Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

38 minutes ago, kotora said:

Официалния софтуер на Xiaomi е по-добре от на Самсунг :) 

 

 

50 minutes ago, kotora said:

Просто е изчистена версия, без всичките китайски лайна. 

Вярно, че е въпрос на лично предпочитание както спомена w00x–а, но все пак при Самсунг нямам нужда от Custom ROM :laughing1:

Пък и очевидно си имат правила за UI–а и т.н.., и това се забелязва м/у дисплея на хладилника ми и телефона .. Интегрирани си, телевизора ми стриймва към хладилника, телефона ги управлява и двата. Out of the box ..  Не се представят зле като цялостна система. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, mIRCata said:

Те спряха ли да налагат зорлем имсталирани фейсбуци и други лайна, дето да не може да ги деинсталираш?

Сега погледнах, фейсбук няма Uninstall, има само Disable, но го ползвам та не бях тествал да го махам 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mIRCata said:

Те спряха ли да налагат зорлем имсталирани фейсбуци и други лайна, дето да не може да ги деинсталираш?

 

По това, което беше написал Теди, Xiaomi също не са спрели с тази практика.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Начи "следеният" чвор, който ти влиза отзад три ката, много повече от китайския чвор, е по мазен и удобен? Seems legit. :effemine2:Все 

Все повече се убеждавам, че няма по-голями балъци от копченастискачите. И с по-голямо самочувствие, което ги прави ТОП балъци. 

Всеки път, когато си помисля, че си достигнал максимума на тоталната си мисирщина, ти вземеш та надскочиш себе си! Евала! :lol: :rofl:

 

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

Да, оказа се че фб приложението просто е преинсталирано и може да се деинсталира. Даже в началото май го бях махнал. То имаше и тикток преинсталирано, но него го махнах в самото начало и съм забравил за него.

 

ПС. Аз не разбрах, на кой тел не ноже да се деинсталира фейса, а само да се дизабле?

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Четя тук некви сополщини на клиенти или кандидат клиенти на хематологични и кардиологични клиники...

Пфф... Отвратен съм!

Начи, тва да четеш пръдните на хора с оранжеви пишки и/или наднормено тегло си е тегава работа. Баре разнообразете малко с илачи за хемороиди и мъртви кости по дланите. Може да споделите и за кремовете за ръце....

 

П.п. Пък аз ще прегледам библиотеката си с циреи, че да видя кое все още го има, та да ви показвам.

Link to comment
Share on other sites

Та... след като съм имал сблъсък на малко по-различно ниво с китайски корпорации и начина им на работа, предпочитам софтуер и фърмуер, писан в Китай да не попада на телефона ми :]
Иначе дорде тука великите сили спорим за и против гей браковете, викаме или бягаме от джендърмерията, Китай бавно и методично превзема целия свят :) 

Link to comment
Share on other sites

Като каза това.. аз в този дух се чудя и мая, при начина им на работа и софтуер.. как изобщо китайския ми телефон прави по 1 месец ъптайм постоянно измъчване, и работи нормално... Не, наистина.

Истината обаче е, че на месец-два трябва да го рестартирам, но очаквах и ден-два да не изкарва без да тресне някой краш.. Не е като Windows-а(ите) ми, дето прави по близо година ъптайми.

Иначе ако не е софтуер, писан в китай... ще е софтуер писан в Индия (или от индийци). Не знам кое е по-лошо. Всъщност знам. :rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tedy said:

Да, оказа се че фб приложението просто е преинсталирано и може да се деинсталира. Даже в началото май го бях махнал. То имаше и тикток преинсталирано, но него го махнах в самото начало и съм забравил за него.

 

ПС. Аз не разбрах, на кой тел не ноже да се деинсталира фейса, а само да се дизабле?

 

Сигурен ли си, че при теб може да се маха, а не да се деинсталира? Защото ако е инсталирано, първо ти предлага да Uninstall-неш ъпдейтите, но като го свалиш до версията, която е била вградена, ти предлага само да го Disable-неш, не да го Uninstall-неш.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

 

Сигурен ли си, че при теб може да се маха, а не да се деинсталира? Защото ако е инсталирано, първо ти предлага да Uninstall-неш ъпдейтите, но като го свалиш до версията, която е била вградена, ти предлага само да го Disable-неш, не да го Uninstall-неш.

 

Ами всъщност да, ако съдя по tiktok-a. Фейса в началото го бях Uninstall-нал, и си го нямаше. Ся не ми се ънинсталва за пробата, но Тикток беше същото, и няма и следа от него, имаше си просто Uninstall, ако се сещам правилно. Но няма и следа от него. Щото ако има и съм дал някога Disable, все трябва да го има някъде да дам Енабле, примерно в Apps в сетингс.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tedy said:

Ами всъщност да, ако съдя по tiktok-a. Фейса в началото го бях Uninstall-нал, и си го нямаше. Ся не ми се ънинсталва за пробата, но Тикток беше същото, и няма и следа от него, имаше си просто Uninstall, ако се сещам правилно. Но няма и следа от него. Щото ако има и съм дал някога Disable, все трябва да го има някъде да дам Енабле, примерно в Apps в сетингс.

 

Да, по принцип са там.

Работата е, че Самсунг имат интеграция с Фейсбук в някои от приложенията си. Или поне преди беше така. Например в указателя. Предполагам, че ако част от функционалността на основните ти приложения е обвързана с нещо, не е толкова лесно да го махнеш изцяло, а после да го сложиш. Или просто са задници и са направили санитарния минимум, за да изпълнят изискванията от Гугъл, а именно всеки bloatware, да можа да се Uninstall-ва/Disable-ва.

Link to comment
Share on other sites

Щях да хейтна по самсунг, ама....

всяка OS си идва с някакви bloats. Вин10 примерно. Xiaomi също имат няколко вградени/системни. Мен такива като цяло не ми пречат, само някой друг мегабайт дето заемат, нищо страшно няма. Някои даже са полезни в случая, Компас-а ползвах два пъти ми се наложи, там калкулатора заради мерните единици, и др.

И аз да бях, и аз щях сигурно да слагам bloatware в някакви граници :) .

Link to comment
Share on other sites

Всички са виновни в това с блоутуера. Преди да им се наложи изискване да може да се маха/спира, беше още по-зле. Пускаш си телефона и по подразбиране имаш 10 програми, от които нямаш никаква нужда, но не можеш да махнеш. Сега поне могат да се махат, но просто е досадно.

Проблемът идва тогава, когато някой производител реши, че ще сложи мега яката функция, която на теб реално не ти трябва, но няма как да спреш, защото е вградена. Някои са полезни (като скролиращ скрийншот), но други идват в повече (като заключване на определени програми). В идеалния случай можеш да го игнорираш, но в реалността не е така. Тези програми товарят системата, забавят телефона и хабят излишно батерия.

Link to comment
Share on other sites

Ако е нещо, което товари рам или процесор, да, естествено. Но най-често говорим все пак за програми, които просто стоят на диска. Ако програмата не се ползва за нещо и не се зарежда в паметта, няма как да товари примерно батерия.

Всичко е до някакъв баланс, ако не ми прескочи някакъв threshold на търпимост, съм Ок.

На моя тел има сигурно 10-тина вградени... дето някои са "разбираеми" - Mi Community, Mi Video, weather, notes, Feedback... и подобни.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Antares said:

Та... след като съм имал сблъсък на малко по-различно ниво с китайски корпорации и начина им на работа, предпочитам софтуер и фърмуер, писан в Китай да не попада на телефона ми :]
Иначе дорде тука великите сили спорим за и против гей браковете, викаме или бягаме от джендърмерията, Китай бавно и методично превзема целия свят :) 

И даже не е толкова бавно :D 

11 hours ago, tedy said:

Като каза това.. аз в този дух се чудя и мая, при начина им на работа и софтуер.. как изобщо китайския ми телефон прави по 1 месец ъптайм постоянно измъчване, и работи нормално... Не, наистина.

Истината обаче е, че на месец-два трябва да го рестартирам, но очаквах и ден-два да не изкарва без да тресне някой краш.. Не е като Windows-а(ите) ми, дето прави по близо година ъптайми.

Иначе ако не е софтуер, писан в китай... ще е софтуер писан в Индия (или от индийци). Не знам кое е по-лошо. Всъщност знам. :rolleyes:

Бррр, стъкнал съм с една фирма на която плащаме невероятни суми за дев .. а те по личното ми мнение са сред по-долнопробните индийски такива. Но когато C-level–ите се познават, е трудно. Но май успявам да убедя нашите, че трябва да бягаме :D 

Но обратно към девовете им - толкова загубени човечета не бях виждал от много време, готиното е че можеш да ги строяваш колкото ти душа иска :D 

Разбира се всичките идват с титли .. Director of blabla, Head of Development, Principal Architect ... Даже не искам да знам какво представляват техните миниъни.  

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ARPAnet said:

...Даже не искам да знам какво представляват техните миниъни.  

Грънчари, овчари, хванати в свободното време да натискат копчета на клавиатурата, и от няколко милиона опита, все пак и те успяват да направят няколко реда код да тръгнат.. Нема се учудя ако са постигнали и непостижимото - да са хванали маймуни от гората, и те да се научили какво е цикъл..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Даже не искам да знам какво представляват техните миниъни.  

Мога много да ти разкажа... Моята фирма има навика да търси проекти по бунищата и редовно "намазвам" да оправям говната на баш такива творци. Ама няма, че все пак тоя форум е създаден за да забавлява Гадо, а тия теми Го отегчават...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:

Мога много да ти разкажа... Моята фирма има навика да търси проекти по бунищата и редовно "намазвам" да оправям говната на баш такива творци. Ама няма, че все пак тоя форум е създаден за да забавлява Гадо, а тия теми Го отегчават...

Бахахахаха, аз ако почна да разправям индийски истории и Гадин ще спре да влиза във форОма. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tedy said:

Не е като Windows-а(ите) ми, дето прави по близо година ъптайми.

И как се получава това при положение, че кажи речи всеки месец има критични ъпдейти които искат рестарт?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, netrootbg said:

И как се получава това при положение, че кажи речи всеки месец има критични ъпдейти които искат рестарт?

Като съм изключил автоматичното ъпдейтване, съответно рестарт. Не всички машини са еднакво критични и искащи ежемесечен ъпдейт, да не говорим, че ако са по-критични, има сценарии, при които не трябва да се спират/отсъстват по-дълго и за секунда. Сценарии много, защото усещам накъде ще тръгнем по тая нишка :P . И не е казано, че винаги се правят по година ъптайми, а че го могат спокойно, иначе по половин година, по 3-4-5 месеца, и т.н.

 

Имам домашен сървър от сигурно 7-8 години, 24/7. За цялото време няма нито една издънка вследствие големите ъптайми. И да стане нещо, голям праз, пускам възстановяване от имидж за 10 мин. Ако стане втори път, ще се замисля, а на третия път вече ще ъпдейтвам ежемесечно :D . За остатъка от живота ми обаче леко се съмнявам, че ще стигна до фаза 3 :bgrin: .

Продукшън сървъри също относително рядко ги ъпдейтвам, те са единични, и когат се сетя... ама малко е по-специфична ситуацията, а и за 15-20г. само веднъж имаше пробив, и той беше зеро-дей по RDP влязоха, пак нямаше драми.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tedy said:

Грънчари, овчари, хванати в свободното време да натискат копчета на клавиатурата, и от няколко милиона опита, все пак и те успяват да направят няколко реда код да тръгнат.. Нема се учудя ако са постигнали и непостижимото - да са хванали маймуни от гората, и те да се научили какво е цикъл..

Горе долу. 
Идват нинджите и започват : Ние правим Кюбернетис, Клауд .. 
Оки - ето ви Кюбе, локално ... Имате ли някакви изисквания ?  Смело деплойвате и кажете ако искате още нещо. Ето ви и темплейт който можете да ползвате.
Малко след това разбираш, че те просто са прочели първите 2 HowTo-та на тема Кюбе, и знаят как да ползват базовите неща и деф инсталацията на AWS. И нищо повече, ама нищичко. И Дженкинс знаеха да ползват, но дори с готовите библиотеки и деплоймънт файли, пак не се оправят. 

Евентуално стигаме до писането на код, и нинджите се връщат с - ама кое АПИ да ползваме ? 
При което започваш да питаш - ама нали ви дадох документацията, вие прочетохте ли я ? Ето тук е вашият отговор. Да го тествам ли за вас?  При условие, че дойдоха с твърдения, че имат опит с този продукт. Може би заради това американеца им който уж беше опитният, вече не влиза в срещите и ме избягва :D 

Сега очаквам първият релийз, евентуално трябва да поема бекенда който ще генерират, но за сега такъв не виждам, щото са модерни и всичко го пишат във фронтенда с JS :laughing1:  Та само чакам да ми покажат творенията си и да ги подкарам и по тази тема.

23 minutes ago, Antares said:

Мога много да ти разкажа... Моята фирма има навика да търси проекти по бунищата и редовно "намазвам" да оправям говната на баш такива творци. Ама няма, че все пак тоя форум е създаден за да забавлява Гадо, а тия теми Го отегчават...

На мен това ми е първият директен сблъсък с индийски дев процес. Но виждам и как се променят някои от доставчиците ни, и нивото на съпорт което доставят, дори и нивото на новите им релийзи. И абсолютно винаги можеш да отгатнеш, че са преместили нещо в Индия 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...