Jump to content
BulForum.com

Black Friday


Stefani876

Recommended Posts

 

 

Не бих си купил матрак с пружини.

 

 

И аз не бих. Имам такъв с малки пружинки дето са в пакети и не съм доволен въобще. Много по-удобетн ми е дунапренения.

 

Аз пък съм на обратното мнение: от година и половина спим на един ТЕД с покет-пружини и без съмнение е най-удобното нещо, на което аз лично някога съм спал. Преди него имахме такъв с мемори пяна- не се чувствах комфортно на него.

По принцип няма как да получиш еднозначен отговор на такъв въпрос, така че иди в някой магазин, където го продават и го пробвай. Сънят е прекалено важен в днешно време, за да се правят каквито и да е компромиси. Отиваш, пробваш и взимаш този, на който ти лично се чувстваш най-удобно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доколкото знам мемори пяната не е много подходяща за матраци, а за възглавници (аз имам две...макар, че си зависи от самата мемори пяна, твърдостта й и т.н.) - най-добре е наистина да се пробва, щото на един едно му е удобно, а на друг - друго.

Link to comment
Share on other sites

А, сам ще се убедиш... Ся се замислих, че не ми трябва телевизор, ама щях да боцна една 65-ца, ей така, да си имам.

Ангел ако не е отказал поръчката, веднага го взимам! :grin:

 

Иии само за протокола, ти къде следиш Формула 1? По радиото? :laughing:

 

Да бях те вдигнал и теб в 7... Ангел я отказа 

 

А Ф1 я гледам на записи от 2 години и повече...

Link to comment
Share on other sites

Добре си се насочил към Нани,но това е еднолицев матрак с пружини...Имам топ модела на Тед с пружини в джобове,не струва,на скоро взех за детската стая нов от Нани модела е Сирена фреш мемори,препоръча ми го приятел дето работи в...Тед. Това е модела http://matracinani.bg/sirena-memori.html Просто е страхотен,поръчах същия и за спалнята. Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам мемори пяната не е много подходяща за матраци, а за възглавници.

Точно обратното е. Възглавниците от мемори пяна никога не могат да достигнат мекотата на тези от пух или подобни заместители. При матраците обаче има огромни разлики между различните модели. TempurPedic марката обаче е ненадмината с една-две други конкурентни марки приближаващи се плътно до тях. Лично аз никога повече не бих взел матрак с пружини. Разбира се и тук всичко е въпрос на лично усещане. :)

Link to comment
Share on other sites

Възглавниците от мемори пяна никога не могат да достигнат мекотата на тези от пух или подобни заместители.

 

И с какво си подпираш врата - с пуха ли? :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Покрай тебе тръгна всичко днес! Станах да пикая в 5.30 и като прочетох за ТВ и стана квато стана. Купих телевизора 65-ца, водоструйка Бош на брутална цена, Лего на детето, прах за пране ПАК заради Ангел, капсули за миална и за десерт СД Хама 64ГБ....

 

И току що Петко, който ми реши огромен проблем с лайна на Булсатком, Бог да го поживи, ме поля с вряла вода, че на тия дебили качеството на такъв телевизор е батал. Добре че не гледам телевизия....

Аз броях 1600(или 1 300 беше) миналата година за 55ца лг... А сега има олед 65цата за над 2 бона(бяха 4500 най-евтините) и много ме сърби.... Едвам се сдържам,че събирам за мое жилище. Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Концентрирай се върху това, Стефче... Другото са подробности. Нещо комшийското ебане ме притеснява. Или ебането по комшийски...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

ТИХИЧКО ($20000),  КОГАТО ($30000) говорим ГЛУПОСТИ ($67000)

Верно са глупости. Все едно да ми кажеш, че един телефон Верту за $20,000 е по-добър от един Galaxy S8 за $800. :lol:

 

И с какво си подпираш врата - с пуха ли? :laughing:

Какво точно разбираш под "подпиране на врата"? Има разни "вратни" аксесоари, като това да речем:

 

488.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дълги години спях на дунапрен след, което си купих с мултипокет на Тед. С жена ми спим сега на двоен мултипокек на Тед, като преди да го вземем изпробвахме мемори пяна, кокос и не знам си там какво. Еми никога повече не бих си купил нещо различно от пружинен матрак, за нас това е най-удобното и се чустваме наистна отпочинали. То за това има и толкова видове, на всеки по вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Добре си се насочил към Нани,но това е еднолицев матрак с пружини...Имам топ модела на Тед с пружини в джобове,не струва,на скоро взех за детската стая нов от Нани модела е Сирена фреш мемори,препоръча ми го приятел дето работи в...Тед. Това е модела http://matracinani.bg/sirena-memori.html Просто е страхотен,поръчах същия и за спалнята.

 

Аз също съм с Нани.

Моя е такъв: http://matracinani.bg/produkti/matraci/sirena-fresh-memori.html

 

Доволен съм от матрака, като се има предвид, че го ползвам и като диван, а не само като легло, та ми трябва да е по-твърдичък, за да не се смачква.

 

Не мога да случа на възглавница обаче. Какви ли не съм пробвал и пак не ми е комфортно.

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че дедо вече не идва във форума, иначе каквато е принцеса и усеща даже граховите зърна, със сигурност щеше да каже какъв е най-удобният матрак. :P

 

...а иначе някои сайтове все още продават на цените на черния петък (не само заради часовата разлика)...аз компенсирах с някои неща за пропуска ми на първата вълна. ;)...а то и сайбър мъндито идва, след него Коледа, та и още намаления ще има. :)

Link to comment
Share on other sites

...а иначе някои сайтове все още продават на цените на черния петък (не само заради часовата разлика)...аз компенсирах с някои неща за пропуска ми на първата вълна. ;)...а то и сайбър мъндито идва, след него Коледа, та и още намаления ще има. :)

Много си се поамериканчил бре - блек фрайдей, сайбър мъндей ала-бала! :moon:

 

Аз тази година бях решил да не купувам нищо, че събирам пари за обзавеждане, но се изкуших и отнесох един принтер (подарък за брат ми) и едни 5+1 колонки за настолния компютър. Чакай да те питам като по-голям спец в областта. Тия за 120 лева биват ли? Имай предвид, че не съм голям аудиофил и в момента съм с някакви 2+1 на Microlab (M200) :D

Link to comment
Share on other sites

Много си се поамериканчил бре - блек фрайдей, сайбър мъндей ала-бала! :moon:

 

Аз тази година бях решил да не купувам нищо, че събирам пари за обзавеждане, но се изкуших и отнесох един принтер (подарък за брат ми) и едни 5+1 колонки за настолния компютър. Чакай да те питам като по-голям спец в областта. Тия за 120 лева биват ли? Имай предвид, че не съм голям аудиофил и в момента съм с някакви 2+1 на Microlab (M200) :D

Сотбисе, напълно подкрепям Ангел. По добре заложи на някой Лоджитек, сигурен съм, че ще останеш с пъти по доволен.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютен шит са тези. И суба изобщо не е бандпас както пише в описанието, а си е съвсем нормален рефлекс (отворен обем). Определено Лоджитека ще свирне по-хубаво, но като цяло, лично аз не съм фен на подобни системи.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Аз също съм с Нани.

Моя е такъв: http://matracinani.bg/produkti/matraci/sirena-fresh-memori.html

 

Доволен съм от матрака, като се има предвид, че го ползвам и като диван, а не само като легло, та ми трябва да е по-твърдичък, за да не се смачква.

 

Не мога да случа на възглавница обаче. Какви ли не съм пробвал и пак не ми е комфортно.

Всъщност и моя е същия,сега загледах етикета...Страхотен е,за първи път спах на тоя тип матрак в един хотел в Италия,няма такъв кеф.С възглавниците пробвай с максимално ниска и мека (примерно с фин пух) на тоя матрак аз мога да спя и без възглавница...

Link to comment
Share on other sites

Сотбисе, напълно подкрепям Ангел. По добре заложи на някой Лоджитек, сигурен съм, че ще останеш с пъти по доволен.

Късно е чадо, мандалото лопна :D. Поръчани са още вчера.

 

Абсолютен шит са тези. И суба изобщо не е бандпас както пише в описанието, а си е съвсем нормален рефлекс (отворен обем). Определено Лоджитека ще свирне по-хубаво, но като цяло, лично аз не съм фен на подобни системи.

Еми, кот-такоа :D. Ако наистина са толкова зле, ще покарам малко с тях и после - нови. Но както казах - не съм голям аудиофил и надали може да са по-зле от сегашните. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Късно е чадо, мандалото лопна :D. Поръчани са още вчера.

 

 

Еми, кот-такоа :D. Ако наистина са толкова зле, ще покарам малко с тях и после - нови. Но както казах - не съм голям аудиофил и надали може да са по-зле от сегашните. :moon:

Връщането с емаг е много лесно. Просто си запази всичките найлончета, за да можеш да ги опаковаш.

 

Всъщност и моя е същия,сега загледах етикета...Страхотен е,за първи път спах на тоя тип матрак в един хотел в Италия,няма такъв кеф.С възглавниците пробвай с максимално ниска и мека (примерно с фин пух) на тоя матрак аз мога да спя и без възглавница...

Ами, аз имам една с парченца от мемори пяна, която по принцип ми е удобна, но след четвърти, пети ден, започва да ме боли врата от нея. Но пък се регулира височината. Освен да изкарам още пяна, за да стане още по-ниска...

 

Само с хубава пухена не съм пробвал. Имам някакви пухени, но не са ми удобни.

 

В момента спя с една дормео, която има 2 подпори за врата с различна твърдост в двата края. Окей е май, но много ми мачка косата по някаква причина. Тая от мемори пяната не ми мачка толкова косата като спя на нея. Не съм предполагал, че пълнежа може да влияе точно на това.

Link to comment
Share on other sites

Ами, аз имам една с парченца от мемори пяна, която по принцип ми е удобна, но след четвърти, пети ден, започва да ме боли врата от нея. Но пък се регулира височината. Освен да изкарам още пяна, за да стане още по-ниска...

 

В момента спя с една дормео, която има 2 подпори за врата с различна твърдост в двата края. Окей е май, но много ми мачка косата по някаква причина. Тая от мемори пяната не ми мачка толкова косата като спя на нея. Не съм предполагал, че пълнежа може да влияе точно на това.

... а за възглавници (аз имам две...макар, че си зависи от самата мемори пяна, твърдостта й и т.н.)...

 

Моите са от цяло формовано парче мемори пяна (от тия с повдигнатата част за опора на врата и бамбуковите калъфки) - пробвал съм и дормейските, но са ми прекалено меки и ефектът на меморито при тях почти се губи.

Link to comment
Share on other sites

Верно са глупости. Все едно да ми кажеш, че един телефон Верту за $20,000 е по-добър от един Galaxy S8 за $800. :lol:

 

Не задълбавай в глупостите, моля те. Сравнението ти е ... не'ам думи просто. И аз като теб си мислех тъпотията, че щом е с пружини не струва, докато брат ми не ме образова. Най-добрите и най-скъпите матраци в света са с пружини. Единственият по-скъп от тези бижута по-горе е матрак с някакви магнитни системи, който вече е 1,6 МИЛИОНА долара. Нищо чудно някой козоебец с чалма в ОАЕ да опърдява някой такъв. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...