Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

И тъй като знам че монитора не е само размер - опитах се да проверя да не би твоя да е нещо IPS, PVA, MVA матрица ама не е... та някаква основателна причина да го пуснеш за 200лв освен че вероятно толкова е струвал преди 7 години?

Да ти кажа и аз не разбирам от изброените от теб характеристики - факт е че си липсват при мен. Мониторът е модел 2005-та и тогава си беше 420 лв при по-висок курс на долара от сегашния. На ценовите листи на most.bg и на gss.bg , се предлагат 17 инчови модели , което някак си ми се струва малко по-точен начин за сравнение на монитор - 17 инчов със 17 инчов. А това , че съм дал прекалено висока цена ми стана ясно от коментара на Midex - всичко точно - никой не е умрял.

Днес минах и до 2 магазина за монитори втора ръка - dell от 2003-та моделчета на по 165 лв :)

надявам се правилно да съм се ориентирал при проучването на цените.

Дано инфото ми е полезно и за теб djadomraz , изказано с добри чувства, без "изсмукване" и иронизиране на юзъри :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам монитор 2004-та година модел 2000-та който не бих продал за под 350лв, само че е с IPS матрица.

 

Пак ти казвам - не знам какво си гледал - отвори страницата на техномаркет и виж чистак бърсак нови монитори 19" на каква цена са. Виж и 22" на каква цена могат да се намерят. Не са hyundai но и hyundai не е марка като EIZO които да правят само монитори ултра висок клас.

 

Никой не е загинал наистина просто решихме че си правиш майтап нещо защото реалната цена на подобем монитор би била около 50% надолу от 200лв. А реакцията на хората е такава защото единствения начин да се държи темата на първа страница е или с редукция на цената или като предложиш нещо ново към това което предлагаш.

 

 

Аз мисля някой ден да си направя майтап и да проверя колко % ще отнеса ако през ден почна да добавям по една джамина - примерно продавам мишка, на следващия ден пиша - добавям и 1 джаминка за който купи мишката, на 2рия ден ще ги направя 2 джамините, на третата ще добавя и един ластик за коса - май не е в разрез с правилата последното :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това с джамените го прави един друг съфорумец с двойно-повтарящ се ник. Обикновено продава стоки с едноцифрени цени, намалява ги известно време с по левче (по правилата), после добавя предмети-бонуси (пак на цена около левче) и даже понякой път пише в темата, че стоката е продадена. :bgrin:

 

Иначе на дядо Мраз може да му се има доверие, понеже знам, че основното му занимание в живота е да подменя монитор след монитор (с все по-голям размер, само дето често му пробутват развалени). :P

 

А що се отнася до личните ми наблюдения за продажбите на монитори в нашия форум - ето какви са ми впечатленията...

При CRT сделки се осъществяват на цени: 14"-15" - 5-10 лв. ; 17"-19" - 20-40 лв. ; 19"-22" - 35-60 лв.

При TFT цените започват от 50-60 лв. за малките и по-стари модели (или такива с леки дефекти), минават през 100-140 лв. за по-големите и/или по-хубавите и стигат максимум до 200 лв. за 20"-22"(+) или евентуално за някой по-малък с IPS матрица. Гаранцията винаги се приема като бонус и продава по-лесно съответния монитор.

 

Едит: Като гледам тази тема, а и още няколко за продажби на CRT монитори на доста завишени цени, се чудя дали няма някакъв ренесанс на CRT-технологията или просто вече тези монитори се предлагат като редки музейни експонати. ;)

Не мога да разбера как е възможно през 2010-та да се предлага 17" монитор от слабата серия на Самсунг за 80 лв?!? Аз самият още преди 3 години едвам продадох 21" Самсунг от същата серия за 90 лв., а сега бих му взел най-много 50 лв. :inqn

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

djadomraz , напълно съм съгласен, че 19 инчови монитори минават за по 200-220 лв. - аз не черното бяло не съм казал. Мисълта ми е , че като продавам 17-ка ме захождат със сравнения с 19-ки в магазина, при положение че има и 17-ки.

А тъй като не си ме разбрал какво съм разглеждал , намирам някак си 17 инчови монитори - нови разбира се:

http://gss.bg/components/index.html?group=25

 

http://www.cmm.bg/cgi-bin/most/pricelist.pl

 

Ако тези сайтове не си ги знаел, може би да са ти полезни занапред , надявам се. В нета нищо не е особено мерило , понякога на място лъсва истината. Както вчера за мен - отделих си време и видях делчета за по 165 модели 2003.

При всички тези условности и разлики в цени вече ми е ясно защо така съм се объркал в началото. То направо да го хвърли човек за 20 лв да си няма чудения кое колко струва :) Близо до мен има изот сервизче и там предполагам бая ще ги припотя докато ми изнамерят lcd 17ка 2ра ръка за 100-130 лв, но утре ще се пробвам.

Link to comment
Share on other sites

ИЗОТ-а изобщо не са мерило за втора употреба. Нито пък МОСТ-а за монитори, принтери, лаптопи. Освено ако някой не иска да даде повече пари. Наистина за монтори и принтери Техномаркета си е мерило, дори "официални" представители не могат да дадат такава цена.

Ето, тук си харесай цена за монитор втора употреба, при това са по качествени от HansG, Hyndai, Benq и др. кучета.

 

http://www.lianna.bg/?a=price&cat=2&size=293

 

Дай му филтъра за 17", ако не ти се преглеждат малките.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за линка , досега не бях попадал на този. Измежду толкова много дезинформация наистина оценявам, че информира мен и другите за това :) Цените са просто култови. Ако го знаех по-рано щях да пратя поне 2ма приятели да взимат оттам :)

Link to comment
Share on other sites

ivangotoy, наистина всичко е относително. Аз се опитах да ти кажа че на тази цена няма кой да го вземе. Аз също имам един 15" hyundai и мисля че е доста приличен, но не виждам смисъл да го продавам за 20тина лв а като резервен ми върши чудна работа чат-пат. Имах и 2ри такъв и го подарих на приятел пак за същото.

 

Общо имам и 3 монитора DELL като 2та са с IPS матрици и мисля че 2ната цена на не-TN панелите си заслужава. За доволно малки монитори няма особено значение но за по-големите си личи.

 

Сайтове с цени на компютърни фирми ако ти трябват може да пробваш освен MOST и GSS и следните няколко:

 

РЕСЕТ: http://reset.bg/RESET_pricelist_links_US.html

АРГУС: http://www.argus.bg/bg/products.php?sub_cat=74

ЕРА: http://erabg.com/era_prc.htm

ДЖАР: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=10

ВАЛИ: http://vali.bg/?action=pricelist_form

 

Също така pricegrabber.com и ebay.co.uk за нещо по-екзотично.

 

www.kolko.bg

www.pazaruvaj.com

www.napazari.com

 

(май имаше още няколко подобни)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам, какво трябва да направя, за да се разбере, че все още търся да закупя дадена стока. Проблема който стои пред мен, е че обявата ми в раздел "Купува" отиде много назад в страниците и потребителите не стигат дотам, че да я забележат. В правилата обаче пише, че "UP"-a е забранен и в този раздел.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

АНОНС

 

 

Към точка 3 от правилата на раздела е добавено изречението, оцветеното в червено и така точка 3 придобива следния вид:

 

3. Не е позволено да се създават няколко теми, за един и същ обект на продажба, на покупка или на замяна.

При пускане на нова тема с група продукти, в която фигурира дори и само един продукт от вече отворена стара тема, то новата се изтрива цялостно, така че помнете какво сте продавали (купували) досега.

Наказанията по тази точка са уорн и поставяне под модераторско наблюдение.

Правилото дублира вече съществуващо такова от общите правила на форума, но е добавено, заради зачестилите нарушения.

 

 

Изречението е добавено, заради някои потребители, които пускат огромен брой продукти в една тема, съответно тези теми е много трудно да бъдат следени и повтарящите се продукти от други стари техни теми - трудно засечени. Добавеното изречение няма да улесни работата на модераторите по проследяването на повтарящите се продукти, но пускащият темата ще има едно наум, когато умишлено реши да утежнява темата си и да комбинира еднакви стоки в темите си.

 

 

П.П. @trix, ще се опитам да ти отговоря на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такова нещо:

44033800.jpg

Вместо да направи комбинирани теми нацвъка 1000 отделни и измести темите на хората dry.gif

Link to comment
Share on other sites

Видях го...даже му редактирах няколко теми с непълни линкове.

 

Ами...засега нямаме ограничение за това в правилата...може да си пусне още толкова ако реши, без да се замисли за темите на останалите. Това е същия случай когато ти си караш кола например, стигнал си до пешеходна пътека и няк'ъв е стъпил на първата линия на зебрата...лафи си спокойно по телефона, влачи се с 1 км/ч и даже се спира, просто защото има право и колите трябва да го чакат.

Ако може да те успокои онова, дето е писал в края на всяка една от темите си, хубаво...комуникира предимно чрез скайп, защото влизал рядко във форума и не си четял ЛС-тата. Така темите му сами ще слезнат надолу.

 

Напоследък започвам да се чудя дали да не затваряме такива теми, в които някой като този пристига - ползва форума като билборд, хвърля въдиците и казва, че отговаря само по скайп или телефон. Няма да ги трием, само ще ги затваряме, за да не може да се пише в тях...такива мисли ми минават...

Link to comment
Share on other sites

Бива ли такова нещо:

Вместо да направи комбинирани теми нацвъка 1000 отделни и измести темите на хората dry.gif

 

Ами явно бива. А като гледам и ъп ще пада, че има работи (примерно едно 9600 гсо), което аз преди година и половина съм купувал за 110 лева чисто ново от Ресет, а пича сега пак толкова му иска. Не съм гледал всичко, но явно се е подготвил за мощен флууд. :)

 

---

 

Може пък във Видин това сега да е топ видео картата, 9600, знам ли !

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

е, то този ако не е търговец, пък здраве му кажи.

 

Вероятно...но няма как да се докаже. Само подозрения не ни дават право да се опрем на точка 12.

Реално аз притежавам в подобни количества изброените от него неща (телефони, компютри, гуми и др.), без да съм търговец, но не ги продавам. Ако обаче спешно ми потрябват много пари (да речем за лечение), като нищо бих направил подобна разпродажба. Тъй че дали има малко магазинче (тип оказион) или си продава излишни стоки - няма как да се разбере, освен ако не се олее и започне да продава много начесто или в големи количества.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=92208

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=92210 същия компютър само че с мишка клавиЯтура и монитор :)

отделно пък си продава и монитора https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=92211

направо да си беше пуснал тема за видео карта после една за видео карта и дъно после за видео карта и процесор и така нататък и накрая една с целия компютър :)

това по правилата ли е ?

Link to comment
Share on other sites

това по правилата ли е ?

 

Не, разбира се. Затворих и трите теми. Ако някой забележи и други нарушения - да пише тук или да пусне рапорт.

 

Едит: Благодаря за рапортите! Малко му беше, че вчера пусна 100 теми наведнъж, а днес във всяка една сложи по един пост с надпис "Ъп", което логично доведе до 20%+20% от мен и ZGAN + постоянен мод-режим и изтриване на темите.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Иска ми се да предложа нещо по-глобално за форума в частта купува/продава. Значи този раздел може да се раздели на две - "официален" и "неофициален". Официалния да е както си го знаем - със строг модераторски контрол и спазване на правилата. А неофициалния да е напълно свободен, с UP-ове и всякакви други действия извън сегашните правила, без гаранция за истиността на информацията, ментета, реплики и т.н. Само че в неофициалния раздел трябва навсякъде да има на видно място, така че да се набива на очи текст, който пояснява, че този раздел не се контролира и всичко остава на риск на потребителя. Нещо като ограничаване на отговорността (дисклеймър), за да стане ясно с какво се захващат потребителите. Дадена обява да може да се пуска само в един от двата раздела. И оттам нататък всеки да си преценява какви обяви да преглежда, особено знаейки за какво става въпрос в неофициалния раздел. А и по този начин ще се пресеят потребителите и ще се откроят тези с многото обяви в неофициалния раздел, като ще им падне имиджа.

Link to comment
Share on other sites

Не съм виждал досега такова разделение в други форуми, но подозирам, че в неофициалния раздел ще настане пълна анархия - пуснати по 10 пъти една след друга еднакви обяви, фирмени оферти с магазински цени и т.н.

Не знам как би се приело от администраторите подобна идея, защото те все пак хостват целия форум, а и останалите потребители как биха го приели. :inqn

Link to comment
Share on other sites

Иска ми се да предложа нещо по-глобално за форума в частта купува/продава. Значи този раздел може да се раздели на две - "официален" и "неофициален". Официалния да е както си го знаем - със строг модераторски контрол и спазване на правилата. А неофициалния да е напълно свободен, с UP-ове и всякакви други действия извън сегашните правила, без гаранция за истиността на информацията, ментета, реплики и т.н. Само че в неофициалния раздел трябва навсякъде да има на видно място, така че да се набива на очи текст, който пояснява, че този раздел не се контролира и всичко остава на риск на потребителя. Нещо като ограничаване на отговорността (дисклеймър), за да стане ясно с какво се захващат потребителите. Дадена обява да може да се пуска само в един от двата раздела. И оттам нататък всеки да си преценява какви обяви да преглежда, особено знаейки за какво става въпрос в неофициалния раздел. А и по този начин ще се пресеят потребителите и ще се откроят тези с многото обяви в неофициалния раздел, като ще им падне имиджа.

Направо форума да се прекръсти на anarchy.com...

Явно затоплянето на времето почва да влияе на някои хора. Какво ти пречи да си спретнеш едно форумче без правила?! Вярвай ми... ще се напълне за нула време. С какво обаче... времето ще покаже.

Link to comment
Share on other sites

i zashto si mislish che niakoi kato znae za kakvo stava na vapros v tozi razdel bi si pusnal obiavata tam ?? koi bi si pusnal temata niakade kadeto pochti nikoi niama da vliza ?? po-dobre tozi koito iska da mami horata ili moderatorite s bezmisleni up-ove da probva v normalnia razdel

 

az lichno ne sam saglasen s tova zashtoto mislia che e bezmisleno ne mislia che shte ima mn temi v tozi neoficialnia razdel a pak i zabeliazvam che neshtata sa se podobrili v buy/sell otkakto sam se registriral xmas.gif ot vreme na vreme samo niakoi nov se poiaviava koito ne e chel pravilata ili pak moje bi vse oshte e taka kakto predi samo che moderatorite sa dignali level i veche sa super barzi v premahvaneto na temi xmas.gif

 

 

moeto pak predlojenie e vednaj v sedmicata da moje da pravish UP v razdela Kupuva

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

i zashto si mislish che niakoi kato znae za kakvo stava na vapros v tozi razdel bi si pusnal obiavata tam ?? koi bi si pusnal temata niakade kadeto pochti nikoi niama da vliza ?? po-dobre tozi koito iska da mami horata ili moderatorite s bezmisleni up-ove da probva v normalnia razdel

 

az lichno ne sam saglasen s tova zashtoto mislia che e bezmisleno ne mislia che shte ima mn temi v tozi neoficialnia razdel a pak i zabeliazvam che neshtata sa se podobrili v buy/sell otkakto sam se registriral xmas.gif ot vreme na vreme samo niakoi nov se poiaviava koito ne e chel pravilata ili pak moje bi vse oshte e taka kakto predi samo che moderatorite sa dignali level i veche sa super barzi v premahvaneto na temi xmas.gif

 

 

moeto pak predlojenie e vednaj v sedmicata da moje da pravish UP v razdela Kupuva

 

Аз лично съм против разрешаването на Up-повете в какъвто и да е период. Според мен ще е много по-добре да се въдеве валидност на обявите. Например всяка обавя да е активна 1 месец и после да се трие автоматично , а ако продавача реши да може да пусне обявата си отново. Така форума ще се изчисти от доста невалидни и стари обяви а потребителите ще могат по-лесно да намират търсеното от тях.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да бъда разбран погрешно. Аз лично съм 100% за настоящите правила във форума и напълно ги подкрепям и се старая да ги спазвам. Както много пъти се е казвало търговския раздел е само една част от форума и това не е форум за търговия. Аз си мисля, че като има такъв раздел там по естествен път ще се насочат тези потребители, които по-активно се занимават с търговия, като например колегата с многото последователни обяви една след друга (малко по-горе на тази страница има показан екран). И тъй като те са заинтересовани да им стоят обявите отгоре много често ще UP-ват, напълно е възможно и да лъжат за стоките. С последното не искам да обидя или засегна някого! И с тези UP-ове ще се получи нещо като естествен подбор, т.е. те ще са силно заинтересовани да могат да си UP-ват темите и ще трябва да публикуват в тази част, където могат да го правят безконтролно + ограничението да може да публикуваш една обява само в един от двата раздела. И си мисля, че като "полу-професионалните" търговци се изместят в неофициалния раздел, в официалния ще останат потребителите, които само от време на време продават нещо ненужно, както първоначално е бил замисълът на този раздел във форума.

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

имам едно питане относно търсачката. да кажем, че търся дъно из темите. тъй като този артикул се пише като "дъно", "MB", "Motherboard" как трябва да го напиша, за да може да ми изкара най-точни и пълни резултати :unsure:

Link to comment
Share on other sites

имам едно питане относно търсачката. да кажем, че търся дъно из темите. тъй като този артикул се пише като "дъно", "MB", "Motherboard" как трябва да го напиша, за да може да ми изкара най-точни и пълни резултати :unsure:

 

Зависи как го е написал този, който е пуснал обявата. Търсачката търси конкретната дума, която си написал, в темите

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...