Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Културен шок. Излезнах от пещерата си и една седмица ще работя от споделен офис (във Враца). Чистия въздух бил хубаво нещо :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Antares said:

Културен шок. Излезнах от пещерата си и една седмица ще работя от споделен офис (във Враца). Чистия въздух бил хубаво нещо :lol:


Сега се сещам един лаф на Ал към Пеги: "Значи като излезеш през вратата, отгоре ще те огрее една ярка светлина. Не се плаши, това е нашият добър приятел Слънцето."

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Културен шок. Излезнах от пещерата си и една седмица ще работя от споделен офис (във Враца). Чистия въздух бил хубаво нещо :lol:

 

Много е яко във Враца. Природата основно. Ако ти се обикаля из планините, мога да ти кажа един 4 часов маршрут на 3км от Враца в Згориград.

 

Иди да хапнеш пица в "пицария "МИЛЕВИ"" Много са добри и са някакви смешни пари.

Link to comment
Share on other sites

Пица мога да си позволя г/д веднъж месечно. Иначе за разходки познавам сериозна част от околността, но не съм сигурен, че колената ми ще го понесат :'(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Пица мога да си позволя г/д веднъж месечно. Иначе за разходки познавам сериозна част от околността, но не съм сигурен, че колената ми ще го понесат :'(

 

Еееее. Жалко. Тези са хубави. В Пловдив са по 14-15лв.

Бил ли си горе към Боров Камък? И над Боров Камък? Има една уникална поляна. Просторна, тиха, с криволичещо поточе и дървен мост. Като от филм изкарана.

 

1-5fEyQ6QfbPD646OtttlHzmwRemlpQPX5AohnHS

 

Поляната продължава надолу, а зад дърветата има станция на ВиК.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

Другари, харчете си парите, защото вече става страшно. Или ги обръщайте в желязо и дървен материал

 

Аз си купувам акции на последък,струват ми се по-добра идея :-)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, HEMO said:

Аз си купувам акции на последък,струват ми се по-добра идея :-)

 

По-добра е, ако не тръгнат да падат. :D 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Другари, харчете си парите, защото вече става страшно. Или ги обръщайте в желязо и дървен материал

 

Тъкмо си търсех причина да си купя един часовник. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

 

По-добра е, ако не тръгнат да падат. :D 

В дългосрочен план не ме касае особено,а и влагам пари само в ниско рискови активи...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, HEMO said:

Аз си купувам акции на последък,струват ми се по-добра идея :-)

В момента са на All Time High. Дългосрочно няма да те бърка, но можеш да преживееш краткотрайни шокове.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, netrootbg said:

В момента са на All Time High. Дългосрочно няма да те бърка, но можеш да преживееш краткотрайни шокове.

Основно съм се насочил към акции с дивиденти,на компании,които имат стабилно присъствие от много години.Пфайзер,Кока Кола,Пепси,Cisco,TSMC и тн.Сривове едва ли,за сега само купувам не мисля да продавам скоро ;-)

Стратегията ми е с малки суми всеки месец, дългосрочно...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEMO said:

Основно съм се насочил към акции с дивиденти,на компании,които имат стабилно присъствие от много години.Пфайзер,Кока Кола,Пепси,Cisco,TSMC и тн.Сривове едва ли,за сега само купувам не мисля да продавам скоро ;-)

Стратегията ми е с малки суми всеки месец, дългосрочно...

От чисто любопитство, кой брокер ползваш?

Link to comment
Share on other sites

А как стоят нещата като такси? 

Питам, защото също имам желание за подобна дейност и чета доста напоследък. Бях се насочил към trading 212 , но те от доста време вече са затворени за нови регистрации, съответно търся алтернатива.

Револют ги дават като най- юзър френдли, но нямам лични наблюдения засега.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Особено балона Amazon е излетял през покрива направо. Баси пирамидата, честно.

 

Не толкова, колкото Тесла.

 

51 minutes ago, deus_pld said:

А как стоят нещата като такси? 

Питам, защото също имам желание за подобна дейност и чета доста напоследък. Бях се насочил към trading 212 , но те от доста време вече са затворени за нови регистрации, съответно търся алтернатива.

Револют ги дават като най- юзър френдли, но нямам лични наблюдения засега.

 

Няма такси в eToro и Револют.

Револют са най-лесни.

Link to comment
Share on other sites

Не забравяйте обаче и че всяка една транзакция трябва да я опишете после в данъчна декларация пред НАП. Малка подробност, но един познат се сети след като осъществи стотици транзакции...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

А как стоят нещата като такси? 

...

Еторо няма такса за покупка,има 5$ за теглене от акаунта към сметка.Револют има мисля три безплатни покупки на месец,след това по 2лв/покупка независимо от броя на акциите и сумата.

 

Quote

Револют ги дават като най- юзър френдли, но нямам лични наблюдения засега.

Револют са наистина много удобни,поне за мен,обаче за момента не стават за често спекулиране с цена(ако купуваш и продаваш при покачване в рамките на до седмица една и съща акция/и) много вероятно е да те блокират,не позволяват day trading.

Еtoro имат доста по-сериозен набор от инструменти,stop loss/take profit и тн.Също така има демо акаунт-имаш виртуални 100к $ може да инвестираш пробно и да видиш как се случват нещата-действа доста отрезвяващо не печелиш/губиш нищо ;-)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Не забравяйте обаче и че всяка една транзакция трябва да я опишете после в данъчна декларация пред НАП. Малка подробност, но един познат се сети след като осъществи стотици транзакции...


И как от НАП ще разберат за тези транзакции? 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:


И как от НАП ще разберат за тези транзакции? 

 

Брокерите подават информацията към НАП. Искат ти ЕГН при регистрация.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

 

Брокерите подават информацията към НАП. Искат ти ЕГН при регистрация.


Да щипкат меча тогава... Точно това съм рекъл, ша знайш... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

 

Брокерите подават информацията към НАП. Искат ти ЕГН при регистрация.

 

Ако брокерът е чуждестранен не мисля, че подават информация (поне така си мисля). Най - малкото, че страната в която живееш, може да няма нищо общо със страната към която плащаш данъци. Отделно в данъчната декларация, като попълваш полето за акции пише само бройка, цена и дата на придобиване. Никой не се интересува какви акции си купил точно(което за мен беше малко глупаво). Бях чел също, че по законен ред НАП ако пита някой чуждестранен брокер какви действия си правил, брокерът спокойно може да откаже да даде тази информация :)

 

Проблемът идва ако ти направят проверка и имаш повече пари, отколкото си декларирал. Тогава трябва да докажеш произхода им. Като кажеш, че са от акции и те питат защо не си ди декларирал, пишат ти една глоба и плащаш данъка на тези пари. Мисля, че се плащаше дори някаква наказателна лихва със задна дата. Поне на мен така ми обясниха, като се интересувах.

 

Не съм задълбавал много и тази информация съм я прочел докато съм си правил проучвания и някои неща може да са много много грешни :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали се е случвало в БГ, но за Чехия знам, че има случаи на брокери изпращали информация на данъчните, които след това са си потърсили и не платените данъци. М/у другото, Uber го правят това. 

Крипто борсите също събират доста информация, и могат да пращат инфо.

Лично аз предпочитам да си обявя доходите и да не го мисля. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...