Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Съвсем случайно попаднах на този македонски форум и три дена се спуках от смях докато чета темите. Особено тези които са свързани с историята. Бях чувал, че македонците са с промити мозъци, но сега вече се убедих окончателно, че тази нация е сбъркана. Дано не обидя някой колега с македонски корени, но това което пишат за българите минава всякакви граници. Иначе си имат и специална тема за Замунда.

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен с това обобщение. Имам няколко приятели македонци и всичките са ми казвали едно и също - това са опити за промивки на мозъци. По мнението на един от тях си имат и те разни болни мозъци, дето вярват на тия глупости, но са по скоро изключения. По същата логика и при нас могат да ползват СКАТ и Канал 2000 като представителна извадка за това колко изперкал народ сме...

Link to comment
Share on other sites

Не съм съгласен с това обобщение. Имам няколко приятели македонци и всичките са ми казвали едно и също - това са опити за промивки на мозъци. По мнението на един от тях си имат и те разни болни мозъци, дето вярват на тия глупости, но са по скоро изключения. По същата логика и при нас могат да ползват СКАТ и Канал 2000 като представителна извадка за това колко изперкал народ сме...

Предполагам, че си прав. Аз нямам познати македонци и цитирах само това което съм чул и това което прочетох. Навсякъде има хора и хора. Тук също има не по-малко промити мозъци.

Наздраве. :beer:

 

EDIT: Никогаш бугарски пасош!

И да завршам како просјак без пари на улица, и да умрам од глад, никогаш нема да го извадам пасошот на луѓето кои се изживувале врз моите предци и вршеле терор.

Како можете да вадите пасош бугарски јас незнам??? Зарем нели ви текнува колкав терор има претрпено овој македонски народ од таа клета нација? Како ни ја крадат целата наша македонска историја, сите наши народни херои, сите наши МАКЕДОНСКИ песни, како сакаат да ја припојат Македонија и да стане бугарска земја итн.

Нели ви текнува колку Македонци имаат загинато низ историјава поради клетите татари? Малку ли е што ни ја земаа Пиринска Македонија? Ви текнува ли на Македонците коишто сеуште се борат за своите права таму, а се приморани да зборуваат на бугарски јазик и се изложени на невиден терор и психолошко малтретирање?

Ова се факти кои се доволни за да се презира бугарскиот народ!!!

Да сум модератор, тема од ваков калибар нема никогаш да биде одобрена на овој форум. Ова е работа за која што воопшто не смее да се дискутира.

Ќе каже некој извадив бугарски пасош за работа....хммм работа? Кој сака да работи, може да работи во Македонија. Во Македонија има работни места за тие што сакаат да работат. Така да не е тоа причина за да се вади бугарски пасош!

Според мене тие што вадат пасош не се МАКЕДОНЦИ, затоа што газат на Македонштината!!!

Тие се и луѓе кои незнаат што треба со себе, затоа што газат на својата националност и на сопственото јас.

И таквите предавници како Љубчо Георгиевски треба да се бесат на плоштад сите до еден, пред очите на македонскиот народ!

 

Бољи гроб, него цел живот роб! НИКОГАШ БУГАР!

ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!

 

Този цитат беше от тази тема.

 

Аз не познавам българи които да говорят с такава злоба за македонците.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Седи Блажо во купе во воз. Наспроти него седи дотерана плавуша облечена во кратка сукња. Блажо не престанал да зјапа во неа. Плавушата видела дека Блажо гледа во неа ги раширила нозете и му ја покажала вагината.

 

- Ви се допаѓа? го прашала плавушата.

- Нормално! и одговорил Блажо

- Сакате ли да ви намигне? Ги раширила нозете и намигнала со вагината.

... Блажо во делириум, не верува на своите очи

- Сакате ли да ви прати бакнеж? Ги раширила нозете и му пратила бакнеж со вагината!

Блажо само што не паднал во несвест.

- Седнете до мене.

Блажо станал и седнал до неа

- Сакате ли да ставете два прста во неа?

Блажо: Не зезај, сакаш да ми кажеш дека може и да свирне! :tongue

Link to comment
Share on other sites

А аз имам няколко познати македонци с които се запознах в Гърция. Интересното е, че докато робуваха на малаките, намираха повод през две минути да употребяват словосъчетанието - "Ние българите... и т.н." Когато след година две се видяхме тук в България, изведнъж станаха - Ние македонците... Даже един-двама се пробваха да ми говорят за славната им история и как цял свят им дължал страшно много и какви световни конспирации се плетяли с цел Македония да бъде смазана за да не предяви териториални и исторически претенции върху кажи-речи цяла Европа.

 

П.п. А най-смешно ми стана, когато на следващото лято пак се засякохме в Гърция и изведнъж пък минахме на - Ние българите...

П.п.2 Луда работа.

Link to comment
Share on other sites

Колона от S класи и Х6-ци се е упътила към София. Оказва се, че са митничари, които настояват възрастта за пенсиониране да се вдигне на 80г.

ХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...