Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

Just now, Godfather said:

Явно не се сещаш, че безплатно е само сиренето в капана. Всичко останало е калкулирано (включително и всеки мисирски тарикатлък) и си го плащаш ти. Ама хайде нямам време да ти обяснявам азбучни истини. :lol:

 

най-вероятно е така, но ако клиента е доволен, какво значение има? 

и двата робота си заслужават цената. В случея емаг явно са доволни на тази цена, ние тук също сме доволни от нея. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, vikktorpenchev said:

....и освен това не е необходимо да посочваш причина за връщане. Никой няма да ти се обажда да те пита "ама вие сега защо сте го върнали това"


Остави мисира да си кълве там... Явно хал хабер си няма, но по мисирски ... да не търся сега оня клип със звука... :laughing1:

Викторе, засега клоня към отказване на скъпата... Вбесява ме обаче, че тая е бяла! Кой идиот реши да я направи бяла?!?! 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Викторе, засега клоня към отказване на скъпата... Вбесява ме обаче, че тая е бяла! Кой идиот реши да я направи бяла?!?! 

 

Да, бяло за прахосмукачка не е особено добре,

но аз взех черна. Там пък се виждат много пръсти. Много се вижда прахът, който се натрупва, т.к. стои на коридора.

Може би ако мине под нещо ниско и се надраска отгоре пак ще си личи повече на черно, отколкото на бяло.

Почвам да си мисля, че бялото е по-добре от черното.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Да, бяло за прахосмукачка не е особено добре,

но аз взех черна. Там пък се виждат много пръсти. Много се вижда прахът, който се натрупва, т.к. стои на коридора.

Може би ако мине под нещо ниско и се надраска отгоре пак ще си личи повече на черно, отколкото на бяло.

Почвам да си мисля, че бялото е по-добре от черното.


Всичко в хола ми е черно - ще стои като говненце. Ще трябва да търся ново място. Освен това какво мислиш става като се натрупа прах връз бялото? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Всичко в хола ми е черно - ще стои като говненце. Ще трябва да търся ново място. Освен това какво мислиш става като се натрупа прах връз бялото? 

 

предполагам, че прахът не се вижда толкова много върху бяло

мен ме дразни и бърша робота с мокра кърпичка и после със суха, че остава петна :D

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

предполагам, че прахът не се вижда толкова много върху бяло

мен ме дразни и бърша робота с мокра кърпичка и после със суха, че остава петна :D


Добре де ти защо го пипаш изобщо? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Добре де ти защо го пипаш изобщо? :laughing1:

 

знаех си, че ще се стигне до този въпрос :D

аз не го използвам толкова като автономна единица, понякога го местя из стаите, друг път му помагам да излезе от стаята с големия праг;

сега в момента е изключен извън станцията, за да не го ритне някой, но след малко ще го сложа и ще го пусна днес да чисти .... вероятно довечера пак ще го изключа и ще го преместя.... 

но аз съм специален случай :D още от самото начало знаех, че няма да използвам робота изцяло като робот.

Link to comment
Share on other sites

Е то е невъзможно да не се пипа от време на време, но няма да се гушкате все пак :laughing1:
Ти да не мислиш, че моята не я вдигам и местя понякога из стаите? 

ЕДИТ: Евтиният Роборок изчезна - видя ли сега защо съм поръчал двата, МИСИР?

Link to comment
Share on other sites

@vikktorpenchev и @RaptoR моята е бяла също се вижда прахът, но не е веднага или на първия ден. Надрасквания не съм забелязал. Като я минеш с мокра кърпа не съм забелязал да има петна. Въпреки всичко 1 път седмично като се пуска ръчната прахосмукачка се обира около зарядното на робота, че събира прахоляк между него и перваза.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, чета спецификациите в детайли сега и се чудя - имат резервоар с вода и "моп", пък пише сухо почистване - последно? Скъпата била за етажност и килими - нищо такова нямам аз. Като гледам така тя баш евтината има wi-fi, на скъпата в описанието липсва. Предполагам е грешка. Тия глупости 3 часа автономия и 3 декарта площ - меко казано безсмислено. Миещият се хепа филтър при скъпата е хубаво нещо. Толкова се разбира от писАнията в Емаг... От една страна не ми се дават излишни 200лв за тъпотии, а от друга не искам да се мина с нещо полезно... 

Link to comment
Share on other sites

s5 max има хепа филтър, разбира се, че има и WiFi

контейнерите са отпадъци и количеството вода са едно и също, до сега не ми се е случвало водата в резервоара да свърши

етажност не зависи от прахосмукачката (според мен), а от мапа - мисля, че след последният ъпдейт в апа има възмжност да добавяне на карта на етажи. Но това не мога да го твърдя със сигурност.

Нямам килими вкъщи, освен едно много малко, върху което съм сложил кухнята на дъщерята. Като се качи робота отгоре и пуска на макс прахосмукачка, да може да изсмуче хубаво. Има зони да не почиства и отделно зони да не мие - маркирал съм да не ходи около тоалетната на котката, че бута купичките й :D

Хола, който не е нищо особено на размери, го чисти зя 15 мин. Не ми е свършвала батерията по време на чистене никога до сега. Пускал съм го по няколко пъти да чисти няколко стаи.

Има едно много добро сравнение между двата, ама не мога да се сетя как беше канала - оня, който преди време беше пуснал. Този човек там е БОГ.

 

Link to comment
Share on other sites

Да бе - има го назад клипа даже попогледнах, ама 40 минути няма да седя, заеби... 
Както и да гледам спецификациите на Емаг - евтината излиза с повече функции по списък :laughing1:
Иначе в текста една камара суперлативи. Така и не откривам с какво е по-добра, та е с 200 лева отгоре. Спи ми се две не видя, главата ме боли вече и още не мога да си легна...

EDIT: Току що евтиният тръгна към мене. Пмагайте да реша какво да правя преди да е тръгнал и скъпия... 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, RaptoR said:

Да бе - има го назад клипа даже попогледнах, ама 40 минути няма да седя, заеби... 
Както и да гледам спецификациите на Емаг - евтината излиза с повече функции по списък :laughing1:
Иначе в текста една камара суперлативи. Така и не откривам с какво е по-добра, та е с 200 лева отгоре. Спи ми се две не видя, главата ме боли вече и още не мога да си легна...

 

не, не този клип, друг клип от същия канал, Май този беше 



може да видиш този сайт, има приятна табличка: Compare Roborock S5 MAX Vs Roborock S6 MaxV - Vacuum Wars

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RaptoR said:

Директно го отсвирих скъпия! Лягам тоя път вече... 

 

и аз

Бтв много ми хареса lg oled b1 за 1800 ама сега май не ми се купува нов тв. 

И друго бтв - по коледа пак има намаления, в някои случаи са дори по-големи. Може би зависи от продажбите сега

 

О, и трето бтв - техномаркет се сетиха за черен петък в 11:00 часа днес :D и махнаха оная тъпа оферта от "до 50% намаления". Тая година май хвана много магазини неподготвени, особено тези посредствените като техномаркет, зора, техмарт.... 

Link to comment
Share on other sites

Между другото моята S5 дойде само с един моп. Имам нужда от още един моп. Ще се радвам, ако споделите, когато попаднете на добра оферта за моп. Те са съвместими s5 и s7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ако водата за мопа спре да тече на Roborock S5/S5 Max/S6 и S6 MaxV, погледнете си дюзите отдолу на робота. Много са малки и се запълват от котлен камък. Предполагам важи и за новата S7.

С една игла се почистват.

 

s5 MAX - Mopping - No Water coming out - Roborock forum

Link to comment
Share on other sites

Моите не подлежат на подмяна. Твоите гумени ли са? Прахосмукачките, които сами дозират водата си посредством помпата, нямат такива гумени. Тези, които просто хвърлят вода, имат гумени дюзи на контейнера, за да се дозира водата, която се пуска върху парцала.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

имам дюзички за s5

те не стават за s5 maxV така, че който иска мога да му ги подаря

взех ги за 2.5 долара

 

във връзка с горното - мисля, че остава някаква миризма след почистване с мопа

как се чисти контейнера за вода? Да сложа оцет и да пусне да мие на макс вода?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...