Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

напоследък е много активен в доста теми и е на всяка манджа мерудия ... явно си няма друго забавление, а изпитва вътрешно задоволство да поправя и наставлява хората по форумите. кво да се прави, всеки по различен начин "разпуска" ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ъъъъъ - quote пак от горния линк:

 

Also, subpixel is not the correct word, because CRTs don't have fixed pixels. The thing, which is blocked is just a hole in the shadow mask.

An LCD's defective pixels are due to dead electronics right there, actually at that pixel on the screen, versus this CRT's problem is that something is probably blocking the shadow mask.

...ама това май не са теми за тука...

Link to comment
Share on other sites

Ама вие тримата критикари, сериозно ли смятате, че трябваше да се напише нещо от рода на: "Без видими дефекти, причинени от проблеми в засенчващата маска."?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Явно някои хора все още не са осъзнали, че в този форум има 4-5 индивида, които винаги са прави. Разбират, могат, правят, знаят всичко и да се комуникира с тях = да си говориш с радиото.

То и за т'ва "форума" е на тоя хал.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ - quote пак от горния линк:

 

 

...ама това май не са теми за тука...

 

Формално погледнато, мисля, че точно тук е мястото "да се коментира продаваната стока от хора незаинтересувани от покупката й" (т.5), както правилно го е направил @бат Ицо.

Ти си модератор и можеш да го правиш когато и където си поискаш, но новобранецът май трябваше да си отнесе уорн-а за коментара в темата.

Link to comment
Share on other sites

Ама вие тримата критикари, сериозно ли смятате, че трябваше да се напише нещо от рода на: "Без видими дефекти, причинени от проблеми в засенчващата маска."?

Нямах това предвид, а каквото съм имал, съм му го казал още на 6-ти ноември в темата с продажбата. Quote-то в предишния ми пост беше по-скоро информативно, че пиксел в CRT няма как да изгори (буквално) по съвсем проста причина. По-важното в поста ми беше онова след многоточието най-долу, че всичко след поста на бат Ицо (вкл. и неговия) не е за тази тема. Това не мисля, че е проблем, касаещ продажбите или междуличностните отношения. А модератор в този форум не съм само аз, въпреки че някои ме възприемат като единственият, който трябва да се занимава с търговския раздел. Да, ама и аз съм човек, и на мен ми се налага да отсъствам от форума за големи периоди от време и е логично да пропускам големи порции от пуснати теми и постове, така че през това време който е минал метър - минал...както става и в живота разбира се...

Link to comment
Share on other sites

Коментарът ти е твърде общ, защото при CRT, "дефекти в картината" може да означават много неща: геометрични изкривявания, трептене, петна и др., а продавачът е имал предвид нещо много по-конкретно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тук в тази тема
https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=131896

се заформи мини разправия и в тази връзка си мисля следното - трябва да се позволи в темите от раздел "Продава" да има възможност за наддаване и купувачите да могат да предлагат по-висока цена, отколкото продавачите са посочели в обявите. Правя аналогия с темите от раздел "Купува", където се случва да има обяви в стил "най-добрата (най-евтината) оферта печели". По-същия начин трябва да може и тук да се дава по-висока цена и тя да има приоритет. Т. е, когато има голям интерес при ниски цени и вече някой друг си е заявил нещото от обявата, вместо аз да пиша пост в стил "ако колегата се откаже, аз се нареждам" да мога направо да посоча по-висока цена и по-този начин да затрупам останалия интерес с моята по-висока цена. Естествено това важи ако стоката вече не е продадена и с уговорката, че продавачът трябва да се съгласи, защото той не е длъжен на никого от форума. А и по този начин продавачът няма да се чувства ангажиран към някого, който му е писал първи на лично или първи в темата.
Давам пример с друга тема

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=131791

Лично на мен ми се видя доста ниска цената (още повече с възможност за коментар), която иска продавачът (това са си негови преценки, той така си е решил, ОК, никой не му се меси), но после какво става - той е пуснал обявата и след 1 минута я е редактирал и е писал, че офертата е резервирана. За мен беше много евтина цената и имах някакъв интерес и много се чудих дали да не напиша в темата, че давам 40 лева например, но се въздържах, защото не знаех как ще се реагира от форума :)

Link to comment
Share on other sites

sheep, on 11 Jan 2015 - 12:52, said:

Тук в тази тема

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=131896

се заформи мини разправия и в тази връзка си мисля следното - трябва да се позволи в темите от раздел "Продава" да има възможност за наддаване и купувачите да могат да предлагат по-висока цена, отколкото продавачите са посочели в обявите. Правя аналогия с темите от раздел "Купува", където се случва да има обяви в стил "най-добрата (най-евтината) оферта печели". По-същия начин трябва да може и тук да се дава по-висока цена и тя да има приоритет. Т. е, когато има голям интерес при ниски цени и вече някой друг си е заявил нещото от обявата, вместо аз да пиша пост в стил "ако колегата се откаже, аз се нареждам" да мога направо да посоча по-висока цена и по-този начин да затрупам останалия интерес с моята по-висока цена. Естествено това важи ако стоката вече не е продадена и с уговорката, че продавачът трябва да се съгласи, защото той не е длъжен на никого от форума. А и по този начин продавачът няма да се чувства ангажиран към някого, който му е писал първи на лично или първи в темата.

 

Ако продавачът има за цел търг, то правило 10 от раздела дефинира точно как се прави. Обаче случая не е такъв.

От друга страна, конкретно моята реакция в случая е по-скоро емоционална отколкото рационална, защото си дадох сметка, че по времето, когато започнах да чета форума и в последствие се регистрирах за да пиша, резделът "купува-продава" имаше коренно различни измерения и смисъл. И форумът имаше други измерения. Вероятно по тази причина все още, когато ми потрябва нещо предпочитам да го потърся тук, отколкото в специализираните сайтове за покупко/продажби с цялата им рейтингова система и прочие.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Във връзка с това, да не цапам и из темата:

 

И аз това разправям обикновенно, но хората си слагат цената, която искат - не на която има смисъл да я продават... Като залежи малко ще търпи пазарлък и пак ще стане изгодна, но не е в това въпроса. Тук се слага така, за да се сваля/ъпва обявата. Живи и здрави.Отвори olx-а и ще се уплашиш - цени по-високи от магазина.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ще го предложа на Иван, Виден, Кръстника и Весо (другите не съм ги виждал отдавна)...но се чудя дали това ще съживи секцията? По-скоро всеки вече предпочита да помества в OLX и базар.бг.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, малко е трудно да се търси в раздела продава, или при мен не става, написвам нещо и ми дава постове от преди 3-4 години.

А като се разрова в последните страници и намирам обява с точната дума, даже няколко. Търсачката ли нещо не е в час?

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал...едно време (преди ъпдейта) търсачката наистина не беше много в ред, но сега изкарва това, дето търся от време на време. Ползвай разширеното търсене - там имаш възможност да укажеш детайлно какво търсиш.

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал...едно време (преди ъпдейта) търсачката наистина не беше много в ред, но сега изкарва това, дето търся от време на време. Ползвай разширеното търсене - там имаш възможност да укажеш детайлно какво търсиш.

Да, с разширеното търсене не съм пробвал, сега ще търся на кума процесор АМ2+, РАМ ДДР2, Захранване и Видеокарта РСI-E и ще пробвам този вид търсене да видя какъв резултат ще даде.

Благодаря.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

По-скоро всеки вече предпочита да помества в OLX и базар.бг.

 

Много правилно разсъждаваш. С годините твърде много неща се променят, което е нормално. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Хубаво би било ако в някакъв период (6 месеца примерно) темите от раздел "приключени сделки" да се изтриват изцяло. Ония ден ми звъняха за някаква обява отпреди години, още дори на стария ми телефон, да питат дали е актуална, тъй като в гугъл май им излизат ... може и да е дискутиран проблемът, но все пак да си кажа и моето мнение, че няма смисъл обяви отпреди 100 години да стоят.

Link to comment
Share on other sites

Това, че някой не е погледнал какво пише с големи букви над съответния раздел, не значи че трябва да трием цял раздел, още повече че от време на време на доста хора се налага да търсят дадена стара продажба или потребител точно там. А ти когато си затварял темата си (вероятно си пускал рапорт или си писал на модератор), защо не си редактира първия пост с телефона си, за да не ти звънят? Сто пъти съм повтарял на кого ли не, преди да приключи с темата си, да си изтрива личните данни от нея...аз поне съм го правил безброй пъти постфактум след молба от този или онзи.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Само за информация - от 27.07 до края на септември ще липсвам от форума и тъй като често получавам ЛС-та с въпроси, молби и оплаквания, моля през този период да ползвате услугите на колегите ми или бутона за рапорти.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Просто ми е интересно :)

Колко последни/крайни цени могат да се дават за 1 артикул и може ли да дадеш нова цена след крайната?

Визирам картината ... например.

Знам ли, може би цената, която си обявил последно просто седи най-накрая :D

Edited by bukalex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...