Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С какво ги пълните бре? Моя го ползвам вече 3-та година и е като нов.... След всяко миене се сваля и останалата вода се излива, като отвора за пълнене се оставя отворен, за да се проветрява.... 

Link to comment
Share on other sites

Гледам тук повечето ползвате Roborock. По - добри ли са от iRobot? Трябва да взимам нова и се чудя какво да поръчам. Искам да не е само прахосмукачка, но и да мие пода. Теракот + паркет е.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е по-добра, защото не съм ползвал никога Roomba, но след много четене купих  Roborock S50, като аналогичния irobot беше някъде с 60% по - скъп. И трета година у дома всички са много доволни... Взимаш Roborock S6 или S6 maxv... Ако не е по-добра, то е поне същата като Румба, но на по-ниска цена... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Митаче, аз пък още нищо не ползвам от Роборока като възможности на тема мапване и прочее. Но съм страшно доволен. Моята стара Румба е вече на село. При тия 599, за които купих тоя звяр, да давам двойни и нагоре пари за новите ай....сиктир - БЕГАЙЙЙЙЙ..... Машинката се справя супер. Да видим кога ще ми остане време да си поиграя с приложението - засега няма шанс. Трябва да поръчам обаче парцалки - от алито ли беше? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Не знам. Аз съм с Ровента експлорър S75 заради домашните ми добичета. Лидара и има ефективен обхват от над 3 метра (гледал съм в приложението, докато мапва). А с котешките космалаци, пясък и разпиляни гранули, се справя перфектно! Такова и е програмирането, че въпреки, че те засича от далече, намаля скоростта си и се приближава и ако не се мръднеш, на около 15 санта о теб се отклонява и прави кръг около краката. А после продължава по предварително зададената си траектория според записаната карта. На връщане, ако вече си се разкарал, почиства и мястото на, което си бил. На всичкото отгоре е и май чувствително по-тиха от по-скъпи други марки. А приложението и предлага наистина богат избор от опции.

Като минус мога да посоча, че фото датчиците и по дъното не са калибрирани добре. Което води до произволно активиране на системата за повишаване на оборотите на турбината на моменти и е леко дразнещо. Другото е, че заради гъбата на винаги активния си лидар, височината и е доста голяма спрямо други модели. И трето, струва ми се, че не се справя добре с мопа, заради пасивното си подаване на вода.

Ама като за цената си, мисля, че е перфектна.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mockingbird said:

С какво ги пълните бре? Моя го ползвам вече 3-та година и е като нов.... След всяко миене се сваля и останалата вода се излива, като отвора за пълнене се оставя отворен, за да се проветрява.... 

ми и аз уж така права.

 

2 hours ago, Mockingbird said:

Абе Xiaomi са направили чудесна машинка... Браво на тях... 

сега много се въодушевих за W66 - робот за миене/чистене на прозорци. 450 лв а предния модел W55 го има сега на промоция в Техномаркер за 380

Link to comment
Share on other sites

Преди две години пробвах един робот за прозорци... Iwise май беше марката...или нещо подобно... Пълен провал се оказа... Върнах го след две проби... Сега не знам как ще са...вероятно ще се е развила технологията... 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mockingbird said:

Преди две години пробвах един робот за прозорци... Iwise май беше марката...или нещо подобно... Пълен провал се оказа... Върнах го след две проби... Сега не знам как ще са...вероятно ще се е развила технологията... 

развили са я - едно време, когато четох преди години, роботите имаха проблем с по-дебели стъкла или двойна дограма. Сега гледам по клипчета, че може да чисти и плочки, т.е. технологията е съвсем по-различна.

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2022 at 3:26 PM, netrootbg said:

Гледам тук повечето ползвате Roborock. По - добри ли са от iRobot? Трябва да взимам нова и се чудя какво да поръчам. Искам да не е само прахосмукачка, но и да мие пода. Теракот + паркет е.

 

За миене е най-добре да вземеш Roborock S7.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, w00x said:

За миене е най-добре да вземеш Roborock S7.

 

В началото на годината била обявена и S7 MaxV, но няма все още отзиви. В България дори я няма.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Скоро ще трябва да си взимам нов робот. Надеждата ми е, че при постоянно миене ще успее да почисти квартирата. Историята е, че преди няколко месеца се нанесох в нова квартира. Предишният наемател е бил първият в тази къща. Кълнеше се, че не е ходил с обувки и че държал много чисто понеже имаше бебе и малко дете. Оказа се, че не е точно така. Пода колкото и да го мия винаги излиза черно. Минавам с прахосмукачка, след това с препарат с моп и на другият ден е пак мръсно. Винаги излиза черно от пода. Първият етаж е плочки. Не знам какъв вид са точно. Доста големи като диаметър. Другите 2 етажа са с нещо като винил. Поне на такова ми прилича. При тях положението е една идея по - добре, но не с много. Мисля си да е някакъв миещ робот, само прахосмукачка няма смисъл. Някакви препоръки за модел? Преди година купих на майка ми RoboRock 7 и е доволна. Сега гледам има 8 на пазара. Дали да се мятам на него или има и нещо по - добро?

Link to comment
Share on other sites

Дам. Имам S5 вече 3-4 години. Чудесен е. На времето го взех за 730 лв, аналога му на Румба беше 1099. Сега гледам са увеличили вече всмукателната мощност, имат разни подобрения в моп-а, в радарите и т. н. Даже се замислям за един нов сега и на всеки етаж да си има по един чистач…:laughing:

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Вкъщи съм с S50 от 3-4 години. На сестра ми им умря батерията скоро и минаха на един най-новите модели, който прави 3д карта на целия апартамент и има отделен контейнер за боклук. След всяко чистене контейнера на прахосмукачката се изпразва сам. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...