Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

Just now, vikktorpenchev said:

Знам. че имаш такава и много си я харесваш, но на хартия S5 Max е по-добре.

S5 Max е по-добре и от iRobot i7. На хартия. Тия четки на iRobot ми изглеждат много приятни, но в pazaruvaj топ 10 са все roborock. 

 

Кои параметри на хартия са по-добри?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

24 minutes ago, w00x said:

 

Кои параметри на хартия са по-добри?

image.thumb.png.bcf5d1712dc49326d30d157ecf407fed.png
 

И тука има няква друга табличка. Май разликата е само в двете камери в полза на s6 https://vachq.com/roborock-s5-max-vs-roborock-s6-maxv

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Знам. че имаш такава и много си я харесваш, но на хартия S5 Max е по-добре.

S5 Max е по-добре и от iRobot i7. На хартия. Тия четки на iRobot ми изглеждат много приятни, но в pazaruvaj топ 10 са все roborock. 


Е в Банания кво чакаш - топа да е на топа ли :laughing1:
Всички търсим еврейската сделка :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, vikktorpenchev said:


 

И тука има няква друга табличка. Май разликата е само в двете камери в полза на s6 https://vachq.com/roborock-s5-max-vs-roborock-s6-maxv


Това са някакви автоматично генерирани таблици.

Освен това, виж какво пише над таблицата във втория ти линк. :)
Това са почти идентични прахосмукачки, като едната е по-новия модел и има повече екстри. И разни подобрения. Дори консумативите им са взаимно-заменими.

Link to comment
Share on other sites

Еми няма как. 
междудругото май си прав за инфлацията.  
 

вдит: горното е за раптора

 

@w00x гледах и видеа - казват, че не си заслужава разликата в парите. Иначе вероятно ако са на една цена, по-новото е по-добро.  Но и това не е във всички случаи. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

“Не си заслужава парите” не я прави по-лоша като представяне. :)
За мен по-добрата ориентация си заслужава допълнителните пари. А и в твоя случай, разликата между двете беше 99лв.

 

Аз също съм гледал сравнения, ревюта и мнения на потребители, преди да я купя.

Link to comment
Share on other sites

@w00x crazy days свърши,

бялата си беше останала на същата цена + 16% намаление.

Полвин час по-късно като рефрешнах и вече я смениха на 1.079 лв.

Подозирам, че цената на Черен петък може да бъде близо до тази 800 - 16% 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vikktorpenchev said:

@w00x crazy days свърши,

 

Подозирам, че цената на Черен петък може да бъде близо до тази 800 - 16% 

 

 

672 лв

Ще гледам и за 2-те

BTW в фейсбук има една група iLife, Xiaomi.... админа е RoboBG, той има канал в YouTube.

Гледам, че е поствал промо кодове за различни модели прахосмукачки от Алиекспрес.

Също така виждам, че има уговорка с някакъв сервиз да поддържа продуктите, които са закупени с негов промо код. Точно там видях, че в събота е пуснал промо код за роборок s5 max от Европа за 650 лв. 
Та ако някой също търси, ще пусна линк към групата. 

Link to comment
Share on other sites

Когато прахосмукачката излезе, редовната цена, без промо код, от Алиекспрес беше 640лв. Просто трябваше да се издебне някой продавач, който е пуснал промоция. Не беше трудно.

Link to comment
Share on other sites

А сега с новите промени има ли някакви допълнителни такси за покупки от Европа, че това не ми стана ясн? Спорим с жена ми, тя чула, че за всичко, което влиза в България, а аз съм на мнение, че е само за извън ЕС. 
 

основната борба при прахосмукачките роботи само между roborock и iRobot ли е? Rowenta са много добри в кабелните прахосмукачки. Как са в роботите?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vikktorpenchev said:

А сега с новите промени има ли някакви допълнителни такси за покупки от Европа, че това не ми стана ясн? Спорим с жена ми, тя чула, че за всичко, което влиза в България, а аз съм на мнение, че е само за извън ЕС.

 

Не. Само за внос извън ЕС.
Имай предвид, че някои продавачи (основно Китайски) изпращат от Европейски складове, но стоките вътре не са обмитени ("освободени за свободно пътуване" мисля, че се водеше), а седят само на склад. И в крайна сметка, пак трябва да си платиш ДДС-то, нищо, че ти пращат от Полша, например.

Link to comment
Share on other sites

Да дам малко мнение за нашия робот. За момента работи добре, обира си супер боклуците по ламината и гранитогреса. Един път заседна на оставен сушилник за дрехи и веднага "изпищя да го спасяваме", но като чисти вече дигаме тея неща да не му пречат. Мисля и по-нагоре бяхме писали, чисти си и в пълна тъмнина. Доволни сме като цяло.

 

Единствената ми забележка е, че е сякаш шумничък като чисти. Дори на сайлънт, намаля само звука на говорителя, но самата четка и другите неща са си на макс. Ако лягаме да спим и го пуснем, се чува и на втория етаж.

Link to comment
Share on other sites

E те заради тая работа се разкандърдисах и аз да взимам такъв робот. Ходих, гледах и все ярмомелки. А идеята ми беше нощно време да си върши работата.

 

Link to comment
Share on other sites

Някой ден като намерите безшумна машина ми се обадете.... Почти на 100% няма да съм жив обаче докато някой направи такова нещо 

Link to comment
Share on other sites

Абе заеби тая работа! Аре, мен като ме издразни, ще стана ще и бия два ритника и на другия ден ще съм си отворил работа да я оправям. Ама на котките ми ще им вади акълчетата, дето и без това ги нямат.

А и това, дето го чух на живо (независимо от ценовия диапазон), наистина ме втрещи. И честно, не мога да си представя как човек може сам да си причини подобно нещо! А това се предполага, че трябва да работи нощем, чичка!

Тия търсят пари като за космически кораб или поне като за Лиърджет, ама не са и чували за съвременни технологии, задвижвания и прочее.

Дет се вика - Аре ся, Асан. С`ига с с`иганските номера!

Link to comment
Share on other sites

Горе долу толкова ще е и на черен петък ако е намалено. Вероятно още 50-100лв ще можеш да спестиш.
Ти си реши. :) 

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Това сладурче го купих като излезе модела (преди година и нещо) за 730 кинта... Сега има следващ модел... Не знам, цената е добра, ама все ми се струва, че би трябвало да има някъде и по-ниска. Но иначе машинката е супер. 

Link to comment
Share on other sites

Единствената разлика с моята S50 е, че контейнера за водата е по-голям и можеш да си настройваш колко вода да пуска, при моя модел е на гравитационен принцип. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...