Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

4 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Пуснах прахосмукачка преди обед. 

Малко по-късно яде някви оризовки. Обикаля из цялата стая. 

На 2 години

Поръчвам прахосмукачката :D с5 макс

 


Разходки у нас с ронливи продукти на тая възраст - но пасаран. 

Между другото както винаги съм казвал -  все ще излезе нещо полезно и от най-глупавото лаладжийство в тоя форум. Търсейки моята машина попаднах на това - цял канал е май. Който има време да гледа, аз по-късно кат направя салатата. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, RaptoR said:

Между другото както винаги съм казвал -  все ще излезе нещо полезно и от най-глупавото лаладжийство в тоя форум. търсейки моята машина попаднах на това - цял канал е май.

 

да, канал е

има и един сайт home automation, в който също има полезна информация

от вчера гледам видеа и статии. 

Ако погледнеш назад, ще видиш как във всеки пост си меня мнението :D

Но s5 max ме привлече. Поръчах. Петък ще дойде.

Link to comment
Share on other sites

Няколко пъти ви каза, че моята машина е много стара - от първите дето се вика - iRobot Roomba 595 Pet Series... И сега като гледам май е време за нова и командировка на настоящата примерно на село. 
Понеже назад се говореше за мкети и килими - перфектно се справя с килма с мемори пяна на Делимано върху който играят децата. Ама перфектно - с голямата посмъртно не мога да го изчистя така, отделно ще ми скъса нервите със засмукване на място. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:

Ще ме накараш днес да тествам тоя спот бутон кво прави. 

 

В мнението по-нагоре съм написал какво прави. :)  Чисти определен периметър от мястото, на което си поставил прахосмукачката.

 

22 minutes ago, vikktorpenchev said:

Поръчвам прахосмукачката :D с5 макс

 

 

Недей още. След 1 месец ще е намалена. ГАРАНЦИЯ.

 

19 minutes ago, RaptoR said:


Между другото както винаги съм казвал -  все ще излезе нещо полезно и от най-глупавото лаладжийство в тоя форум. Търсейки моята машина попаднах на това - цял канал е май. Който има време да гледа, аз по-късно кат направя салатата. 
 

On 10/9/2021 at 11:54 AM, w00x said:

Ето един канал с тестове 

https://youtube.com/c/VacuumWars

 

 

Ай стига уе! :D 

 

13 minutes ago, RaptoR said:

Понеже назад се говореше за мкети и килими - перфектно се справя с килма с мемори пяна на Делимано върху който играят децата. Ама перфектно - с голямата посмъртно не мога да го изчистя така, отделно ще ми скъса нервите със засмукване на място. 

 

Проблем са дълбоките и гъсти килими с косми. Делимано-то е гладък. Всичко различно от гъсти килими с косми се чисти без проблем. За такъв обаче, тия роботи не стават.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Недей още. След 1 месец ще е намалена. ГАРАНЦИЯ.

 

ми тя сега е намалена с 200 лв

малко съм скиптичен към черния петък тази година, миналата бях разочарован. 

Link to comment
Share on other sites

Ти може да си бил разочарован от нещата, които си търсел, но S5 Max беше намалена в eMAG на около 600-650лв.

Сега е 800. Тази прахосмукачка не струва 800лв. За 899лв взех S6, която е по-добра във всеки аспект заради много повечето сензори.

 

image.png

 

Дори в момента S5 е по-евтина с 50лв от друг сайт.

https://brosbg.com/xiaomi-mi-roborock-s5-max-robot-product-17657

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Проблем са дълбоките и гъсти килими с косми. Делимано-то е гладък. Всичко различно от гъсти килими с косми се чисти без проблем. За такъв обаче, тия роботи не стават.


Делиманото изобщо не е гладъг и бидейки тежка, машината потъва в него. Но се справя отлично, понеже отдолу четката като върти го реше направо. Единствено тупалката на Рейнбоуто ни го може това, но тя пък е твърде силна. 
Ако говориш за килими по три пръста дебели няма начин никоя такава машина да се справи - ще потъне в него. 
 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Делиманото изобщо не е гладъг и бидейки тежка, машината потъва в него. Но се справя отлично, понеже отдолу четката като върти го реше направо. Единствено тупалката на Рейнбоуто ни го може това, но тя пък е твърде силна. 
Ако говориш за килими по три пръста дебели няма начин никоя такава машина да се справи - ще потъне в него. 
 

 

За мен това е гладък килим.

 

image.png

 

Просто ни се разминават разбиранията.

Аз говоря за това: 

 

51Cze-HshHL._AC_.jpg


Пръст и половина е висок, много гъст и робота не прави нищо.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, w00x said:

Аз говоря за това: 


Пръст и половина е висок, много гъст и робота не прави нищо.


Ако е един пръст дебел може и да се справи, но ако е много рошав може да превърти влакната ...

Link to comment
Share on other sites

Абе само на ме ли ми се струва или на клипа на шаомито, дето го беше проснал Ангелът. Онова нещо остави половината мизерия по плочките, че дори и се постара да я и поразхвърля?

 

Link to comment
Share on other sites

Не си само ти. И аз го видях това сега. Много неефикасен план за почистване имаше тоя робот. Не разбрах защо.. Някои участъци изобщо не ги мина.

Link to comment
Share on other sites

Ей затова човекът казва, че такива като моята са най-ефективни. Ще се върти из помещението докато не я спра или не й падне батерията. Май имаше и автомат - след 60 мин спира сама. 

Link to comment
Share on other sites

Това просто не е вярно. :D Еб€л съм ти автономията ако ще се върти като шугава без посока и/или ще се налага да я спирам. А и това, че ще се върти, докато не ѝ падне батерията, не е гаранция, че ще мине през местата, на които има боклуци.

Аз пускам двойно почистване, за всеки случай. Всяка стая я минава 2 пъти преди да се прибере.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Това просто не е вярно. :D Еб€л съм ти автономията ако ще се върти като шугава без посока и/или ще се налага да я спирам. А и това, че ще се върти, докато не ѝ падне батерията, не е гаранция, че ще мине през местата, на които има боклуци.

Аз пускам двойно почистване, за всеки случай. Всяка стая я минава 2 пъти преди да се прибере.

 

Абсолютно вярно е. Защо - близко е до акъла и човекът също го е казал. И трябва ли пети път да повтарям, че моята машина е на много години?  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kotora said:

Видене на румбата модела на чистене е различен от на шиаомито. 

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Review: Premium Features at a Not-So-Premium Price


Да ти напомня за ШЕСТИ път от колко години е Румбата?Може да е нямало Шиоми като марка още... 
И че тая тъпа графика ако я оставя по-дълго да работи в стаята ще стане плътен оранжев фон? Или сега в стил Ангел ще ми обясниш как нещо, което ползвам от не помня кога как работи и каква работа върши? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Да ти напомня за ШЕСТИ път от колко години е Румбата?Може да е нямало Шиоми като марка още... 
И че тая тъпа графика ако я оставя по-дълго да работи в стаята ще стане плътен оранжев фон? Или сега в стил Ангел ще ми обясниш как нещо, което ползвам от не помня кога как работи и каква работа върши? 

 

Ясно, че е стара. И ясно, че ако го оставиш да се блъска в продължение на дни, ще обиколи всяка част от стаята/апартамента.

Говорим за ефикасност обаче. А безцелното лутане не е ефикасно по никакъв начин.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, w00x said:

Ясно, че е стара. И ясно, че ако го оставиш да се блъска в продължение на дни, ще обиколи всяка част от стаята/апартамента.

Говорим за ефикасност обаче. А безцелното лутане не е ефикасно по никакъв начин.

 

Като четох тези дни за прахосмукачки и ми направи впечатление, че в описанието пише методът на чистене. Повечето бяха straight line. Вероятно има и някакви други, на който ми е интересно, тука има някаква дебела книга по темата.

По ревютата не съм виждал други, освен праволинейни. Може би по-старите модели ( @RaptoR е с представител на такава) чистят по друг начин. Даже в апповете, които съм гледал, се вижда в реално време, че робтът върви само в прави линии.

Link to comment
Share on other sites

За сега съм доволен от моя робот. Снощи го пусках на абсолютна тъмнина, бачка си без грешка. Изчистити си се върна на станция, за момента ме устройва перфектно машината.

Link to comment
Share on other sites

Ние сме с Шайоми и сме много доволни. На втория месец нещо и стана с платката, ама ни я замениха и сега си бачка перфектно. Ако имате куче или коте дето още е малко и не е научено да си върши работата на вън, действайте с особено внимание. Нашето пумиярче се беше изтропало в коридора и робота така яко го размаза...абе лайняна работа стана. :)

Link to comment
Share on other sites

Roborock S6 MaxV разпознава акитата, маркира ги на картата и ги заобикаля, докато не му се каже, че вече няма нищо и може да продължи да чисти там. Същото с пантофи, кабели, разклонители, временно поставени мебели, обувки, играчки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, w00x said:

Roborock S6 MaxV разпознава акитата, маркира ги на картата и ги заобикаля, докато не му се каже, че вече няма нищо и може да продължи да чисти там. Същото с пантофи, кабели, разклонители, временно поставени мебели, обувки, играчки и т.н.

Следващата ще е няква такава, по умна. Шайомито го взехме да видим кво е това чудо и има ли почва у нас, а и защото апартамента е много голям и на жена ми и е трудно с нормалната прахосмукачка. Но опраделено прахосмукачката робот е една от смислените ни покупки. Първоначално се притеснявах, че половината апартамент е с няква черно сива теракота и дали ще чисти върху черна настилка, но няма проблем, чисти си, а и те не са изцяло черни.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Roborock S6 MaxV разпознава акитата, маркира ги на картата и ги заобикаля, докато не му се каже, че вече няма нищо и може да продължи да чисти там. Същото с пантофи, кабели, разклонители, временно поставени мебели, обувки, играчки и т.н.

Знам. че имаш такава и много си я харесваш, но на хартия S5 Max е по-добре.

S5 Max е по-добре и от iRobot i7. На хартия. Тия четки на iRobot ми изглеждат много приятни, но в pazaruvaj топ 10 са все roborock. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...