е влизал във форума.

6. След това е най-добре да му пуснете ЛС с въпрос за продукта, който ви интересува.

--------------------------------------------------------------------------------

 

За заключение: @vensap, ако беше влезнал в профила на poyolil, щеше да забележиш, че не е посещавал форума от 1-ви май миналата година.

 

П.П. Това горното ще взема да го 'пейстна' в темата за коментиране проблемите в раздела, понеже тази грешка не я правиш само ти.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopi...entry1495333782

 

Тъй .. и ся кво правим в тоя случай ? Аз се извиних , ама явно не беше на който тряба. Та прочетох си правилата тоя път и бих се радвал ако я отключите.

Link to comment
Share on other sites

Направена е малка добавка към правилата!

 

 

Към точка 2 са добавени още две изречения:

 

 

2. :excl: Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи реалистична цена. При неспазване на това правило се трие темата ! :excl:

При купуване/търсене, поставяне на цена не е задължително, но е препоръчително да се направи - по този начин ще се предлагат само оферти, които търсещият може да си позволи.

 

За улеснение на останалите е добре да пишете от кой град сте и дали работите с куриерски фирми.

При приключване на сделката, укажете ясно това в самата тема или евентуално пуснете рапорт за затваряне на темата.

Link to comment
Share on other sites

Направена е малка добавка към правилата!

Към точка 2 са добавени още две изречения:

Задължително е при продажба на някаква стока, продавачът да определи реалистична цена.

 

Реалистична цена е много разтегливо понятие. То е като финансовото състояние: за едни, спестяванията им от 10 000 лева в банка са много пари, за други - това са им джобните на ден. Как ще кажеш на последната група, че харчат НЕРЕАЛИСТИЧНО много на ден?

Би било добре цената да е някакъв процент от най-ниската или средната продажна цена в момента от по-големите интернет магазини, като се отчете най-вече наличието на гаранция, външия вид и времето на ползване.

Когато се направи това - правилата при ценообразуване ще са добри и няма да има поводи оправдания.

Link to comment
Share on other sites

според мен реалистична е цената когато в един магазин примерно дадена стока е 290 в друг 320 в трети 360 а продавача продава стоката за 250 дори за 300 но когато продава за 350 е нереалистична и не мисля че е разтегливо понятие

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...