Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

Аз за това казах всеки луд с номера си, или казано по друг начин дава парите си, където мисли за удачно. Основно на работа работя с поялник, за това е такъв от 1000 лв. не за 50 от Лидл. Ако с компа си васиш хлаба, логично да инвестираш там и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minutes ago, Mockingbird said:

Аз още се кумя... Ама може и да взема нещо и аз напролет.... Лошото е, че имам 4 отделни зони с трева и няма как една да ги минава всичките... Вероятно ще взема един робот за най-голямата зона, а другите пак с нормалната косачка... Поне да ме отмени малко....че два пъти в седмицата....занимавка си е.... 

Винаги можеш да я преместиш в друга зона :D

Пък и се познавам, мога да кося 2 пъти в седмицата,  но и мога 2 седмици да не я пипна, ако е съм зает

Link to comment
Share on other sites

А стига ве.... поялник за 1 бон :blink: :bgrin:

 

PS. Ся сериозно, аз 25+ години карах с един за 15 лв руски от комунизма още... та наскоро си взех станция за 60 лв и си рекох, баси, върха на сладоледа :lol:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARPAnet said:

И ще ми реши проблема с изхвърлянето на тревата, че Контейнера ми за Био боклук не стига :D А така flow–а на трева ще е по-постоянен, и би трябвало да ми реши проблема


Не съм видял косачка да изхвърля сама тревата вън от моравата и двора :laughing1:
 

1 hour ago, Mockingbird said:

Има много модели под 2к лева вече.. 


Ма зЕми си бе, па се обади после да се пофалиш като с тва за прозорците. 
 

36 minutes ago, w00x said:

Аз имах проблем с китката заради лоша мишка, затова няма как някой да ме убеди, че "няма разлика". 


Разликата е космическа, не просто голяма. 

Link to comment
Share on other sites

Шси зема, споко... И ще се пофаля....те цените им падат стремглаво...следя ги от година и половина вече...ако бяха по 3+ сега са по 2+.... А за тва с прозорците не съм се хвалил никъде, само споделих опит от неизвестен китайски производител... :lol:

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Аз ги следя откакто се появи първия Бош на цена 3999... И ще падат, много ясно, но такива машини - или най-доброто или нищо. Доказано с 20 години личен опит

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tedy said:

А стига ве.... поялник за 1 бон :blink: :bgrin:

 

PS. Ся сериозно, аз 25+ години карах с един за 15 лв руски от комунизма още... та наскоро си взех станция за 60 лв и си рекох, баси, върха на сладоледа :lol:

 

Като начало, работи цяла седмица, почти без да се спира. Отделно е много важно да има точна температура, за да не прегрява елементи или да ги "клепа" и да не ги запоява. Кофти спойка е свързана с проблем с другите свързани елементи, като някой от тях са левчета, не стотна от стотинката, а освен това проблема е свързан със загуба на време, което също не е без пари. Това обаче ми е "по-евтиния" поялник, имам друг който нагревателя и сензора за температура са вградени в самата човка. Като го вземеш от станция, докато го допреш до елемента е нагрял от стайна температура до зададената, като самия производител дава точност 1 градус на върха на човката. От тая гледна точка само една резервна човка е около 200 лв. Та идеята ми е, че когато е професионално, цената е една, за любители друга. Така тоя дето си проверява е-мейла и гледа тубата на компа му е все тая дали мишката е 10 лв. или 200 лв.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

 

Като начало, работи цяла седмица, почти без да се спира. Отделно е много важно да има точна температура, за да не прегрява елементи или да ги "клепа" и да не ги запоява. Кофти спойка е свързана с проблем с другите свързани елементи, като някой от тях са левчета, не стотна от стотинката, а освен това проблема е свързан със загуба на време, което също не е без пари. Това обаче ми е "по-евтиния" поялник, имам друг който нагревателя и сензора за температура са вградени в самата човка. Като го вземеш от станция, докато го допреш до елемента е нагрял от стайна температура до зададената, като самия производител дава точност 1 градус на върха на човката. От тая гледна точка само една резервна човка е около 200 лв. Та идеята ми е, че когато е професионално, цената е една, за любители друга. Така тоя дето си проверява е-мейла и гледа тубата на компа му е все тая дали мишката е 10 лв. или 200 лв.

Да бе, не ме разбирай погрешно, аз се шегувах (проличащо си от следващия ми коментар там).

Но отчасти :) .

Споделям моята гледна точка, само моята, която не е статична, а просто началното ми учудване.

Знаех, че има поялници и станции по $200-300..., за други инструменти не бих се учудил на някои много големи цени, примерно осцилоскопи знам че има адски скъпи, или генератори и други подобни.

Просто за поялник леко се учудих, не мислех че е чак толкова трудно да се направи прецизен такъв (с прецизно поддържана температура), но вероятно бизнеса ви е свързан или с продукти на скъпи цени, или голям обем продукция, че да оправдае подобен поялник (кой знае другите ви инструменти и там колко са скъпи), че и по 200 лв за човка :) .

И друго, разликата между евтина и  от най-скъпите мишка е 8-10 пъти в най-лошия случай. Между 20 и 200 лв примерно, но и абсолютната стойност (базата) не е голяма. Като има голяма доза глезене при мишките над около 150 лв (лично мнение), докато при поялник се съмнявам да има доза глезене, чисто работен инструмент.

Та, за моите лични досегашни разбирания, поялник айде до $200-300 да кажем.. та така. Взех си китайска станция някаква за около 60-70 лв преди година покрай смяната на едни омрони на мишката, където е фина работа, и ми се видя доста добра, но като се замисли човек... не е чак толкова чудно и 1000 лв за някаква топ-станция. Както и да е, просто първоначално леко се учудих.

Наистина голяма роля играе дали е за професионални нужди, колко често се ползва дадено нещо и много други. Преди година имах перипетии с перфоратори. Евтин бях взел, оказа се боклук, но после един за около 240 лв се оказа абс. достатъчен за мен, въпреки че професионални има за над 400 лв, при това по-нефелни.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Не съм видял косачка да изхвърля сама тревата вън от моравата и двора :laughing1:

Няма и нужда за тези :   

image.thumb.png.ccdf159b78321f99dc9ab422ee7c1460.png

Което е полезна екстра

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Няма и нужда за тези :   

image.thumb.png.ccdf159b78321f99dc9ab422ee7c1460.png

Което е полезна екстра


Изобщо не съм сигурен. Ама никак. Като цяло И след тая машина се вървни, но разбира се много по-малко. 

Link to comment
Share on other sites

@RaptoR искам прахосмукачка, която да пусна в стаята да смуче, да измие паркета и като приключи, да я прибера в щкафа. Защото нямам място за зарядна станция в стаята. Със сигурност няма да може да излезе от тук и да иде в друга стая. Та така да се каже искам да в пускам ръчно, но тя да си свърши всичко и ръчно да в прибера. 
 

ти май каза, че имаш i9

той самопочиства ли контейнера си?

Link to comment
Share on other sites

В повечето случаи аз нямам проблеми. В този случай производителите на прахосмукачки имат проблем с мен. Разбираш ли ми идеята?

 

т. к. ХишникА много ги похвали роботите, някак чак почувствах, че ни се скара, че не сме си купили, и се замислих какво ми трябва. И изявих желание за такава, но не мога да се насоча към модел. Те са стотици

 

едит. Моп функцията отпада. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

Не я разбирам. :D Как имат проблем с теб производителите?

Че не съм си купил от техния продукт :D

 

искам да си купя нещо, което няма супер много функции, които няма са използвам, а да трябва да плащам за тях. Примерно не ми трябва контейнера да се самозадоволява. Не ми трябва график на самопочистване. Не знам дали ми трябва wifi. Обаче пък е яко да прави детайлна карта на стаята. Яко е да я пусна в стая и да му кажа това е “тая” стая, почвай. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, vikktorpenchev said:

Че не съм си купил от техния продукт :D

 

искам да си купя нещо, което няма супер много функции, които няма са използвам, а да трябва да плащам за тях. Примерно не ми трябва контейнера да се самозадоволява. Не ми трябва график на самопочистване. Не знам дали ми трябва wifi. Обаче пък е яко да прави детайлна карта на стаята. Яко е да я пусна в стая и да му кажа това е “тая” стая, почвай. 

 

Те функциите вървят комплект. Освен контейнера за самопочистване. Той е отделно според модела.
Моята може да прави това, което си изброил. Не знам защоа не може да преминава от една стая в друга, но можеш да я преместиш в правилната стая и да я изчисти, а след това да я прибереш на зарядното.

Зарядното може и под дивана да го сложиш ако искаш. Ако е от високия тип на крака, а не от ниските, които са до земята.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно ще я пускам самостоятелно стая по стая. 
 

всичките ни мебели са до земята. За сметка на това, всички имат място за съхранение. 
 

твоята каква е?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tedy said:

Да бе, не ме разбирай погрешно, аз се шегувах (проличащо си от следващия ми коментар там).

Но отчасти :) .

Споделям моята гледна точка, само моята, която не е статична, а просто началното ми учудване.

Знаех, че има поялници и станции по $200-300..., за други инструменти не бих се учудил на някои много големи цени, примерно осцилоскопи знам че има адски скъпи, или генератори и други подобни.

Просто за поялник леко се учудих, не мислех че е чак толкова трудно да се направи прецизен такъв (с прецизно поддържана температура), но вероятно бизнеса ви е свързан или с продукти на скъпи цени, или голям обем продукция, че да оправдае подобен поялник (кой знае другите ви инструменти и там колко са скъпи), че и по 200 лв за човка :) .

И друго, разликата между евтина и  от най-скъпите мишка е 8-10 пъти в най-лошия случай. Между 20 и 200 лв примерно, но и абсолютната стойност (базата) не е голяма. Като има голяма доза глезене при мишките над около 150 лв (лично мнение), докато при поялник се съмнявам да има доза глезене, чисто работен инструмент.

Та, за моите лични досегашни разбирания, поялник айде до $200-300 да кажем.. та така. Взех си китайска станция някаква за около 60-70 лв преди година покрай смяната на едни омрони на мишката, където е фина работа, и ми се видя доста добра, но като се замисли човек... не е чак толкова чудно и 1000 лв за някаква топ-станция. Както и да е, просто първоначално леко се учудих.

Наистина голяма роля играе дали е за професионални нужди, колко често се ползва дадено нещо и много други. Преди година имах перипетии с перфоратори. Евтин бях взел, оказа се боклук, но после един за около 240 лв се оказа абс. достатъчен за мен, въпреки че професионални има за над 400 лв, при това по-нефелни.

 

Не случайно, казах че всеки си избира според това какви са му интересите и какво му трябва. За едни даденото нещо е глупост, за други е необходимост, за това от всичките продукти има различни видове.

Другите инструменти не мога да кажа, че са толкова скъпи, освен наистина осцилоскопа, но поялника при нас е много важен, за това залагаме на скъпи такива. По-горе писах защо.

Аз имам перфоратор ли е къртач ли, не мога да кажа като цяло, от по-големите машини с бутало вътре в корпуса. Преди 15 години сигурно на майтап купих един Айнхел от Метро, като с него построих цяла къща, а на колко хора съм го давал и друга работа ми е свършил не мога да опиша. Виках, че ще мре миналата година, че взе да "изтърва" инструментите като удари и купих друг, но и той още не ще да спира и ме е яд да го хвърля като работи. :lol:

 

Да се върна на темата с робота, днес пристигна и за сега нямам никакви забележки. Тая машинка ама наистина вършила работа. Детето се спука да му се радва, навира се под шкафовете в кухнята, заобикаляше и куклите даже, хем нямаше карта и като наближи обект намаля скоростта, а не го отнася. За момента съм много доволен от машинката, много ми харесва, 6+ направо, не съм вярвал, че ще се справя така

В менюто има наистина опции, да вкарваш няколко карти, та ако я кача и на втория етаж ще чисти. Тея дни ще я разучавам.

 

П.П. Даже пуснах фърмуер ъпдейт. Ама то това чудо на техниката и говорило, що не казвате по-рано. :lol:

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

Вероятно ще я пускам самостоятелно стая по стая. 
 

всичките ни мебели са до земята. За сметка на това, всички имат място за съхранение. 
 

твоята каква е?

 

Ние така чистим. Стая по стая. Просто седи на базата и като ѝ зададеш коя тая искаш да чисти си отива до нея самичка, чисти според зададени параметри и се прибира на мястото си.

 

Roborock S6 MaxV.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

 

Roborock S6 MaxV.


много добри отзиви четох за нея. От колко време я ползваш?

 

и аз ще я ползвам став по стая, но ще в пренасям сам до желаната стая. 
 

edit: някъде мернах, че приложението за iOS било ужас. Имаш ли наблюдения?

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vikktorpenchev said:


много добри отзиви четох за нея. От колко време я ползваш?

 

и аз ще я ползвам став по стая, но ще в пренасям сам до желаната стая. 
 

edit: някъде мернах, че приложението за iOS било ужас. Имаш ли наблюдения?

 

1 година. Не. Ползвам я на Андроид.
Те са 2 приложения. Roborock и Mi Home. И двете могат да управляват прахосмукачката.
Защо ще я пренасяш? Имаш високи прагове ли?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, w00x said:

 

1 година. Не. Ползвам я на Андроид.
Те са 2 приложения. Roborock и Mi Home. И двете могат да управляват прахосмукачката.
Защо ще я пренасяш? Имаш високи прагове ли?

Да. Адски високи. Даже не намерих преходни лайсни, които да стават и сложих алуминиев ъгъл за стъпало, за да изглежда завършено. 
Освен това не пускаме отопление/охлаждане във всички стаи. И в допълнение не пускаме котката във всички стаи.

Сега гледам и една статия за робот прахосмукачки за малки апартаменти. 
 

едит:

Това изглежда обещаващо спрямо цена и функции 

https://www.tehnomix.bg/prahosmukachka-irobotr-roomba-i3-3158

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Ами, тя може да преодолява препятствия до определена височина. Надиха се и минава.

Това с отоплението/охлаждането не го разбрах. Заради вратите ли? Просто отваряш вратата като ще чистиш, той си влиза, а после ще ти прати нотификейшън на телефона, че не може да си стигне до базата и ще отидеш да му отвориш. :) 

 

Нямам наблюдения над iRobot. Както казах и по-рано в дискусията, четките им за килим са най-добри, защото са двойни по някаква патентована технология.

 

image.png

 

Недостатък е, че не "виждат в тъмното" и не можеш да го пуснеш да чисти в тъмна стая. Трябва да му включиш лампите. Докато Roborock-а има LIDAR сензор и можеш да го пуснеш да чисти в мазето ако искаш, за него няма значение.

Link to comment
Share on other sites

Викторе, нещо не те разбрах - моята машина е стара, от първите. Аок имаш прагове не е проблем, стига да са полегати. При мен са подобни нещата и с преходни лайстни, особено хол-коридор е сериозен преход към 3 и нагоре санта, смятай направен е с обърнат перваз. Машината съсвем спокойно минава. Ръб обаче няма да мине посмъртно.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...