Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

Всички спорят коя кола е най-удобна. Най-удобната кола е катафалката - возиш се легнал, целият си в цветя и не ти пука дали друса или не.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Приказката за ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА, разказана от министри

 

Мирослав Найденов: Един ден Червената шапчица тръгналa да носи на баба си храна в една кошничка. Всички тези храни били по стандарт "Стара планина". И затова бабата изгаряла от желание да получи храна, защото ние сме това, което ядем.

 

Сергей Игнатов: Добрата подготовка, която дава българското училище по география и математика, е позволила на това дете да се ориентира само` в гората. Още повече, че в училище то е разговаряло с училищния психолог и без страх е тръгнало към гората. Догодина ще въведем часове за срещи с вълци. Колективи вече подготвят учебните и помагалата.

 

Тотьо Младенов: Обърнете внимание каква потребителска кошница е очаквала възрастните хора. Това показва социалната политика на правителството, защото тази баба е вдовица, а вдовишките пенсии ще бъдат увеличени. Ако осъществим пенсионната реформа, мъже и жени се пенсионират на 80 години. Тогава тази баба ще работи и няма да живее в гората.

 

Росен Плевнелиев: Само след шест месеца тази пътечка, по която е вървяла Червената шапчица, ще стане горска магистрала и с колите до тази и друга баби в гората ще се отива за десет минути.

 

Трайчо Трайков: Бабата ще продължи да се топли с дърва в гората. И ако се оказва по-изгодно с отопление на твърдо гориво, ние няма да строим АЕЦ Белене.

 

Нона Караджова: Искам да подчертая, че къщата на бабата не е построена в защитена местност, както твърдят еколози. Затова част от гората зад къщата на бабата е изсечена и се предвижда строеж на ски писта.

 

Симеон Дянков: Вълкът нападнал бабата и Червената шапчица, защото е бил гладен. Да, така е. Не отричам, но ясно искам да кажа,че пари за храна на вълци няма. Гладни, жадни - това остава техен проблем. Нашите вълци все пак са много по -стабилни от американските.

 

Свилен Нейков: Възрастните хора, ако спортуват, може те да ходят при внуците си, а не обратното. Затова предвиждаме фитнес зали в гората, за да може старите хора да поддържат здравето си.

 

Вежди Рашидов: Ако имахме един хубав музей, един български Лувър, тая баба щеше да се разхожда по цял ден из него, вместо да дивее по горите и да я ядат вълци. Чудя се как някой хора не могат да го разберат това. Любовта към изкуството няма възраст. Като съм бил в Париж, много пъти виждам как техните бабички по цял ден са из музеите.

 

 

Цветан Цветанов: При акция "Бабата" със съдействието на ловец е хванат вълкът, извършител на тежкото престъпление. Той е криминално проявен, многократно са повдигнати обвинения към него, но интересно защо съдът не се е произнесъл досега с присъди. Само това искам да попитам.

 

Маргарита Попова: Съдебната система работи въпреки някой недостатъци. Тя ще поеме вълка и той ще получи присъдата, която заслужава. Убедена съм в това.

 

Бойко Борисов: Изял вълкът бабата. Неприятно е, но аз искам да попитам: къде бяха правителствата предишните двайсет години, защо не уредиха бабата в старчески дом, а са я захвърлили в гората? В Банкя старите хора са си по къщите. И ние сега ще се погрижим за старите хора в горите. Ето, направили сме трийсет нови пътечки. Утъпкваме още петнайсет и до края на нашето управление ще имаме четирийсет и пет нови горски пътеки! Само това да е, аз ще съм доволен!

Link to comment
Share on other sites

Ако мъжете можеха да менструират

(от Глория Стейнем)

 

4096945h.jpg

 

Бялото малцинство на земята е прекарало векове в опити да измами възгледите ни, че бялата кожа е условие за превъзходство – въпреки, че единственото ѝ преимущество е склонността ѝ да привлича повече ултравиолетови лъчи и да трупа бръчки. Мъжете са изградили цели култури около идеята, че липсата на пенис предизвиква естествена завист у жените, въпреки че наличието на такъв незащитен орган, прави мъжете уязвими; а физиологичната способност на раждането осигурява на матката по-логична основа за предизвикване на завист.

Накратко - характеристиките на силата, каквито и да са те, съществуват, за да са по-добри отколкото характеристиките на безсилието; и логиката тук няма никакво участие.

 

Какво би се случило например, ако изведнъж, по магически начин, мъжете започнат да менструират, а жените – не?

 

Отговорът е ясен – менструацията би се превърнала в завиден и мощен мъжки процес.

Съпътстващ следните характерни за мъжете проявления:

 

1. Мъжете биха се пишкомерили с това събитие, измервайки го по времетраене и количество.

 

2. Момчетата биха отбелязвали първия си мензис като възмъжаващо събитие, съпътствано с религиозни ритуали и ергенски гуляи.

 

3. Парламентът би обезпечил Националния Институт по Дисменореа, който да помага на изпиталите месечния си дискомфорт.

 

4. Санитарните принадлежности по темата биха били държавно гарантирани и безплатни. (Разбира се, някои мъже биха плащали за престиж на някои известни марки като „Тампони Джон Уейн" и „Превръзки тактиката на Мохамед Али".)

 

5. Военните, десните политици и религиозните фундаменталисти биха се позовали, че мен-струацията („men-struation") е доказателството, че само мъже (men) могат да служат в армията („Трябва да пролеете кръв, за да отнемете кръв!"), на политическите постове би се задавал въпроса „Могат ли жените да бъдат нужното агресивни, без устойчивия цикъл, управляван от планетата Марс?", а на религиозните постове: „Как жените биха могли да пролеят своята кръв заради нашите грехове?"; или равините: „Без месечното пречистване, жените са винаги нечисти."

 

6. Радикалисти, леви политици и мистици, обаче ще настояват, че жените са равни с мъжете, но просто по-различни и затова всяка жена, която иска да се приравни с мъжете, би трябвало по собствена воля да: А) си самонанася голяма рана всеки месец („Трябва да пролеете кръв за революцията!"); Б) да признае превъзходството на мъжете по менструалните въпроси или да подчини съществото си на всички мъже по време на техния Просветителен цикъл.

 

7. На улицата пичовете биха се хвалели с репликата „Вече съм с трислойна превръзка, човече!" и дори би имало отговор от рода на „Много ти тича, брато!". И след репликите „Аре чукни тука", следва и „Напра'о съм се гипсирАл!"

 

8. Телевизионните предавания биха коментирали въпроса надълго и широко, вестниците биха излизали със заглавия: „Акула заплашва менструиращи мъже!" или „Градският съд призна месечния стрес и помилва сериен изнасилвач!" А филм с участието на Нюман и Редфорд би имал друг смисъл ако се казва „Кръвни братя".

 

9. Мъжете биха убедили жените, че половият акт е по-приятен през „специфичния период".

 

10. Лесбийките биха се ужасявали от кръв, а следователно и от самия живот; въпреки, че всички знаем как на тях им трябва едно здраво… с менструиращ мъж.

 

11. Разбира се, мъжете – интелектуалци биха предложили най-моралните и логични аргументи. Как биха могли жените да са добри в която и да е дисциплина, която налага усет за време, пространство, математика или мерителни единици, например; без природния дар да се измерват циклите на луната и планетите, а и по този начин всичко останало?

 

12. В езотеричните области, философията и религията биха се задавали въпросите: Биха ли могли жените да компенсират щетата от липсващия ритъм на Вселената? Или: Липсата на символична смърт и възкресение всеки месец?

 

13. Либералите в която и да е област, биха опитали да са любезни. „Всъщност те, „онези хора", нямат дарбата да измерват живота или свързаността във Вселената, което е достатъчно природно наказание."

 

14. И много жени по света ще трябва да се обучават към специфични реакции. Организацията за Равни Права би принуждавала домакините да се нараняват всеки месец. Техният лидер би призовавал: „Кръвта на вашите мъже е свещена, както и тази на Исус… и толкова секси!"

 

15. Реформисти и диктатори биха опитвали да прикрият факта, че са в климактериум.

 

16. На феминистките би се обяснило обстойно, че и мъжете имат същата нужда да се освободят от въображаемата си идея за Марсианска агресивност, точно както и жените се нуждаят да се освободят от веригите на завистта си към мъжете. Радикалните феминистки биха добавили, че подтисничеството над неменструиращите е образец от списъка с всички други гнетове. („Вампирите бяха нашите първи борци за свобода!") Културните феминистки биха развили различни безкръвни течения в литературата и изкуството. Социалистическите феминистки биха настоявали, че само при капитализма могат мъжете да претендират за монопол над менструалната кръв…

 

17. * Хомосексуалните мъже биха употребявали кръвоспиращи като бонбонки и биха се обучавали как да реагират по-изумено при споменаването на думата „менструация".

 

18. * Азис би заявил, че през живота си никога не е използвал тампоните вагинално.

-----------------------

Знам, че няма да се смеете повечето, но и знам защо. ;)

Статийката е на възраст над 30 години, а реакциите които предизвиква у българските мъже днес съм готова да се обзаложа, че дори американците не са могли да имитират тогава.

Оказва се, че мисленето на българския "силен" пол е поне 30 години назад и незнайно колко встрани.

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че никой от мъжете няма да оцени "подобаващо" статията. Та се чудя какво би казала някоя от дамите по въпроса...

------

Аре да не съм 100% off:

 

 

838471_460s_v2.jpg

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Ако мъжете можеха да менструират

(от Глория Стейнем)

Дъра, дъра, дъра-бъра...

Статийката е на възраст над 30 години, а реакциите които предизвиква у българските мъже днес съм готова да се обзаложа, че дори американците не са могли да имитират тогава.

Оказва се, че мисленето на българския "силен" пол е поне 30 години назад и незнайно колко встрани.

Препрочетох го поне пет пъти... и всеки път ми се струваше все толкова голяма тъпотия.... Аз като един изостанал с поне 30 години и неясно още колко у лЕо или у дЕсно... мислех да задам нЕкои въпроси, относно идеята или по-скоро, липсата на такава в таз..., този.., това "нещо", но реших, че няма смисъл, защото, първо не ми се занимава и второ от това нещото няма да добие повече смисъл... Да не говорим, че най вероятно щях да получа отговор, плод на мисъл генерирана в немалка степен именно от менструалният цикъл...

Link to comment
Share on other sites

А аз не разбрах къде е проблема ако ми дойде да си направя high five с Гадо?

В мензис не барам!

 

П.п. Аз съм стара школа ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...